Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
και καλα θα κανεις αν και δεν εχω ξαναπαραγκειλει απο coolicool με αυτα π ακοθω δεν προκειτε κιολας...εχω εμπιστοσυνη στο minideal ωμοσ γτ εχω αγωρασει πανω απο 20 κινητα απο κει και σε ολα ηταν τζαμι και η συνεργασια μασ αλλα και το μετεπυτα service

 

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας, είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις τρεις γραμμές. Επίσης να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου SMS έχει καταργηθεί προ πολλού στο φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας, είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις τρεις γραμμές. Επίσης να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου SMS έχει καταργηθεί προ πολλού στο φόρουμ.

 

λοιοπν φιλε μου καταρχας ευχαριστω για την συμβουλη αλλα λεω εγω τωρα θα ηταν ποιο συνετο να τ εκανες με p.m αφου ειναι τοσο μεγαλο ζητημα μιασ και εγω δεν το ειχα καταλαβει...οσο για τα μυνηματα τυπου sms που ανεφερες νομιζω λεγετε συντομογραφια το διδασκουν ακομα και 3 σε αυτην την συζητηση ειχαν παρει μερος και αλλα ατομα τα οποια δεν μ εκαναν την παρατηρηση για καποια ορθογραφικα μου λαθοι τα οποια ωντοσ υπηρχαν...ωπος και να εχει πιστευω και αυτος ηταν και ο λογοσ εγραφης μου σε αυτο το foroum oti η ουσια ειναι να μαθενουμε πραγματα σχετικα με τα τηλεφωνα και αυτα...αν μεσα σε αυτο συμπεριλαμβανετε και η ορθογραφια σορθ αλλα ειμαι αγραματος και λεω να αποχωρησω ευχαριστω πολυ τα παιδια που καταλαβεναν τα μνματα μου και με διαφωτισαν σχετικα με το θεμα αυτο:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, :)

σκέφτομαι και εγώ να κάνω την super αγορά του Cubot Χ6,:rolleyes:

ακόμα δεν το παρέλαβε κανείς να μας πει τις εντυπώσεις του;:O

και μία ακόμα ερώτηση έχει κανείς παραγγείλει από το ΤΟ2C;,

πιστεύετε ότι είναι αξιόπιστο site, βλέπω ότι δίνει και τρελά δώρα εκτός από την εγγύηση για 1 χρόνο,

http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-tf-card-solution.html, :ninja:

Ευχαριστώ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, :)

ακόμα δεν το παρέλαβε κανείς να μας πει τις εντυπώσεις του;:O

Εγώ μετράω αντίστροφα :) .

Μέχρι την Παρασκευή πιστεύω ότι θα έχω παραλάβει. Οπότε μέσα στο σαββατοκύριακο θα αναφέρω εντυπώσεις!

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παραγγείλει και εγώ από minideal αλλά υποτίθεται ότι θα το έστελναν περίπου 10 μέρες μετά. Είχαν περάσει 22 μέρες και τίποτα. Ζήτησα refund όπως ήταν επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετράω αντίστροφα :) .

Μέχρι την Παρασκευή πιστεύω ότι θα έχω παραλάβει. Οπότε μέσα στο σαββατοκύριακο θα αναφέρω εντυπώσεις!

 

Αναμενουμε γιατι φαινετε ενδιαφερον το τηλ. Αμα μπορεις δεν ανεβαζεις και κανα βιντεακι :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !! θελω να ρωτησω υπαρχει περιπτοση να πληρωσουμε παραπανω λεφτα στο τελωνειο ???:cry:

Αν ΔΕΝ επιλέξεις singpost εχεις πολλές πιθανότητες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ επιλέξεις singpost εχεις πολλές πιθανότητες.

 

Ειχα μιλησει με το minideal και μου ειπε πως υπαρχει περιπτωση να το ανοιξουν αν και αυτοι θα το γραψουν ως δωρο ! αρα λες να επιλεξω singpost και αγιος ο θεος ?

 

Το κινιτο το ειχε παραλάβει κανεις ???

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μιλησει με το minideal και μου ειπε πως υπαρχει περιπτωση να το ανοιξουν αν και αυτοι θα το γραψουν ως δωρο ! αρα λες να επιλεξω singpost και αγιος ο θεος ?

 

Το κινιτο το ειχε παραλάβει κανεις ???

Με singpost δεν θα έχεις πρόβλημα.

Απ'οσο γνωρίζω δεν έχει παραλάβει κανείς ακόμα

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

ειρθε αλλα οχι στο χρωμα που διαλεξα αρχικα το ασπρο αλλα σε μαυρο και δωρο μια θηκη προστατευτηκο οθοονης ανταπτορα αυτοκηνητου και μια sd 8 gb τι αλλο να ζητησεις με 180,00 ευρω

Link to comment
Share on other sites

με sg post φιλε μου δεν το ανοιγει κανεις και ειδικα αν στο στειλουν σαν gift kai low price ετσι εχω παραγκειλει σχεδον 20 τηλεφωνα..τωρα αν επιλειξεις την dhl εκει την πατησες.........:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

θελω να παραγγειλω το x6 απο το Το2c και εχω να σας κανω μια ερωτηση!!!

 

εχω βρει αυτο http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-mtk6592-octa-core-5-inch-android-4-2-1gb-ram-16gb-rom-8mp-gps-wifi.html

 

και αυτο http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-tf-card-solution.html

 

απο οτι καταλαβα ειναι τα ιδια κινητα απλα δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα της τιμης!!! please οποιος μπορει ας απαντησει οσο χαζη και να ειναι η απαντηση!

 

ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

θελω να παραγγειλω το x6 απο το Το2c και εχω να σας κανω μια ερωτηση!!!

 

εχω βρει αυτο http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-mtk6592-octa-core-5-inch-android-4-2-1gb-ram-16gb-rom-8mp-gps-wifi.html

 

και αυτο http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-tf-card-solution.html

 

απο οτι καταλαβα ειναι τα ιδια κινητα απλα δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα της τιμης!!! please οποιος μπορει ας απαντησει οσο χαζη και να ειναι η απαντηση!

 

ευχαριστω πολυ...

 

το ακριβοτερο ειναι με καρτα μνημης 32γιγα

Link to comment
Share on other sites

καλο το τηλεφονο γρηγορο καλη φοτογραφια αλλα χαλια μπαταρια μια μερα δεν σε βγαζει

κατσε ρε φιλε πρωτη μερα ειναι ...ασε να γινουν 5-6 φορτίσεις και μετα μιλας...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλο το τηλεφονο γρηγορο καλη φοτογραφια αλλα χαλια μπαταρια μια μερα δεν σε βγαζει

 

Φίλε μου μήπως μπορείς να μετρήσεις διαστάσεις μπαταρίας μήκος, πλάτος και πάχος να δούμε μήπως ταιριάζει στο inew v3?, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβε σημερα το πρωι μια φιλη και πηγα να το δω και να της περασω root και custom recovery, λοιπον το τηλεφωνο είναι σουπερ, πολυ ωραια εμφανιση και στιβαρη κατασκευη, στα της αποδοσης τωρα το τηλεφωνο πεταει, οθονη πολυ καλη με καλη ευκρινεια και γρηγορη αποκριση μονο που παρατηρησα ότι καποιες φορες δεν ακουγε το touch σε καποια γραμματα στο πληκτρολογιο καθως και όταν πας να ανοίξεις μια εφαρμογή αλλα αυτό μονο στο κατω μερος της οθονης και αραια και που, εκανα κατι τεστ στην οθονη και δεν εδειξε κατι, wifi καλο αλλα δεν εχει και το καλυτερο σημα που εχω δει, Bluetooth όλα καλα, σε κλησεις σε ακουν και ακους πεντακάθαρα, μεγαφωνο δυνατο σε όλα του, gps απλα αψογο και δεν εκανα τιποτα από τα γνωστα φιξαρίσματα, με το που το ανοιξα σε μπαλκονι κατευθείαν 9-10 δορυφόρους, ο εργοστασιακος launcher δεν είναι κακος δεν ειδα lagαρισματα και είναι και εμφανισιακά ομορφος αλλα παραυτα εβαλα nova, καμερα ημερα πολυ καλη, αλλα και το flash του αρκετα πιο δυνατο από αλλα κινεζικα που εχουν περασει από τα χερια μου, στα ιδια και το βιντεο, πολυ καλο, παιχνίδια 2-3 που δοκιμασα τα ετρεχε για πλακα,μπαταρια δεν μπορω να πω πολλα αλλα ενδεικτικα το τηλεφωνο ηταν στο 75% όταν το ανοιξα και το σκαλιζα συνεχως ένα 7ωρο και πηγε στο 15%, εκανα και 2-3 benchmark: antutu 28436...antutu x 27936...quadrant 15548, κατά την γνωμη μου αξιζει και με το παραπανω για τα 132 ευρω που κοστιζει! να ειχε και 2GB ram ρε ****το :p

 

ΥΓ. ΠΡΟΣΟΧΗ με το xposed, το εβαλα και επεσε σε bootloop

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες παρατηρήσεις Saleakos !

Αν μπορείς να περιγράψεις και τα θεματάκια περί root και custom recovery , μιλώντας σε αρχάριους , θα ήταν επείσης μεγάλη η βοήθεια σου !

Το Xposed είναι εφαρμογή εγκατεστημένη ?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες παρατηρήσεις Saleakos !

Αν μπορείς να περιγράψεις και τα θεματάκια περί root και custom recovery , μιλώντας σε αρχάριους , θα ήταν επείσης μεγάλη η βοήθεια σου !

Το Xposed είναι εφαρμογή εγκατεστημένη ?

 

Λοιπον η διαδικασια να γινει root το τηλεφωνο είναι πολύ απλη, κατεβάζεις την εφαρμογή framaroot την version 1.9.1 από το συγκεκριμενο thread http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276 η κατευθείαν από το τηλεφωνο η από το pc και την περνας στο τηλεφωνο, πριν βρεις που είναι η εφαρμογή στο τηλ για να την εγκαταστησεις πας στην ασφαλεια και τσεκαρεις τις αγνωστες πηγες, αλλιως δεν θα σε αφησει να κανεις εγκατασταση, μετα κανεις εγκατασταση την εφαρμογή και την ανοίγεις, εχεις τρεις επιλογες, επιλεγεις την τριτη που λεει barahir και πρεπει να σου γραψει ότι εγινε επιτυχως, κανεις restart και πλεον εισαι root

 

Για την custom recovery: κανεις εγκατασταση στο pc τους drivers της mediatek που θα βρεις εδώ στους οδηγούς για mediatek συσκευες και τους κανεις εγκατασταση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4942653#post4942653 μετα κατεβάζεις την εφαρμογή CTR 2.2 από εδώ http://www.mediafire.com/download/girmjljdhp7p9fc/CTRv2.2.7z αφου εχεις περασει τους drivers στο κινητο σου το συνδεεις στο pc με το usb,το τηλεφωνο να είναι ανοιχτο, ανοίγεις την εφαρμογή CTR από το pc και ακολουθεις τα βηματα που σου λεει, καποια στιγμη σε ρωτάει για auto η manual εκει επιλεγεις auto για να μην πατας συνεχεια yes και yes στα επομενα βηματα, καποια στιγμη σε καποιο από τα βηματα σου ζηταει στο το κινητο να δωσεις δικαιώματα στον superuser, εκει πατας "χορηγησε", και αυτό συνεχιζει μονο του τα επομενα βηματα μολις τελειωσει κανει reboot σε recovery μονο του το κινητο αν εγινε με επιτυχια, ενώ εισαι στην recovery πατας reboot phone (η recovery είναι touch, ότι θες να επιλεξεις πατας και για να πας πισω back button) για να ξανα ανοιξει το κινητο κανονικα, αν θες να καναμπεις σε recovery mode το cubot μπαινει με συνδυσμο κουμπιων volume+ και power. Eγω το ολες τις φορες που την περασα ηταν σε windows 7 32bit, δεν ξερω τι γινεται σε αλλα windows

 

το xposed δεν είναι εγκατεστημενη εφαρμογή την κατεβάζεις από δω http://forum.xda-developers.com/xposed/framework-xposed-rom-modding-modifying-t1574401 και λειτουργει μονο αν εισαι root, αυτό που σου επιτρεπει να κανεις το xposed μεσω καποιων modules που κατεβάζεις, είναι να μπορεις να επέμβεις σε διαφορες παραμετροποιησεις της ρομ, υπαρχουν πολλα modules από τα οποια το καθενα κανει και αλλα πραγματα, απλα θελει πολύ προσοχη στην χρηση γιατι δεν είναι συμβατα όλα με όλα τα κινητα σε αλλα που το εβαλα δουλεψε μια χαρα, στο cubot 2 φορες που το περασα εμεινε στο bootanimation και δεν ανοιξε το τηλεφωνο

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

τελικα σαν τηλεφωνο αφου τωρα το εχεις στα χερια σου αν μπορεις να μου πεις αποψη αυτο σε συγκριση με Xiaomi hongmi ... το ενα 4 πυρινο το αλλο 8 αλλα καμια φορα η ποιοτητα κατασκευης ειναι τετοια που καλυτερα να παρεισ κατι αξιοπιστο που κανει οσα λεει ...

περιμενω και αλλους να πουν αποψη οταν παραλαβουν..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...