Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανααθμίζουν το σύστημα τους περίπου απο πρίν τα Χριστούγεννα και ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και γι αυτό το λόγο καμμία φορητότητα καρτοκινητού δεν μπορεί να υλοποιηθεί!

 

ποσο καιρο ακομα αναβαθμιζουν αυτοι?? εχω φριξει να φυγω απο voda και ενα μηνα περιμενω:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ποσο καιρο ακομα αναβαθμιζουν αυτοι?? εχω φριξει να φυγω απο voda και ενα μηνα περιμενω:mad:

 

Ισχύει δυστυχώς ακόμα αυτό που σου έγραψα...Άγνωστο το πότε θα συμβεί αυτό, είναι πολλοί αυτοί που αναμένουν πάντως...(και εγω φυσικά).

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

να σε πεισουμε για το αυτονόητο δεν γίνεται. το σύστημα δουλευει πολύ καιρό ήδη.

Μαζεύουν καινούργιους πελάτες.

Ασε τα συνομωσιολογικά και πήγαινε και πάρτο. Πειραιά στον ηλεκτρικό αύριο

 

To μαζεύουν καινούργιους πελάτες λογικό είναι απλά δεν καταλαβαίνω την λογική του να το προωθούν με αυτό τον τρόπο από το να το κάνουν πχ την εβδομάδα "επιστροφή στα θρανία" και αγορές από τα καταστήματα τους ή το site τους. Και γλιτώνουν περιττά έξοδα δηλαδή τις κοπέλες του promotion αλλά και διαφήμιση κάνουν.

Επί της ουσίας προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πακέτο αφού δεν κερδίζω κάτι. Σε ετήσια βάση χρειάζεται κάποιος 60 ευρώ καθαρά που με το φόρο πάει 70+ εφόσον του είναι αρκετά τα 1000 λεπτά και το 1 γίγα. Με τα 70 ευρώ αγοράζω 7 κάρτες των 10 με 300 λεπτά μπόνους + 120 προς wind ενώ έχω και άλλα 120 προς όλους λόγω adsl σύνδεσης στο σπίτι. Μου αρκούν και με το παραπάνω. Για τους υπόλοιπους 5 μήνες τα 60 καθαρά ευρώ που έχω είναι αρκετά για να καλύψουν τις ανάγκες μου σε internet και ομιλία και με την βοήθεια των εβδομαδιαίων bonus από το site. Άντε να χρειαστώ και 5 ευρώ παραπάνω στη χειρότερη. Δεν αξίζει να αλλάξω νούμερο 10+ ετών για να κερδίσω ελάχιστα ευρώ το χρόνο στην καλύτερη. Πολύ δε περισσότερο αν πρέπει να κατέβω από Θεσσαλονίκη στον Πειραιά στον ηλεκτρικό :D

Link to comment
Share on other sites

Ακη,

1. Εχει και στη Θεσσαλονίκη. Δεν χρειαζεται να κατέβεις Πειραιά.

2. Τα εβδομαδιαία bonus ισχύουν και για το φοιτητικό.

3. Επίσης επιπλέον 120 λεπτά κάθε μήνα δινει εαν ενεργοποιησεις κάρτα απο κατάστημα ή public..

 

Απο την ανάλυση σου, δεν καταλαβα τι πακέτο εχεις και εαν ειναι το ίδιο ή καλυτερο.

 

Σε κάθε περίπτωση, εσυ ξέρεις καλύτερα για τον εαυτό σου....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

To μαζεύουν καινούργιους πελάτες λογικό είναι απλά δεν καταλαβαίνω την λογική του να το προωθούν με αυτό τον τρόπο από το να το κάνουν πχ την εβδομάδα "επιστροφή στα θρανία" και αγορές από τα καταστήματα τους ή το site τους. Και γλιτώνουν περιττά έξοδα δηλαδή τις κοπέλες του promotion αλλά και διαφήμιση κάνουν.

Επί της ουσίας προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πακέτο αφού δεν κερδίζω κάτι. Σε ετήσια βάση χρειάζεται κάποιος 60 ευρώ καθαρά που με το φόρο πάει 70+ εφόσον του είναι αρκετά τα 1000 λεπτά και το 1 γίγα. Με τα 70 ευρώ αγοράζω 7 κάρτες των 10 με 300 λεπτά μπόνους + 120 προς wind ενώ έχω και άλλα 120 προς όλους λόγω adsl σύνδεσης στο σπίτι. Μου αρκούν και με το παραπάνω. Για τους υπόλοιπους 5 μήνες τα 60 καθαρά ευρώ που έχω είναι αρκετά για να καλύψουν τις ανάγκες μου σε internet και ομιλία και με την βοήθεια των εβδομαδιαίων bonus από το site. Άντε να χρειαστώ και 5 ευρώ παραπάνω στη χειρότερη. Δεν αξίζει να αλλάξω νούμερο 10+ ετών για να κερδίσω ελάχιστα ευρώ το χρόνο στην καλύτερη. Πολύ δε περισσότερο αν πρέπει να κατέβω από Θεσσαλονίκη στον Πειραιά στον ηλεκτρικό :D

 

Είναι και στη Θεσσαλονίκη... :lol::p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ακη,

1. Εχει και στη Θεσσαλονίκη. Δεν χρειαζεται να κατέβεις Πειραιά.

2. Τα εβδομαδιαία bonus ισχύουν και για το φοιτητικό.

3. Επίσης επιπλέον 120 λεπτά κάθε μήνα δινει εαν ενεργοποιησεις κάρτα απο κατάστημα ή public..

 

Απο την ανάλυση σου, δεν καταλαβα τι πακέτο εχεις και εαν ειναι το ίδιο ή καλυτερο.

 

Σε κάθε περίπτωση, εσυ ξέρεις καλύτερα για τον εαυτό σου....

 

Έχει προφανώς το παλιό bonus με τα 300' προς όλους σε κάθε ανανέωση 10€, οπότε έχει ένα δίκιο. Για όσους όμως από τους σχετικά καινούργιους στο F2G δεν το έχουν αυτό, αξίζει ακόμη και να αλλάξεις νούμερο.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Ακη,

1. Εχει και στη Θεσσαλονίκη. Δεν χρειαζεται να κατέβεις Πειραιά.

2. Τα εβδομαδιαία bonus ισχύουν και για το φοιτητικό.

3. Επίσης επιπλέον 120 λεπτά κάθε μήνα δινει εαν ενεργοποιησεις κάρτα απο κατάστημα ή public..

 

Απο την ανάλυση σου, δεν καταλαβα τι πακέτο εχεις και εαν ειναι το ίδιο ή καλυτερο.

 

Σε κάθε περίπτωση, εσυ ξέρεις καλύτερα για τον εαυτό σου....

 

Το πακέτο που έχω είναι το κλασσικό f2g με τα 300 λεπτά προς όλους μπόνους σε ανανέωση των 10 ευρώ ενώ έχω και 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα γιατί έχω και double play wind στο σπίτι. Δεν είναι καλύτερο φυσικά από το φοιτητικό. Η σύγκριση που κάνω έχει να κάνει με τη χρήση. Το κάνω πιο απλά λοιπόν.

 

Με το φοιτητικό για ένα χρόνο χρειάζεται 5Χ12=60 ευρώ καθαρά χρήματα που με τον φόρο που αφαιρείται είναι 70+ ευρώ ας πούμε 70 χονδρικά για το παράδειγμα. Τι σημαίνει σε μένα που είμαι στο κλασσικό πακέτο του f2g? Ότι μπορώ να πάρω 7 φορές τα 300 λεπτά προς όλους μέσα στο χρόνο για ένα μήνα + 120 προς wind γιατί κάνω ανανέωση στο κατάστημα.

 

Αυτά μου είναι υπεραρκετά καθώς η χρήση μου είναι 300-350 λεπτά συνολικά στο μήνα. Άρα τους 7 μήνες είμαι καλυμμένος και τα 70 ευρώ είναι στην κάρτα μου (60 για την ακρίβεια αν αφαιρέσω τον φόρο) και πρέπει να καλύψω 5 μήνες για χρόνο ομιλίας και 12 για internet. Internet χρησιμοποιώ γενικά στο κινητό όμως οι χώροι που γενικά κινούμαι έχουν wifi και το εβδομαδιαίο μπόνους του site καλύπτει τις ανάγκες μου εάν δεν φύγω ταξίδι. Όταν φεύγω ταξίδι αγοράζω το πακέτο και πιθανόν να πάρω 7-8 πακέτα στο χρόνο. Όσο για ομιλία τους άλλους 5 μήνες πιθανόν και με μίνι πακέτο των 2 ευρώ να είμαι καλυμμένος αφού έχω κάθε μήνα 120 προς όλους λόγο του σταθερού wind αλλά εγώ ας πω ότι παίρνω και το πακέτο των 5 ευρώ. Άρα συνολικά με 12-13 πακέτα των 5 δηλαδή 60-65 ευρώ βγάζω τη χρονιά άρα είμαι στα ίδια χρήματα που θα έδινα στο φοιτητικό πακέτο.

 

Μπορεί λοιπόν το φοιτητικό να προσφέρει παραπάνω αλλά σε μένα δεν έχουν νόημα αφού πάνω κάτω τα ίδια ξοδεύω και χωρίς να κάνω οικονομία στη χρήση του κινητού. Επομένως έχει νόημα να αλλάζω αναγκαστικά νούμερο τηλεφώνου που έχω πολλά χρόνια και να με ψάχνει κόσμος που συνεργάστηκα μαζί του στο παρελθόν χωρίς ουσιαστικά να κερδίζω κάτι πέρα από την πιθανή καταχρηστική χρήση που μπορώ να κάνω?

 

Ξέρω επίσης ότι υπάρχουν και οι κοπέλες στη Θεσσαλονίκη. Πλακίτσα έκανα :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λήγουν νωρίτερα, δηλαδή του διπλασιασμού.

Δηλαδή έαν κατάλαβα καλά , βάζεις π.χ. πρώτη του μήνα 20 ευρώ, παίρνεις άλλα 20 δώρο με ισχύ 1 μήνα, ενεργοποιείς πακέτο 5 ευρώ (ή κάποιο άλλο), πριν περάσει ο μήνας ενεργοποιείς άλλο ένα πακέτο. Έτσι στο τέλος του δίμηνου (59 ημέρες), έχεις κάνει χρήση των δύο πακέτων και έχεις και τα 20 αρχικά ευρώ που είχες βάλει ανέγγιχτα ή κάνω κάτι λάθος; Επίσης ισχύει και στο φοιτητικό; όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι μπορείς να αγοράσεις πακέτα με το δώρο του διπλασιασμού...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έαν κατάλαβα καλά , βάζεις π.χ. πρώτη του μήνα 20 ευρώ, παίρνεις άλλα 20 δώρο με ισχύ 1 μήνα, ενεργοποιείς πακέτο 5 ευρώ (ή κάποιο άλλο), πριν περάσει ο μήνας ενεργοποιείς άλλο ένα πακέτο. Έτσι στο τέλος του δίμηνου (59 ημέρες), έχεις κάνει χρήση των δύο πακέτων και έχεις και τα 20 αρχικά ευρώ που είχες βάλει ανέγγιχτα ή κάνω κάτι λάθος; Επίσης ισχύει και στο φοιτητικό; όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι μπορείς να αγοράσεις πακέτα με το δώρο του διπλασιασμού...

 

αν δεν κάνω λάθος η προσφορά του διπλασιασμού ήταν μέχρι 9/1.. δεν κατάλαβα ακριβώς το παράδειγμα σου όμως... τα 20 που βάζεις έχουν φόρο 12% ενώ τα 20 μπόνους είναι καθαρά.. έχουν ισχύ ένα μήνα κ μπορείς να τα καταναλώσεις είτε σε πακέτα είτε σε ομιλία..

κάνε τους δικούς σου συνδιασμούς ώστε να χρησιμοποιήσεις τα μισά στην αρχή κ τα άλλα μισά πριν τη λήξη τους..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση μου ειναι σχετικα απλη, επειδη πηρα την προσφορα με τα 1000 λεπτα και 1ΓΒ ιντερνετ με 5 ευρω, μπορω σε αυτο το νουμερο να γραφτω και στο online myf2go και να εποφελουμε και απο τις online προσφορες ? πχ +300 λεπτα προς ολους με 10 ευρω ανανεωση κλπ?

 

Τελος υπαρχει ιδικη προσφορα αν ανανεωνω στο καταστημα και οχι απο καρτα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση μου ειναι σχετικα απλη, επειδη πηρα την προσφορα με τα 1000 λεπτα και 1ΓΒ ιντερνετ με 5 ευρω, μπορω σε αυτο το νουμερο να γραφτω και στο online myf2go και να εποφελουμε και απο τις online προσφορες ? πχ +300 λεπτα προς ολους με 10 ευρω ανανεωση κλπ?

 

Τελος υπαρχει ιδικη προσφορα αν ανανεωνω στο καταστημα και οχι απο καρτα?

 

Ναι κανονικά γράφεσαι και κερδίζεις τα διάφορα bonus που δίνει (log me in,online bonus κλπ). Αυτό με τα 300 λεπτά που το θυμήθηκες όμως πάει χρόνος πια που καταργήθηκε σαν προσφορά. Τώρα για τη περίοδο των γιορτών υπήρχε κάποια προσφορά για ανανέωση στα καταστήματα και νομίζω γενικά κάτι δίνει με τα 20€ ανανέωση αλλά τι να τα κάνεις όταν παίρνεις 1000λεπτά και 1000mb...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση μου ειναι σχετικα απλη, επειδη πηρα την προσφορα με τα 1000 λεπτα και 1ΓΒ ιντερνετ με 5 ευρω, μπορω σε αυτο το νουμερο να γραφτω και στο online myf2go και να εποφελουμε και απο τις online προσφορες ? πχ +300 λεπτα προς ολους με 10 ευρω ανανεωση κλπ?

 

Τελος υπαρχει ιδικη προσφορα αν ανανεωνω στο καταστημα και οχι απο καρτα?

 

Ναι μπορείς αλλά όχι για το μπόνους των 300 λεπτών!!

Link to comment
Share on other sites

Προς τα φιλαράκια της wind που ξέρω πως βλέπουν το φόρουμ....

 

Είμαι κάτοχος τριων πακέτων f2g και σας κανω τζίρο περίπου 45€ τον μήνα σε κάρτες.

Από την Δευτέρα ΝΟΜΙΜΑ και χωρίς τσιριμωνιές παράγγειλα μέσω του site σας δύο φοιτητικά νέα νούμερα για συγγενικό μου πρόσωπο το οποίο είναι φοιτήτρια με πάσο και σφραγίδα.

Έλαβα email το οποίο επιβεβαιώνει την παραγγελία μας...

Έκτοτε κανείς δεν επικοινώνησε για να ρυθμίσουμε το ραντεβού ως είθισται με την κούριερ για να παραλάβουμε τις sim και να δώσουμε τα δικαιολογητικά

Το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών σας παίζει τον παπά και όλο κρατά σημειώσεις των τηλεφωνημάτων μου...

Ευελπιστώ μέχρι το βράδυ να επικοινωνήσετε μαζί μου διαφορετικά την Δευτέρα θα με παίρνετε τηλέφωνο και θα με ρωτάτε γιατί θέλω να φύγω με φορητότητα (και ας πληρώνω παραπάνω).....

Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα κ εγώ νουμερακια από Θεσσαλονίκη.. τα κορίτσια τριγυρνάνε κ δεν μένουν σταθερά καμάρα.. Εγώ τις πέτυχα Τσιμισκή με Ναυαρίνου κ ψάχνανε οδό Βύρωνος.. επίσης τις ρώτησα αν μπορούν οι αριθμοί να μεταβιβαστούν κ να ισχύει η προσφορά κ είπαν πως γίνεται αλλά μετά από ένα μήνα γιατί τώρα είναι στο όνομα του αφεντικού τους.. Κ δεν πρόκειται από τη wind να ζητήσουν αποδεικτικά γιατί τρέχει η συγκεκριμένη προσφορά προς όλους κ δεν φέρει ο καθένας μας ευθύνη που δεν ζητάνε πάσο..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα κ εγώ νουμερακια από Θεσσαλονίκη.. τα κορίτσια τριγυρνάνε κ δεν μένουν σταθερά καμάρα.. Εγώ τις πέτυχα Τσιμισκή με Ναυαρίνου κ ψάχνανε οδό Βύρωνος.. επίσης τις ρώτησα αν μπορούν οι αριθμοί να μεταβιβαστούν κ να ισχύει η προσφορά κ είπαν πως γίνεται αλλά μετά από ένα μήνα γιατί τώρα είναι στο όνομα του αφεντικού τους.. Κ δεν πρόκειται από τη wind να ζητήσουν αποδεικτικά γιατί τρέχει η συγκεκριμένη προσφορά προς όλους κ δεν φέρει ο καθένας μας ευθύνη που δεν ζητάνε πάσο..

 

Δεν ρώτησες που θα τις βρούμε. Χθες έψαξα το απόγευμα αλλά δε τις βρήκα. Θεσσαλονίκη ενοω

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ειπαν πως θα ειναι καμαρα μετα τις 12.Δεν προλαβα να παω.

Αν καποιος τις δει να ενημερωθει που θα ειναι τις ερχομενες μερες!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια ξερουμε σαββατοκυριακο που θα ειναι τα παιδεια της wind στην αθηνα για να παρω 2 νουμερακια για κατι φιλαρακια?:)
Link to comment
Share on other sites

Προς τα φιλαράκια της wind που ξέρω πως βλέπουν το φόρουμ.....

 

Ναι, η wind δεν προλαβαίνει να καταχωρεί καινούργιους συνδρομητές, έχει και ειδικό τμήμα να διαβάζει τα φορα.

Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησες που θα τις βρούμε. Χθες έψαξα το απόγευμα αλλά δε τις βρήκα. Θεσσαλονίκη ενοω

 

τις ρώτησα εννοείται αλλά μου είπε ότι κινούνται αρκετά.. δεν έχουν σταθερό μέρος.. οπότε πάνε καμάρα κατά τις 11-12 πιες κ κανέναν καφέ κ θα τις βρεις.. εγώ σας είπα τις πέτυχα τσιμισκή με ναυαρίνου κ ψάχνανε μια οδό βύρωνος για να πάνε εκεί..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

To μαζεύουν καινούργιους πελάτες λογικό είναι απλά δεν καταλαβαίνω την λογική του να το προωθούν με αυτό τον τρόπο από το να το κάνουν πχ την εβδομάδα "επιστροφή στα θρανία" και αγορές από τα καταστήματα τους ή το site τους. Και γλιτώνουν περιττά έξοδα δηλαδή τις κοπέλες του promotion αλλά και διαφήμιση κάνουν.

Να στην εξηγησω εγω τη λογικη. Αν αυτο το πακετο δοθει απο το site και τα καταστηματα (ιδιως με φορητοτητα αριθμου), τα λιγα συμβολαια που τους εχουν πλεον απομεινει θα τα χαιρετησουν και απο τη Wind και απο τις αλλες εταιρειες. Ειναι πολυ δελεαστικη προσφορα για να την προσπερασει κανεις (ακομα και τα 300 με 10 ευρω ανανεωση να εχεις, αλλο 300 και αλλο 1000 λεπτα το μηνα, πολυ περισσοτερο οταν ειναι 3λεπτες οι κλησεις, στην πρωτη περιπτωση εχεις 10 λεπτα ομιλιας την ημερα ή 3 κλησεις ενω στη δευτερη 33 λεπτα την ημερα ή 11 κλησεις). Οι φοιτητες δεν κανουν στη συντριπτικη τους πλειοψηφια συμβολαια, οποτε απο εκει δεν ειχαν να χασουν τιποτα ιδιαιτερο.

Ετσι η προσφορα αυτη ειναι καθαρα για λογους διαφημισης και οχι εσοδων...

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο ακομα αναβαθμιζουν αυτοι?? εχω φριξει να φυγω απο voda και ενα μηνα περιμενω:mad:

 

Οσο καιρό περιμένεις φορητότητα οι άλλοι παίρνουν φοιτητικό με 1.000 λεπτά και 1.000 mb

Link to comment
Share on other sites

Οσο καιρό περιμένεις φορητότητα οι άλλοι παίρνουν φοιτητικό με 1.000 λεπτά και 1.000 mb

 

Παίζει να πάρουμε χωρίς πάσο από κάποιο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να πάρουμε χωρίς πάσο από κάποιο κατάστημα;

 

δεν νομίζω να γίνεται.. πάντως κυκλοφορούν πρωινές ώρες.. άντε μέχρι μεσημέρι.. απόγευμα μην τις ψάχνεις.. πάνε 11-12 όπως σου είπα καμάρα κ θα τις πετύχεις.. κάνε καμιά βόλτα κ προς τα κάτω.. εγώ έτσι τις πέτυχα σήμερα.. δεν τις βρήκα καμάρα κ είπα να πάω να πάρω ένα παγωμένο γιαούρτι να περάσει η ώρα.. κ καθώς ανέβαινα τις βρήκα κ τις κυνήγησα!! :lol:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

To μαζεύουν καινούργιους πελάτες λογικό είναι απλά δεν καταλαβαίνω την λογική του να το προωθούν με αυτό τον τρόπο από το να το κάνουν πχ την εβδομάδα "επιστροφή στα θρανία" και αγορές από τα καταστήματα τους ή το site τους. Και γλιτώνουν περιττά έξοδα δηλαδή τις κοπέλες του promotion αλλά και διαφήμιση κάνουν.

Επί της ουσίας προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πακέτο αφού δεν κερδίζω κάτι. Σε ετήσια βάση χρειάζεται κάποιος 60 ευρώ καθαρά που με το φόρο πάει 70+ εφόσον του είναι αρκετά τα 1000 λεπτά και το 1 γίγα. Με τα 70 ευρώ αγοράζω 7 κάρτες των 10 με 300 λεπτά μπόνους + 120 προς wind ενώ έχω και άλλα 120 προς όλους λόγω adsl σύνδεσης στο σπίτι. Μου αρκούν και με το παραπάνω. Για τους υπόλοιπους 5 μήνες τα 60 καθαρά ευρώ που έχω είναι αρκετά για να καλύψουν τις ανάγκες μου σε internet και ομιλία και με την βοήθεια των εβδομαδιαίων bonus από το site. Άντε να χρειαστώ και 5 ευρώ παραπάνω στη χειρότερη. Δεν αξίζει να αλλάξω νούμερο 10+ ετών για να κερδίσω ελάχιστα ευρώ το χρόνο στην καλύτερη. Πολύ δε περισσότερο αν πρέπει να κατέβω από Θεσσαλονίκη στον Πειραιά στον ηλεκτρικό :D

 

Ξεκινάς από λάθος βάση. Δεν χρειάζεσαι 60 € το χρόνο αλλά μόνο 5€ . Δεν είναι υποχρεωτικό να παίρνεις τα 1.000 κάθε μήνα. Προσωπικά θεωρώ λάθος κάποιος να μπορεί να πάρει την <<φοιτητική>> προσφορά και να μην το κάνει., δεν μπορεί να ξέρει κάποιος τις μελλοντικές του ανάγκες. Τέτοιες ευκαιρίες τις αρπάζουμε από τα μαλλιά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η wind δεν προλαβαίνει να καταχωρεί καινούργιους συνδρομητές, έχει και ειδικό τμήμα να διαβάζει τα φορα.

Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα?

 

Πήγα ΚΑΙ σε κατάστημα μετά από παρότρυνση του *********υ που ονομάζουν εξυπηρέτηση πελατών. Άναυδος εκεί ενημερώθηκα (και είχαν δίκιο οι υπάλληλοι) πως η προσφορά είναι μέσω promo και μέσω internet....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...