Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η φωτογραφική του μηχανη δεν εχει ζοομ

Κατέβασα το ProCapture Free και με αυτο, η φωτογραφικη μηχανη έχει zoom !!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα το ProCapture Free και με αυτο, η φωτογραφικη μηχανη έχει zoom !!!

 

Kαι με το default app έχει zoom. Βάλε 2 αντικριστά δάχτυλα στην μέση της οθόνης και "σύρτα" προς τα έξω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δικιο
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ EMS-EXPRESS απο vickmall ειναι αυτο που περναει τελωνειο?εχει και dhl που ξερω οτι περναει

 

Με EMS συνήθως περναει χωρίς προβλημα. Να τους τονίσεις να βάλουν μικρή αξία και να το δηλώσουν ως Gift Home & Garden

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Με EMS συνήθως περναει χωρίς προβλημα. Να τους τονίσεις να βάλουν μικρή αξία και να το δηλώσουν ως Gift Home & Garden

 

Ξέρεις πόσο καιρό κάνει να έρθει με ems? Να δω εάν αξίζει τα 29 δολλάρια δηλαδή όχι τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο καιρό κάνει να έρθει με ems? Να δω εάν αξίζει τα 29 δολλάρια δηλαδή όχι τίποτα άλλο.

 

Απο τη μικρή μου εμπειρία, γυρω στις 10 ημερες. Το απλό ταχυδρομείο με Sing Post γυρω στις 3 εβδομαδες. Για να μην βγουμε εντελώς εκτός θέματος ωστόσο κοιταξε και στο σχετικό νημα για τις αποστολές κλπ. Εαν μπορείς να κανεις υπομονή παρτο με απλό ταχυδρομείο. Και φθηνοτερα θα σου βγει και πιο ασφαλής θα εισαι ;)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Στο dual sim forum βλεπω οτι το ψαχνουν το θεμα με της γλωσσες (και με rom :D), το MoreLocale 2 αυτη τι στιγμη δεν δουλευει σωστα.

Επισης, αν καταλαβα καλα, οι multilang που στελνουν τα καταστηματα ειναι μισομεταφρασμενες.

Εδω ειναι τα δυο τοπικ στο 4pda.ru και 4pda.ru forum

Δειγμα βιντεο

https://www.youtube.com/watch?v=Yw0k5mNChxE&feature=youtu.be

δειγμα βιντεο

Screen Protector

 

Εdit τα βιντεο δειτε τα εδω (τα πρωτα 3 βιντεο) https://www.youtube.com/channel/UC-ijUFBNTVtCgSrNjlW6cnQ στο καναλι του

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο dual sim forum βλεπω οτι το ψαχνουν το θεμα με της γλωσσες (και με rom :D), το MoreLocale 2 αυτη τι στιγμη δεν δουλευει σωστα. Επισης, αν καταλαβα καλα, οι multilang που στελνουν τα καταστηματα ειναι μισομεταφρασμενες.

Εdit τα βιντεο δειτε τα εδω (τα πρωτα 3 βιντεο) https://www.youtube.com/channel/UC-ijUFBNTVtCgSrNjlW6cnQ στο καναλι του

 

Οι μεταφρασμένες rom, μου προκαλούν και εμένα ανασφάλεια και υποψιάζομαι οτι μετά την παραλαβή, θα περάσω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ την En/Cn που κυκλοφορεί επίσημα από την Huawei για να είμαι σίγουρος - οι αναβαθμίσεις, μου είναι σημαντικότερες από τα Ελληνικά μενού...

Ειδα προσεκτικά το 3ο video (φωτεινό, πλατεία/συγκέντρωση κάπου στην Ουκρανία) και μου άρεσαν αρκετά τα χρώματα και το contrast (ειδικά στα 1080p, η ανάλυση είναι εξαιρετική, για βίντεο γυρισμένο έτσι πρόχειρά)

Ας όψεται ο SONY αισθητήρας με F2.0...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οι μεταφρασμένες rom, μου προκαλούν και εμένα ανασφάλεια και υποψιάζομαι οτι μετά την παραλαβή, θα περάσω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ την En/Cn που κυκλοφορεί επίσημα από την Huawei για να είμαι σίγουρος - οι αναβαθμίσεις, μου είναι σημαντικότερες από τα Ελληνικά μενού...

Ειδα προσεκτικά το 3ο video (φωτεινό, πλατεία/συγκέντρωση κάπου στην Ουκρανία) και μου άρεσαν αρκετά τα χρώματα και το contrast (ειδικά στα 1080p, η ανάλυση είναι εξαιρετική, για βίντεο γυρισμένο έτσι πρόχειρά)

Ας όψεται ο SONY αισθητήρας με F2.0...

Εαν περασουμε την en/cn μετα παλι με το morelocale μπορουμε να εχουμε ελληνικα?

EDIT εκανα την παραγγελια με SINGAPORE POST τελικα απο vickmall αιντε να δουμε!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Εαν περασουμε την en/cn μετα παλι με το morelocale μπορουμε να εχουμε ελληνικα?

Με το morelocale απλώς προσθέτεις (και) το ελληνικό locale στο τηλέφωνο, το οποίο εν συνεχεία "βλέπουν" οι εφαρμογές και όσες απ' αυτές έχουν υποστήριξη για Ελληνικά, γυρίζουν τα μενού και τα μηνύματά τους στα Ελληνικά. Το ίδιο το περιβάλλον του Android όμως παραμένει στα Αγγλικά.

Επομένως μπορείς να το τρέξεις (θεωρητικά τουλάχιστον) με οποιαδήποτε ROM.

Edit: Τώρα είδα τι γράφει ο Karthan7 λίγο παραπάνω: "το MoreLocale 2 αυτη τι στιγμη δεν δουλευει σωστα"...

 

Οι custom ROM για τις οποίες γίνεται η σχετική κουβέντα έχουν μεταφρασμένα και όλα τα μηνύματα, μενού κλπ του λειτουργικού στα Ελληνικά (και στις όποιες άλλες γλώσσες υποστηρίζουν).

EDIT εκανα την παραγγελια με SINGAPORE POST τελικα απο vickmall αιντε να δουμε!

Μια χαρά - η ασφαλέστερη επιλογή, όπως άλλωστε λέει και ο clicker007 παραπάνω. Θα έχεις ίσως μια βδομάδα - 10 μέρες παραπάνω αναμονή, αλλά δε βαριέσαι, δεν είναι κάτι το τρομερό...

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δική σας ευθύνη να πάρετε backup ότι χρειάζεστε, με όποιον τρόπο κρίνετε!

Επίσης, η Huawei συστήνει η μπαταρια (πριν την έναρξη της διαδικασίας) να είναι ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ τουλάχιστον στο 20% (εγώ θα έλεγα 50%...)

 

 

  • Κατεβάζουμε την κατάλληλη ROM (απο HUAWEI or NeedRom ή άλλο σημείο που εμπιστέυεστε!)
  • Αποσυμπιέζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε και ρίχνουμε το φάκελο dload (με το περιεχόμενο του UPLOAD.APP) στην κάρτα SD (χύμα, formatted σε FAT32) - συνήθως μέγεθος κοντά στα 800Mb

Εδώ, έχουμε ΔΥΟ επιλογές/"δρόμους":

Α. Στο (αποσυνδεδεμένο από PC) τηλέφωνο επιλέγουμε Settings > Storage > Software Update > SD card Upgrade

(μπορεί να είναι και Settings > About phone > System update > Update via SD Card) (θα επιβεβαιώσω την ακριβη διαδρομή μετά την παραλαβή, πάντως είναι κάτι σε System Software Update / Local Update)

Το τηλέφωνο επαν-εκκινεί και ξεκινά την διαδικασία αναβάθμισης

ή

Β. Με το τηλέφωνο ΣΒΗΣΤΟ, το VOL down πατημένο, παταμε POWER και μόλις εμφανιστεί το logo Huawei αφήνουμε το power (VOL down εξακολουθεί πατημένο) μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη του CWM. Εκεί, η διαδικασία ξεκινά αυτόματα και διαρκεί περίπου 3 λεπτά.

 

Root και άλλα χρήσιμα Links, στο ποστ #277

 

Δηλαδη αν καταλαβα σωστα φτιαχνουμε ενα φακελο και τον ονομαζουμε dload και βαζουμε μεσα τα αρχεια που κατεβασαμε?

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα σωστα φτιαχνουμε ενα φακελο και τον ονομαζουμε dload και βαζουμε μεσα τα αρχεια που κατεβασαμε?

 

Οχι...

To zip/rar που θα κατεβάσεις με την ROM

(πχ για την Κινέζικη έκδοσή σου Η30-Τ00, η πρόσφατη Β604, για τους υπόλοιπους με WCDMA εδώ η version B117 - 12 Μαρτίου, 505Mb)

περιέχει ήδη ένα φάκελο dload, ο οποίος μέσα περιέχει ΕΝΑ αρχείο (update.app)

Αυτό το φάκελο (dload) με το "περιεχόμενό" του αρχείο (update.app), τα βάζεις στην microSD...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Προχτές παραγγελία από vickmall μετά από πολύ καλή επικοινωνία στα αγγλικά σήμερα tracking number.πολύ καλά.άντε να δούμε ..
Link to comment
Share on other sites

Προχτές παραγγελία από vickmall μετά από πολύ καλή επικοινωνία στα αγγλικά σήμερα tracking number.πολύ καλά.άντε να δούμε ..

 

Το tracking # από μονο του δεν σημαινει πολλά. Να παρακολουθείς την αποστολή απο τα 17track και 4px για να έχεις ακριβή εικόνα της αποστολής σου. Με το καλό να το δεχτείς και υπομονή τώρα! :)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα review για το κινητό , πήρα τρία , και είμαι σε αναμμένα καρβουνα

Μα καλα, πηρες τρια και δεν εχεις δει ουτε ενα review;;; :)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

διάβασα ένα που το συγκρίνει , με το red rice και το έβγαζε καλύτερο , συνηθως έβλεπα για την κινεζικη εκδοση που είναι και πιο φθηνή , αλλά βλέπω να λένε στο συγκεκριμένο θεμα οτι εχει καποια θεματάκια λόγο ρομ μάλλον ..

Το θέμα είναι να είναι το τηλέφωνο έτοιμο για χρήση , γιατι τα 2 τηλεφωνα προοριζονται για αλλα ατομα και δεν θελω να σετάρω πραγματα για άλλους..

Επίσης εχθες διάβασα πως δεν ειναι huawei το κινητο , αλλά μαρκα Honor μια καινουργια εταιρια θυγατρικη της huawei

 

Θα μας πουνε αυτοι που εχουν παραλάβει , κάτι πιο αναλυτικο για το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

διάβασα ένα που το συγκρίνει , με το red rice και το έβγαζε καλύτερο , συνηθως έβλεπα για την κινεζικη εκδοση που είναι και πιο φθηνή , αλλά βλέπω να λένε στο συγκεκριμένο θεμα οτι εχει καποια θεματάκια λόγο ρομ μάλλον ..

Το θέμα είναι να είναι το τηλέφωνο έτοιμο για χρήση , γιατι τα 2 τηλεφωνα προοριζονται για αλλα ατομα και δεν θελω να σετάρω πραγματα για άλλους..

Επίσης εχθες διάβασα πως δεν ειναι huawei το κινητο , αλλά μαρκα Honor μια καινουργια εταιρια θυγατρικη της huawei

 

Θα μας πουνε αυτοι που εχουν παραλάβει , κάτι πιο αναλυτικο για το τηλέφωνο?

 

Δυο μικρα εντυπα, στα αγγλικα, και κινεζικα που εχει μαζι του, ενας συντομος οδηγος και κατι σαν εγγυηση εχουν πανω το σημα της Huawei και στοιχεία επικοινωνιας αυτα της Huawei.

Για προβληματακια εχω γραψει πιο πανω, αλλα πιστευω οτι αυτα οφειλονται στην ROM που εχουν περασει και οχι σε ακαταλληλοτητα του κινητου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχθες διάβασα πως δεν ειναι huawei το κινητο , αλλά μαρκα Honor μια καινουργια εταιρια θυγατρικη της huawei

Πρωτη φορα το ακουω. Εγω ξερω πως honor ονομαζει μια σειρα μοντελων της. Που το διαβασες; Εχεις κανα λινκ φιλε;

 

Μαλλον θα παρω το G610s για φιλη μου που ειναι λιγο κατοτερο αλλα και πιο φθηνο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το τηλεφωνο δεν εχει επάνω του πουθενα το σήμα της εταιριας... Νομίζω μόνο στην μπαταρία... Καλό θα είναι το κινητο , όλοι ετσι λένε , αλλά θα ηθελα να είναι ετοιμο για χρήση ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το τηλεφωνο δεν εχει επάνω του πουθενα το σήμα της εταιριας... Νομίζω μόνο στην μπαταρία... Καλό θα είναι το κινητο , όλοι ετσι λένε , αλλά θα ηθελα να είναι ετοιμο για χρήση ,

Ετοιμο ηταν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω. Εγω ξερω πως honor ονομαζει μια σειρα μοντελων της. Που το διαβασες; Εχεις κανα λινκ φιλε;

 

Μαλλον θα παρω το G610s για φιλη μου που ειναι λιγο κατοτερο αλλα και πιο φθηνο.

 

http://zeenews.india.com/business/gadgets/gadgets-news/huawei-transforms-honor-brand-into-smartphone-for-youngsters_90877.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετοιμο ηταν

 

Με τα θέματα με τις εφαρμογές όπως το FB τι γινεται ?

Η κάμερα δεν την βγάζει σαν 5 mpixel?

Τα ελληνικά είναι παντού καλά μεταφρασμένα?

 

Η μπαταρία πόσο κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

[quote=Aktinidio;

Με τα θέματα με τις εφαρμογές όπως το FB τι γινεται ?

Η κάμερα δεν την βγάζει σαν 5 mpixel?

Τα ελληνικά είναι παντού καλά μεταφρασμένα?

 

Η μπαταρία πόσο κρατάει?

 

1, Δεν μπαινει στην εφαρμογη facebook for android

2. Δεν διαπιστωσα προβλημα

3. Δεν υπαρχουν ελληνικα στο μενου

4. Τρια 24/ωρα με μετρια χρηση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο ειναι θέμα λογισμικού οκ , μπορει από αλλο καταστημα να είναι οκ , όπως και οι γλώσσες, η καμερα αν ειναι καλή οκ , χαιρομαι , διαβασα ότι εχει πολύ ωραια χρωματα... Η μπαταρία είναι γιγαντας , ωραιος ,

 

 

Ενα συγκριτικό http://multicorechina.com/huawei-3c-vs-xiaomi-red-rice-comparison/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...