Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που πρόλαβες και το χρησιμοποίησες; ή αναφέρεσαι στα διαφημιστικά σποτάκια;

 

Οχι διαφημιστικά σποτάκια.Σε βιντεάκια από διάφορα reviews (ένα από το engadget εδώ http://www.engadget.com/2009/10/30/motorola-droid-review , και ένα άλλο δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα που το είχα πετύχει).

 

Υ.Γ. Το βρήκα και το άλλο (πάλι από engadget).http://www.engadget.com/2009/10/28/motorola-droid-first-hands-on/

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω θα σου προτεινα να δεις τις φωτογραφιες σε full size και να κοιταξεις ετσι απο περιεργεια,στα χρωματα και την λεπτομερεια των δεντρων στα αριστερα της φωτο :)

 

δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση...το iphone ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ καν καλο φωτογραφικο κινητο!!απλα εχει μια μετρια (αλλα γρηγορη )καμερα ;)

δεν καταληγει πουθενα αυτη η συγκριση κει ειναι αδικο για μενα, μονο και μονο που συγκρινω στο θεμα καμερας,το μηλοφωνο με το Ν86...ειναι ιεροσυλια για το Νοκια :happy:

δεν προκειται ποτε να εκθειασω κατι μονο και μονο επειδη το εχω εγω...χστηκα...

δεν εχω αναγκη κανενα κατασκευαστη και καμια εταιρεια..

εγω τους πληρωνω και αναλογα τις απαιτησεις μου και τα λεφτα που μου ζητανε,τους κρινω,επικρινω αλλα και κατακρινω χωρις κανεναν ενδοιασμο και καμια ταση προσυλητισμου η οπαδισμου :!:

Αυτό έκανα και εμμένω στην άποψη μου. Αυτό που κάνει στα χρώματα, σαν νερά σε λαδομπογιά πάνω σε καμβά τα χω δει και σε άλλα δικά μου ΝΟΚΙΑ (το ίδιο ισχύει και για την φωτογραφία της υπογραφής σου με την μηχανή).

 

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι απλά δεν προκύπτει από τις εικόνες που παρέθεσες.

Για την ιστορία στο iphone μου έχω μόνο μια φωτογραφία κατεβασμένη από το νετ (για να τη χρησιμοποιήσω ως background) και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την κάμερα του για να τραβήξω φωτογραφία.:p

Κουβέντα να γίνεται λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

αγαπουλα μου Βayern7 και εδω τα ιδια εχουμε;

 

προκαλεις;

:p

 

τι κανεις βρε ψυχη ελα μια χαρα ειναι το κινητο μην το ψαχνεις εσυ κερδιζεις αλλου...

:p

 

πρεπει να συμφωνησω με τον Δημητρη ομως οτι σε υπολογιστη η διαφορα φαινεται...

 

αλλο αν εμεις συγκρινουμε το 3G με το 3GS και μας φαινονται απιστευτες οι φωτο...

 

τωρα αν εμας μας φτανει αυτο αλλο αυτο....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο 5νθημερου ανηκω και στους πρωην windows-microsoft-pc users.απολαμβανω εναν εκπληκτικο Imac.ειναι τοσο γρηγορος και ευχρηστος που δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσα χρονια ταλαιπωρουμουν με τα ΑΘΛΙΑ windows...και απο ποιοτικα κατασκευης ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ....οχι πλαστικουριες...οτι ακριβως ισχυει με το iphone λοιπον ισχυει σε μεγαλυτερη κλιμακα και στους υπολογιστες της.ΑΠΛΑ ΑΨΟΓΟΙ...

 

Επιτελους.Αλλος ενας που ξορκισε τα windows

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγαπουλα μου Βayern7 και εδω τα ιδια εχουμε;

 

προκαλεις;

:p

 

τι κανεις βρε ψυχη ελα μια χαρα ειναι το κινητο μην το ψαχνεις εσυ κερδιζεις αλλου...

:p

 

πρεπει να συμφωνησω με τον Δημητρη ομως οτι σε υπολογιστη η διαφορα φαινεται...

 

αλλο αν εμεις συγκρινουμε το 3G με το 3GS και μας φαινονται απιστευτες οι φωτο...

 

τωρα αν εμας μας φτανει αυτο αλλο αυτο....

 

Δημητρη μια ερωτηση :O

γιατι μετα απο καθε respring/reboot μου χανεται το εικονιδιο του οrbit??:confused:

 

πρεπει να το εγκαταστησω ξανα καθε φορα...:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πέρα της φωτεινότητας, δεν θα λεγες σε καμία περίπτωση ότι αυτές οι διαφορές αντιστοιχούν σε μια κάμερα 3 έναντι σε μία 8mpixels, σε διαφορά 5mpixel δλδ.

Αντε το πολύ να λεγες ότι έχουν 1mpixel διαφορά σαν κάμερες.

 

Τα megapixels εκεί που έχουν μεγάλη σημασία είναι όταν θες να πάρεις ένα κομμάτι της φωτό και να το κανείς μια ξεχωριστή φωτογραφία. Δηλαδή η υψηλή ανάλυση δίνει σωστή και καθαρή εικόνα σε πολύ μεγάλο size φωτογραφίας.

Σε κάμερες με φτηνους φακούς η υπερβολικά μεγάλη ανάλυση δεν βοηθά.

Αυτό που έχει σημασία είναι η ποιότητα του φακού. Εκεί υπερτερούν τα φωτογραφικά κινητά της ΝΟΚΙΑ.

Όμως όπως έχω ξαναπεί για όποιον θέλει την κάμερα για αυτό που προορίζονται οι κάμερες κινητών είναι μια χαρά του iPhone.

Προσωπικά απεχθανομαι τα κινητά που το πίσω μέρος τους είναι σαν ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να το αγοράσεις πρέπει μάλλον :lol: :lol:

 

ειναι και πανακριβο το ρημαδι :ninja:

 

1ε ...:lol::lol::lol:

θα μπω στα εξοδα παλι :wacko::happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στο κινητο μου απο cydia εχω μονο δυο εφαρμογες.

 

1.winterboard.

2.biteSMS

 

αν δεν υπηρχαν αυτες και δεν γινοταν jailbreak δεν θα το αγοραζα...

χρησιμοποιω πολυ τα μην ,απο εξωτερικο, και εδω κοστιζουν 0,35€ και το biteSMS με εχει σωσει...

 

βεβαια τα ιδια καποιος μπορει να τα εχει και με ενα ΒΒ η ενα Android....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στο κινητο μου απο cydia εχω μονο δυο εφαρμογες.

 

1.winterboard.

2.biteSMS

 

αν δεν υπηρχαν αυτες και δεν γινοταν jailbreak δεν θα το αγοραζα...

χρησιμοποιω πολυ τα μην ,απο εξωτερικο, και εδω κοστιζουν 0,35€ και το biteSMS με εχει σωσει...

 

βεβαια τα ιδια καποιος μπορει να τα εχει και με ενα ΒΒ η ενα Android....

 

Κατανοητό το bite sms για τους λόγους που αναφέρεις, αλλά να είναι το winterboard deal breaker ... να υπερισχύει το "φαίνεσθαι" του "είναι" ;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν σήμερα τα πράγματα από netimes...! :clap: :yahoo:

 

 

Το pouche ωραιότατο!

 

Το καλωδιάκι γράφει πάνω αυτά που γράφει και το καλώδιο που ήταν μέσα στο κουτάκι, Designed by Apple in California Assembled in China!!!

 

Τα παράγγειλα 23/10, η παραγγελία καταχωρήθηκε και το δέμα απεστάλη στις 26/10 και σήμερα, 03/11 το πρωί χτύπησε η πόρτα από συστημένο των ΕΛΤΑ.

Και το πακετάκι μια χαρά!

 

 

Θα επανέλθω στο παρόν με πλούσιο φωτογραφικό υλικό όταν παραλάβω και τα υπόλοιπα(φορτιστή, θήκη Incepio πως λέγεται, θήκη σιλικόνης, άλλο ένα pouche) και θα πάρω άλλο ένα ζευγάρι ακουστικά....!:up:

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν σήμερα τα πράγματα από netimes...! :clap: :yahoo: :up:

 

καλοριζικα και καλη χρηση Αλεξανδρε :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικα και καλη χρηση Αλεξανδρε :D

 

Ευχαριστώ πολύ Κωστή!!!!

 

Είμαι πολύ χαρούμενος! Πρώτη φορά αγοράζω από Internet!!!!! :D:D:D :happy:

 

 

Άντε να φτάσουν και τα υπόλοιπα τώρα!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΔΗΜΗΤΡΗ!

 

 

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

 

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!!

 

 

 

 

 

 

ΥΓ. Sorry για το διπλοποστάρισμα και τα κεφαλαία.......:X

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!!! :D

 

να ειστε καλα!!!Υγεια παιδες και ολα γινονται... :)

 

kkalog ειλικρινα για μενα θα ηταν πολυ βαρετο αν δεν υπηρχε το jailbreak. :P

 

Alex απο εκει θα παρω και εγω κατι μελλοντικα... ;)

 

θυμαται κανεις σας στο πρωτο iPhone με την 1.1.1 ενα χακ που δεν ειχες screens (αυτο υπηρχε στην 2.0) αλλα εκανεσ scroll προς τα κατω τα apps?

 

αυτο μου εχει λειψει!

 

μαλλον σε λαθος τοπικο το ειπα ομως ποιος να το θυμαται απο εσας....ειστε η φρεσκαδουρα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΔΗΜΗΤΡΗ!

 

 

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

 

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!!

 

 

 

 

 

 

ΥΓ. Sorry για το διπλοποστάρισμα και τα κεφαλαία.......:X

 

Καλημέρα και καλοριζικα τα πράγματα Αλεξη

Μητσακο θα τα πούμε ΚΑΤ ιδίαν για τα χρόνια πολλά!

 

Μόλις τελειωσεις με την προίκα του τηλ ελπίζω να μην χρειαστεί να αλλαξοπιστησεις πάλι κ να πανε χαμένα.

Εγω το έχω πλέον από χθες μες την θήκη παντός καιρού της Otter !!

Θέλει λίγο εξικοιωση το typing στις γωνίες αλλά έχω την αίσθηση ότι δεν πρόκειται να πάθει ποτέ τπτ εκεί μέσα!!!

Τρομερη ποιότητα και τέλεια εφαρμογή παντού!!χαλάλι τα 32ε !!

Της iskin η μαύρη η ελαστική τελικά ήταν χαμένα λεφτά....

Δεν είναι η 1η φορά που καιω λεφτά σε λάθος επιλογή θηκης,Εγω να είμαι καλά!!

Η μπαταρία έχει στρώσει κάπως αλλά ακόμη είναι το μεγάλο πρόβλημα του μηλοφωνου...

Αλλα σε τόσα που μου δίνει μπορώ να ζήσω κ με αυτό το μείον μόνο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου με απωθεί απο το iphone σε σχέση με τα winmobile, είναι : 1. Δεν έχει καλή camera ούτε videoκλήση. 2. Δεν έχει radio 3. Δε δέχεται πρόγραμμα πλοήγησης.

Αν τα είχε αυτά θα το είχα πάρει εδώ και καιρό~!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου με απωθεί απο το iphone σε σχέση με τα winmobile, είναι : 1. Δεν έχει καλή camera ούτε videoκλήση. 2. Δεν έχει radio 3. Δε δέχεται πρόγραμμα πλοήγησης.

Αν τα είχε αυτά θα το είχα πάρει εδώ και καιρό~!

 

1. Σε παραπέμπω στα ποστ, πιο πάνω, τι να κάνεις...

2. Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα:)

3. Ποιος είπε κάτι τέτοιο;;;

 

Έφτασαν σήμερα τα πράγματα από netimes...! :clap: :yahoo:

 

 

Το pouche ωραιότατο!

 

Το καλωδιάκι γράφει πάνω αυτά που γράφει και το καλώδιο που ήταν μέσα στο κουτάκι, Designed by Apple in California Assembled in China!!!

 

Τα παράγγειλα 23/10, η παραγγελία καταχωρήθηκε και το δέμα απεστάλη στις 26/10 και σήμερα, 03/11 το πρωί χτύπησε η πόρτα από συστημένο των ΕΛΤΑ.

Και το πακετάκι μια χαρά!

 

 

Θα επανέλθω στο παρόν με πλούσιο φωτογραφικό υλικό όταν παραλάβω και τα υπόλοιπα(φορτιστή, θήκη Incepio πως λέγεται, θήκη σιλικόνης, άλλο ένα pouche) και θα πάρω άλλο ένα ζευγάρι ακουστικά....!:up:

 

και μένα σήμερα, δηλαδή χτες, έφτασαν, λες να' ναι τυχαίο;

 

μόνο που δεν πρόλαβα να πάω να τα πάρω, οπότε σήμερα τα ωραία:)

 

σορυ για το διπλό, όποιος μπορεί ας το φτιάξει, δεν μου έβγαλε στην αρχή το σύμβολο της πολλαπλής...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου με απωθεί απο το iphone σε σχέση με τα winmobile, είναι : 1. Δεν έχει καλή camera ούτε videoκλήση. 2. Δεν έχει radio 3. Δε δέχεται πρόγραμμα πλοήγησης.

Αν τα είχε αυτά θα το είχα πάρει εδώ και καιρό~!

 

Φίλε μου αν αφαιρέσεις την έλλειψη βιντεοκλησης....

 

Έχεις χάσει επεισοδια!!!!

Δεν θα κάτσω να σου εξηγησω γιατί αν σε ενδιέφερε πραγματικά θα αφιερωνες δέκα λεπτά να διαβαζες κανένα πόστ παραπάνω (εκτός του δικού σου) και θα ήξερες έστω τα βασικά πριν τοποθετηθεις κ να γράψεις την γνώμη σου...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν αφαιρέσεις την έλλειψη βιντεοκλησης....

 

Άσε που εκτός της Ιαπωνίας (από ότι λέγεται) και των διαφημίσεων της Vodafone όταν πρωτοκυκλοφόρησαν συσκευές 3G, δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο momentum ... ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

μα δεν νομιζω οτι υπαρχουν ανθρωποι που χρησιμοποιουν τν βιντεοκληση συχνα..!εγω στα 5 χρονια που εχω 3g κινητο...τν εχω χρησιμοποιησει 2 φορες....

κ παλι πιστευω οτι κ χωρις βιντεοκληση το κινητο ειναι απιαστο.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...