Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry αλλά από τι υλικό είναι φτιαγμένη;

Ακριβώς δεν μπορώ να πω..

 

Πλαστικό, αλλά όχι σκληρό.

Δεν είναι όμως και σιλικόνη, δηλαδή πάρα πολύ μαλακό, που κολλάει στα ρούχα...

 

Τώρα, να σου πώ, το βρίσκεις αυτό το είδος πλαστικού... ΔΕν ξέρω... :lol::lol:

ωραια φαινεται..τν ειδα κ σε εναν φιλο σμρ στν σχολη..!! εχει κ ποικιλια χρωματων αν δεν κανω λαθος..οποτε ειναι μια χαρα ...!! :D

Ναι έχει! Αλλά μου άρεσε πολύ το πράσινο! :)

Link to comment
Share on other sites

Βρουτε Μιχαλη :lol:

όντως είχανε κάνει Λαθος!

Αφού κ σήμερα που τους πήρα τηλ δεν την βρίσκαμε!

Με τον κωδικό από το μειλ που μου έστειλαν την βρήκαν!!!

Και φυσικά πήρα τηλ και την ακυρωσα!!

Δεν βλέπω τον λόγο να πάω σε wm 6.5 την στιγμή που δεν τα γουστάρω καθόλου και δεν έχουν κάτι σοβαρό παραπάνω από το iphone να μου δώσουν...

Δεν περισσεύουν και τα μπικικινια ...

Αν όταν το δω από κοντά με εντυπωσιάσει πραγματικά,τότε το ξανασκεφτομαι... Αν και χλωμο το βλέπω.. Ειδωμεν....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τον λόγο να πάω σε wm 6.5 την στιγμή που δεν τα γουστάρω καθόλου και δεν έχουν κάτι σοβαρό παραπάνω από το iphone να μου δώσουν...

 

Και εγώ δεν είμαι φαν των απλών facelifting. Θέλω καινούριο μοντέλο βρε αδερφέ.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είμαι φαν των απλών facelifting. Θέλω καινούριο μοντέλο βρε αδερφέ.

 

ΣΥμφωνώ...:shifty:

 

Δημήτρη, ορθώς έπραξες...! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ποσο απλο ηταν να ακουω απο το ipod οποιο φακελο θελω εγω,κανοντας τον μεσω του itunes ξεχωριστη playlist :confused:

Sorry για το καθυστερημένο post, αλλα να προσθέσω και κάτι ακόμα για τη διαχείριση της μουσικής μέσω iTunes. Αφού εγώ αντέγραψα τους φακέλους μουσικής ως playlists, στη συνεχεια άρχισα σιγά σιγά την επεξεργασία και το ξεκαθάρισμα της βιβλιοθήκης μου.

 

Επιλέγοντας ας πούμε όλα τα τραγούδια ενός album (playlist πλέον) και κάνοντας δεξί κλικ, η πρώτη επιλογή που δίνεται είναι "Get Info". Πηγαίνοντας εκεί μπορείτε χειροκίνητα να προσθέσετε τις απαραίτητες πληροφορίες καθώς επίσης και artwork. Εγώ ας πούμε είχα μια βιβλιοθήκη σκέτο μπάχαλο, έλειπαν παρα πολλά artworks, οι ίδιοι καλλιτέχνες σε διαφορετικά albums ήταν γραμμένοι με διαφορετικό τρόπο, τα genres ήταν μπάχαλο και όλο αυτό το χαλι συγχρονιζόταν κάθε φορα στη συσκευή μου :ooch:.

 

Μέσω Google βρήκα και κατέβασα (ως απλό image) λοιπόν τα περισσότερα artworks και πέρασα με ομοιόμορφο τρόπο όλες τις πληροφορίες. Φυσικά αυτά τα έκανα σταδιακά ξεκινώντας από την αγαπημένη μου μουσική. Έτσι τώρα πια όταν συγχρονίζω playlists, συγχρονίζω ταυτόχρονα και albums, artists, genders (πρέπει να επιλέξετε στο Music tab τις αντίστοιχες επιλογές για να γίνει αυτό. Θα εμφανιστούν μονο εφόσον υπάρχουν οι απαραίτητες πληροφορίες περασμένες μέσω του "Get Info"). Το μονο που δεν έχω καταφέρει να περάσω είναι lyrics (κυρίως για ελληνική μουσική). Η μουσική μου πάντως τώρα στο iPhone είναι τέλεια ταξινομημένη και μπορώ να φτιάξω playlists on-the-go παρα πολύ εύκολα. Να πω τέλος λίγα ακόμα πραγματάκια για τους αρχαριους.

 

1. Ο γρηγορότερος τρόπος για να φτιάξετε playlists είναι να ανοίξετε το παράθυρο με τους φακέλους της μουσικής και το iTunes ταυτόχρονα. Ctrl+N δημιουργεί νέα playlist. Σύρσιμο του φακέλου με το ποντίκι μεταφέρει τα τραγούδια μέσα στη λίστα.

 

2. Επιλέξτε μέσω των preferences να μπορείτε να βλέπετε τουλάχιστον Artist, Album, Genre (εγώ βάζω και bitrate). Γενικότερα ψάξτε τις επιλογές του προγράμματος και διαβάστε το Help (Είναι παρα πολύ κατανοητό - καμια σχέση με τα help των Windows που σε κάθε θέμα έχεις τριάντα παραπομπές και προκειμενου να καταλάβεις ένα πράγμα πρέπει να κοιτάξεις και όλα τα υπόλοιπα. Εδώ οι εξηγήσεις είναι αυτοτελής και με απλά λόγια, οποτε είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τα βασικά).

 

Αν τακτοποιήσετε λοιπόν τη μουσική σας, νομίζω ότι θα εκτιμήσετε τις δυνατότητες συγχρονισμού μουσικής που προσφέρει το iTunes. Προσωπικά, το απλό, ξερό copy/paste που προσφέρουν τα WM μου φαίνεται πλέον εντελώς πρωτόγονο...

 

Κάπου στο Help είχα διαβάσει πως μας δίνεται η δυνατότητα να κάνουμε upload τις πληροφορίες των τραγουδιών στη database που χρησιμοποιεί η ίδια η Apple. Ίσως θα πρέπει να το κάνουμε σιγά σιγά τουλάχιστον για την ελληνική μουσική, ώστε το σετάρισμα να μπορεί να γίνεται αυτόματα.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!

 

Αλεξανδρε ειχα δικιο...; :D

ειναι για μενα η καλυτερη θηκη....ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!

 

Δημητρη εγω θα ελεγα να το δωσεις με την μια ουτε καν να το ανοιξεις...

:P

 

JG4 αυτα που λες ειναι ολοσωστα αλλα μονο αν καποιος τα χρησιμοποιησει μπορει να καταλαβει ποσο ευχρηστα ειναι...

πρεπει καποιος να τολμησει να κανει την κινηση και να αλλαξει τον τροπο διαχειρησης ειδικα των mp3

μετα δεν υπαρχει γυρισμος...

 

χαιρετω το φορουμ!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το καθυστερημένο post, αλλα να προσθέσω και κάτι ακόμα για τη διαχείριση της μουσικής μέσω iTunes. Αφού εγώ αντέγραψα τους φακέλους μουσικής ως playlists, στη συνεχεια άρχισα σιγά σιγά την επεξεργασία και το ξεκαθάρισμα της βιβλιοθήκης μου.

 

Επιλέγοντας ας πούμε όλα τα τραγούδια ενός album (playlist πλέον) και κάνοντας δεξί κλικ, η πρώτη επιλογή που δίνεται είναι "Get Info". Πηγαίνοντας εκεί μπορείτε χειροκίνητα να προσθέσετε τις απαραίτητες πληροφορίες καθώς επίσης και artwork. Εγώ ας πούμε είχα μια βιβλιοθήκη σκέτο μπάχαλο, έλειπαν παρα πολλά artworks, οι ίδιοι καλλιτέχνες σε διαφορετικά albums ήταν γραμμένοι με διαφορετικό τρόπο, τα genres ήταν μπάχαλο και όλο αυτό το χαλι συγχρονιζόταν κάθε φορα στη συσκευή μου :ooch:.

 

Μέσω Google βρήκα και κατέβασα (ως απλό image) λοιπόν τα περισσότερα artworks και πέρασα με ομοιόμορφο τρόπο όλες τις πληροφορίες. Φυσικά αυτά τα έκανα σταδιακά ξεκινώντας από την αγαπημένη μου μουσική. Έτσι τώρα πια όταν συγχρονίζω playlists, συγχρονίζω ταυτόχρονα και albums, artists, genders (πρέπει να επιλέξετε στο Music tab τις αντίστοιχες επιλογές για να γίνει αυτό. Θα εμφανιστούν μονο εφόσον υπάρχουν οι απαραίτητες πληροφορίες περασμένες μέσω του "Get Info"). Το μονο που δεν έχω καταφέρει να περάσω είναι lyrics (κυρίως για ελληνική μουσική). Η μουσική μου πάντως τώρα στο iPhone είναι τέλεια ταξινομημένη και μπορώ να φτιάξω playlists on-the-go παρα πολύ εύκολα. Να πω τέλος λίγα ακόμα πραγματάκια για τους αρχαριους.

 

1. Ο γρηγορότερος τρόπος για να φτιάξετε playlists είναι να ανοίξετε το παράθυρο με τους φακέλους της μουσικής και το iTunes ταυτόχρονα. Ctrl+N δημιουργεί νέα playlist. Σύρσιμο του φακέλου με το ποντίκι μεταφέρει τα τραγούδια μέσα στη λίστα.

 

2. Επιλέξτε μέσω των preferences να μπορείτε να βλέπετε τουλάχιστον Artist, Album, Genre (εγώ βάζω και bitrate). Γενικότερα ψάξτε τις επιλογές του προγράμματος και διαβάστε το Help (Είναι παρα πολύ κατανοητό - καμια σχέση με τα help των Windows που σε κάθε θέμα έχεις τριάντα παραπομπές και προκειμενου να καταλάβεις ένα πράγμα πρέπει να κοιτάξεις και όλα τα υπόλοιπα. Εδώ οι εξηγήσεις είναι αυτοτελής και με απλά λόγια, οποτε είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τα βασικά).

 

Αν τακτοποιήσετε λοιπόν τη μουσική σας, νομίζω ότι θα εκτιμήσετε τις δυνατότητες συγχρονισμού μουσικής που προσφέρει το iTunes. Προσωπικά, το απλό, ξερό copy/paste που προσφέρουν τα WM μου φαίνεται πλέον εντελώς πρωτόγονο...

 

Κάπου στο Help είχα διαβάσει πως μας δίνεται η δυνατότητα να κάνουμε upload τις πληροφορίες των τραγουδιών στη database που χρησιμοποιεί η ίδια η Apple. Ίσως θα πρέπει να το κάνουμε σιγά σιγά τουλάχιστον για την ελληνική μουσική, ώστε το σετάρισμα να μπορεί να γίνεται αυτόματα.

 

Γιαννη σε ευχαριστω πολυ!ο τροπος αυτος ειναι ακομη πιο ευκολος:confused:

 

οποτε με την 1η ευκαιρια θα κατσω να οργανωσω την μουσικη μου στο iphone ετσι οπως λες (και οπως παντα ηθελα και νομιζα οτι δεν γινοταν) :confused:

 

καλημερα και απο μενα!

 

Αλεξανδρε ειχα δικιο...; :D

ειναι για μενα η καλυτερη θηκη....ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!

 

Δημητρη εγω θα ελεγα να το δωσεις με την μια ουτε καν να το ανοιξεις...

:P

 

JG4 αυτα που λες ειναι ολοσωστα αλλα μονο αν καποιος τα χρησιμοποιησει μπορει να καταλαβει ποσο ευχρηστα ειναι...

πρεπει καποιος να τολμησει να κανει την κινηση και να αλλαξει τον τροπο διαχειρησης ειδικα των mp3

μετα δεν υπαρχει γυρισμος...

 

χαιρετω το φορουμ!!!!!

 

την ακυρωσα Δημητρη αμεσως μολις κλεισαμε το τηλ :)

 

πολυχρονος και απο εδω φιλε μου !να τα εκατοστησεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ωραια το επομενο σταδιο τωρα ειναι να παρεις ενα Mac και μετα... :P

 

xaxaxa.....ετσι ετσι....

 

αν μη τι αλλο εισαι αποφασιστικος....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να σβήσετε τα ειρωνικά σχόλια... και να συνεχιστεί η συζήτηση στο θέμα.

Απλώς όταν κάποιος γράφει και ρωτάει κάτι, και έστω δε ψάχνει 85...ή 200σελίδες, θα μπορούσε όποιος ξέρει την απάντηση να στείλει απλά το link με το αντίστοιχο θέμα. Γιατί θα πρέπει να δείχνει ο καθένας πόσο έξυπνος είναι? Απλά για να γράψει κάτι ή να την πέί σε κάποιον που δεν ξέρει?!:thanks:

 

Εσυ γιατι "απλως" πριν ποσταρεις δεν ψαχνεις πρωτα ? Αυτο το κουμπι "Αναζήτηση σ' αυτο το θεμα" σου λεει κατι ? Δεν χρειαζεται να διαβασεις ουτε 85 ουτε 185 σελιδες. Απλως αναζητηση να κανεις. Τοσο απλα.

Και οχι τιποτε αλλο, προσπαθεις να βγεις και απο πανω. Αν μιλας και λες οτι απλως καποιοι ποσταρουν για να κανουν τον εξυπνο ή για να την πουν σε καποιον που δεν ξερει, εισαι επιεικως "αδικος" για να μην χρησιμοποιησω αλλη λεξη. Εδω τουλαχιστον σαυτα τα forum η βοηθεια ειναι αυτονοητη. Μπορεις να ρωτησεις τον καθενα που συμμετεχει εδω μεσα. Μαλλον εχεις καιρο να επισκεφθεις το forum. Κριμα :mad:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το καθυστερημένο post, αλλα να προσθέσω και κάτι ακόμα για τη διαχείριση της μουσικής μέσω iTunes. Αφού εγώ αντέγραψα τους φακέλους μουσικής ως playlists, στη συνεχεια άρχισα σιγά σιγά την επεξεργασία και το ξεκαθάρισμα της βιβλιοθήκης μου.

 

Επιλέγοντας ας πούμε όλα τα τραγούδια ενός album (playlist πλέον) και κάνοντας δεξί κλικ, η πρώτη επιλογή που δίνεται είναι "Get Info". Πηγαίνοντας εκεί μπορείτε χειροκίνητα να προσθέσετε τις απαραίτητες πληροφορίες καθώς επίσης και artwork. Εγώ ας πούμε είχα μια βιβλιοθήκη σκέτο μπάχαλο, έλειπαν παρα πολλά artworks, οι ίδιοι καλλιτέχνες σε διαφορετικά albums ήταν γραμμένοι με διαφορετικό τρόπο, τα genres ήταν μπάχαλο και όλο αυτό το χαλι συγχρονιζόταν κάθε φορα στη συσκευή μου :ooch:.

 

Μέσω Google βρήκα και κατέβασα (ως απλό image) λοιπόν τα περισσότερα artworks και πέρασα με ομοιόμορφο τρόπο όλες τις πληροφορίες. Φυσικά αυτά τα έκανα σταδιακά ξεκινώντας από την αγαπημένη μου μουσική. Έτσι τώρα πια όταν συγχρονίζω playlists, συγχρονίζω ταυτόχρονα και albums, artists, genders (πρέπει να επιλέξετε στο Music tab τις αντίστοιχες επιλογές για να γίνει αυτό. Θα εμφανιστούν μονο εφόσον υπάρχουν οι απαραίτητες πληροφορίες περασμένες μέσω του "Get Info"). Το μονο που δεν έχω καταφέρει να περάσω είναι lyrics (κυρίως για ελληνική μουσική). Η μουσική μου πάντως τώρα στο iPhone είναι τέλεια ταξινομημένη και μπορώ να φτιάξω playlists on-the-go παρα πολύ εύκολα. Να πω τέλος λίγα ακόμα πραγματάκια για τους αρχαριους.

 

1. Ο γρηγορότερος τρόπος για να φτιάξετε playlists είναι να ανοίξετε το παράθυρο με τους φακέλους της μουσικής και το iTunes ταυτόχρονα. Ctrl+N δημιουργεί νέα playlist. Σύρσιμο του φακέλου με το ποντίκι μεταφέρει τα τραγούδια μέσα στη λίστα.

 

2. Επιλέξτε μέσω των preferences να μπορείτε να βλέπετε τουλάχιστον Artist, Album, Genre (εγώ βάζω και bitrate). Γενικότερα ψάξτε τις επιλογές του προγράμματος και διαβάστε το Help (Είναι παρα πολύ κατανοητό - καμια σχέση με τα help των Windows που σε κάθε θέμα έχεις τριάντα παραπομπές και προκειμενου να καταλάβεις ένα πράγμα πρέπει να κοιτάξεις και όλα τα υπόλοιπα. Εδώ οι εξηγήσεις είναι αυτοτελής και με απλά λόγια, οποτε είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τα βασικά).

 

Αν τακτοποιήσετε λοιπόν τη μουσική σας, νομίζω ότι θα εκτιμήσετε τις δυνατότητες συγχρονισμού μουσικής που προσφέρει το iTunes. Προσωπικά, το απλό, ξερό copy/paste που προσφέρουν τα WM μου φαίνεται πλέον εντελώς πρωτόγονο...

 

Κάπου στο Help είχα διαβάσει πως μας δίνεται η δυνατότητα να κάνουμε upload τις πληροφορίες των τραγουδιών στη database που χρησιμοποιεί η ίδια η Apple. Ίσως θα πρέπει να το κάνουμε σιγά σιγά τουλάχιστον για την ελληνική μουσική, ώστε το σετάρισμα να μπορεί να γίνεται αυτόματα.

Με το που φτάσει το Macbook Pro μου, αυτό θα κάτσω και θα κάνω....

 

Όλα ταξινομημένα, με τις πληροφοριούλες τους...! Υπομονή βέβαια...

καλημερα και απο μενα!

 

Αλεξανδρε ειχα δικιο...; :D

ειναι για μενα η καλυτερη θηκη....ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!

 

Δημητρη εγω θα ελεγα να το δωσεις με την μια ουτε καν να το ανοιξεις...

:P

 

JG4 αυτα που λες ειναι ολοσωστα αλλα μονο αν καποιος τα χρησιμοποιησει μπορει να καταλαβει ποσο ευχρηστα ειναι...

πρεπει καποιος να τολμησει να κανει την κινηση και να αλλαξει τον τροπο διαχειρησης ειδικα των mp3

μετα δεν υπαρχει γυρισμος...

 

χαιρετω το φορουμ!!!!!

 

Μήτσο, δεν φαντάζεσαι. Πραγματικά... Δεν φαντάζεσαι!

 

Πολύ καλύτερη από αυτό που φανταζόμουν. Αλήθεια. Έμεινα μ@λάκας όταν την είδα. Τέλεια. Πραγματικά η τελειότερη που υπάρχει!!!! :up::yahoo::w00t:

Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω που μου την υπέδειξες. Πραγματικά....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...

 

μετα απο backup στο τηλ μεσω itunes(δεξι κλικ,οχι το αυτοματο που εκανε το itunes) εχει ενεργοποιηθει αυτη η επιλογη και καθε φορα που θελω να κανω συνγχρονισμο μου κανει full backup σαν default option :wacko:

μιλαμε για πανω απο τεταρτο αυτη η διαδικασια....

 

διαβασα γαι την αλλαγη permissions στο itunes,αλλα η κατι δεν εχω πιασει σωστα,η στραβα αρμενιζω :happy:

με λιγα λογια,θελω οταν συγχρονιζω το τηλ,να μην κανει και backup:)αλλα οποτε θελω εγω να κανω χειροκινητα με το δεξι κλικ πανω στην συσκευη μου,μιας και ετσι το κανει ολοκληρο,(εκτος των cydia apps)

το ειχα φτιαξει στο 3g μου αλλα δεν μπορω να θυμηθω ουτε πως αλλα ουτε και απο που ειχα βρει την λυση:O

 

κοιταω παραλληλα μπας και βρω τπτ αλλα οποια βοηθεια ευπροσδεκτη!:)

 

edit

βρηκα μια ευκολη λυση (εκτος των επιλογων μεσω της γραμμης εντολων..)

 

http://www.decimation.com/markw/2009/01/09/disable-auto-backup-of-iphone-in-itunes-windows/

 

δεν το δοκιμαζω ακομη μιας και περιμενω confirmation απο οποιον το εχει τσεκαρει!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...

 

μετα απο backup στο τηλ μεσω itunes(δεξι κλικ,οχι το αυτοματο που εκανε το itunes) εχει ενεργοποιηθει αυτη η επιλογη και καθε φορα που θελω να κανω συνγχρονισμο μου κανει full backup σαν default option :wacko:

μιλαμε για πανω απο τεταρτο αυτη η διαδικασια....

 

διαβασα γαι την αλλαγη permissions στο itunes,αλλα η κατι δεν εχω πιασει σωστα,η στραβα αρμενιζω :happy:

με λιγα λογια,θελω οταν συγχρονιζω το τηλ,να μην κανει και backup:)αλλα οποτε θελω εγω να κανω χειροκινητα με το δεξι κλικ πανω στην συσκευη μου,μιας και ετσι το κανει ολοκληρο,(εκτος των cydia apps)

το ειχα φτιαξει στο 3g μου αλλα δεν μπορω να θυμηθω ουτε πως αλλα ουτε και απο που ειχα βρει την λυση:O

 

κοιταω παραλληλα μπας και βρω τπτ αλλα οποια βοηθεια ευπροσδεκτη!:)

 

Μα κάθε φορά που θα συνδέσουμε στο iTunes στο τηλέφωνο δεν θα κάνει backup αυτόματα???:confused::confused:

 

 

Και, λέω εγώ μπας και, μήπως όταν συνδέεις το τηλέφωνο με τον υπολογιστή και πας και πατάς πάνω του στην λίστα δεξιά, είναι κάποια από τις επιλογές τικαρισμένες?

 

Δεν θυμάμαι και δεν μπορώ να δω τώρα γιατί του έβαλα να εγκαταστήσει ένα κάρο εφαρμογές που κατέβασα και θέλω να δοκιμάσω....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μα κάθε φορά που θα συνδέσουμε στο iTunes στο τηλέφωνο δεν θα κάνει backup αυτόματα???:confused::confused:

 

 

Και, λέω εγώ μπας και, μήπως όταν συνδέεις το τηλέφωνο με τον υπολογιστή και πας και πατάς πάνω του στην λίστα δεξιά, είναι κάποια από τις επιλογές τικαρισμένες?

 

Δεν θυμάμαι και δεν μπορώ να δω τώρα γιατί του έβαλα να εγκαταστήσει ένα κάρο εφαρμογές που κατέβασα και θέλω να δοκιμάσω....:rolleyes:

 

θα μπορεις Αλεξη να κανεις backup απλα θα το επιλεγεις εσυ μονος σου ;)

 

δοκιμασε κατι και πες μου...

κανε δεξι κλικ πανω στο τηλεφωνο σου στο itunes και επελεξε backup..

κοιτα ποση ωρα θα κανει να στο τελειωσει και τα ξαναλεμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με

Πολύ καλύτερη από αυτό που φανταζόμουν. Αλήθεια. Έμεινα μ@λάκας όταν την είδα. Τέλεια. Πραγματικά η τελειότερη που υπάρχει!!!! :up::yahoo::w00t:

Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω που μου την υπέδειξες. Πραγματικά....

 

Πολυ ωραία η θηκη σου, οπως εχει 2 μειονεκτιματα.

λόγω μικρου πάχους προφυλάσει μονο απο γρατζουνιες και οχι απο πεσιματα.

Αυτη που εχω εγω κινηται στην ιδια φιλοσοφια, αλλα ειναι απο σκληρο πλαστικο επενδεδυμενο με καλο δερμα.

Το πάχος περιμετρικα ειναι γυρω στα 3 χιλιοστα αρκετο να προφυλαξει τις γωνιες στο πέσιμο καθως εκτος απο το πάχος το δερμα δινει μια καποια ελαστικοτητα.

Σε τεστ πεσιματος που εκανα πανω σ ενα στρωμα, σκάει σχεδον παντα με κάποια απο τις γωνιες.

Επισης εχει τρυπα για το μηλαρακι. Εχω βαλει απο μεσα στην πλατη ενα παλιο screen protector το οποιο προφυλασει το καπακι στο σημειο που υπαρχει η τρυπα για να φαινεται το μηλαρακι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά δεν είναι στόχος μου να το προφυλάξω από πεσίματα.;)

 

Αφενός δεν σκοπεύω να το «ρίξω», αφετέρου, στον δρόμο, το χρησιμοποιώ λίγο. Ελάχιστα και για τα απολύτως απαραίτητα(αν χτυπήσει το τηλέφωνο).

 

Βλέπεις, αν σε κλέψουν μια φορά, για την ακρίβεια, αν στο αρπάξουν από τα χέρια το τηλέφωνο, μετά το τρέμεις. Και έτσι το κρατάω αρκετά γερά όταν κινούμαι έξω.....:cry::X

Οπότε δεν κινδυνεύει να πέσει για να το φοβάμαι. Απλά κάνει αυτό ακριβώς που θέλω! Του δίνει χρώμα και το προστατεύει από τις γρατζουνιές στο πίσω μέρος(είχα βαρεθεί να το ακουμπάω πάνω στο πανάκι καθαρισμού του 3G, σε χαρτοπετσέτα και στο κουτάκι με τα φιλτράκια των τσιγάρων για να μην έρχεται σε επαφή με τραπέζια και επιφάνειες που γρατζουνιέται)...:D

Link to comment
Share on other sites

Αφενός δεν σκοπεύω να το «ρίξω», αφετέρου, στον δρόμο, το χρησιμοποιώ λίγο.

 

Καλά αυτό μην το λες. Κανείς μας δεν βάζει σκοπό της ζωής του να "ρίξει" το τηλέφωνο, αλλά βλέπεις όταν έρθει η "κακιά στιγμή" δεν σε ρωτά αν θες ή όχι.

Γι'αυτό άκουσε τον Te_salat και πάρε καμμιά σωστή θήκη όσον αφορά την προστασία πριν είναι αργά. Γιατί αν και κομψή η θήκη που πήρες, δεν προσφέρει καμμιά προστασία σε χτυπήματα. Ετσι και σου πέσει με αυτή το iPhone πίστεψέ με σε ...σακκούλα θα το μαζέψεις. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

To HD2 ή το 3GS?

 

κανενα Φανη την ακυρωσα την παραγγελια τελικα.θα μεινω με το μηλοφωνο και θα μαι μια χαρα :)

σορυ φιλε μου που αργησα να σου απαντησω,δεν το ειχα δει το ποστ σου :O

 

Αυτό μου με απωθεί απο το iphone σε σχέση με τα winmobile, είναι : 1. Δεν έχει καλή camera ούτε videoκλήση. 2. Δεν έχει radio 3. Δε δέχεται πρόγραμμα πλοήγησης.

Αν τα είχε αυτά θα το είχα πάρει εδώ και καιρό~!

 

φιλε μου καλησπερα :)

 

πηρες πολυ βαρια αυτα που σου ειπα το πρωι..δεν ηταν σκοπος μου να στο παιξω πονηρος,καθε αλλο !!

ο αχρωμος λογος του πληκτρολογιου πολλες φορες παρεξηγειται...

 

τον τελευταιο καιρο εχει γεμισει το φορουμ με ατομα που ερχονται απο το πουθενα,λενε το κοντο τους η το μακρυ τους,ζητανε/παιρνουν και απλα εξαφανιζονται χωρις καν ενα ευχαριστω,η εστω μια απαντηση αν εκαναν δουλεια η οχι με την βοηθεια που δεχτηκαν απο τα παιδια του φορουμ...

χωρις καν να εχουν σκοπο να αφιερωσουν λιγο χρονο απο την ζωη τους να ψαξουν και να διαβασουν,εμφανιζονται απο το πουθενα και απαιτουν την αμεση απαντηση στην οποια εκληση τους για βοηθεια....

 

πριν λιγο καιρο εμφανιστηκε καποιος που ειχε το θρασος .....

να μας κανει το τραπεζι η να μας δωσει κανα 50ευρο, αν δεν θελαμε να φαμε ψαρια,να παμε να φαμε μονοι μας κανα βρωμικο κοκορετσι:confused:

για να του φτιαξουμε το τηλ του οπως ηθελε αυτος επειδη δεν ηξερε ......

και βαριοταν να κατσει να διαβασει η να ψαξει...:O

 

εχουν δει και εχουν δει τα ματια μας τοσα χρονια εδω μεσα ....

οποτε μερικες φορες γινομαστε αποτομοι σε τετοιου ειδους "διατοντες αστερες" ..χωρις αυτο να το λεω προσωπικα για εσενα...

 

Καλά αυτό μην το λες. Κανείς μας δεν βάζει σκοπό της ζωής του να "ρίξει" το τηλέφωνο, αλλά βλέπεις όταν έρθει η "κακιά στιγμή" δεν σε ρωτά αν θες ή όχι.

Γι'αυτό άκουσε τον Te_salat και πάρε καμμιά σωστή θήκη όσον αφορά την προστασία πριν είναι αργά. Γιατί αν και κομψή η θήκη που πήρες, δεν προσφέρει καμμιά προστασία σε χτυπήματα. Ετσι και σου πέσει με αυτή το iPhone πίστεψέ με σε ...σακκούλα θα το μαζέψεις.

 

εγω το εχω εδω μεσα πλεον και ειναι κυριολεκτικα τελεια!!

με ελαστικα καπακια σε ολες τις τρυπες,εκτος των ηχειων

 

απαιχτη εφαρμογη και κορυφαια προστασια!!με 2πλο screen protector (το ενα ειναι ενσωματωμενο στην θηκη,το αλλο δικο μου πανω στο τηλ)

εχει μεχρι και τζαμακι στο μηλο :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

(είχα βαρεθεί να το ακουμπάω πάνω στο πανάκι καθαρισμού του 3G, σε χαρτοπετσέτα και στο κουτάκι με τα φιλτράκια των τσιγάρων για να μην έρχεται σε επαφή με τραπέζια και επιφάνειες που γρατζουνιέται)...:D

 

:D ακριβως και εγω μια απο τα ιδια!!!!!!!

αυτη για αυτο και μονο ειναι ιδανικη...

 

Δημητρη η δικη σου φιλε μου ειναι λες και θα πας στο Terminator/Salvation...

atomic bomb proof...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη, συγνώμη κιόλας... αλλά δίνουμε τόσα ευρώ για να έχουμε ένα κινητό κομψό, και eye catching και το χτίζεις έτσι, μέσα σε μια τόσο χοντρή θήκη; Δεν είναι λίγο, άδικο για ένα τόσο όμορφο κινητό να το κάνουμε τόσο άσχημο, απλά και μόνο για να το προστατέψουμε;

 

Στο κάτω κάτω, το αγοράζουμε τόσα χρήματα για να το ευχαριστηθούμε όπως είναι, όχι... μεταμφιεσμένο σε robocop. Φιλικά τα λέω όλα αυτά και πάντα μέσα στο πλαίσιο της κουβέντας φυσικά ;) Περί ορέξεως άλλωστε... ;)

 

Εγώ έχω -από την εποχή του iPhone 2G που είχα- μια θήκη με ανάγλυφο το iPhone απ'εξω, μαύρη σε βελούδινο ύφασμα, που κρύβει όλη τη συσκευή και την προστατεύει αρκετά καλά από πτώσεις. Αν θελήσω κάτι, το βγάζω με μία κίνηση και στη συνέχεια το ξαναβάζω μέσα. ;) Πήρα πρόσφατα μια ολοκαίνουρια για το νέο μου 3GS και όλα καλά. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη, συγνώμη κιόλας... αλλά δίνουμε τόσα ευρώ για να έχουμε ένα κινητό κομψό, και eye catching και το χτίζεις έτσι, μέσα σε μια τόσο χοντρή θήκη; Δεν είναι λίγο, άδικο για ένα τόσο όμορφο κινητό να το κάνουμε τόσο άσχημο, απλά και μόνο για να το προστατέψουμε;

 

Στο κάτω κάτω, το αγοράζουμε τόσα χρήματα για να το ευχαριστηθούμε όπως είναι, όχι... μεταμφιεσμένο σε robocop. Φιλικά τα λέω όλα αυτά και πάντα μέσα στο πλαίσιο της κουβέντας φυσικά ;) Περί ορέξεως άλλωστε... ;)

 

Εγώ έχω -από την εποχή του iPhone 2G που είχα- μια θήκη με ανάγλυφο το iPhone απ'εξω, μαύρη σε βελούδινο ύφασμα, που κρύβει όλη τη συσκευή και την προστατεύει αρκετά καλά από πτώσεις. Αν θελήσω κάτι, το βγάζω με μία κίνηση και στη συνέχεια το ξαναβάζω μέσα. ;) Πήρα πρόσφατα μια ολοκαίνουρια για το νέο μου 3GS και όλα καλά. ;)

 

εχεις δικιο φιλε μου,αλλα και στην ιδεα μονο οτι μπορει να μου πεσει η να χτυπηθει τρελαινομαι...

δεν αντεχω κανενα σημαδι σε τηλεφωνο μου!!

εχω αλλες 2 θηκες πολυ πιο κομψες και λεπτες που αναδυκνειουν την λεπτοτητα και την φινετσα της συσκευης αλλα η δουλεια μου ειναι καθημερινα μεσα στα γρασσα και τα νερα...και συνηθως πανω απο 8 ωρες..

η θα πρεπει καθημερινα να βαζω -βγαζω το τηλ απο θηκη σε θηκη η να το παρω αποφαση και να το εχω τουβλο :worry::D

μην νομιζεις οτι εμενα μου αρεσει να ειναι ετσι κρυμενο...αλλα ακομη και το βαλε βγαλε μπορει να κανει σημαδια..οποτε το προτιμω ασφαλισμενο και σε ρεπο και αδειες να του αλλαζω την θηκη με τις λεπτοτερες..

οσο για το μεγεθος :rolleyes: τοσα χρονια wm user ..συνηθισα στα υπερμεγεθη κινητα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:D ακριβως και εγω μια απο τα ιδια!!!!!!!

αυτη για αυτο και μονο ειναι ιδανικη...

 

Δημητρη η δικη σου φιλε μου ειναι λες και θα πας στο Terminator/Salvation...

atomic bomb proof...

 

:lol::lol:

Α ρε Δημήτρη...!

 

Πραγματικά...

 

Δημήτρη....

 

Δεν θα πας στον πόλεμο.... Ούτε θα πας να κάνεις ορειβασία και θα το έχεις στο ένα χέρι και φοβάσαι μην πέσει κάτω....:confused:

Φίλε Δημήτρη, συγνώμη κιόλας... αλλά δίνουμε τόσα ευρώ για να έχουμε ένα κινητό κομψό, και eye catching και το χτίζεις έτσι, μέσα σε μια τόσο χοντρή θήκη; Δεν είναι λίγο, άδικο για ένα τόσο όμορφο κινητό να το κάνουμε τόσο άσχημο, απλά και μόνο για να το προστατέψουμε;

 

Στο κάτω κάτω, το αγοράζουμε τόσα χρήματα για να το ευχαριστηθούμε όπως είναι, όχι... μεταμφιεσμένο σε robocop. Φιλικά τα λέω όλα αυτά και πάντα μέσα στο πλαίσιο της κουβέντας φυσικά ;) Περί ορέξεως άλλωστε... ;)

 

Εγώ έχω -από την εποχή του iPhone 2G που είχα- μια θήκη με ανάγλυφο το iPhone απ'εξω, μαύρη σε βελούδινο ύφασμα, που κρύβει όλη τη συσκευή και την προστατεύει αρκετά καλά από πτώσεις. Αν θελήσω κάτι, το βγάζω με μία κίνηση και στη συνέχεια το ξαναβάζω μέσα. ;) Πήρα πρόσφατα μια ολοκαίνουρια για το νέο μου 3GS και όλα καλά. ;)

 

Σωστός....

Link to comment
Share on other sites

οπα εχει δικιο ομως αν η φυση της δουλειας του το απαιτει... ;)

 

εκει παω πασο :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Όντως...

 

Αν είσαι βουτηγμένος στα γράσα... Θέλεις μια Α προστασία.

 

 

Αλλά και πάλι, στα γράσα μέσα πρέπει να έχεις και το iPhone κοντά...:confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου,αλλα και στην ιδεα μονο οτι μπορει να μου πεσει η να χτυπηθει τρελαινομαι................................ μην νομιζεις οτι εμενα μου αρεσει να ειναι ετσι κρυμενο...αλλα ακομη και το βαλε βγαλε μπορει να κανει σημαδια..οποτε το προτιμω ασφαλισμενο και σε ρεπο και αδειες να του αλλαζω την θηκη με τις λεπτοτερες.. οσο για το μεγεθος ..............................

 

Ασε ρε Μητσο, πες οτι εισαι γνωστος "χανουμης" και γιαυτο πηρες την κιτρινομαυρη θηκη :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...