Jump to content

Samsung Galaxy Note Pro 12.2


Pharmex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια τι γινεται με το ταμπλετακι; Κωτσοβολος και public πριν λιγο καιρο το εβαλαν σε προσφορα και εξαντληθηκε. Δεν υπαρχει διαθεσιμο πουθενα, στις αλυσιδες επισημης εισαγωγης (εκτος on line μαγαζιων). Τετοια φαινομενα συνηθως γινονται οταν βγαινει νεο μοντελο και θελουν να ξεστοκαρουν. Ομως δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Τι παιζει;
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ομως δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Τι παιζει;

 

Μήπως υπάρχει? Π.χ. ανανεωμένη σειρά S που θα αντικαταστήσει την Pro?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παρακολουθω ξενα sites, δεν εχει αναφερθει τιποτα πουθενα. Συνηθως διαρρεουν αρκετα πριν τετοιες πληροφοριες.
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. .το ταμπλέτα κι αυτό είναι καταπληκτικό όντως. ..μια ερώτηση μόνο για όποιον γνωρίζει και το έχει κάνει και ο ίδιος. .. αγόρασα ένα καλώδιο http://www.telmarket.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3979&category_id=48&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 για να συνδέω στο ταμπλετ usb stick memory καθώς και ποντίκι ή πληκτρολόγιο ή εκτυπωτή. .δυστυχώς δοκιμάζοντας και τα τέσσερα αυτά εξαρτήματα συνδέοντας τα το ένα μετά το άλλο για δοκιμή δεν έγινε απολύτως τίποτε. .. δεν τα αναγνώρισε. .μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω για να συνδέω τέτοια περιφερειακά στο ταμπλετ.? Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. .το ταμπλέτα κι αυτό είναι καταπληκτικό όντως. ..μια ερώτηση μόνο για όποιον γνωρίζει και το έχει κάνει και ο ίδιος. .. αγόρασα ένα καλώδιο http://www.telmarket.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3979&category_id=48&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 για να συνδέω στο ταμπλετ usb stick memory καθώς και ποντίκι ή πληκτρολόγιο ή εκτυπωτή. .δυστυχώς δοκιμάζοντας και τα τέσσερα αυτά εξαρτήματα συνδέοντας τα το ένα μετά το άλλο για δοκιμή δεν έγινε απολύτως τίποτε. .. δεν τα αναγνώρισε. .μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω για να συνδέω τέτοια περιφερειακά στο ταμπλετ.? Ευχαριστώ πολυ

Περιεργο επρεπε να δουλευει.Εχεις καμια αλλη συσκευη να το δοκιμασεις;Η αν θες δοκιμασε να συνδεσεις το ποντικι στο καλωδιο και μετα στο ταμπλετ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο tab s 10.5και το note pro 12.2.θα ηθελα καποιος που εχει το νοτε προ να μ πει αν ειναι ευχαριστημένος γενικα και στο θέμα της οθόνης και της φορητότητας. Αυτο που με κανει να θελω το tab s ειναι οτι εχει καλύτερη ανάλυση.και αυτο που με κανει να θελω το note pro ειναι το μέγεθος και το πενάκι.Βοηθηστε με .
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο tab s 10.5και το note pro 12.2.θα ηθελα καποιος που εχει το νοτε προ να μ πει αν ειναι ευχαριστημένος γενικα και στο θέμα της οθόνης και της φορητότητας. Αυτο που με κανει να θελω το tab s ειναι οτι εχει καλύτερη ανάλυση.και αυτο που με κανει να θελω το note pro ειναι το μέγεθος και το πενάκι.Βοηθηστε με .

Εύστοχη απορία. Είναι και τα 2 πολύ δυνατές επιλογές με το καθένα να έχει τα +

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο επρεπε να δουλευει.Εχεις καμια αλλη συσκευη να το δοκιμασεις;Η αν θες δοκιμασε να συνδεσεις το ποντικι στο καλωδιο και μετα στο ταμπλετ.

 

Λοιπόν με το καλώδιο αυτό της Samsung δεν γινετε.. Πήρα ένα πολύ πιο φθηνό και δουλεύει μόνο το ποντίκι και το usb memory..πήρα και ένα Usb Hub με τεσσερις θύρες για ταυτόχρονη χρήση περιφερειακων σαν λαπτοοπ αλλά δυστυχώς δεν γινετε..μερικές ερωτησουλες επειδή είμαι νέος χρήστης (1)το πληκτρολόγιο δεν το αναγνωρίζει...πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω ασύρματο? Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να το συνδέσω με καλώδιο?

(2)με εκτυπωτή υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης? Με το καλώδιο άμα το βάζω δεν γινετε τίποτε πάντως..μήπως χρειάζονται κάποιοι π.χ drivers για να αναγνωριστεί ο εκτυπωτής από το ταμπλετ?

(3) με την πένα όταν γράφουμε πάνω στην οθόνη χρειάζετε να της βαλουμε κάποιο προστατεύτικο η όχι ?

Και(4) οποίοι το χρεισημοποιουν για να κρατάν σημειώσεις ποιο πρόγραμμα δουλεύετε? Το snote μου βγάζει πολύ φωτισμό η οθόνη ενώ το office hamkom μου ψιλολαγγαρει στις λέξεις... οπότε χρησιμοποιώ η το lecturenotes η το papyrus που τα κατέβασα πλήρης από torrent site που όμως δεν έχουν το πλούσιο περιβάλλον που προσφέρει το hamkom office αλλά δεν λαγκαρουν καθολου...μήπως έχει βρει κανείς κάποιο καλύτερο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με το καλώδιο αυτό της Samsung δεν γινετε.. Πήρα ένα πολύ πιο φθηνό και δουλεύει μόνο το ποντίκι και το usb memory..πήρα και ένα Usb Hub με τεσσερις θύρες για ταυτόχρονη χρήση περιφερειακων σαν λαπτοοπ αλλά δυστυχώς δεν γινετε..μερικές ερωτησουλες επειδή είμαι νέος χρήστης (1)το πληκτρολόγιο δεν το αναγνωρίζει...πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω ασύρματο? Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να το συνδέσω με καλώδιο?

(2)με εκτυπωτή υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης? Με το καλώδιο άμα το βάζω δεν γινετε τίποτε πάντως..μήπως χρειάζονται κάποιοι π.χ drivers για να αναγνωριστεί ο εκτυπωτής από το ταμπλετ?

(3) με την πένα όταν γράφουμε πάνω στην οθόνη χρειάζετε να της βαλουμε κάποιο προστατεύτικο η όχι ?

Και(4) οποίοι το χρεισημοποιουν για να κρατάν σημειώσεις ποιο πρόγραμμα δουλεύετε? Το snote μου βγάζει πολύ φωτισμό η οθόνη ενώ το office hamkom μου ψιλολαγγαρει στις λέξεις... οπότε χρησιμοποιώ η το lecturenotes η το papyrus που τα κατέβασα πλήρης από torrent site που όμως δεν έχουν το πλούσιο περιβάλλον που προσφέρει το hamkom office αλλά δεν λαγκαρουν καθολου...μήπως έχει βρει κανείς κάποιο καλύτερο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ...

 

Λοιπόν εμένα τα αναγνωρίζει όλα. Ακόμα και με USB hub. Αρκεί βέβαια να έχει έξτρα τροφοδοσία. Έχω φτιάξει ένα πουγκάκι με ολα τα απαραίτητα καλώδια για να το μετατρέπω σε υπολογιστή. σημειώσεις χρησιμοποιώ πλέων το one note της Microsoft, μιας και αναγνωρίζει κανονικά το spen. Για τον εκτυπωτή μπορείς πρέπει να κατεβάσεις το printer share για να μπορείς να τον συνδέσεις με καλώδιο.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο tab s 10.5και το note pro 12.2.θα ηθελα καποιος που εχει το νοτε προ να μ πει αν ειναι ευχαριστημένος γενικα και στο θέμα της οθόνης και της φορητότητας. Αυτο που με κανει να θελω το tab s ειναι οτι εχει καλύτερη ανάλυση.και αυτο που με κανει να θελω το note pro ειναι το μέγεθος και το πενάκι.Βοηθηστε με .

 

To tablet ειναι απολαυστικο απλα για διαβασμα e-books, surfing, ταινιες και για επεξεργασια κειμενου με το hancom που το συνοδευει.

Στα πολυ μεγαλα συν επεισης η οθονη 12.2, η τεραστια μπαταρια που δεν τελειωνει με την καμμια και το full πληκτρολογιο του.

 

Προυποθεση να το παρει κανεις ειναι να μην εχει τρελλες απαιτησεις απο φορητοτητα, επομενο ειναι ενα ταμπλετ 8.4 η 10αρι να χωραει πιο ευκολα καπου. βεβαια ειναι τοσο λεπτο κι ελαφρυ που εμενα προσωπικα δεν μου φαινεται μεγαλο. Σε διαστασεις σε σχεση με μια κολλα Α4 ειναι σχεδον ισο σε υψος και λιγο πιο στενο.

 

Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι με το προ κανεις πολυ περισσοτερα πραγματα σε σχεση με το S , kαι λογω του πεν φυσικα

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, αλλωστε οταν εχεις 12,2 χορταστικες ιντσες δυσκολα πας σε πιο μικρη οθονη, οσο πιο φορητη κι αν ειναι. Τη φορητοτητα του τη συνηθισα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! ηρθε τωρα μια ενημερωση, νομιζω 150mb ,δε ξερω ακομα τι αλλαξε αλλα ειναι θετικο γιατι νομιζα οτι το ειχε αφησει στη μοιρα του τοσο καιρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασες φίλε μου? Αλλαγές?

Edit τώρα που γύρισα σπίτι δεν βρήκα τπτ την LTE version έχω.

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

το μονο διαφορικο που είδα είναι ότι έχει λειτουργία για παιδιά εχω την έκδοση wifi
Link to comment
Share on other sites

λογω ελλειψης χρονου δεν το εχω στρεσσαρει ακομα για να δω πιθανες ατασθαλειες ,αλλα γενικοτερα η συμβιωση μαζι του δε μου δημιουργει πια κανενα προβλημα και παρολο που ειμαι απο την αρχη με τον υπερβαρο touchwiz.

οποια λοξυγγακια ειχα στο browsing με τον μαμησιο browser τα εχω λυσει με τον dolphin στην κανονικη χρηση του οχι με τη προσθηκη του dolphin jetpack που η ταχυτητα του με κανει νευρικο .

φανταζομαι η ενημερωση εχει να κανει με θεματα σταθεροτητας ,παρα με καποιου ειδους αλλαγες

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε αναβαθμιση πριν λιγα λεπτα.. στα θετικα που ειδα οτι οταν ανοιγω το snote δεν βγαζει αυτον τον ενοχλητικο φωτισμο...
Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το nexus 9 ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?οσοι το εχετε παιζει ταινιες 1080p?
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με κλειστά μάτια το 12άρι και όχι γιατί το έχω αλλά πραγματικά αξίζει το εργαλείο και ναι παίζει κανονικά 1080p.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τα φώτα σας για αυτό το πρόβλημα... να ανυσηχώ? Δεν μου το έχει ξανακάνει!

 

https://www.youtube.com/watch?v=H74n2umJLvY&list=UUK1uzu0l46D5Cky0Wi7euBw

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε βίντεο δηλαδή αυτό κάνει?

Και από ότι είδα οι γραμμές βγαίνουν κατά την αναπαραγωγή του ήχου από το βίντεο για κλείσε τελείως τον ήχο να δεις το κάνει? Έχεις stock rom?

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...