Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 2 νούμερα που είχα πάρει από public τα οποία έχω μονίμως ανοιχτά σε ένα παλιό τηλέφωνο, και έχω να ανανεώσω περίπου 9 μήνες, έρχονται κανονικά μηνύματα για προσφορές και μάλιστα εχθές ήρθε και στα 2 αυτό με τα 10€ (1500+2gb). Μάλλον ράδιο αρβύλα είναι πως χρειάζεται ενεργοποίηση στο 6μηνο για να μην το χάσει.
Μακάρι να είναι έτσι αλλά στην υποστήριξη και στο FB το είπαν μάλλον για να με υποχρεώνουν πλαγίως να το ενεργοποιω. Σε λίγο καιρό θα ξέρω από πρώτο χέρι που και το δικό μου θα κλείσει 6 μηνο χωρίς ενεργοποίηση του πακέτου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 χρόνια μου έρχεται συνεχώς η προσφορά και στα 2 νούμερα (q και f2g) χωρίς να την έχω ενεργοποιήσει ούτε μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια μου έρχεται συνεχώς η προσφορά και στα 2 νούμερα (q και f2g) χωρίς να την έχω ενεργοποιήσει ούτε μια φορά.

 

Μακάρι γιατί θέλω να την έχω καβάντζα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ρώτησα και προχθές και απάντηση δεν πήρα.. Επειδή μεσημέρι πάω Αυστρία θα ισχύει το φοιτητικο πακέτο η όχι? Γνωρίζω ότι δεν ισχύει αλλά κάποιοι είπαν ότι δούλεψε κανονικά.. Γνωρίζει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ρώτησα και προχθές και απάντηση δεν πήρα.. Επειδή μεσημέρι πάω Αυστρία θα ισχύει το φοιτητικο πακέτο η όχι? Γνωρίζω ότι δεν ισχύει αλλά κάποιοι είπαν ότι δούλεψε κανονικά.. Γνωρίζει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σύμφωνα με χρήστες εδώ μέσα ισχύει κανονικα φίλε.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω τι γίνεται αλλά δεν ανανεώνεται η εφαρμογή ώστε να δω τι ακριβώς συμβαίνει. Θα ενημερώσω μετα το τέλος του ταξιδιού

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά, ξέρεις κανείς κάπου που μπορώ να βρω το εν λόγω πακέτο? Το θέλω για μια φίλη. Θα προτιμούσα σε κατάστημα όχι αγγελία, εντός Αθηνών. Αν κάποιος ξέρει ας μου στείλει μήνυμα. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πωλείται σε κατάστημα. Προς το παρόν μόνο αν είσαι φοιτητής μπορείς να το αποκτήσεις on line. Αν παίξει καμία προσφορά από public που δίνει νούμερα με κάθε αγορά, έχεις ίσως πιθανότητες αυτό που θα πάρεις να μετατραπεί σε "ειδικής" προσφοράς κάποια στιγμή.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν πωλείται σε κατάστημα. Προς το παρόν μόνο αν είσαι φοιτητής μπορείς να το αποκτήσεις on line. Αν παίξει καμία προσφορά από public που δίνει νούμερα με κάθε αγορά, έχεις ίσως πιθανότητες αυτό που θα πάρεις να μετατραπεί σε "ειδικής" προσφοράς κάποια στιγμή.

 

Sent from my SM-G930F

 

Ποιος σου είπε ότι δε πωλείται; Στην περιοχή μου έχει φουλ τέτοια νούμερα το κατάστημα τούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδιά, ξέρεις κανείς κάπου που μπορώ να βρω το εν λόγω πακέτο? Το θέλω για μια φίλη. Θα προτιμούσα σε κατάστημα όχι αγγελία, εντός Αθηνών. Αν κάποιος ξέρει ας μου στείλει μήνυμα. Σας ευχαριστώ.

 

Εγώ είμαι από επαρχία. Το κατάστημα τους εδώ πουλάει μόνο τέτοια νούμερα της ειδικής προσφοράς.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημα προς πώληση. Αν το κάνουν αυτοί θα είναι κάτι δικό τους παράτυπα. Επίσης, και να το κάνουν αυτοί δεν σημαίνει πως θα γίνεται παντού το ίδιο.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ότι να ναι εκει στη wind.. χθές μου ήρθε μύνημα για τα 1500λεπτα και 2giga με 10 ευρώ έστειλα να το ενεργοποιήσω και δεν μου το έδινε είναι δήθεν ειδικό πακέτο λέει τότε γιατί μου το έστειλε για να μου σπάσει τα α@@@@@?
Link to comment
Share on other sites

με πρόλαβεο kmpatra.

 

Vouala 21823d875757b3ba260053829e4a60a8.jpg

 

 

 

πριν από λίγο έκανα ανανέωση στης γυναίκας μου που υποτίθεται ότι είναι φοιτητικό -ειδική προσφορά , δεν ξέρω πως να το πω ......ψάρωσα και έβαλα 12 ευρώ πιστεύοντας ότι θα χρειαστώ 10 για το πακέτο, όμως είδα στο smart combo την παραπάνω εικόνα και πάτησα το ΄΄μόνο για φοιτητές΄΄΄ χωρίς το + δηλαδή και τράβηξε 8,57 :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε κατάστημα να κάνω ανανέωση χρόνου.

"Βάλτε 10 ευρώ και ενεργοποιήστε το προνομιακό"

"Δεν γίνετε κύριε, έχει καταργηθεί αυτό. Πλέον πρέπει να βάλετε 12 ευρώ και έχετε 2gb..."

"Μα σαν πρόγραμμα υπάρχει ακόμα, πως έχει καταργηθεί? "

 

Παρεμβαίνει συνάδελφος που ακούει την συζήτηση και ενημερώνει:

" Το πρόγραμμα θα είναι διαθέσιμο μέχρι τον Γενάρη. Απλά εμείς δεν μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε πλέον. Μπορούμε μόνο αυτό με τα 12€

Οπότε βάζετε 10 ευρώ και στέλνετε εσείς sms για την ενεργοποίησή του"

 

Έτσι και έγινε.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε κατάστημα να κάνω ανανέωση χρόνου.

"Βάλτε 10 ευρώ και ενεργοποιήστε το προνομιακό"

"Δεν γίνετε κύριε, έχει καταργηθεί αυτό. Πλέον πρέπει να βάλετε 12 ευρώ και έχετε 2gb..."

"Μα σαν πρόγραμμα υπάρχει ακόμα, πως έχει καταργηθεί? "

 

Παρεμβαίνει συνάδελφος που ακούει την συζήτηση και ενημερώνει:

" Το πρόγραμμα θα είναι διαθέσιμο μέχρι τον Γενάρη. Απλά εμείς δεν μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε πλέον. Μπορούμε μόνο αυτό με τα 12€

Οπότε βάζετε 10 ευρώ και στέλνετε εσείς sms για την ενεργοποίησή του"

 

Έτσι και έγινε.

 

Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τα καταστήματα της Wind από το 2012 που την χρησιμοποιώ σαν 2η εταιρία μέχρι και σήμερα.Τότε μου ζητούσαν να βάλω 11€ για να μπουν τα 300' προς όλους και εγώ έλεγα 10€ βαλτε και ας μην μπουν.Εννοειται ότι μπήκαν αλλά έμαθα από την αρχή να μην εμπιστεύομαι τα καταστήματα.Και το τι θα γίνει στη συνέχεια δεν το ξέρουμε,ίσως μείνει το πακέτο με τα 10€ κάποια στιγμή που θα ηρεμήσει ο κόσμος γιατί υπήρξαν αντιδράσεις όταν ανακοινώθηκε ότι από 8,57€ πάει στα 10€..Ειδωμεν λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τα καταστήματα της Wind από το 2012 που την χρησιμοποιώ σαν 2η εταιρία μέχρι και σήμερα.Τότε μου ζητούσαν να βάλω 11€ για να μπουν τα 300' προς όλους και εγώ έλεγα 10€ βαλτε και ας μην μπουν.Εννοειται ότι μπήκαν αλλά έμαθα από την αρχή να μην εμπιστεύομαι τα καταστήματα.Και το τι θα γίνει στη συνέχεια δεν το ξέρουμε,ίσως μείνει το πακέτο με τα 10€ κάποια στιγμή που θα ηρεμήσει ο κόσμος γιατί υπήρξαν αντιδράσεις όταν ανακοινώθηκε ότι από 8,57€ πάει στα 10€..Ειδωμεν λοιπόν.

 

 

τα 1.500 και 1,5 gb θα εμπορικα μη διαθεσιμα απο 1/11 , απλα πηρε παραταση και παιζουν παραλληλα και τα δυο προγραματα, το πρωτο με 10 ευρω παιρνεις το 1500 και 1,5 gb και το δευτερο με 12 παιρνεις 1500 και 2gb + καποια επιπλεον δωρα

Link to comment
Share on other sites

τα 1.500 και 1,5 gb θα εμπορικα μη διαθεσιμα απο 1/11 , απλα πηρε παραταση και παιζουν παραλληλα και τα δυο προγραματα, το πρωτο με 10 ευρω παιρνεις το 1500 και 1,5 gb και το δευτερο με 12 παιρνεις 1500 και 2gb + καποια επιπλεον δωρα

 

8,57€ το πρώτο και 10€ το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το πρωτο πακετο καποια στιγμη θα το κοψουν?

 

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο, ίσα ίσα στις σελίδες τους τα εμφανίζουν παντού σαν 2 ξεχωριστά διαθέσιμα πακέτα .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχε ανακοινωθεί οτι θα αυξηθεί η τιμή από 8.57 σε 10 και οι παροχές του πακέτου σε mb. Δεν εφαρμόστηκε πρακτικά η ανακοίνωση με τον τρόπο που έγραφε. Το "μη εμπορικά διαθέσιμο" σαν όρος,όπως συνήθως τον χρησιμοποιεί η wind, σημαίνει οτι θα υπάρχει το πακέτο για όσους το είχαν αλλά δεν θα δίνεται σε νεους χρήστες. Δεν ξέρουμε τι ακριβώς προτιθενται να κάνουν,το πιο πιθανό να ισχύει αυτό που είπαν στο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά θα αρχίσω να πιστεύω ότι δεν κατήργησαν από τους παλιούς το πακέτο με τα 8.57€ ώστε να αναγκαστούν να το συντηρούν το νούμερο για να μην το χάσουν.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να θέλει ενεργοποίηση για να μην το χάσεις. 2 νούμερα έχω από public που ανανεώθηκαν πριν από 10-11 μήνες, μόνιμα ανοιχτά σε μια παλιά συσκευή χωρίς να έχουν φραγή ακόμη, και έρχεται μόνιμα μήνυμα για το πακέτο, το οποίο δεν έχω αγοράσει ποτέ σε κανένα. Τα έχω αποκτήσει και τα δύο 1,5 χρόνο πριν.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω το φοιτητικό και ενεργοποιήσω Αυτό με τα 3€ 100 λεπτά και 100 μβ υπάρχει περίπτωση να το χάσω?
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω το φοιτητικό και ενεργοποιήσω Αυτό με τα 3€ 100 λεπτά και 100 μβ υπάρχει περίπτωση να το χάσω?

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...