Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σορρυ για το offtopic ,αλλα δεν ξερω που αλλου να ρωτησω ...παρηγγειλα και εγω απο to2c την πεμπτη το απογευμα και 1ον δεν εχω tracking number και 2ον εχω στειλει 2 μαιλ ,1 σαββατο και το αλλο χθες ,να μου πουν εστω ποτε θα μπορεσουν να το στειλουν και δεν εχουν απαντησει καν...το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη???

Σορρυ και παλι για το offtopic

 

 

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και με μένα και στις ακριβώς ίδιες ημερομηνίες. Σήμερα μου απάντησαν και είπαν ότι γίνεται χαμός με το κινητό αυτό και δεν προλαβαίνουν. Θα το στείλουν είπαν πάντως σήμερα - αύριο. Την Πέμπτη μαζί με αυτό παρήγγειλα και ένα zte το οποίο το έστειλαν την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και με μένα και στις ακριβώς ίδιες ημερομηνίες. Σήμερα μου απάντησαν και είπαν ότι γίνεται χαμός με το κινητό αυτό και δεν προλαβαίνουν. Θα το στείλουν είπαν πάντως σήμερα - αύριο. Την Πέμπτη μαζί με αυτό παρήγγειλα και ένα zte το οποίο το έστειλαν την Παρασκευή.

Λογικό είναι παιδιά. Φανταστείτε τι όγκος παραγγελιών πέφτει παγκοσμίως γι αυτό το τηλέφωνο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ χθες για λογαριασμό συναδέλφου.

 

Παιδιά το κινητό είναι απίστευτο! Η κάμερά του είναι εντυπωσιακή. Σε σκοτεινό περιβάλλον και τραβάει άνετα καθαρές και φωτεινές φωτογραφίες. Γρήγορο, ελαφρύ και πανάλαφρο. Καιώς και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του είναι εντυπωσιακά (άκου 16Gb εσωτ. μνήμη & SD καρτα!!). Η οθόνη του δε, είναι κορυφαία!

 

Σε όσους το έδειξα, πάθανε πλάκα. Φοβερή ανάλυση, χρώματα ζωντανά και αν την βάλεις στο τέρμα την φωτεινότητα, κάνει και για φακό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα σήμερα από το minideal, σε ερώτηση που έκανα στο livechat δίνοντας το Order number με πληροφόρησε πως θα αποσταλεί σε 24 ώρες από την παραγγελία μου. Μετά από 1 περίπου λεπτό, μου είπε πως θα αποσταλεί εντός 48 ωρών γιατί υπάρχει μεγάλη κίνηση με την συγκεκριμένη συσκευή. Επίσης με πληροφόρησε πως η συσκευές πριν αποσταλούν ελέγχονται για την λειτουργία τους κι αυτός είναι ο λόγος της καθυστέρησης.

 

Είναι η πρώτη φορά που κάνω παραγγελία από minideal, ως προς την επικοινωνία έμεινα ευχαριστημένος συγκριτικά με άλλα κινέζικα ηλεκτρονικά καταστήματα.

 

Εκεί που παραξενεύτηκα είναι ότι μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας πληρωμής με χρήση πιστωτικής (mastercard) δεν έλαβα κάποιο email όπως συνήθως συμβαίνει σε όσες συναλλαγές θυμάμαι να έχω κάνει. Στο συγκεκριμένο ζήτημα δεν πήρα κάποια απάντηση γιατί δεν καταλάβαινε τι ενοούσα.

 

Ελπίζω να μου έρθει σε λιγότερο από μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ ο χαμός που γίνεται με αυτό το τηλ!

Θα υπάρχει και μεγάλη υποστήριξη.Με το καλό να παραλάβετε όλοι. Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχω προλάβει λόγω δουλείας να το ψάξω καλύτερα αλλά θα έρθει η ώρα του.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου ήρθε tracking number απο τη paypal :clap:, αγορά τη πέμπτη μεσημέρι απο To2c.com.!!Καθάρισε η Susan για πάρτυ μου!!

 

edit: και μετα απο λίγο και απο τους ίδιους!!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου ήρθε tracking number απο τη paypal :clap:, αγορά τη πέμπτη μεσημέρι απο To2c.com.!!Καθάρισε η Susan για πάρτυ μου!!

 

Ας ελπίσουμε κάτι και για μας, τους έστειλα ξανά email μόλις, γιατί μέχρι τώρα δεν έβγαλα άκρη...

 

Όσο για το αν περιμένουν από το εργοστάσιο ή όχι: "Availability: In stock"

Γιατί δεν το αλλάζουν τότε ?!?!?!

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα on line με τη Σουζάνα :p , έχω τα κονέ πλέον, και μου είπε ότι έχουνε πολλές παραγγελίες και πρέπει να τα αγοράζουν απο το εργοστάσιο , το σκ που μας πέρασε δεν κάνανε αγορές, αν παραλάβουνε σήμερα αύριο θα μου το στείλει είπε!Mην αγχώνεσαι!

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου με καθυσηχασες μπορω να πω!! Μολις μου απαντησε και εμενα λενε εχουν μικρο αποθεμα και πολλες παραγγελειες θα το στειλουν οσο πιο γρηγορα μπορουν....Παντως σε καλο να μας βγει ολος αυτος ο χαμος με την συγκεκριμενη συσκευη...! Απο εκει και περα υπομονη...:-P

Edited by nikoskokos
Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου ήρθε tracking number απο τη paypal :clap:, αγορά τη πέμπτη μεσημέρι απο To2c.com.!!Καθάρισε η Susan για πάρτυ μου!!

 

edit: και μετα απο λίγο και απο τους ίδιους!!

 

Εμένα τίποτα ακόμη.... Από Πέμπτη και εγώ.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μου έρθει σε λιγότερο από μήνα!

 

δωρακι για τον Αγιο Βαλεντινο?:p

 

Φυσικά δωράκι για τον Άγιο Βαλεντίνο! Για τους ερωτευμένους με την τεχνολογια!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με της επανεκκινήσεις σε οσους το κανει ειναι θεμα προβληματικης παρτιδας?

η το εχετε << πειραξει >> και σας το κανει?

καπου νομιζω διαβασα πως γινεται με την θηκη που του βαζεται?

τι παιζει με αυτο?

 

επισης..

γιατι περνατε το xposed +gravity box?

τι ειναι αυτα και ποια η χρηση τους?

ειναι απαραιτητο για την ορθη λειτουργεια του συγκεκριμενου κινητου?

η προαιρετικο για τους εχων μαυρη ζωνη στα android.. :p

Edited by neo24gr
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο με της επανεκκινήσεις σε οσους το κανει ειναι θεμα προβληματικης παρτιδας?

η το εχετε << πειραξει >> και σας το κανει?

καπου νομιζω διαβασα πως γινεται με την θηκη που του βαζεται?

τι παιζει με αυτο?

 

επισης..

γιατι περνατε το xposed +gravity box?

τι ειναι αυτα και ποια η χρηση τους?

ειναι απαραιτητο για την ορθη λειτουργεια του συγκεκριμενου κινητου?

η προαιρετικο για τους εχων μαυρη ζωνη στα android.. :p

 

Δες εδώ αναλυτικά τι είναι το xposed καθώς και πώς το εγκαθιστάς.

Για το Gravity μπορείς να διαβάσεις εδώ!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με της επανεκκινήσεις σε οσους το κανει ειναι θεμα προβληματικης παρτιδας?

η το εχετε << πειραξει >> και σας το κανει?

καπου νομιζω διαβασα πως γινεται με την θηκη που του βαζεται?

τι παιζει με αυτο?

 

επισης..

γιατι περνατε το xposed +gravity box?

τι ειναι αυτα και ποια η χρηση τους?

ειναι απαραιτητο για την ορθη λειτουργεια του συγκεκριμενου κινητου?

η προαιρετικο για τους εχων μαυρη ζωνη στα android.. :p

 

Aυτό με την θήκη δεν ξέρω. Εγώ σήμερα παρέλαβα και αύριο θα το ψάξω.

Όσο αφορά το gravity box είναι μια εφαρμογή με πάρα πολλές παραμετροποιήσεις αισθητικής ή και ουσιαστικής βελτίωσης της συσκευής σου. Στην ουσία όταν το ανοίγεις είναι όλο settings, όπως οι ρυθμίσεις του ανδροιδ ένα πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

οποτε,αυτα τα προγραμματα, ειναι κατι εξτρα για να << πειραξεις >> της ρυθμισεις ενος android.

περα απο αυτο,το θεμα επανεκκινήσεων ειναι κατι στανταρ στην συγκεκριμενη συσκευη?

εμφανιζεται σε συγκεκριμενες παρτιδες με συγκεκριμενη ρομ?

η τυχαιο προβλημα σε τυχαιες συσκευες?

επισης πως ειναι δυνατον μια θηκη να προκαλει επανεκκινήσεις στην συσκευη?

μπλοκαρει κατι στο κινητο?

πιεζει κατι?

το επιρεαζει το μαγνητακι του κλιπ της θηκησ?

:worry:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που κάνω παραγγελία από minideal, ως προς την επικοινωνία έμεινα ευχαριστημένος συγκριτικά με άλλα κινέζικα ηλεκτρονικά καταστήματα.

Εκεί που παραξενεύτηκα είναι ότι μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας πληρωμής με χρήση πιστωτικής (mastercard) δεν έλαβα κάποιο email όπως συνήθως συμβαίνει σε όσες συναλλαγές θυμάμαι να έχω κάνει. Στο συγκεκριμένο ζήτημα δεν πήρα κάποια απάντηση γιατί δεν καταλάβαινε τι ενοούσα.

Το minideal είναι super αξιόπιστο και έχει άμεσες αποστολές, έχουμε παραγγείλει με τη παρέα καμιά δεκαριά συσκεύες από εκεί.

Πιστεύω ότι πάντα ελέγχουν κάτι πριν το στείλουν.

Για το ότι δε σου έχουν στείλει email: στο τέλος όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία από pay pal θέλει και ένα τελικό confirm? Το έκανες?

Ρώτησε στο chat, ή στείλε email, αν βλέπουν τη παραγγελία με το email σου και το ονομά σου, αν σου πουν όχι ξανακάνε τη παραγγελία.

Μου έχει τύχει... :O

Link to comment
Share on other sites

οποτε,αυτα τα προγραμματα, ειναι κατι εξτρα για να << πειραξεις >> της ρυθμισεις ενος android.

περα απο αυτο,το θεμα επανεκκινήσεων ειναι κατι στανταρ στην συγκεκριμενη συσκευη?

εμφανιζεται σε συγκεκριμενες παρτιδες με συγκεκριμενη ρομ?

η τυχαιο προβλημα σε τυχαιες συσκευες?

επισης πως ειναι δυνατον μια θηκη να προκαλει επανεκκινήσεις στην συσκευη?

μπλοκαρει κατι στο κινητο?

πιεζει κατι?

το επιρεαζει το μαγνητακι του κλιπ της θηκησ?

:worry:

 

Προφανως υπάρχει κάποιο conflict με τον magnet sensor και της εφαρμογης που θα τρεξει για το s view, με καποιες εφαρμογές όταν αυτές ειναι ενεργές.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κατοχοσ αυτου του arootaristoy υπεροχου κινητο

ολα ενταξει αλλ θελω 1 ερωτηση. εχω βαλει sim κανονικη στην 2η θεση που εχει. σημερα εκει ποθ μιλουσα ,με επερνε καποιος αλλος και η γραμμη επεφτε. αυτο εγινε καμια 4-5 φορες.

παιζει να ειναι απο την cosmote? το κινητο να εχει καποιο προβλημα?καποια ρυθμσιση?καθαρα τυχαιο?μηπως να πρεπει να πας σε micro sim? εχετε καμια ιδεα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα σύγκριση με antutu benchmark το Inew v3 με ένα hdc galaxy s4 6589t 2 gb ram 1920x10180 hd Οθόνη, το hdc σκόραρε 11.500 και το inew 17060 ! Και σαν αίσθηση αφής η οθόνη πολύ καλύτερη sτο inew και σαν οθόνη παρόλη την χαμηλότερη ανάλυση πολύ πιο φωτεινή και ζωηρά χρώματα.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλοδουλευτο σε οσους το εχουν!! Μια ερωτηση θελω να κανω, πυξιδα εχει;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Το minideal είναι super αξιόπιστο και έχει άμεσες αποστολές, έχουμε παραγγείλει με τη παρέα καμιά δεκαριά συσκεύες από εκεί.

Πιστεύω ότι πάντα ελέγχουν κάτι πριν το στείλουν.

Για το ότι δε σου έχουν στείλει email: στο τέλος όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία από pay pal θέλει και ένα τελικό confirm? Το έκανες?

Ρώτησε στο chat, ή στείλε email, αν βλέπουν τη παραγγελία με το email σου και το ονομά σου, αν σου πουν όχι ξανακάνε τη παραγγελία.

Μου έχει τύχει... :O

 

Την αγορά δεν την έκανα με paypal, χρησιμοποίησα απευθείας την πιστωτική μου.Εν τέλει μου ειπαν στο livechat πως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και γι' αυτό δεν μου έστειλαν email, επίσης μου είπαν να μην ανησυχώ και πως αύριο θα κάνουν ship την συσκευή (αντί των 48 ωρών που μου είχαν πει)λόγω του ζητήματος που δημιουργήθηκε. Ομολογώ πως έχουν άριστο και άμεσο service για την ώρα! Το αγγλικό μονο δεν εχουν και πάρα πολύ, δίνεις μια μικρή μάχη για να καταλάβεις τι θέλουν να πούνε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα και καλοδουλευτο σε οσους το εχουν!! Μια ερωτηση θελω να κανω, πυξιδα εχει;

 

Ναι, έχει πυξίδα.

Link to comment
Share on other sites

ex dialer ειναι αρκετα καλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας κατοχοσ αυτου του arootaristoy υπεροχου κινητο

ολα ενταξει αλλα θελω 1 ερωτηση. εχω βαλει sim κανονικη στην 2η θεση που εχει. σημερα εκει ποθ μιλουσα ,με επερνε καποιος αλλος και η γραμμη επεφτε. αυτο εγινε καμια 4-5 φορες.

παιζει να ειναι απο την cosmote? το κινητο να εχει καποιο προβλημα?καποια ρυθμσιση?καθαρα τυχαιο?μηπως να πρεπει να πας σε micro sim? εχετε καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ex dialer ειναι αρκετα καλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας κατοχοσ αυτου του arootaristoy υπεροχου κινητο

ολα ενταξει αλλα θελω 1 ερωτηση. εχω βαλει sim κανονικη στην 2η θεση που εχει. σημερα εκει ποθ μιλουσα ,με επερνε καποιος αλλος και η γραμμη επεφτε. αυτο εγινε καμια 4-5 φορες.

παιζει να ειναι απο την cosmote? το κινητο να εχει καποιο προβλημα?καποια ρυθμσιση?καθαρα τυχαιο?μηπως να πρεπει να πας σε micro sim? εχετε καμια ιδεα?

 

Κι εμενα μου εχει συμβει αρκετες φορες, να παρω τηλεφωνο απο το V3 και μολις το σηκωσει ο αλλος να πεφτει αμεσως η γραμμη.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

που σημαινει?κανεις αλλος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ποια καρτα εσυ εχεις την sim?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...