Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν αρχίσει να στέλνουν από Κίνα?εχω ημερομηνία απο sing post 23/01 που λέει dispatched to overseals(country code gr)και ακομη τίποτα απο ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

.....την ζελατίνα ντε!:whistle:

Μα σου λέει δεν έχει βάλει ζελατίνα!!!:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο forum, δοκιμάζανε το κινητό με διάφορες ανοιχτές εφαρμογές ταυτόχρονα, που "τρώνε" πόρους και έβλεπαν αν έχει καθυστέρηση στην απόκριση και κολλήματα στη λειτουργία, στο scroll κλπ. Εδώ υπάρχουν απόψεις από χρήστες για τη συμπεριφορά του κινητού, κάτω από τέτοιες συνθήκες?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας ανησυχήσω έπειτα από παραγγελία που έχω κάνει για το συγκεκριμένο κινητό, πριν από λίγο μου ήρθε αυτή η απάντηση από ένα πολύ γνωστό site και προς τιμή τους μου λένε αυτό

Dear customer:

 

This is our honor for support you.

We have one bad news. You order items iNew V3 recently much buyer report it has tech problem, and also can not easy fixed by software.

So we had urgent called back package from shipment Company back to us.

We will pay this ship fee; we just hope our buyer will feel happy get better goods and services.

 

We already sent all our first stock back to the facotory for replacment , But they told us it may take 1-2 weeks to supply us again.

Due to these items known issues, right now we have to beg you exchange to another items , And we will send you 4GB memory card as compensation .

 

Once you decided we will urgent deal with it and ship to you ASAP.

We apologize for this inconvenience again. We hope for your understanding, And your early reply will be highly appreciated.

Best regards!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μην θες να ανησυχήσεις , όμως επειδή μπορεί να είναι από πολύ σοβαρό , έως άνευ σημασίας , γιαυτό : LINKS,LINKS,LINKS , βάλε διευθύνσεις μαγαζιού τουλάχιστον και πιο είναι το τεχνικό πρόβλημα που αναφέρονται ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει να στέλνουν από Κίνα?εχω ημερομηνία απο sing post 23/01 που λέει dispatched to overseals(country code gr)και ακομη τίποτα απο ελλαδα

 

sing post 14/01 dispatched to overseas και μόλις σήμερα είδα στο site των ΕΛΤΑ "receive item At Office of Exchange" :wacko:

 

30 ολόκληρες μέρες και το κινητό οριακά θα έχει φτάσει στον παραλήπτη του.

 

Να σημειωθεί ότι στην ιστοσελίδα της sing post δεν υπάρχει καν ανανέωση ακόμα :rolleyes:

 

Χωρίς να θέλω να σας ανησυχήσω έπειτα από παραγγελία που έχω κάνει για το συγκεκριμένο κινητό, πριν από λίγο μου ήρθε αυτή η απάντηση από ένα πολύ γνωστό site και προς τιμή τους μου λένε αυτό

 

Χωρίς να θέλω να σε ανησυχήσω μου φαίνεται ότι έχουν ξεμείνει από προϊόν και σου λένε παπάτζες :lol:

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να βάλεις ένα λινκ από το μαγαζί ;

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μην θες να ανησυχήσεις , όμως επειδή μπορεί να είναι από πολύ σοβαρό , έως άνευ σημασίας , γιαυτό : LINKS,LINKS,LINKS , βάλε διευθύνσεις μαγαζιού τουλάχιστον και πιο είναι το τεχνικό πρόβλημα που αναφέρονται ...

http://www.fastcardtech.com

 

 

Να σας αναφέρω ότι το έχω παραγγείλει αρκετές μέρες και έχω και tracking number της αποστολής

 

Το μνμ είναι ολόκληρο όπως ακριβώς μου το έστειλαν.Δεν αναφέρουν τίποτε παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς θα γίνει με την αποστολή.Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά από αγορές, την παραγγελία μου την είχε κάνει ένας φίλος.

Edited by Tomario
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας ανησυχήσω έπειτα από παραγγελία που έχω κάνει για το συγκεκριμένο κινητό, πριν από λίγο μου ήρθε αυτή η απάντηση από ένα πολύ γνωστό site και προς τιμή τους μου λένε αυτό

Dear customer:

 

This is our honor for support you.

We have one bad news. You order items iNew V3 recently much buyer report it has tech problem, and also can not easy fixed by software.

So we had urgent called back package from shipment Company back to us.

We will pay this ship fee; we just hope our buyer will feel happy get better goods and services.

 

We already sent all our first stock back to the facotory for replacment , But they told us it may take 1-2 weeks to supply us again.

Due to these items known issues, right now we have to beg you exchange to another items , And we will send you 4GB memory card as compensation .

 

Once you decided we will urgent deal with it and ship to you ASAP.

We apologize for this inconvenience again. We hope for your understanding, And your early reply will be highly appreciated.

Best regards!

 

Να σου πω δεν ρωτας αν το προβλημα ειναι αυτο με τη φορτιση????

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έστειλα μήνυμα και σε http://www.fastcardtech.com και στο official site της iNew.

 

Απλά περιμένουμε.

 

Το ενδιαφέρον που βρήκα τυχαία είναι πως η ίδια η εταιρεία ανακοινώνει SAR 0.45 !!

 

http://i.imgur.com/7nIAGue.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα ονλινε με το σιτε και τον ρωτησα αν τα στειλανε πισω για το θεμα με τη φορτιση κ μου απαντησε οτι ειχε καποιο θεμα

με το software και οτι θα ειναι διαθεσιμο απο 20 του μηνα παλι.

Link to comment
Share on other sites

www.fastcardtech.com

 

 

Να σας αναφέρω ότι το έχω παραγγείλει αρκετές μέρες και έχω και tracking number της αποστολής

 

Το μνμ είναι ολόκληρο όπως ακριβώς μου το έστειλαν.Δεν αναφέρουν τίποτε παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς θα γίνει με την αποστολή.Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά από αγορές, την παραγγελία μου την είχε κάνει ένας φίλος.

Το tracking number είχε φανεί ότι παρελήφθη απο το ταχυδρομείο; Εγραφε "received from customer"; Και αν επεστράφηκε πίσω,λογικά θα έχει αντίστροφη διαδρομή.Aν όμως σου έδωσαν tracking και αυτό δεν φαινόταν σε κανένα site,παίζει και να μην το έστειλαν ακόμη και απλά να κερδίζουν χρόνο,επειδή δεν το είχαν σε stock

Link to comment
Share on other sites

Το tracking number είχε φανεί ότι παρελήφθη απο το ταχυδρομείο; Εγραφε "received from customer"; Και αν επεστράφηκε πίσω,λογικά θα έχει αντίστροφη διαδρομή.Aν όμως σου έδωσαν tracking και αυτό δεν φαινόταν σε κανένα site,παίζει και να μην το έστειλαν ακόμη και απλά να κερδίζουν χρόνο,επειδή δεν το είχαν σε stock

 

Έχουν έτοιμα tracking numbers.

Σου δίνουν και μετά το παίρνει η μεταφορική.

Οπότε απλά μπορούν να το κάνουν cancel και να μη σταλεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ακριβώς ρωτώ και εγώ.Αν δεν έφυγε ποτέ απο το μαγαζί,δεν είμαι σίγουρος ότι λένε αλήθεια για το πρόβλημα.Τους ειναι πιο εύκολο να ρίξουν την ευθύνη στο εργοστάσιο,παρά να παραδεχτούν ότι έλεγαν ψέμματα για το stock
Link to comment
Share on other sites

Μα σου λέει δεν έχει βάλει ζελατίνα!!!:lol:

Nαι αλλά μαλλον δεν θα έχει βγαλει την υπάρχουσα!

Link to comment
Share on other sites

θα παραγγείλω άλλο ένα για τον αδερφό μου απο to2c

το κουπόνι " inewv3 " δεν παίζει πλεον? 190$ με original packaging

υπάρχει άλλου καλύτερη τιμή?

fastcardtech το εχει 175$ και "λεει" in stock

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά μαλλον δεν θα έχει βγαλει την υπάρχουσα!

 

Την οθόνη την έχω χωρίς ζελατίνα. Για καλύτερη αίσθηση,,,:lol:

Απλά όταν θέλω να επιλέξω 2-3 λέξεις δυσκολεύομαι να το κάνω.. δεν τις πετυχαινω εύκολα.

Εσείς δηλ όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κανένα πρόβλημα.Αν θέλω να μαρκάρω παραπάνω απο 1 λέξη,το κάνω πολύ εύκολα με την μετακίνηση του κέρσορα επιλογής μέχρι το σημείο που χρειάζομαι
Link to comment
Share on other sites

Εχετε τρομοκρατισει τον κοσμο με αυτα τα volt και τις φορτισεις ρε παιδια. Εγω το αφηνω στο φορτιστη το τηλέφωνο όλο το βραδυ και από το πρωί μέχρι το επόμενο βράδυ που θα γίνει παλι η φορτιση η μπαταρία του είναι στο 20-30% αναλογα. Χρηση με διαρκής πλοηγηση στο facebook και πολυ viber. Οσο για την φωτογραφική μηχανή του είναι τέλεια.

 

Ρε φίλε που εισαι στο αγοράζω...πως καταφέρνεις να το πας μέχρι το επόμενο βραδυ 2 μέρες????Εδώ είναι αυτο που λενε ''να το δω και να μην το πιστέψω''. Και με τόση χρήση???

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε που εισαι στο αγοράζω...πως καταφέρνεις να το πας μέχρι το επόμενο βραδυ 2 μέρες????Εδώ είναι αυτο που λενε ''να το δω και να μην το πιστέψω''. Και με τόση χρήση???

 

Δεν εννοει δυο μερες.. Εννοει το επομενο

Απο τι βραδυ που το φορτιζει..αν καταλαβα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κατάλαβα και εγώ.Πάντως ο μόνος τρόπος (με τα τωρινά δεδομένα) για να βγάλεις 2 ημέρες με άνεση λέγεται γνήσια μπαταρία note 2.Και ας μην κλείνει το καπάκι... Το antelife έστειλε σε κανέναν την θήκη; Εγώ έχω βάλει παραγγελία απο 6-2 και ακόμη τίποτε.Και δεν απαντάνε και στα mail.Το θέμα είναι ότι δεν την έχω βρει να πωλείται και σε κανένα άλλο μαγαζί
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αναπαράγει βίντεο 3gp του iNew σε Mac υπολογιστή?

Σε εμένα κολάει το βίντεο για λιγα καρέ, κάθε 2δλεπτα περίπου με τον ήχο όμως να συνεχίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Σε ότι πρόγραμμα δοκίμασα το ίδιο συμβαίνει. Και σε VLC.

Να σημειώσω ότι στον ίδιο υπολογιστή αναπαράγω κανονικά ίδιου τύπου αρχεία από άλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοει δυο μερες.. Εννοει το επομενο

Απο τι βραδυ που το φορτιζει..αν καταλαβα καλα!!

Όλο το βράδυ το έχω πάντα για φόρτιση και κάθε πρωί το κινητό ανοίγει στις 6 και κλείνει στις 12 το βράδυ. Μέχρι στιγμής δεν ξέμεινα ποτέ από μπαταρία

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Το tracking number είχε φανεί ότι παρελήφθη απο το ταχυδρομείο; Εγραφε "received from customer"; Και αν επεστράφηκε πίσω,λογικά θα έχει αντίστροφη διαδρομή.Aν όμως σου έδωσαν tracking και αυτό δεν φαινόταν σε κανένα site,παίζει και να μην το έστειλαν ακόμη και απλά να κερδίζουν χρόνο,επειδή δεν το είχαν σε stock

 

Καλημέρα.Μάλλον θα έχεις δίκιο γιατί το tracking number δεν φαίνεται πουθενά.Την παραγγελία πάντως την είχα κάνει από 27-1-2014.

Όπως και να έχει τους έχω στείλει mail και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα ονλινε με το σιτε και τον ρωτησα αν τα στειλανε πισω για το θεμα με τη φορτιση κ μου απαντησε οτι ειχε καποιο θεμα

με το software και οτι θα ειναι διαθεσιμο απο 20 του μηνα παλι.

 

Εγώ το παρήγγειλα από το 1949deal.com στις 10/1 και το έστειλαν στις 26-1 . Σε ερώτηση μέσω Skype με εκπρόσωπό τους για τη μεγάλη καθυστέρηση μέχρι να το στείλουν μου απάντησαν ότι τα απέσυρε η εταιρία για να κάνει βελτιώσεις και γι αυτό καθυστερούν να τα στείλουν. Είδωμεν..

Παρεπιπτόντως

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-02-2014 07:18 IPS :cool:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 28-01-2014 16:01 IPS

 

Με Despatch No 4029

Για όσους περιμένουν από Singpost

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα από το 1949deal.com στις 10/1 και το έστειλαν στις 26-1 . Σε ερώτηση μέσω Skype με εκπρόσωπό τους για τη μεγάλη καθυστέρηση μέχρι να το στείλουν μου απάντησαν ότι τα απέσυρε η εταιρία για να κάνει βελτιώσεις και γι αυτό καθυστερούν να τα στείλουν. Είδωμεν..

Παρεπιπτόντως

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-02-2014 07:18 IPS :cool:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 28-01-2014 16:01 IPS

 

Με Despatch No 4029

Για όσους περιμένουν από Singpost

 

Αν ίσχυαν αυτά που έλεγαν δεν θα είχε ακουστεί και σε άλλα φόρα μέχρι τώρα; δεν ξέρω τι παιχνίδια παίζουν ή αν απλά θέλουν να δικαιολογήσουν την καθυστέρηση. Βέβαια ούτε μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι λένε ψέματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...