Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγω παλι καταλαβαινω οτι οποιος θελει να πληρωει απο 40 μεχρι 60 ευρω για το συγκεκριμενο παιχνιδι να παει να το παρει απ αυτους για να δωσουν (οπως περυσι αυτοι πρωτοι το ξεκινησαν κοντα στις γιορτες) ενα πακετο (που πλεον λεγεται ειδικη προσφορα εδω και καιρο) χωρις πασο κλπ ..Θα ειναι καλο να το ξαναρχισουν εστω και εμμεσα !!!

 

Εγω πιστευω οτι αμα αρχιζουνε και το μοιραζουνε ετσι θα μαζεψη αρκετο κοσμο και θα αρχιση τα κουλα του whats up της cosmote.drop calls, χαμενα sms ωρες αιχμης να μην μπορεις ευκολα να βγαλεις κληση και αλλα γνωστα ευτραπελα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω πιστευω οτι αμα αρχιζουνε και το μοιραζουνε ετσι θα μαζεψη αρκετο κοσμο και θα αρχιση τα κουλα του whats up της cosmote.drop calls, χαμενα sms ωρες αιχμης να μην μπορεις ευκολα να βγαλεις κληση και αλλα γνωστα ευτραπελα:)

 

Φίλε Κώστα ο βασιλιάς των drop calls είναι με διαφορά από τον δεύτερο η wind. Το εαν συμφέρει ή όχι η προσφορά αυτή των 1000' + 1000 mb με την αγορά του παιχνιδιού θα το κρίνει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

 

Για πολλούς είναι πολυ δύσκολο να έχουν έναν επιπλέον αριθμό, ιδίως όταν χρησιμοποιούν χρόνια έναν συγκεκριμένο αριθμό για την δουλειά τους.

 

Επίσης αρκετοί έχουν ήδη 2-3 αριθμούς σε διαφορετικές εταιρείες, έχοντας μέσα στις κάρτες ένα σεβαστό ποσό χρημάτων, το οποίο το έχουν αποκτήσει με τις προσφορές των διπλασιασμών (βλ. την Q και Πρώτο Θέμα ή προσφορές του τύπου βάλε 10 ευρώ/μήνα πάρε 1GB δωρεάν).

 

Αυτοί θα πρέπει να δουν με ποιον τρόπο θα καταναλώσουν εκείνο τον χρόνο ομιλίας και ποτε, θα πρέπει να τους γίνει μάθημα, ότι δεν μπορούμε να "δεσμευόμαστε" με μια κινητή βάζοντας κάποια Χ πόσα μέσα στην κάρτα γτ δεν ξέρεις πότε θα έρθει η σούπερ προσφορά των 1000'+1000MB με 5 ευρώ/μήνα !!!

 

Το θέμα επίσης είναι πόσο καιρό θα κρατήσει αυτή η προσφορά και πότε θα αποφασίσει η εταιρία να καταργήσει μονομερώς το πρόγραμμα...θεωρητικά δεν θα γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα και θα περάσει τουλάχιστον μια 5ετια !!!

 

Για να κλείσω και να μην κουράζω, αύριο πρωί θα πάω να πάρω το παιχνίδι και το καινούργιο νούμερο (θα φτάσω αισίως στο 4ο νούμερο, το πρώτο το χρησιμοποίω στο Nexus 5, το δέυτερο σε ένα smartwatch standalone και τo τρίτο και πλέον 4ο στο moto g το δίκαρτο) και πλεον απο δω και στο εξής θα προσπαθήσω να μην είμαι σε εκείνους που έχουν γεμάτες κάρτες και δεν ξέρουν που να καταναλώσουν τις μονάδες τους και να βρω έναν τρόπο να πέσω στα 2 νούμερα και να καταργήσω τα άλλα 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα ο βασιλιάς των drop calls είναι με διαφορά από τον δεύτερο η wind. Το εαν συμφέρει ή όχι η προσφορά αυτή των 1000' + 1000 mb με την αγορά του παιχνιδιού θα το κρίνει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

 

 

Βασιλιάς των drop calls είναι με διαφορά είναι το what's up διότι έχουν μαζευτεί πάρα πολλοί..Με συμβόλαιο cosmote όμως είναι όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλιάς των drop calls είναι με διαφορά είναι το what's up διότι έχουν μαζευτεί πάρα πολλοί..Με συμβόλαιο cosmote όμως είναι όλα οκ.

Δηλαδη για νσ καταλαβω, τα what's up συνδεονται σε διαφορετικες κυψέλες απ οτι τα συμβολαια?

Για πες να μαθαινουμε...

Link to comment
Share on other sites

Με μια δεύτερη σκέψη, σκέφτομαι πως μας ξέφυγε το ουσιώδες.

Δηλαδή το ...χωρίς πάσο....

Έτσι ανοίγει ο ασκός του Αιόλου, για τις τιμές των των εταιριών κινητής τηλεφωνίας.

Πέφτει το γάντι ;;

Χωρίς πάσο ;; !! Αυτό δεν σημαίνει πως ελεύθερα όλοι θα μπορούσαν να πάρουν το game-πακέτο με την προσφορά ;; Και να πληρώνουν 5€ μόνο μηνιαίως ;;

Αυτό δείχνει την επόμενη ημέρα..;;

Δλδ ετοιμαστείτε να σκίσετε τα...συμβόλαια ;;

Θα επιτραπεί από τις εταιρείες αυτό ;

ΙΔΩΜΕΝ

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Με μια δεύτερη σκέψη, σκέφτομαι πως μας ξέφυγε το ουσιώδες.

Δηλαδή το ...χωρίς πάσο....

Έτσι ανοίγει ο ασκός του Αιόλου, για τις τιμές των των εταιριών κινητής τηλεφωνίας.

Πέφτει το γάντι ;;

Χωρίς πάσο ;; !! Αυτό δεν σημαίνει πως ελεύθερα όλοι θα μπορούσαν να πάρουν το game-πακέτο με την προσφορά ;; Και να πληρώνουν 5€ μόνο μηνιαίως ;;

Αυτό δείχνει την επόμενη ημέρα..;;

Δλδ ετοιμαστείτε να σκίσετε τα...συμβόλαια ;;

Θα επιτραπεί από τις εταιρείες αυτό ;

ΙΔΩΜΕΝ

 

Τι σχέση έχει το φοιτητικό πάσο με το δώρο του nba2k15 ??? Πέρα από την ίδια τιμολόγηση, η συγκεκριμένη προσφορά δεν είναι φοιτητική (δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρουν το πάσο στο blog τους). Είναι το f2gamig όπως το ονομάζουν και ναι, όλοι μπορούν να το κάνουν... αλλά πόσα nba2k15 games σε απόθεμα μπορεί να έχει το (κάθε) public ???

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για νσ καταλαβω, τα what's up συνδεονται σε διαφορετικες κυψέλες απ οτι τα συμβολαια?

Για πες να μαθαινουμε...

Για να μαθαίνετε, συνδέονται στις ίδιες κυψέλες, αλλά το δίκτυο μπορεί να δίνει προτεραιότητα στα συμβόλαια όταν χρειάζεται. Αυτό γίνεται και στις τρεις εταιρείες.

Κατά τ' άλλα, επιστροφή στη συζήτηση για το φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

να είστε σίγουροι όμως ότι δεν υπάρχουν τίποτα κρυφοί όροι γιατί όπως έχω ξαναγράψει στα public του Συντάγματος μπορεί να διαφημίζουν ως δωρεάν το φοιτητικό με πάσο, αλλά απαιτείται και σύνδεση σε σταθερό της wind για να στο δώσουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα ο βασιλιάς των drop calls είναι με διαφορά από τον δεύτερο η wind. Το εαν συμφέρει ή όχι η προσφορά αυτή των 1000' + 1000 mb με την αγορά του παιχνιδιού θα το κρίνει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

 

Για πολλούς είναι πολυ δύσκολο να έχουν έναν επιπλέον αριθμό, ιδίως όταν χρησιμοποιούν χρόνια έναν συγκεκριμένο αριθμό για την δουλειά τους.

 

Επίσης αρκετοί έχουν ήδη 2-3 αριθμούς σε διαφορετικές εταιρείες, έχοντας μέσα στις κάρτες ένα σεβαστό ποσό χρημάτων, το οποίο το έχουν αποκτήσει με τις προσφορές των διπλασιασμών (βλ. την Q και Πρώτο Θέμα ή προσφορές του τύπου βάλε 10 ευρώ/μήνα πάρε 1GB δωρεάν).

 

Αυτοί θα πρέπει να δουν με ποιον τρόπο θα καταναλώσουν εκείνο τον χρόνο ομιλίας και ποτε, θα πρέπει να τους γίνει μάθημα, ότι δεν μπορούμε να "δεσμευόμαστε" με μια κινητή βάζοντας κάποια Χ πόσα μέσα στην κάρτα γτ δεν ξέρεις πότε θα έρθει η σούπερ προσφορά των 1000'+1000MB με 5 ευρώ/μήνα !!!

 

Το θέμα επίσης είναι πόσο καιρό θα κρατήσει αυτή η προσφορά και πότε θα αποφασίσει η εταιρία να καταργήσει μονομερώς το πρόγραμμα...θεωρητικά δεν θα γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα και θα περάσει τουλάχιστον μια 5ετια !!!

 

Για να κλείσω και να μην κουράζω, αύριο πρωί θα πάω να πάρω το παιχνίδι και το καινούργιο νούμερο (θα φτάσω αισίως στο 4ο νούμερο, το πρώτο το χρησιμοποίω στο Nexus 5, το δέυτερο σε ένα smartwatch standalone και τo τρίτο και πλέον 4ο στο moto g το δίκαρτο) και πλεον απο δω και στο εξής θα προσπαθήσω να μην είμαι σε εκείνους που έχουν γεμάτες κάρτες και δεν ξέρουν που να καταναλώσουν τις μονάδες τους και να βρω έναν τρόπο να πέσω στα 2 νούμερα και να καταργήσω τα άλλα 2 :)

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Εγω θα μιλησω για την δικια μου περιπτωση.Ειχα παλι ενα νουμερο f2g2 με τα γνωστα κολπα και ειχα μαζεψη ενα σεβαστο ποσο σε ενα δικαρτο μαζι με ενα whats up με τα γνωστα προβληματα. Οταν βγειτε το f2g φοιτητικο αρχισα να ενημερωνω γνωστους και αγνωστους για το καινουργιο νουμερο μου και σιγα σιγα καταναλωνα τα λευτα απο το πρωτο. ειχα βαλει και εκτροπη και απο το αλλο. σε 4 μηνες τα παλαια νουμερα ειχανε καταναλωθη ολα τα υπολοιπα και ειχανε πεταχτη με αποτελεσμα να εχω ενα απλο τωρα smartphone με το φοιτητικο. τωρα καθε μηνα βαζω μεσω paypal 6e και ενεργοποιω το πακετακι με τα 5ε το γνωστο περνω και καθε βδομαδα τα sms μου και ειμαι αρχοντας. Το θεμα για μενα και ολο τον κοσμο του f2g και των φοιτητικων ειναι αμα αρχιζουνε και δινη η wind αβερτα κουβερτα τα φοιτητικα ετσι τι θα γινει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασιλιάς των drop calls είναι με διαφορά είναι το what's up διότι έχουν μαζευτεί πάρα πολλοί..Με συμβόλαιο cosmote όμως είναι όλα οκ.

 

Συμφωνω με χιλια. Αυτος ηταν και ο ενας λογος που πηρε ποδι το whats up :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με μια δεύτερη σκέψη, σκέφτομαι πως μας ξέφυγε το ουσιώδες.

Δηλαδή το ...χωρίς πάσο....

Έτσι ανοίγει ο ασκός του Αιόλου, για τις τιμές των των εταιριών κινητής τηλεφωνίας.

Πέφτει το γάντι ;;

Χωρίς πάσο ;; !! Αυτό δεν σημαίνει πως ελεύθερα όλοι θα μπορούσαν να πάρουν το game-πακέτο με την προσφορά ;; Και να πληρώνουν 5€ μόνο μηνιαίως ;;

Αυτό δείχνει την επόμενη ημέρα..;;

Δλδ ετοιμαστείτε να σκίσετε τα...συμβόλαια ;;

Θα επιτραπεί από τις εταιρείες αυτό ;

ΙΔΩΜΕΝ

 

Να δεις χαρα οταν θα δινουνε το φοιτητικο μαζι με το Κυριακατικο Εθνος :lol::lol:τι εχει να γινει και τι κοσμο θα μαζεψη.Εκει να μας δω μετα τι κοσμο θα εχουμε μαζεψη μιας και απο οτι καταλαβαινω βρηκανε τωρα το κολπο και πουλανε αβερτα. Βεβαια ειναι μια προσφορα που αξιζη με χιλια σε αυτες της εποχες που ζουμε

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το φοιτητικό πάσο με το δώρο του nba2k15 ??? Πέρα από την ίδια τιμολόγηση, η συγκεκριμένη προσφορά δεν είναι φοιτητική (δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρουν το πάσο στο blog τους). Είναι το f2gamig όπως το ονομάζουν και ναι, όλοι μπορούν να το κάνουν... αλλά πόσα nba2k15 games σε απόθεμα μπορεί να έχει το (κάθε) public ???

 

Μα η προσφορά βγαίνει από την εταιρεία κινητής, είτε με πάσο είτε χωρίς...δεν παύει να προσφέρει πολύ φτηνά αυτό που δίνει κι είναι πολύ καλό....

Ούτε τα games το χρηματοδοτούν...σήμερα games αύριο συσκευές μεθαύριο εφημερίδες κ.ο.κ

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

18 Σεπτεμβρίου που μπήκα φαντάρος στο κέντρο της θηβας, από έξω υπήρχαν 2 κοπέλες της wind οι οποίες μοιραζαν στους φαντάρους φοιτητικά πακέτα χωρίς πάσο με 6 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

18 Σεπτεμβρίου που μπήκα φαντάρος στο κέντρο της θηβας, από έξω υπήρχαν 2 κοπέλες της wind οι οποίες μοιραζαν στους φαντάρους φοιτητικά πακέτα χωρίς πάσο με 6 ευρώ.

 

Και τι δεν θα εδινα και εγω το 2005 που μπηκα φανταρος να ειχα φοιτητικο f2g μαζι με smartphone:)

Link to comment
Share on other sites

Ωρες στη σκοπια με χρονο ομιλιας και αφθονο ιντερνετ... Αυτα ειναι!!! Να παρακαλας βεβαια η μεταθεση να ειναι σε περιοχη που εχει σήμα η wind!!
Link to comment
Share on other sites

Ωρες στη σκοπια με χρονο ομιλιας και αφθονο ιντερνετ... Αυτα ειναι!!! Να παρακαλας βεβαια η μεταθεση να ειναι σε περιοχη που εχει σήμα η wind!!

 

Καλα εχω δει και μεροι που εχει αρκετα καλο σημα η wind και οι αλλοι δυο ειναι ανυπακτη

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια. Τα log n win δεν ειναι ενεργά σε εμενα, καθως εχει περασει ενας μηνας πιυ εχω να βαλω χρηματα στη καρτα. Ομως δεν μπορω να δεχτω και το log n win δωρο απο αλλο ενεργο νουμερο. Γιατι συμβαινει αυτο;;
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Σε απάντηση του ερωτήματος μου προς το Public μέσω pm στο Facebook, σχετικά με την προσφορά του NBA 2K15 (όπου με κάθε αγορά του από κατάστημα μπορείς να πάρεις με 5€ το F2Gaming με 1.000 λεπτά προς όλους και 1.000 ΜΒ το μήνα) για το αν ισχύει και για φορητότητα αριθμού ή αναγκαστικά για νέο νούμερο, έλαβα την παρακάτω απάντηση:

- Η προσφορά ισχύει για νέο νούμερο, επειδή παίρνεις ειδικό πακέτο με την κάρτα SIM!

Όχι κάτι καινούριο δηλαδή... :cry:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια. Τα log n win δεν ειναι ενεργά σε εμενα, καθως εχει περασει ενας μηνας πιυ εχω να βαλω χρηματα στη καρτα. Ομως δεν μπορω να δεχτω και το log n win δωρο απο αλλο ενεργο νουμερο. Γιατι συμβαινει αυτο;;

Μηπως και αυτο το εκαναν για ενα μηνα απο την τελευταια ανανεωση απο τριμηνο που ηταν;;

Link to comment
Share on other sites

Σε απάντηση του ερωτήματος μου προς το Public μέσω pm στο Facebook, σχετικά με την προσφορά του NBA 2K15 (όπου με κάθε αγορά του από κατάστημα μπορείς να πάρεις με 5€ το F2Gaming με 1.000 λεπτά προς όλους και 1.000 ΜΒ το μήνα) για το αν ισχύει και για φορητότητα αριθμού ή αναγκαστικά για νέο νούμερο, έλαβα την παρακάτω απάντηση:

- Η προσφορά ισχύει για νέο νούμερο, επειδή παίρνεις ειδικό πακέτο με την κάρτα SIM!

Όχι κάτι καινούριο δηλαδή... :cry:

 

ενταξει λογικο το βρισκω , αφου η ιδια πολιτικη ισχυει και στο φοιτητικο νουμερο, ρωτησατε για ποσο καιρο μπορουμε να το ενεργοποιουμε αυτο το πακετο; . με 5 ευρω ;. δεν εννοω ποσες ενεργοποιησεις μεσα στον μηνα αλλα ποσο καιρο θα ισχυει η προσφορα σε αυτην την καρτα σημ ενα χρονο; ή λιγοτερο;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να δεις χαρα οταν θα δινουνε το φοιτητικο μαζι με το Κυριακατικο Εθνος :lol::lol:τι εχει να γινει και τι κοσμο θα μαζεψη.Εκει να μας δω μετα τι κοσμο θα εχουμε μαζεψη μιας και απο οτι καταλαβαινω βρηκανε τωρα το κολπο και πουλανε αβερτα. Βεβαια ειναι μια προσφορα που αξιζη με χιλια σε αυτες της εποχες που ζουμε

 

Απάντησα απλώς στο φίλο ότι δεν είναι το φοιτητικό πακέτο, είναι άλλο πακέτο ειδική προσφοράς.

Η μόνη (και μεγάλη) διαφορά τους, είναι ότι το ένα θέλει φοιτητικό πάσο, ενώ το άλλο όχι... :)

Λογικά, μπορούν να το διαθέσουν και με το έθνος και με το θέμα, με το nba2k15 (όπως κάνουν), καθώς και με όποιο άλλο τρόπο θέλουν. Αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι για εμάς (καταναλωτές).

Ορίστε και μια εικόνα που έχει ξαναδημοσιευτεί εδώ, αρκετές σελίδες πίσω μάλλον. :)

http://oi59.tinypic.com/zohw8g.jpg

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

εγω ρωτησα μεσω facebook με pm το public και μου απαντησαν.ο διαλογος:

"το f2gamers εχει αοριστη διαρκεια ισχυος?δηλαδη επ αοριστον θα μπορω να ενεργοποιω το πακετο 1000+1000?"

public "Καλησπέρα! Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες!"

 

εγω προσωπικα λεω να μεινω στην Q.αν ηταν επ αοριστον μπορει και να το κανα,αλλα να αγορασω παιχνιδι που δεν θελω και να ειναι μονο για 12 μηνες δεν μου λεει κατι.

Προσωπικη αποψη παντα αλλους μπορει να τους βολευει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από που μπορώ να προμηθευτώ μια τέτοια κάρτα? αλλά όχι 12 μήνες! σαν αυτές που μοίραζαν στο προμοσιομ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...