Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Πάντως είναι εκνευριστικό αυτο το 4αωρο για φόρτιση. Ποτε δεν χρειάστηκε να φορτίσει κάτι τόσο χρόνο. Ακομη και το Χ 1 8 ι που ειχα με την ΒΑ750 στα 2000μιλιαμπερωρια με φορτιστη στα 5 βολτ και χιλια μιλιαμπερ φορτιζε σε 2 ωρες και κατι

 

 

Ποίο πρόγραμμα είναι αυτό; Έχεις δει διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας όταν το φορτίζεις με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποίο πρόγραμμα είναι αυτό; Έχεις δει διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας όταν το φορτίζεις με αυτό;

 

Δωσε battery calibration στο γκουκλ πλέι και θα στο δωσει..

 

Το τι κανει, το γραφει στην περιγραφη του επανω.

Ναι, εχω δει διαφορά.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σύνδεση με otg διαβάζει μόνο fat διαμέρισμα. Ούτε ntfs/ext2/ext3/ext4....

Κρίμα. Γιατί όμως το android να μην διαβάζει ext; Είναι θέμα ρύθμισης; Θα με βόλευε πολύ το ext μιας και τρέχω λίνουξ.

Ξέρει κάποιος;.

 

To έχεις ρουταρισμένο το τηλέφωνο και δε αναγνωρίζει Ntfs?Eίναι κάτι που με ενδιαφέρει!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

To έχεις ρουταρισμένο το τηλέφωνο και δε αναγνωρίζει Ntfs?Eίναι κάτι που με ενδιαφέρει!

 

Ναι ρουτ το έχω. Δοκίμασα με φλασάκι ntfs. Όχι την microsd. Βέβαια επειδή το διαμόρφωσα από λίνουξ είμαι και λίγο επιφυλακτικός. Θα δοκιμάσω με φλασάκι που θα το έχω διαμορφώσει απο γουίν.

 

edit

Δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή που να έχει τις βιβλιοθήκες ώστε να μπορεί να διαβάζει περισσότερα φορμάτ.

Οι γνώστες ας απαντήσουν.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μια παλικαριά και κάνε μου αυτη τη δοκιμή με ntfs φλασάκι :rolleyes:..

 

Το βράδυ όταν πάω σπίτι από δουλεία θα σου πω. Αλλά αφού δεν έπαιξε αυτό, δεν νομίζω ότι θα παίξει άλλο. Η τηλεόρασή μου το διαβάζει ανετότατα το στικάκι που δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο ZTE v967s δε διάβαζε ntfs απευθείας αλλά με προγράμματα όπως το paragon ntfs και το nexus media importer διάβαζε και ntfs
Link to comment
Share on other sites

Παύλο,

Δίνει 5 βολτ και 1000 μιλιαμπερ, ετσι τουλάχιστον λέει....

Παντως και ο μανισιος, στα 700 μιλιαμπερ τοσο εκανε..

Μηπως εχει πρόβλημα η μπαταρία...?

Εχω προσεξει οτι τα πρώτα 15 τοις εκατό τα τρωει γρήγορα

 

Σκέφτομαι να δοκιμασω στα 1200 μιλιαμπερ, απο νοκια

 

Υποτίθετε οτι και 2Α να της δώσεις υπάρχει κύκλωμα που τραβάει οσο είναι ρυθμισμένο να τραβήξει.

Είναι λίγο η φάση περίεργή.

Πάντως με απλά μαθηματικά, αν έκανε 4 ώρες για 1850ma τότε φόρτίζει με ~462ma την ώρα.

οπότε και 1000 να του δώσεις δεν θα άλλάξει.

Δεν το έχω παρατηρήσει πόσο κάνει γιατι πάντα το βάζω να φορτίσει όταν κοιμάμε και το ανοίγω το πρωι.Θα το τσεκάρω όμως και εγώ.

 

Για τα πρώτα 15% το έχω παρατηρήσει και εγώ. Με το που το βγάζω το τηλ απο τον φορτιστή απο πεφτει στο 99% μεσα σε ουτε 30δευτερα. Σήμερα το πρωί με αρκετή χρήση έπεσε γρήγορα στο 82 και τώρα 3 ώρες μετα έχει χάσει αλλα 10% με νορμαλ χρήση.Ισως να το θέλει το calibration της....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο recovery πως βγαινεις εξω.εκανα το update rom εκανε εγραφη αλλα δεν εχει exit μετα την εγραφη.

 

Βγάλε μπαταρία. Εγώ αυτό έκανα

Link to comment
Share on other sites

Απο τα αρκετά άτομα που παράγγειλαν από 09/01/2014 και μετά από to2c, πήρε κανείς άλλος tracking number μέχρι τώρα;

Εμένα ακόμα τίποτα από 09/01 και δεν μου ακυρώνουν την παραγγελία!!!

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθετε οτι και 2Α να της δώσεις υπάρχει κύκλωμα που τραβάει οσο είναι ρυθμισμένο να τραβήξει.

Είναι λίγο η φάση περίεργή.

Πάντως με απλά μαθηματικά, αν έκανε 4 ώρες για 1850ma τότε φόρτίζει με ~462ma την ώρα.

οπότε και 1000 να του δώσεις δεν θα άλλάξει.

Δεν το έχω παρατηρήσει πόσο κάνει γιατι πάντα το βάζω να φορτίσει όταν κοιμάμε και το ανοίγω το πρωι.Θα το τσεκάρω όμως και εγώ.

 

Για τα πρώτα 15% το έχω παρατηρήσει και εγώ. Με το που το βγάζω το τηλ απο τον φορτιστή απο πεφτει στο 99% μεσα σε ουτε 30δευτερα. Σήμερα το πρωί με αρκετή χρήση έπεσε γρήγορα στο 82 και τώρα 3 ώρες μετα έχει χάσει αλλα 10% με νορμαλ χρήση.Ισως να το θέλει το calibration της....

 

Σαν να έχει έρθει στα ίσια της η μπαταρία..

 

 

http://img812.imageshack.us/img812/7997/8wgn.png

 

Μονο ασύρματο δίκτυο ανοιχτό. Σιμ

 

Τελικά, φαίνεται πως φόρτίζει με μισό αμπέρ... Νομιζω κάπου τι εχω διαβάσει

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά?? τι έγινε με το minideal?? Έπεσε η το έκλεισαν??Μόλις πήγα να μπω και βγάζει κάτι περίεργα..
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά?? τι έγινε με το minideal?? Έπεσε η το έκλεισαν??Μόλις πήγα να μπω και βγάζει κάτι περίεργα..

Μαλλον κατι θα επαθε ο server, θα επανελθει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχει έρθει στα ίσια της η μπαταρία..

 

Μονο ασύρματο δίκτυο ανοιχτό. Σιμ

 

Τελικά, φαίνεται πως φόρτίζει με μισό αμπέρ... Νομιζω κάπου τι εχω διαβάσει

 

Τα stats και η συμπεριφορα είναι μετά απο calibration?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τα αρκετά άτομα που παράγγειλαν από 09/01/2014 και μετά από to2c, πήρε κανείς άλλος tracking number μέχρι τώρα;

Εμένα ακόμα τίποτα από 09/01 και δεν μου ακυρώνουν την παραγγελία!!!

 

Κανε λιγάκι υπομονή. Μαλλον επεσαν πολλές παραγγελίες μαζεμένες. Σκέψου ότι ολοι μας τους ζητάμε και να το τσεκαρουν, να το ροοταρουν, να το φλασαρουν, κλπ. Εγω εβαλα παραγγελία 7/1 και το κινητό αρχισε να ταξιδευει απο τις 14/1 και μετά. Πάντως απο 16/1 το tracking λέι οτι εφυγε για Ελλάδα. ;)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εγς παρειγγειλα 23 12 και πηρα το κινητο στισ 10/1. που βλεπω τι φοραει πανω ποια ρομ? ειμαι το 1ο batch 'h το 2ο? και καποιοσ ειπε οτι βγηκε νεα ρομ χθες. ποια ειναι αυτη? τι διαφορες εχει? εγω εχω την μαμα ρομ αροοταριστο και επειδη δεν υπαρχει 1 μαζεμενοσ οδηγος για ασχετους φοβάμαι να περιραξω. βοηθεια καποιος. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εγς παρειγγειλα 23 12 και πηρα το κινητο στισ 10/1. που βλεπω τι φοραει πανω ποια ρομ? ειμαι το 1ο batch 'h το 2ο? και καποιοσ ειπε οτι βγηκε νεα ρομ χθες. ποια ειναι αυτη? τι διαφορες εχει? εγω εχω την μαμα ρομ αροοταριστο και επειδη δεν υπαρχει 1 μαζεμενοσ οδηγος για ασχετους φοβάμαι να περιραξω. βοηθεια καποιος. ευχαριστω

 

Και γω ασχετος ημουν αδερφε, αλλα μετα απο δοκιμες και ψαξιμο, εβγαλα ακρη. Δεν ειναι δυσκολο και μπορεις να κανεις οσα trial and error θελεις, δεν θα αχρηστευτει η συσκευη σου.

Ρυσθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο->Εκδοση Kernel

1η Rom: 6 Δεκεμβριου 2013

2η Rom: 24 Δεκεμβριου 2013

3η Rom: 10 Ιανουαριου 2014

Λογικα εχεις την δευτερη.

 

Βελτιωσεις της 3ης rom:

1, the combined data and phone storage partitions

2, the demand in the browser address is http://www.google.com, unrealized

3, NFC file transfer dysfunction, sometimes and sometimes can not be transmitted

4, continuous shooting around 20 photos flash does not shine

5, wifi directly connected device name defaults to Android_dobb. V3-E should

6, mobile phone leather case on hold, turn on automatic screen rotation function,

in the state closed down the screen and then open the leather holster will automatically restart

 

Εχουν φτιαχτει οδηγοι, πηγαινε στην πρωτη σελιδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσον αφορα την αυξηση της εντασης του ηχειου για τα ακουστικα, δοκιμασα το viper4android, αλλα δεν ειδα σημαντικη βελτιωση.

Αυτο ομως που με ικανοποιησε ειναι η παραμετροποιηση μεσω engineer mode.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41145394

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο φιλος ευχαριστω. μονο ποια ειναι η 3η ρομ η τελευταια?

κ αν καταλαβα καλα βαζω σε μια εξωτερικη καρτα αυτη τη ρομ που δεν ξερω που ειναι και αφου την εγκαταστησω κανω root και μετα αυτο το cwm k ειμαι κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο φιλος ευχαριστω. μονο ποια ειναι η 3η ρομ η τελευταια?

κ αν καταλαβα καλα βαζω σε μια εξωτερικη καρτα αυτη τη ρομ που δεν ξερω που ειναι και αφου την εγκαταστησω κανω root και μετα αυτο το cwm k ειμαι κομπλε?

 

http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/

Κανε εγγραφη για να την κατεβασεις ( INEW V3-E - V1.03).

Μολις την κατεβασεις, την κανεις extract σε φακελο στο pc σου. Δεν την βαζεις στην sd της συσκευης.

Την rom επειτα την φλασαρεις με τον οδηγο που υπαρχει το link στην πρωτη σελιδα.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/

Κανε εγγραφη για να την κατεβασεις ( INEW V3-E - V1.03).

Μολις την κατεβασεις, την κανεις extract σε φακελο στο pc σου. Δεν την βαζεις στην sd της συσκευης.

Την rom επειτα την φλασαρεις με τον οδηγο που υπαρχει το link στην πρωτη σελιδα.

 

Αφού ειναι στοκ σε όλα καλύτερα να κάνει το πιο εύκολο τρόπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5136455#post5136455 ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα αρκετά άτομα που παράγγειλαν από 09/01/2014 και μετά από to2c, πήρε κανείς άλλος tracking number μέχρι τώρα;

Εμένα ακόμα τίποτα από 09/01 και δεν μου ακυρώνουν την παραγγελία!!!

 

και εγω 9/1 το παρηγγειλα αλλα δεν εχει ερθει τπτ, δεν εχω ζητησει να ακυρωθει η παραγγελεια λογο του οτι το πηρα στα 135 και πλεον ειναι στα 150 και δεν μου περισευουν...λεω να περιμενω λιγο ακομα... θα τους στελνω και καθε δυο μερες μνμ μηπως και γινει τπτ.....δεν μπορω να κανω και κατι αλλο αλλωστε...:P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...