Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα ΚΑΙ σε κατάστημα μετά από παρότρυνση του *********υ που ονομάζουν εξυπηρέτηση πελατών. Άναυδος εκεί ενημερώθηκα (και είχαν δίκιο οι υπάλληλοι) πως η προσφορά είναι μέσω promo και μέσω internet....

 

Συντοπίτη δεν ξέρω σε ποιο κατάστημα πήγες, αλλά εγώ όταν προσπαθούσα να εντάξω ένα f2g να παίρνει τα 120 λεπτά κάθε μήνα, επειδή έχω και σταθερό WIND, πήγα στο κατάστημα στο Ψαρωφάϊ και δεν ήξεραν και πολλά, ενώ μου έλεγαν ότι δεν τους αφήνει το σύστημα στον υπολογιστή να προχωρήσουν. Έφυγα και πήγα την ίδια ημέρα στο νέο σχετικά κατάστημα, στην Μαιζώνος απέναντι από την Ραδινού. Εκεί ένας πολύ εξυπηρετικός υπάλληλος ολοκλήρωσε τη διαδικασία και όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προς το παρόν όχι...μελλοντικά θα ήταν πολυ καλο να συμβαίνει αυτο...

 

εδώ http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/etairiki-upeuthunotita/agora/upeuthuno-marketing/upeuthuni-enimerosi-hrisi/ αναφέρει πως γίνεται αλλά δεν δίνει περισσότερες πληροφορίες.. στην κοσμοτε ξέρω πως γίνεται... όταν γυρίσω σπίτι θα καλέσω στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε σαν υπηρεσία με μια απλή κλήση γινόταν αλλά έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια... Δυστυχώς... Κι όλο λένε στην εξυπηρέτηση προσωρινά ότι δε λειτουργεί τρία χρόνια τώρα...

 

α τόσο καλά... τι να πω δεν πειράζει.. ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Συντοπίτη δεν ξέρω σε ποιο κατάστημα πήγες, αλλά εγώ όταν προσπαθούσα να εντάξω ένα f2g να παίρνει τα 120 λεπτά κάθε μήνα, επειδή έχω και σταθερό WIND, πήγα στο κατάστημα στο Ψαρωφάϊ και δεν ήξεραν και πολλά, ενώ μου έλεγαν ότι δεν τους αφήνει το σύστημα στον υπολογιστή να προχωρήσουν. Έφυγα και πήγα την ίδια ημέρα στο νέο σχετικά κατάστημα, στην Μαιζώνος απέναντι από την Ραδινού. Εκεί ένας πολύ εξυπηρετικός υπάλληλος ολοκλήρωσε τη διαδικασία και όλα εντάξει.

 

Αδελφέ επειδή πέρασε και απο το δικό μου μυαλό αυτο, πήρα απευθείας αυτο που θέλουν να λένε εξυπηρέτηση πελατών και μου το επιβεβαίωσε...

Link to comment
Share on other sites

Τα 1000 λεπτά αφορούν και βιντεοκλησεις ;

Είχα κι εγώ την ίδια περιέργεια και αφού δεν το ανέφεραν πουθενά, μπήκα στον κόπο και τηλεφώνησα για να ρωτήσω.

Δυστυχώς δεν αφορούν βιντεοκλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ την ίδια περιέργεια και αφού δεν το ανέφεραν πουθενά, μπήκα στον κόπο και τηλεφώνησα για να ρωτήσω.

Δυστυχώς δεν αφορούν βιντεοκλήσεις.

 

Ενω τα δωρεαν λεπτα απο τα online πακετα των 5 ευρω , εχουν βιντεοκλησεις? πχ αυτο με τα 600 λεπτα προς Wind?

Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ενω τα δωρεαν λεπτα απο τα online πακετα των 5 ευρω , εχουν βιντεοκλησεις? πχ αυτο με τα 600 λεπτα προς Wind?

 

δεν αναφέρει κάτι στο σαιτ.. άρα λογικά όχι ούτε εκείνα είναι για βιντεοκλήσεις... προσωπικά βέβαια δεν με απασχολεί... όλο κι όλο μια φορά έκανα βιντεοκλήση όταν είχαν πρωτοβγεί τα τηλέφωνα που τις υποστηρίζουν κ είχα πάρει ένα!!! τότε βέβαια ήταν πανάκριβη η χρέωση κ δεν έδιναν κ οι εταιρίες προσφορές!!! τώρα πια η μπροστά κάμερα μόνο για σκαιπ κ για καθρεφτάκι!!! :D

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το " φοιτητικό" μου απο ομόνοια. Είναι 3 συνεργεία της wind αλλά έχει μόνο η κοπέλα έξω από την Casio. Έχει αλλα 4-5 νούμερα, οποίος ενδιαφέρεται να σπεύσει. Γενικά οι promoters χρεώνονται κάποια νούμερα και τα δίνουν μέχρι να τους τελειώσουν.
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που της πετυχαινεται εσεις?

εστειλα εναν φιλο μου σημερα ,απο της 11 το πρωι,και αυτες που πετυχε του ειπαν πως αυτο το πακετο σταματησε τον δεκεμβρη..

συνταγμα ομονοια,που της βρηκε δεν ξερω,αλλα αυτο του ειπαν..

θεσσαλονικη μονο στην καμαρα μοιραζουν τετοιες καρτες?

και ποιες ωρες?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν πήγα δεν το είχε η πρώτη στην αιόλου, άλλες φορές άλλοι στο ίδιο σημείο το είχαν, άκουγα που το διαφήμιζαν και τελικά τους βρήκα ομόνοια. Έχω γράψει σχετικά, την άλλη μέρα ξαναπήγα με ένα φίλο στο ίδιο σημείο στην ομόνοια και βρήκα άλλον που το ξανάδινε. Δεν σημαίνει ότι όσοι είναι ομόνοια, σύνταγμα κτλ έχουν το πακέτο. Ρωτάς μέχρι να το βρείς, οι άλλοι που λένε ότι καταργήθηκε ίσως το λένε κι επίτηδες για να πουλήσουν τα δικά τους πακέτα. Φαντάζομαι βέβαια ότι δεν θα δίνουν για πάντα το πακέτο. Είναι θεμα τύχης, πρέπει να πας μέχρι να το βρείς.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ την ίδια περιέργεια και αφού δεν το ανέφεραν πουθενά, μπήκα στον κόπο και τηλεφώνησα για να ρωτήσω.

Δυστυχώς δεν αφορούν βιντεοκλήσεις.

 

Πηρα και εγω σημερα ενα φοιτητικο, υπαρχει ημερομηνια ληξης της προσφopας οπως στη voda η ειναι αοριστου χρονου..?μπορει να μεταβιβαστει σε αλλα στοιχεια ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω σημερα ενα φοιτητικο, υπαρχει ημερομηνια ληξης της προσφopας οπως στη voda η ειναι αοριστου χρονου..?μπορει να μεταβιβαστει σε αλλα στοιχεια ?

 

απ'ότι μου είπαν οι κοπέλες που μου το έδωσαν δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης κ μπορεί να μεταβιβαστεί κ να ισχύει ακόμα η προσφορά.. μόνο μου είπαν να το κάνω μετά από 1 μήνα γιατί μέχρι τότε ο αριθμός είναι στο όνομα του αφεντικού τους... κάποια παιδιά εδώ μέσα βέβαια έχουν πει ότι τσέκαραν πως έγινε άμεσα η μεταβίβαση στο όνομά τους... κάθε προωθήτρια μάλλον λέει τα δικά της ή έχουν διαφορετικά αφεντικά κ διαχειρίζονται με διαφορετικό τρόπο την προσφορά.. κ κάτι σημαντικό που μου είπαν είναι πως για οποιοδήποτε λόγο κ αν πας σε κάποιο κατάστημα δεν θα σου ζητήσουν πάσο..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι μου είπαν οι κοπέλες που μου το έδωσαν δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης κ μπορεί να μεταβιβαστεί κ να ισχύει ακόμα η προσφορά.. μόνο μου είπαν να το κάνω μετά από 1 μήνα γιατί μέχρι τότε ο αριθμός είναι στο όνομα του αφεντικού τους... κάποια παιδιά εδώ μέσα βέβαια έχουν πει ότι τσέκαραν πως έγινε άμεσα η μεταβίβαση στο όνομά τους... κάθε προωθήτρια μάλλον λέει τα δικά της ή έχουν διαφορετικά αφεντικά κ διαχειρίζονται με διαφορετικό τρόπο την προσφορά.. κ κάτι σημαντικό που μου είπαν είναι πως για οποιοδήποτε λόγο κ αν πας σε κάποιο κατάστημα δεν θα σου ζητήσουν πάσο..

 

Καλησπέρα.

1) πως μπορώ να δω αν έχει γίνει η μεταβίβαση στο όνομά μου,καλώ σε κάποιο τηλέφωνο και μου λένε σε ποιο όνομα είναι ο αριθμός;

2)Κάτι άλλο.Αν για παράδειγμα κάποιος,που δεν έχει πάσο, κάνει παραγγελία online το φοιτητικό πακέτο, του το φέρουν σπίτι και έχει συνεννοηθεί με τη wind να πάει αυτός μετά και να το ενεργοποιήσει σε κάποιο κατάστημα,δεν μπορεί μετά να πάει μόνο με τη ταυτότητα και τη κάρτα sim για ενεργοποίηση;; Από το κατάστημα απλά θα κάνουν ενεργοποίηση,αφού θα έχουν τη ταυτότητα και δεν θα ξέρουν ότι το νούμερο είναι φοιτητικό.Εκτός αν όταν πατήσουν το νούμερο στο σύστημα τους βγάλει ότι είναι φοιτητικό,τότε θα ζητήσουν πάσο.Ξέρει κάποιος ακριβώς τη διαδικασία ταυτοποίησης που ακολουθείται σε ένα κατάστημα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1) πως μπορώ να δω αν έχει γίνει η μεταβίβαση στο όνομά μου,καλώ σε κάποιο τηλέφωνο και μου λένε σε ποιο όνομα είναι ο αριθμός;

2)Κάτι άλλο.Αν για παράδειγμα κάποιος,που δεν έχει πάσο, κάνει παραγγελία online το φοιτητικό πακέτο, του το φέρουν σπίτι και έχει συνεννοηθεί με τη wind να πάει αυτός μετά και να το ενεργοποιήσει σε κάποιο κατάστημα,δεν μπορεί μετά να πάει μόνο με τη ταυτότητα και τη κάρτα sim για ενεργοποίηση;; Από το κατάστημα απλά θα κάνουν ενεργοποίηση,αφού θα έχουν τη ταυτότητα και δεν θα ξέρουν ότι το νούμερο είναι φοιτητικό.Εκτός αν όταν πατήσουν το νούμερο στο σύστημα τους βγάλει ότι είναι φοιτητικό,τότε θα ζητήσουν πάσο.Ξέρει κάποιος ακριβώς τη διαδικασία ταυτοποίησης που ακολουθείται σε ένα κατάστημα;;

 

Η μεταβίβαση διαρκεί κυρίως 1 μήνα, σε κάποιο κατάστημα ερώτηση μπορεί να γίνει χωρίς να σου αναφέρουν τον κύριο κάτοχο αν το όνομα που δίνεις είναι λάθος.

Για ακόμη μια φορά... Τα καταστήματα δεν ασχολούνται πλέον με τα φοιτητικά πακέτα! ΜΟΝΟ online η αίτηση, επιλογή θέλει ταυτότητα κατά προτίμηση και ο κούριερ παραλαμβάνει φωτοτυπία το πάσο και παραδίδει το φάκελο με το νούμερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα και εγω σημερα ενα φοιτητικο, υπαρχει ημερομηνια ληξης της προσφopας οπως στη voda η ειναι αοριστου χρονου..?μπορει να μεταβιβαστει σε αλλα στοιχεια ?

 

Με τα λεγόμενα ΟΧΙ δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης!

Μεταβίβαση γίνεται μια φορά! Απο τον αρχικό κάτοχο στα στοιχεία που δίνεις την ταυτότητα όταν παραλαμβάνεις το νούμερο απο τα "κορίτσια".

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση στο πρώτο.

Για το άλλο, ναι γνωρίζω ότι τα καταστήματα δεν ασχολούνται με το φοιτητικό πακέτο, άλλωστε ποτέ δεν διέθεταν το πακέτο, μόνο online το έβρισκες.Απλά αν με κάποιο τρόπο ο κούριερ δεν πάρει τα δικαιολογητικά και μετά πας εσύ για ταυτοποίηση - ενεργοποίηση σε ένα κατάστημα,σαν να ενεργοποιείς έναν οποιοδήποτε αριθμό f2g,Q που αυτό το κάνουν τα καταστήματα,τότε θα δώσεις μόνο τη ταυτότητά σου και θα ενεργοποιήσεις το φοιτητικό πακέτο,χωρίς όμως να δώσεις πάσο. Όπως γίνεται δηλαδή αυτές τις μέρες σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη.Για αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποιος ποια διαδικασία ακολουθείται για τη ταυτοποίηση, για να δούμε αν μπορεί ο υπάλληλος να δει, την ώρα που θα είσαι στο κατάστημα,ότι ο αριθμός είναι φοιτητικού πακέτου και να σου ζητήσει και πάσο. Αυτό το λέω για τα άτομα που είναι στην επαρχία και δεν μπορούν να πάρουν το πακέτο που μοιράζεται σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση στο πρώτο.

Για το άλλο, ναι γνωρίζω ότι τα καταστήματα δεν ασχολούνται με το φοιτητικό πακέτο, άλλωστε ποτέ δεν διέθεταν το πακέτο, μόνο online το έβρισκες.Απλά αν με κάποιο τρόπο ο κούριερ δεν πάρει τα δικαιολογητικά και μετά πας εσύ για ταυτοποίηση - ενεργοποίηση σε ένα κατάστημα,σαν να ενεργοποιείς έναν οποιοδήποτε αριθμό f2g,Q που αυτό το κάνουν τα καταστήματα,τότε θα δώσεις μόνο τη ταυτότητά σου και θα ενεργοποιήσεις το φοιτητικό πακέτο,χωρίς όμως να δώσεις πάσο. Όπως γίνεται δηλαδή αυτές τις μέρες σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη.Για αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποιος ποια διαδικασία ακολουθείται για τη ταυτοποίηση, για να δούμε αν μπορεί ο υπάλληλος να δει, την ώρα που θα είσαι στο κατάστημα,ότι ο αριθμός είναι φοιτητικού πακέτου και να σου ζητήσει και πάσο. Αυτό το λέω για τα άτομα που είναι στην επαρχία και δεν μπορούν να πάρουν το πακέτο που μοιράζεται σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη αυτές τις μέρες.

 

Μην τα μπερδεύεις στο μυαλό σου. Μπορεί να είναι το ίδιο πακέτο αλλά γενικά σας Wind απο κεντρικά δεν έχουν καμμία ενέργεια στο υπάρχον προμότιον που γίνεται αυτές τις ημέρες…Γι αυτό και δεν μπορείς να κάνεις αυτό που σκέφτεσαι.

Η διαδικασία μέσω της επίσημης σελίδας είναι ξεκάθαρη για ότι αναφέρει. Τα δε off the records "σκηνικά" μόνο απο "πλανόδια" κορίτσια...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως αυτός ήταν ένας τρόπος για να πάρουμε το πακέτο και εμείς στην επαρχία.Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να γίνει και κάνα promotion στην επαρχία για να πάρουμε 1-2 νούμερα(αν και πολύ δύσκολο το βλέπω αυτό).
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, οι φοιτητές που έχουν πάσο και δικαιούνται κανονικά το φοιτητικό πακέτο, θα το έχουν για όσο ισχύει το πάσο τους, ενώ όλοι οι υπόλοιποι για πάντα?:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως αυτός ήταν ένας τρόπος για να πάρουμε το πακέτο και εμείς στην επαρχία.Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να γίνει και κάνα promotion στην επαρχία για να πάρουμε 1-2 νούμερα(αν και πολύ δύσκολο το βλέπω αυτό).

 

Δυστυχώς...και εγω απο επαρχία είμαι. Απλά αν μου τύχει να ανέβω Αθήνα έχω στο μυαλό μου την προσφορά να κάνω τη βόλτα και αν φανώ τυχερός να πάρω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή, οι φοιτητές που έχουν πάσο και δικαιούνται κανονικά το φοιτητικό πακέτο, θα το έχουν για όσο ισχύει το πάσο τους, ενώ όλοι οι υπόλοιποι για πάντα?:lol::lol:

 

Απ όσο ξέρω όσο τρέχει η ενέργεια μπορεί να το εχει. Εκτός αν πρέπει να προσκομίζουν το πάσο κάθε χρόνια....

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ενταξει και εγω δεν το πολυπιστευω,

παντως στη wind εδω και μερες δεν κανουν μεταφορες νουμερων

σε καρτοκινητα f2g.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει και εγω δεν το πολυπιστευω,

παντως στη wind εδω και μερες δεν κανουν μεταφορες νουμερων

σε καρτοκινητα f2g.

 

Το έχουμε αναφέρει αυτο :), φορητότητες δεν μπορούν να γίνουν απο πριν τα Χριστούγεννα...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναφέρει αυτο :), φορητότητες δεν μπορούν να γίνουν απο πριν τα Χριστούγεννα...

 

Αυτό ήξερα κι εγώ αλλά σε γνωστό μου έγινε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήξερα κι εγώ αλλά σε γνωστό μου έγινε κανονικά...

 

Πότε; Γιατί να σκεφτείς απο F2G > Q και το αντίστροφο θέλω να κάνω και δεν γίνεται, πόσο και απο COS που θέλω να πάω ακόμα ένα νούμερο.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...