Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί ή έχει αποτύχει στο παρελθόν για μια ομαδική παραγγελία ώστε να επιτύχουμε και καλύτερη τιμή.

τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επίσης θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: είμαι μεταξύ του cubot x6 και του HUAWEI Honor 3C. ποιο είναι καλύτερο κατά τη γνώμη σας;

είμαι ένας μέσος χρήστης, δε κάνω root και κάτι παρόμοια γιατί δεν τα γνωρίζω και φοβάμαι οτι θα το κάνω χειρότερο το κινητό.

έχω το LG L7 optimus και θαυμάζω τον εαυτό μου που δεν το έχω σπάσει ακόμα.....αφού κολλάει συνέχεια και μου σπάει τα νεύρα. οποτε θέλω ένα κινητό που να μην κολλάει και να κάνει καλά τη δουλειά του.

σας ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

επίσης θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: είμαι μεταξύ του cubot x6 και του HUAWEI Honor 3C. ποιο είναι καλύτερο κατά τη γνώμη σας;

είμαι ένας μέσος χρήστης, δε κάνω root και κάτι παρόμοια γιατί δεν τα γνωρίζω και φοβάμαι οτι θα το κάνω χειρότερο το κινητό.

έχω το LG L7 optimus και θαυμάζω τον εαυτό μου που δεν το έχω σπάσει ακόμα.....αφού κολλάει συνέχεια και μου σπάει τα νεύρα. οποτε θέλω ένα κινητό που να μην κολλάει και να κάνει καλά τη δουλειά του.

σας ευχαριστώ πολύ!!!

Πάρε το δεύτερο φιλε, πολύ πιο αξιόπιστη εταιρία.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

εγω θέλω να μαθω περισσότερα για τηλέφωνο βλέπω οτι μερικοί ακόμα δεν το έπιασαν στο χέρι το πουλάν κιόλας ...γιατί?....

εδω

λεει

UX score is bad (multitasking!)

RAM speed is ****ing slow (half of an S4)

Graphics score is very bad (compared to an S4 scrore, since the S4 has 1920x1080 screen!)

Being an octa-core does not save the world. Chipset and RAM issues are obvious.

The Russian solution (pump more horsepower and let it solve your problems) does not seem to work too well..

Από το 10:33 στο βίντεο έχει τα αποτελέσματα στο Antutu για το τηλέφωνο.

Άνοιξα το Antutu και βρήκα τα νούμερα που δίνει για το S4.

.........................Cubot X6...........................Galaxy S4

Total score..........26889..............................27435

Multitask..............4525.................................5540

Runtime...............1723.................................2971

Ram Operation....2982.................................1387

Ram Speed..........1037.................................1591

Graphics 2D.........1574.................................1589

Graphics 3D.........4611................................ 6649

O τύπος τα παραλέει , το τηλέφωνο είναι πιο αργό από το S4 αλλά όχι σε βαθμό να το χαρακτηρίζουμε

Bad για το multitasking.

****ing slow για την Ram

Very Bad για το 3D κομμάτι της GPU

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλαμε για δυο τηλεφωνα που το ενα εχει 130 ευρω και το αλλο 300, τι συγκρινουμε; ο τυπος στο βιντεο κανει λες και εχουν τα ιδια λεφτα, και βαζοντας στην ακρη τους αριθμους σε χρηση δεν θα δεις καμια διαφορα με το s4
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή απο διακοπές και το κινητό με περίμενε στο γραφείο μου :D

 

Αποσυσκευασία και οι πρώτες φωτογραφίες:

DSC00451.JPG

DSC00456.JPG

 

στην επόμενη Samsung SIII mini - CUBOT X6 - LENOVO A820

DSC00455.JPG

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή απο διακοπές και το κινητό με περίμενε στο γραφείο μου :D

 

Αποσυσκευασία και οι πρώτες φωτογραφίες:

DSC00451.JPG

DSC00456.JPG

 

στην επόμενη Samsung SIII mini - CUBOT X6 - LENOVO A820

DSC00455.JPG

 

Μια χαρά φιλέ ... Καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί ή έχει αποτύχει στο παρελθόν για μια ομαδική παραγγελία ώστε να επιτύχουμε και καλύτερη τιμή.

τι λέτε;

 

Δεν πιστευω οτι λεει, για τον απλό λόγο οτι θα το σταματησουν στο τελωνειο (μεγαλος όγκος πχ για 10-15 κινητα) και θα παει ο κουκος αηδόνι.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φιλέ ... Καλοριζικο

Ευχαριστώ φίλε μου. Με τις οδηγίες σου στην 5η σελίδα το rootαρα έβαλα και custom recovery και τώρα το γεμίζω με apps :)

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι λεει, για τον απλό λόγο οτι θα το σταματησουν στο τελωνειο (μεγαλος όγκος πχ για 10-15 κινητα) και θα παει ο κουκος αηδόνι.

λογικά έχεις δίκιο....το τελωνείο δεν το είχα σκεφτεί.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ Παρασκευή .

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές . Δεν το έχω rootαρει . Μια αλλαγή launcher έκανα μόνο . Γενικά πάει σφαίρα .

Αυτό που παραξενεύτηκα είναι το πολύ δυνατό GPS που έχει .

Αν είχε και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία θα του τοδινα το 10ρι !

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της συσκευής...

Δέν μπορώ (δις) να περιμένω!

Πιστεύω πως έκανα καλή επιλογή, με βάση τα χρήματα που ζητά και ελπίζω κάποια στιγμή σε αναβάθμιση σε 4.3 (τουλάχιστον)...

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα για μια φίλη μου το cubot x6. Ωραίο κινητό, το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι το ότι χάνει το δίκτυο της κινητής. Ενώ έχει τέρμα σήμα, και δουλεύει μια χαρά. Ξαφνικά το χάνει σαν να μην έχει κάρτα. Μετά το βρίσκει και το ξανά χάνει. Κάποιο πρόβλημα μάλλον έχει με την κεραία. Δοκίμασε και τις δυο θέσεις για sim (micro και κανονική) με το ίδιο αποτέλεσμα. Θα στείλω και στο support της cubot. Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή μας έκατσε ελαττωματικό. ? έχει κανείς να προτείνει κανένα μαγαζί να το τσεκάρουν για να μην το στέλνω κίνα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα για μια φίλη μου το cubot x6. Ωραίο κινητό, το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι το ότι χάνει το δίκτυο της κινητής. Ενώ έχει τέρμα σήμα, και δουλεύει μια χαρά. Ξαφνικά το χάνει σαν να μην έχει κάρτα. Μετά το βρίσκει και το ξανά χάνει. Κάποιο πρόβλημα μάλλον έχει με την κεραία. Δοκίμασε και τις δυο θέσεις για sim (micro και κανονική) με το ίδιο αποτέλεσμα. Θα στείλω και στο support της cubot. Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή μας έκατσε ελαττωματικό. ? έχει κανείς να προτείνει κανένα μαγαζί να το τσεκάρουν για να μην το στέλνω κίνα.

Ευχαριστώ.

 

απο ποιο μαγαζι το πηρες ?..επικοινωνησες? εμ με τετοιο ονομα ...dipat...συντομογραφια του "την πατησα"?.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα για μια φίλη μου το cubot x6. Ωραίο κινητό, το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι το ότι χάνει το δίκτυο της κινητής. Ενώ έχει τέρμα σήμα, και δουλεύει μια χαρά. Ξαφνικά το χάνει σαν να μην έχει κάρτα. Μετά το βρίσκει και το ξανά χάνει. Κάποιο πρόβλημα μάλλον έχει με την κεραία. Δοκίμασε και τις δυο θέσεις για sim (micro και κανονική) με το ίδιο αποτέλεσμα. Θα στείλω και στο support της cubot. Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή μας έκατσε ελαττωματικό. ? έχει κανείς να προτείνει κανένα μαγαζί να το τσεκάρουν για να μην το στέλνω κίνα.

Ευχαριστώ.

 

το έχω εδώ και μια εβδομάδα με 2 sim 1 της wind και 1 της Vodafone και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Και από μένα ένα μείον στο σήμα κινητής . Χάνει αρκετές φόρες το σήμα οταν είναι σε κλειστούς χώρους . Αναφέρομαι σε σημία που με galaxy έπιανε 3 στα 4 .

Αντιστοιχα το ίδιο συμβαίνει , βέβαια και με το 3g . Προς το παρόν είναι το μόνο μείον που έχω εντοπίσει .

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείται να παρακολουθήτε τις διάφορες rom που θα βγαίνουν ή θα γίνονται port από άλλα τηλέφωνα

Προστέθηκε ήδη μια παλιότερη έκδοση της MIUI V5, η 4.4.18 που παίζουν τα πάντα όλα σωστά

Επίσης η stock rom από το Zopo998 και μπορεί να περαστεί με CWM

Θα δοκιμάσω και τις 2 πρόσφατες και θα επανέλθω

Να σημειώσω ότι όλες οι άλλες rom εκτός της stock της CUBOT, χρησιμοποιούν νεότερη έκδοση από μόντεμ (baseband), οπότε βελτιώνεται το πρόβλημα που αναφέρθηκε από κάποιους φίλους, για αδύνατο σήμα

Θα το τραβήξω μόλις φλασάρω αργότερα και θα το ανεβάσω, ώστε να το δοκιμάσετε όσοι θέλετε να μείνετε με τη μαμά rom

 

Edit: Δε χρειάζεται να τραβήξω το μόντεμ, μιας και οι 2 νεότερες ρομ είναι έτοιμες για να περαστούν με CWM

Ξεζιπάροντας τη rom, παίρνετε το αρχείο από το φάκελο system/etc/firmware

Edited by openmind
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείται να παρακολουθήτε τις διάφορες rom που θα βγαίνουν ή θα γίνονται port από άλλα τηλέφωνα

Προστέθηκε ήδη μια παλιότερη έκδοση της MIUI V5, η 4.4.18 που παίζουν τα πάντα όλα σωστά

Επίσης η stock rom από το Zopo998 και μπορεί να περαστεί με CWM

Θα δοκιμάσω και τις 2 πρόσφατες και θα επανέλθω

Να σημειώσω ότι όλες οι άλλες rom εκτός της stock της CUBOT, χρησιμοποιούν νεότερη έκδοση από μόντεμ (baseband), οπότε βελτιώνεται το πρόβλημα που αναφέρθηκε από κάποιους φίλους, για αδύνατο σήμα

Θα το τραβήξω μόλις φλασάρω αργότερα και θα το ανεβάσω, ώστε να το δοκιμάσετε όσοι θέλετε να μείνετε με τη μαμά rom

 

Edit: Δε χρειάζεται να τραβήξω το μόντεμ, μιας και οι 2 νεότερες ρομ είναι έτοιμες για να περαστούν με CWM

Ξεζιπάροντας τη rom, παίρνετε το αρχείο από το φάκελο system/etc/firmware

 

Ωραίος φιλέ, περιμένουμε να δούμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 4-5 μέρες χρήσης θα πω ότι το κινητό μου αρέσει πολύ. Τα αρνητικά του τηλεφώνου σε σύγκριση με το προηγούμενο μου jiayu g3s τα εντοπίζω στην οθόνη και την μπαταρία.

Στην οθόνη μπορώ να δω τα pixels, τα χρώματα της είναι αρκετά "ξεθωριασμένα" και νομίζω ότι δεν "πιάνει" πάντα τόσο καλά τα αγγίγματα. Επίσης στον ήλιο στην αντανάκλαση εντοπίζω κάποια τετράγωνα που προφανώς έχουν να κάνουν με την τεχνολογία την οθόνης. Το κοντραστ μου φαίνεται πως είναι πολυ χαμηλό.

Η μπαταρία μοιάζει να μη μπορεί να βγάλει μια μέρα σε περίπτωση που γίνει έντονη χρήση.

Από κει και πέρα μου άρεσε η μεγάλη χωρητικότητα του κινητού , η σχεδίαση και η θήκη που έρχεται μαζί με τη συσκευή, το gps που σε σύγκριση με άλλα κινέζικα δουλεύει πολύ καλυτέρo και επίσης μπόρεσα να βάλω και το navigon που δε μπορουσα με το jiayu.

Θεωρώ ότι είναι μια καλή αγορά και περιμένω να βγουν καινούριες ρομ ( δεν είμαι οπαδός των miui) για να παίξω αν και η stock δουλεύει μεχρι στιγμής απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι μια καλή αγορά και περιμένω να βγουν καινούριες ρομ ( δεν είμαι οπαδός των miui) για να παίξω αν και η stock δουλεύει μεχρι στιγμής απροβλημάτιστα.

Αν και νέος χρήστης Android πρίν απο μερικά λεπτά πέρασα την miui στο x6 και δεν με ενθουσίασε μπορώ να πω. Οπότε πίσω στην stock rom.

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...