Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://prntscr.com/4r4l5s εδω ειναι η συνομιλια μου για το ανταλλακτικο και εδω http://www.aliexpress.com/item/New-High-Quality-Touch-Screen-Digitizer-for-Inew-V3-Free-Shipping-with-Tracking-Number/2009131841.html το ανταλλακτικο εκτος αν κατι κανω εγω λαθος οποτε βοηθηστε με

 

Eκ πείρας, το touch screen δεν ξεκολλάει από την LCD. Το έχω δοκιμάσει σε σπασμένη οθόνη iNew V3.

Eίναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει ρε παιδια.

Εχω προσπαθησει και με τα τρια προγραμματα ( kingo, suame, root genius ) να ρουταρω το κινητο αλλά τίποτα δεν εχω καταφερει.

Τι φταιει ή τι δεν κανω καλα. Τον εντοπισμο τον εχω ενεργοποιημενο.

Μήπως φταίει που η εκδοση η δικη μου ειναι 4.4.2 και δεν μπορει να την ρουταρει, το αναφερω αυτο επειδη προσεξα σε ενα προγραμμα πως το ρουτ αναφεροταν σε εκδοσεις 4.2.2 κλπ.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει ρε παιδια.

Εχω προσπαθησει και με τα τρια προγραμματα ( kingo, suame, root genius ) να ρουταρω το κινητο αλλά τίποτα δεν εχω καταφερει.

Τι φταιει ή τι δεν κανω καλα. Τον εντοπισμο τον εχω ενεργοποιημενο.

Μήπως φταίει που η εκδοση η δικη μου ειναι 4.4.2 και δεν μπορει να την ρουταρει, το αναφερω αυτο επειδη προσεξα σε ενα προγραμμα πως το ρουτ αναφεροταν σε εκδοσεις 4.2.2 κλπ.

 

Τι windows έχεις? Ρωτάω γιατί τα 8 δημιουργούν πρόβλημα.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα και εγώ επιτέλους το πολυπόθητο inew v3! από mindeals όλα τέλεια μια χαρούλα εκτώς απο ένα σοβαρότατο πρόβλημα.

Ανακάλυψα πως όταν καλώ μερικές επαφές μου που είναι cosmote δεν ακούω ούτε τον τόνο κλίσης και όταν το απαντούν στην κλίση το χρονόμετρο ξεκινάει μα συνεχίζω να μην ακούω τίποτα μα ούτε και ο καλούμενος απο την μεριά του.

 

Οι ενέργειες που έκανα είναι :

  • Απενεργοποίηση και ενεργοποίηση του κινητού. (το ίδιο πρόβλημα)
  • Δοκιμή με άλλη κάρτα sim cosmote (το ίδιο πρόβλημα)
  • Δοκιμή κλίσης προς άλλη επαφή που είναι συνδρομητής cosmote (δούλεψε)

 

Το κινητό είναι android 4.4.2

και οι sim Που δοκίμασα είναι το "κανονικό μέγεθος"

 

Λέτε να φταίει η rom ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα και εγώ επιτέλους το πολυπόθητο inew v3! από mindeals όλα τέλεια μια χαρούλα εκτώς απο ένα σοβαρότατο πρόβλημα.

Ανακάλυψα πως όταν καλώ μερικές επαφές μου που είναι cosmote δεν ακούω ούτε τον τόνο κλίσης και όταν το απαντούν στην κλίση το χρονόμετρο ξεκινάει μα συνεχίζω να μην ακούω τίποτα μα ούτε και ο καλούμενος απο την μεριά του.

 

Οι ενέργειες που έκανα είναι :

  • Απενεργοποίηση και ενεργοποίηση του κινητού. (το ίδιο πρόβλημα)
  • Δοκιμή με άλλη κάρτα sim cosmote (το ίδιο πρόβλημα)
  • Δοκιμή κλίσης προς άλλη επαφή που είναι συνδρομητής cosmote (δούλεψε)

 

Το κινητό είναι android 4.4.2

και οι sim Που δοκίμασα είναι το "κανονικό μέγεθος"

 

Λέτε να φταίει η rom ?

 

 

Κάνε μία επαναφορά δεδομένων. Αν δεν στρώσει, στείλτο πίσω όσο προλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι windows έχεις? Ρωτάω γιατί τα 8 δημιουργούν πρόβλημα.

 

Εχω τα win 7 και στην δουλεια τα ΧΡ δοκιμασα και με τα δυο αλλά τίποτα.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Πωλειται inew v3 70ευρω λογω αγορας αλλου κινητου τηλεφωνου....

ειναι χρησιμοποιημενο 4 μηνες,το παρελαβα στα χερια μου 14 Απριλιου 2014.

Ειναι σε αριστη κατασταση,καταπληκτικο τηλεφωνο :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το 3g στο inew .

Έχω CU Vodafone και βασικά δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ 3g , μέχρι πριν λίγους μήνες δεν ήξερα καλά καλά τι είναι !!!

Επειδή πήρα κάποια δωρεαν mb πριν ένα μήνα το δοκίμασα αλλά σερνόταν τραγικά όπου κι αν το τεσταρα .

Λέω , έτσι θα είναι φαίνεται το 3g, δεν έδωσα σημασία.

Είδα χτες σ έναν γνωστό ότι το 3g του πεταγε !!!

Δυστυχώς δεν έχω αλλά Mb να δοκίμαζα πάλι τώρα.

Η ερώτηση είναι , φταίει το.κινητό μας σε αυτό η κάτι άλλο ;

Την 1.0.8 έχω.

Θενξ και σορρυ για την ασχετοσύνη μου .

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις μόνιμα γυρισμένο το δικτυο σε 2G??

Πηγαινε Settings->mobile networks->network mode και δες μηπως είναι επιλεγμένο το 2G.

Γύρνα το σε auto και ξαναδοκίμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι , το 3g είναι επιλεγμένο.

Είχα συνδεση , απλά για να ανοιξει μια σελίδα έκανε μισό λεπτο στην καλύτερη περίπτωση .

Καποιος με inew και cu Vodafone να μας πει για το 3g ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι , το 3g είναι επιλεγμένο.

Είχα συνδεση , απλά για να ανοιξει μια σελίδα έκανε μισό λεπτο στην καλύτερη περίπτωση .

Καποιος με inew και cu Vodafone να μας πει για το 3g ?

 

Έχει η γυναίκα μου βοντα σύνδεση. Δεν έχει πάντα 3g. Στην ένδειξη του σήματος τι βγάζει; G, E, 3G, H, H+ ;

 

Μήπως απλά δεν έχει σήμα καλό η εριοχή σου.

 

Αν δεν είναι τπ παραπάνω ίσως φταίει το γεγονός ότι το κινητό 3g υποστηρίζει στις συχνότητες 850/1900. Hβοντα σε κάποιες περιοχές το 3g το δίνει στα 900.

 

Για να μάθεις αν είναι αυτό στείλε ένα μειλ στην βοντα γιατί αμφιβάλλω αν θα ξέρουν σε υποκατάστημα. Βέβαια δεν έχεις να χάσεις κάτι αν ρωτ'ησεις.

 

Α! Αν έχεις 2 κάρτες μέσα μήπως έχεις ενεργοποιήσει το 3g στην άλλη. Ναι ξέρω, ακούγεται χαζό αλλά την έχω πάθει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει ρε παιδια.

Εχω προσπαθησει και με τα τρια προγραμματα ( kingo, suame, root genius ) να ρουταρω το κινητο αλλά τίποτα δεν εχω καταφερει.

Τι φταιει ή τι δεν κανω καλα. Τον εντοπισμο τον εχω ενεργοποιημενο.

Μήπως φταίει που η εκδοση η δικη μου ειναι 4.4.2 και δεν μπορει να την ρουταρει, το αναφερω αυτο επειδη προσεξα σε ενα προγραμμα πως το ρουτ αναφεροταν σε εκδοσεις 4.2.2 κλπ.

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και με το μοναδικό πρόγραμμα που έκανα τελικά root ήταν το VRoot. Αναζητήσέ το κι εγκατέστησε το στο PC. Έχω δημοσιεύσει το σχετικό λινκ σε παλιότερο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα και εγώ επιτέλους το πολυπόθητο inew v3! από mindeals όλα τέλεια μια χαρούλα εκτώς απο ένα σοβαρότατο πρόβλημα.

Ανακάλυψα πως όταν καλώ μερικές επαφές μου που είναι cosmote δεν ακούω ούτε τον τόνο κλίσης και όταν το απαντούν στην κλίση το χρονόμετρο ξεκινάει μα συνεχίζω να μην ακούω τίποτα μα ούτε και ο καλούμενος απο την μεριά του.

 

Οι ενέργειες που έκανα είναι :

  • Απενεργοποίηση και ενεργοποίηση του κινητού. (το ίδιο πρόβλημα)
  • Δοκιμή με άλλη κάρτα sim cosmote (το ίδιο πρόβλημα)
  • Δοκιμή κλίσης προς άλλη επαφή που είναι συνδρομητής cosmote (δούλεψε)

 

Το κινητό είναι android 4.4.2

και οι sim Που δοκίμασα είναι το "κανονικό μέγεθος"

 

Λέτε να φταίει η rom ?

 

Τελικά δεν υπήρχε πρόβλημα με το τηλέφωνο, άλλαξα σήμερα την sim σε ένα κατάστημα και όλα ρολόι !!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν διαβασεις στα τελευταια posts εκεινου του thread, θα δεις οτι ο gizbeat παρελειψε να βαλει το τροποποιημενο scatter στο φακελο του rom.

Οποτε,

1) κατεβαζεις και τα δυο αρχεια.

2) Αποσυμπιεζεις σε φακελο το V3E_104_Ultimate_v2

3) Μπαινεις στον φακελο !Files_to_FlashTool

4) Διαγραφεις το υπαρχων scatter.txt

5) Μεταφερεις το καινουριο scatter (MT6582_Android_scatter5, 7 kb) στον προηγουμενο φακελο

6) Ανοιγεις SP_Flash_Tool_v5.1343.01 (εκτελεση του exe ως διαχειριστης). Το ανεβασα και ΕΔΩ

7) Scatter Loading file: επιλεγεις το MT6582_Android_scatter5

8) Επιλεγεις Firmware Upgrade (οχι το Download Only)

9) Πατας Download (πρασινο βελακι)

10) Συνδεεις την συσκευη με βγαλμενη μπαταρια

11) Μολις τελειωσει το flash, μπανεις στο CWM (κρατημενο power και volume up. Μολις δεις το logo, αφηνεις το power και συνεχιζεις να εχεις πατημενο το volume up)

12) Με την αφη (ειναι full touch), επιλεγεις wipe menu-> wipe data, factory reset (ειναι η πρωτη επιλογη στην δεξια μερια της οθονης. Μην επιλεξεις την πρωτη επιλογη στα αριστερα)

13) Μολις τελειωσει το reset, εγω εκανα και wipe cache. Αν θες δοκιμασε το.

14) Reboot now.

15) Συσκευη με 1.04, ενοποιημενο εσωτερικο χωρο, root με supersu.

Enjoy ;)

 

 

 

Χρειάζομαι επειγόντως την βοηθεια σου φίλε

Αλλάξα οθόνη στο inew v3 λόγο πτώσης και για να λειτουργήσει η νέα οθόνη πρέπει να εγκαταστήσω νέα ROM

Εκανε ένας φίλος μια προσπάθεια και τελικά το τηλεφωνο ανοίγει αλλά λειτουργεί μονο ως tablet.

Δεν βλέπει ΚΑΘΟΛΟΥ τις κάτρες sim. ΔΕΝ λειτουργεί ως κινητό.

ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ. Στείλε μου τουλάχιστόν το link που μπορώ να κάνω download τα απαιραίτητα αρχεία για την αναβάμιση του firmware

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλάξα οθόνη στο inew v3 λόγο πτώσης και για να λειτουργήσει η νέα οθόνη πρέπει να εγκαταστήσω νέα ROM

 

Δε νομίζω ότι σχετίζονται αυτά μεταξύ τους. Όσον αφορά τις κάρτες sim μήπως έχουν χαθεί τα ΙΜΕΙ; Στο πρώτο post υπάρχουν όλοι οι οδηγοί. Αν είναι πρόβλημα μόνο με το ΙΜΕΙ δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω το κινητό από τον Φεβρουάριο όπως μου είχε έρθει με την 1.0.4 και το μόνο που του χω κάνει είναι root! Δουλέυει σφαίρα θα έλεγα και επίσης όλη η παρέα και οι φίλοι μου το έχουν ρίξει σε κινέζους!! Προχθές μου ήρθε και η σιλικόνης (μέχρι τώρα ελιωσα την μαμά θηκη) και μπορώ να πω πως πλέον δε φοβάμαι μη μου πέσει απο τα χέρια!!! Δηλαδή πριν γλυστρούσε. Το gps κλειδώνει σχετικά γρήγορα μιας και είχα βάλει ένα αρχειάκι gps.conf που είχε ανεβάσει ένας φίλος. Κλειδώνει γρήγορα λοιπόν αλλά πρώτη φορά που το χρειάστηκα στο κέντρο της Θεσ/νίκης με πούλησε. Δε ξέρω αν είναι το sygic που φταίει αλλά γυρνουσε γύρω γύρω συνέχεια λες και έκανα αναστροφές με χειροφρενο ένα πράμα :p . Διάβασα και για την ΚιτΚατ... αξίζει? Ή να περιμένω λίγο ακόμα? Ξέρω, αφου δεν έχω θέμα γιατί να το κάνω? Και η απάντηση είναι καθαρά για αναβάθμιση!! Α!!! Η μπαταρία μου βγάζει πλέον άνετα μια μέρα.... Ότι και να το κάνω. Χωρίς προγράμματα και άλλα!
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kotsitb ήμουν με την 1.0.3 απο το Γενάρη. Δοκίμασα ΚιτΚατ, ωραια ναι μεν αλλα με τα θέματα της. Μετα δοκίμασα TSUNAMI... Και είπα τι @@ έκανα τόσο καιρό και ήμουν με την 1.0.3. Ισως η μόνη ρομ που αξίζει κανείς να έχει. Μετα μου έπεσε απο την τσέπη και εγινε θρύψαλα...

My 2 cents - αν θες , τράβα στην Τσουναμι και ασε την ΚΚ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω το κινητό από τον Φεβρουάριο όπως μου είχε έρθει με την 1.0.4 και το μόνο που του χω κάνει είναι root! Δουλέυει σφαίρα θα έλεγα και επίσης όλη η παρέα και οι φίλοι μου το έχουν ρίξει σε κινέζους!! Προχθές μου ήρθε και η σιλικόνης (μέχρι τώρα ελιωσα την μαμά θηκη) και μπορώ να πω πως πλέον δε φοβάμαι μη μου πέσει απο τα χέρια!!! Δηλαδή πριν γλυστρούσε. Το gps κλειδώνει σχετικά γρήγορα μιας και είχα βάλει ένα αρχειάκι gps.conf που είχε ανεβάσει ένας φίλος. Κλειδώνει γρήγορα λοιπόν αλλά πρώτη φορά που το χρειάστηκα στο κέντρο της Θεσ/νίκης με πούλησε. Δε ξέρω αν είναι το sygic που φταίει αλλά γυρνουσε γύρω γύρω συνέχεια λες και έκανα αναστροφές με χειροφρενο ένα πράμα :p . Διάβασα και για την ΚιτΚατ... αξίζει? Ή να περιμένω λίγο ακόμα? Ξέρω, αφου δεν έχω θέμα γιατί να το κάνω? Και η απάντηση είναι καθαρά για αναβάθμιση!! Α!!! Η μπαταρία μου βγάζει πλέον άνετα μια μέρα.... Ότι και να το κάνω. Χωρίς προγράμματα και άλλα!

 

Για μένα η ΚιτΚατ κάνει πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας αλλά είχα πρόβλημα με το GPS, δεν κλείδωνε με όσους τρόπους και αν δοκίμασα. Βέβαια αυτό συνέβη σε εμένα που είχα θέμα από την πρώτη στιγμή με το GPS. Άλλα παιδιά που δεν είχαν πρόβλημα χρησιμοποιούν την ΚιτΚατ απροβλημάτιστα, και με κάποια tweaks στο gps, είναι super! Τώρα έχω γυρίσει στην tsunami που όλα δουλεύουν ρολόι, εκτός του γνωστού σκαλοπατιού στην μπαταρία που ζεις με αυτό! :p

 

Εγώ θα δοκίμαζα αρχικά την KitKat στην θέση σου πάντως!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση το imei να μην μπορει να ξανα περαστει;;εχω δοκιμασει τα παντα...οτι εχει γραφτει στο νημα και στους οδηγους και ολο ιmei invalid γραφει...εχω κανει restore στην προηγουμενη ρομ εχω βαλει καινουργια .bak αρχεια που δν τα διαβαζει απο πουθενα...και οταν αλλαζω ρομ πχ Τσουναμι κολλαει στην αρχικη οθονη και δν προχωραει....υγ....το usb εχει ψιλο χαλασει και δν μπορω να φλασαρω ρομ απο το pc μωλις παω να κανω button+vol + na ξεκινησει χανεται η συνδεση...μονο απο την sd μπορω και αυτο με τα χιλια ζορια μεχρι να πιασει η συνδεση...υπαρχει λυση ή παει ακλαυτο το τηλεφωνακι μου;:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση- απορία: Δεν μπορώ να θυμηθώ αν γινόταν και πριν την κιτκατ, αλλά όταν επιλέγω στη λειτουργία δικτύου μόνο 3g, σήμα γιοκ, αν το βαλω στην επιλογή: 2G/3G (αυτόματη λειτουργία) τότε όλα καλά και έχω 3g, το καταλαβαίνω γιατι αν ανοίξω τα δεδομένα γράφει H+

 

Μπορεί κάποιος να το τσεκάρει ? Είμαι έτοιμος να κάνω αλλαγή ρομ προς τα πίσω μόνο και μόνο για να το τσεκάρω :P

(Έχω τη 1η φουρνιά Inew)

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την μεμβρανη μετα απο τον ιουλιο που το πηρα και την εβαλα και η αισθηση ειναι απιστευτη. Απλα γλιστραει το εργαλειο. Εχω βεβαια ενα ακομη σετ απο μεμβρανες. Να το βαλω λετε η λογο του γοριλα δεν εχω θεμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φεβρουαριο ηθελα να πω και οχι Ιουλιο...σορυ

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την μεμβρανη μετα απο τον ιουλιο που το πηρα και την εβαλα και η αισθηση ειναι απιστευτη. Απλα γλιστραει το εργαλειο. Εχω βεβαια ενα ακομη σετ απο μεμβρανες. Να το βαλω λετε η λογο του γοριλα δεν εχω θεμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φεβρουαριο ηθελα να πω και οχι Ιουλιο...σορυ

 

Για μένα μην το βάλεις. Σε νορμαλ χρήση δεν έχεις πρόβλημα. Δεν γρατσουνιέται, το έχω δοκιμάσει με ξυράφι (κοπίδι) και δεν παθαίνει τίποτα. Σε σπασμένη οθόνη βέβαια!

Αυτό που χάνεις με την μεμβράνη δεν το κερδίζεις με αυτό που σου προσφέρει. Έγώ όταν την πρωτο-έβγαλα καθόμουν και χάζευα την οθόνη του! Τόση πολλή διαφορά είχε!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να παρω ενα backup του κινητου οπως ειναι τωρα,

για να δοκιμασω την κιτ κατ?? Ετσι ωστε με το backup αν

κατι δεν δουλευει να βαλω ξανα την παλια.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να παρω ενα backup του κινητου οπως ειναι τωρα,

για να δοκιμασω την κιτ κατ?? Ετσι ωστε με το backup αν

κατι δεν δουλευει να βαλω ξανα την παλια.

 

 

Καλησπέρα

Το super backup ειναι μια πολυ καλη εφαρμογη με την οποια μπορεις να κανεις backup τις εφαρμογές σου τα αρχεια σου, τα sms και δεν θυμαμαι τι αλλες δυνατοτητες εχει.

Δεν μπορεις ομως με το συγκεκριμένο πρόγραμμα να κανεις backup την rom.

Για να κανεις backup την rom νομιζω πως πρεπει να εισαι root και οτι γινεται μεσα απο το recovery, αν δεν κανω λάθος.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...