Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω πως κάτι δεν πέρασε σωστά.Δεν θυμάμαι κάποιος άλλος να είχε θέμα στην μετάβαση οπότε γιατι δεν δοκιμάζεις να φλασάρεις πάλι τη ρομ?Και μόλις φλασαριστεί ξεκίνα με twrp->wipe->swipe to factory reset

 

Ok.Θα ξαναδοκιμασω.Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok.Θα ξαναδοκιμασω.Ευχαριστω

 

Ok..Βημα,βημα.Το εκανα οπως ειπες στην Β251 και φαινεται οτι τα καταφερα.Ευχαριστω και παλι.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tέλεια.Εύχομαι να το χαρείς. :happy:

 

Νασαι καλα:)

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σπάω το κεφάλι μου σε κάτι νέο σήμερα.Η συσκευή,μου έγραψε πως γέμισε η μνήμη.

Έχουμε καμία ίδεα πώς να αλλάξουμε το μέγεθος των partition?

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το αρχείο στην κάρτα sd σου και το φλασάρεις μέσω του TWRP ή Cwm.

Γιατί δεν κατέβάζεις την τελευταία ρομ του pavel που τα έχει όλα μέσα?

https://mega.co.nz/#!YFJEw...Es78-l_-YP1WzI

 

chris το λινκ που δινεις εδω ειναι χαλασμενο εχε το υποψιν. Εγω λογω φορτου εργασιας και μετακομισης εχω μεινει ακομα με τη Β251. Διαβαζω και στο xda εχει βγει και κιτ κατ aosp. Nα παω λοιπον τωρα για Β256 ή για AOSP?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά σπάω το κεφάλι μου σε κάτι νέο σήμερα.Η συσκευή,μου έγραψε πως γέμισε η μνήμη.

Έχουμε καμία ίδεα πώς να αλλάξουμε το μέγεθος των partition?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455850

http://www.xposedgeek.net/2014/10/resize-mediatek-devices-data-and-internal-memory.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα από το FB, για να το κερδίσει κάποιος εάν θέλει....

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55174&stc=1&d=1420628820

 

WIN A Huawei Honor 3X smartphone from ibuygou.com!

 

To win, simply snap your most beautiful Christmas Scene and post your photo below or via G+, Twitter or our Forums. To win all you need to do is receive the most likes for your photo! Use the hashtag, ‪#‎BeautifulWinterScene‬ when replying.

 

The contest ends 8th January 2015, get snapping to win!

Link to comment
Share on other sites

 

athanaso77 Ευχαριστώ πολύ.Με τον πρώτο τρόπο δεν δούλεψε.Το άλλαξε μεν άλλα κατά την εγκατάσταση της ρομ έβγαζε σφάλματα.

Τώρα θα δοκιμάσω το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το igo αλλά οι φωνητικές οδηγίες δεν δουλεύουν με τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα; το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα σε honor 6 απο κινα και g750 απο ελλαδα...αν αγοραζα απο κινα θα επαιρνα μονο το honor 6 οποτε μην μου πειτε για αλλα κινητα...το g750 αν το γυρισω σε Τ00 θα ερχονται οι αναβαθμισεις ΟΤΑ ή θα πρεπει καθε φορα να τις περναω εγω???αυτο με ενδιαφερει ποιο πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το igo αλλά οι φωνητικές οδηγίες δεν δουλεύουν με τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα; το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος;

μηπως χρειαζεται να κατεβασεις ξεχωριστα πακετο γλωσσας ;; το ειχα αντιμετωπισει παλιοτερα σε navigon

Link to comment
Share on other sites

Chris εχεις μηπως καταλαβει τη χρησιμοτητα και λειτουργια για ενα extractor του biobio που αναφερουν στο xda? Ποια ειναι η τελευταια ρομ που εχει βγει η 256?η AOSP? ή καποια άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τη γλώσσα μαζί με το πρόγραμμα. Πως μπορώ να το κατεβάσω ξεχωριστα; τι αρχείο θα ειναι; σ' ευχαριστώ

 

χωρις να ειμαι και ο ειδικος , δες στις ρυθμισεις του προγραμματος

αν υπαρχει καποιο υπομενου για γλωσσα ,ηχους ,φωνητικη καθοδηγηση(κατι τετοιο φανταζομαι) κι αν ειναι ενεργοποιημενη.

ζητα βοηθεια ομως απο το αντιστοιχο topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Chris εχεις μηπως καταλαβει τη χρησιμοτητα και λειτουργια για ενα extractor του biobio που αναφερουν στο xda? Ποια ειναι η τελευταια ρομ που εχει βγει η 256?η AOSP? ή καποια άλλη?

 

Aπό αυτά που διαβάζω μιλάει για Update extractor ο οποίος αφορά τα μοντέλα τ20.

Λένε για AOSP 4.4.3 αλλά από ρώσικο forum.Αναφέρονται κάποια θεματάκια με την κάμερα.

Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα αν και μου αρέσει η ιδέα του καθαρού android στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά !

 

Έχει κάποιος να προτείνει κανένα καλό ενσύρματο

handsfree ?

Καλημερα και χρονια πολλα ! Εγω χρησιμοποιω αυτο που μου ξεμεινε απο το samsung μου , το οποιο ειναι το αυθεντικο της samsung , και λειτουργει μια χαρα ! Αρκετα ποιοτικο , καμια σχεση με αυτο της συσκευης ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα σε honor 6 απο κινα και g750 απο ελλαδα...αν αγοραζα απο κινα θα επαιρνα μονο το honor 6 οποτε μην μου πειτε για αλλα κινητα...το g750 αν το γυρισω σε Τ00 θα ερχονται οι αναβαθμισεις ΟΤΑ ή θα πρεπει καθε φορα να τις περναω εγω???αυτο με ενδιαφερει ποιο πολυ...

 

κανεις ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια???[/quote

Προσωπικά δεν ξέρω φίλε μου για τις αναβαθίσεις, αλλά αυτό που μπορώ να σου πω κι εγώ είναι ότι το 'χει το κινητό κολλητός μου (ελληνικό) και είναι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτό. (g750).

Link to comment
Share on other sites

σε συγκριση με το π7 ποιο θεωρειτε καλυτερο;;;;;;;;;;;

Πιστευω το P7 , εγω αυτο θα προτιμουσα αν δεν ηθελα οπωσδηποτε δικαρτο . Πολυ καλυτερη κατασκευη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...