Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζηλεύω... είμαι καμια βδομάδα "πίσω"...

Και στα δικα σας οι ανυπαντρες :lol: πλακιτσα ε ? :)

Υποθετω πως πρεπει να υπηρχαν και κατι πηγε στραβα. Αρα μαλλον να τα ξαναβαλω,

Με ποια διαδικασια θα το κανεις ?

Θα βαλω μπρος τον καρβουνιαρη να παω νας σας στα φερω.Σε προηγουμενα ποστ εγραψα οτι ναι ειμαι ευχαριστημενος απο το κινητο με ρομ color os τωρα θα πω μονο οτι το τηλεφωνο ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ φυσικα με την μαμισια ρομ.Αντε ρε καλως να τα δεχτειτε.

Ωραια περιμενουμε την αποψη σου, η φωτογραφικη μεχρι ποσα mp εχει στις ρυθμησεις της? με την color εβγαζε μεχρι 5 ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

clicker007 με την πρωινη πτηση εφτασε το δικο μου, μενω επαρχεια. Μετα απο καποιες μερες και τα τεστ που θα κανεις με το τηλεφωνο θελουμε ενα ελληνικο vs με το red rise ;)

 

Καλα εσυ πρεπει να μεγάλος εισαι βυσματουχος! Εμενα εφυγε 2 ημερες νωρίτερα και εφθασαν μαζι !!!!

 

Ευχαρίστως παιδια να σας πω οτιδηποτε. Το Ρυζακι το χαιρεται ο γιος μου και το "Χαβάη" :p θα το πάρει η γυναικα μου. θα προλάβω όμως να το κρατήσω καμμια εβδομαδα για το .. στρώσιμο :) Και θα τα βάλω και τα δυο διπλα διπλα.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ πρεπει να μεγάλος εισαι βυσματουχος! Εμενα εφυγε 2 ημερες νωρίτερα και εφθασαν μαζι !!!!

 

Ευχαρίστως παιδια να σας πω οτιδηποτε. Το Ρυζακι το χαιρεται ο γιος μου και το "Χαβάη" :p θα το πάρει η γυναικα μου. θα προλάβω όμως να το κρατήσω καμμια εβδομαδα για το .. στρώσιμο :) Και θα τα βάλω και τα δυο διπλα διπλα.

:lol::lol: απο vickmall το πηρα και ειναι η πρωτη μου αγορα απο αυτους, ξερεις, γινετε της αννας στη sg post :confused:

Αν μπορεις βγαλε δειγματα φωτογραφιες και βιντεο τα ιδια θεματα.

Πιστευω το red εχει περισσοτερη ''εκρηξη-γρηγοραδα'' στο ανοιγμα εφαρμογων και browser.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: απο vickmall το πηρα και ειναι η πρωτη μου αγορα απο αυτους, ξερεις, γινετε της αννας στη sg post :confused:

Αν μπορεις βγαλε δειγματα φωτογραφιες και βιντεο τα ιδια θεματα.

Πιστευω το red εχει περισσοτερη ''εκρηξη-γρηγοραδα'' στο ανοιγμα εφαρμογων και browser.

 

Ισως το MIUI να έχει καλυτερη βελτιστοποίηση. Γενικα παντως οσα εχω δει με τον επεξεργαστη του 3C πανε σφαιρατα σε γενική καθημερινή χρήση.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σε προηγουμενα posts μου ειπαν οτι αυτα τα gapps φταινε που δεν μπορω να συδεθω σε ορισμενες εφαρμογες, πώς μπορω να τα επαναφερω ?

 

Δες στο ποsτ #418, μήπως περνάνε ευκολα, μέσω του κινέζικου "market"

Εννοείται οτι θα διαλέξεις εσυ, ένα-ενα οτι θέλεις (Contacts, Google +, Hangout, κλπ)

Αν επιβεβαιώσεις οτι το Android είναι 4.2.2, υπάρχουν και σαν "πακέτο/zip" για να περαστούν μέσω CWM

 

Και στα δικα σας οι ανυπαντρες πλακιτσα ε ?

Ναι ρε Θανάση, μην ανησυχείς - αλιμονο αν παρεξηγηθούμε από τέτοια!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ψιλο-χάλια την κόβω (ούτε μπορείς να διαβάσεις την ετικέτα, για να είσαι σίγουρος...)

Περιμένω ΔΥΟ extra μπαταρίες, μια HUawei, 2400mAh ($12) και μια D.Seven, 2300mAh ($9)

Δεν μπορώ να φανταστώ οτι στο ίδιο μέγεθος, υπάρχει μπαταρια +500mAh (21% παραπάνω από την "μαμά"...)

Πάντως, την ίδια μπαταρια φοράει και το G730

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με ποια διαδικασια θα το κανεις ?

 

 

Αυτο εχω ρωτησει κι εγω ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

αυτο το emotion UI της huawei ειναι κατι αντιστοιχο του sense της htc?γιαυτο η ωρα κλπ στην μπαρα επανω ειναι ασπρα και οχι holo οπως της 4.2 με vanilla android?
Link to comment
Share on other sites

1---βλεποντας τα screenshots αλλων φιλων που πηραν το κινητο -εστω και το κινεζικο- βλεπω πχ στην notification bar τα εικονιδια να ειναι ασπρα και γενικα να μην εχει το holo look της 4.2.φανταζομαι αυτο ειναι το ui της huawei?δεν γινεται να εχουμε το ομορφο holo της 4.2?

 

αυτο το emotion UI της huawei ειναι κατι αντιστοιχο του sense της htc?γιαυτο η ωρα κλπ στην μπαρα επανω ειναι ασπρα και οχι holo οπως της 4.2 με vanilla android?

 

Εχεις μεγάλη ανησυχία για τα εικονίδια της Notification bar... Ναι, το Emotion UI ειναι σαν το Sence HTC - πιθανως, να είναι configurable (παραμετροποιήσιμο) αλλιώς, μπορείς να καταφύγεις (φαντάζομαι) στο Gravity Box...

_____________________

Μου κάνει (θετική) εντύπωση η ενασχόληση της Developer Team Huawei με τις ROM - βλέπω στην σελίδα οτι βγάζουν "βελτίωση" σχεδόν κάθε βδομάδα - Version: B605 [EmotionUI2.0] [March 16 update], χώρια οτι δίνουν και το source για όποιον θέλει να προχωρήσει παραπάνω...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μόλις το παρέλαβα!!! Παραγγελία απο ΤΟ2C. Δωρεάν απστολή με SIng Post. Εφθασε μια χαρα και με ευχάριστη έκπληξη κάποια μικρα δωρά (βεντούζα στήριξης, καλύματα για τις τρύπες φόρτισης και ακουστικών και USB SD Card Reader.

Περισσότερα στην αργότερα οταν θα έχω την ανεση να το σκαλίσω γιατι τωρα ειμαι στη δουλειά.

Πολύ καλή πρώτη αίσθηση ωστόσο. Επίσης το κινητό είχε μαμίσια πολύγλωσση ROM με ελληνικά! Δεν το περιμένα καθώς δεν ειχα ζητήσει κάτι ιδιαίτερο σχετικά.

Θα ανεβάσω screenshots κλπ το βραδάκι.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο :)

Με morelocale 2 ειναι ελληνικα ? Αν οχι αν μπορεις πριν βαλεις το gmail παρε ενα recovery backup και ανεβασε τo να το εχουμε ;)

 

Περιμενουμε νεα σου, το δικο μου ακομα να ερθει...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Clicker τα αλλαζουμε?
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα morelocale. Επειδή δεν εχει χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω ποτέ, θα το δώ στις εφαρμογές?

Θα δοκιμάσω και το backup. Με ποια πλήκτρα μπαινουμε? Power & Vol+?

 

@ Alfeios: Που να τρέχουμε τώρα :p:p:p

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και το backup. Με ποια πλήκτρα μπαινουμε? Power & Vol+?

 

Με γειά!

VOL+ ΚΑΙ VOL- και PowerOn

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

@ Alfeios: Που να τρέχουμε τώρα :p:p:p

 

Δικο εχεις .....

Αν μπορεις πες μου και μενα καποια μερα πώς να βαλω Ελληνικά και πως να διορθωσω το προβλημα με την google που περιγραφω πιο πανω

Καλορίζικο το κινητό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα morelocale. Επειδή δεν εχει χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω ποτέ, θα το δώ στις εφαρμογές?

Θα δοκιμάσω και το backup. Με ποια πλήκτρα μπαινουμε? Power & Vol+?

 

@ Alfeios: Που να τρέχουμε τώρα :p:p:p

Ψαξε για αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el ή αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sightidea.locale&hl=el

Πες μας και ποιο recovery εχει ? θα το γραφει οταν μπεις σε recovery πανω-πανω

Δικο εχεις .....

Αν μπορεις πες μου και μενα καποια μερα πώς να βαλω Ελληνικά και πως να διορθωσω το προβλημα με την google που περιγραφω πιο πανω

Καλορίζικο το κινητό

Να μας πει ο clicker007 ποιο recovery εχει και να ανεβασει τη rom, μετα θα μπορεις να βαλεις τη rom του με recovery > restore

Υπομομη ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

clicker, Υποψιάζομαι οτι φοράει εξελληνισμένη rom (και όχι μέσω morelocale 2) οπότε κράτα backup, "καθαρό"!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον το έχω όπως βγηκε απο το κουτί. Ενας ενας :) Με τη βοήθεια σας θα προσπαθήσω να το παρω το recovery για όποιον το χρειάζεται.

 

Μπαινοντας στο μενου με Power και Vol+ μου βγάζει: Android System Recovery 3e. Ειναι στα Αγγλικά ευτυχώς,

Δεν βλέπω επιλογή για να πάρω backup όμως. Μηπως φταιει που δεν έχω βάλει ακόμη SD Κάρτα?

Οι επιλογές που μου δίνει ειναι:

- reboot system now

- apply update from SD card

- apply update from cache

- wipe data/factory reset

- wipe cache partition

- calibrate touch screen

 

Τα φώτα σας?

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

VOL+ ΚΑΙ VOL- και PowerOn

Κάνε μια δοκιμή εκκίνησης και έτσι ^^^, να δούμε αν εκκινείς σε άλλο περιβάλλον... (καλύτερα με SD περασμένη βέβαια)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή εκκίνησης και έτσι ^^^, να δούμε αν εκκινείς σε άλλο περιβάλλον... (καλύτερα με SD περασμένη βέβαια)

 

Και έτσι τις ίδιες επιλογές βγάζει. Επειδή τωρα δεν μπορώ, θα το δοκιμάσω με καρτουλα αργοτερα μηπως κάτι αλλάξει.

Οποια άλλη ερωτηση εχετε που να ειναι ευκολη, ευχαρίστως να το τσεκάρω.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον το έχω όπως βγηκε απο το κουτί. Ενας ενας :) Με τη βοήθεια σας θα προσπαθήσω να το παρω το recovery για όποιον το χρειάζεται.

 

Μπαινοντας στο μενου με Power και Vol+ μου βγάζει: Android System Recovery 3e. Ειναι στα Αγγλικά ευτυχώς,

Δεν βλέπω επιλογή για να πάρω backup όμως. Μηπως φταιει που δεν έχω βάλει ακόμη SD Κάρτα?

Οι επιλογές που μου δίνει ειναι:

- reboot system now

- apply update from SD card

- apply update from cache

- wipe data/factory reset

- wipe cache partition

- calibrate touch screen

 

Τα φώτα σας?

To Recovery 3e ειναι το μαμισιο Recovery.

Δεν ξερω ποσο ρισκο ειναι να βαλεις το cwm Recovery > να παρεις backup και να ξαναβαλεις παλι το μαμισιο Recovery 3e.

Για την καρτα sd παλι δεν ξερω.

Δεν ξερουμε με ποια ''πατεντα'' εβαλαν ελληνικα, asot πες καμια γνωμη. Τι λες, να ρισκαρει με τα recovery ?

Ένα screenshot με τα βασικά

Εχεις να κανεις update, ισως να χασεις τα ελληνικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αφού το τηλέφωνο θα πάει στην κυρία του κυρίου, δεν υπάρχει λόγος να το "παιδέψει"... (μην φάει κανα κόλλημα και αρχίσουν τα καντήλια!!!)

Το δικό μου (ισως και το δικό σου) θα έχει επίσης εξελληνισμένη rom, οπότε θα κοιτάξω εγώ να πάρω (pure/clean) multilingual ROM backup...

Μην κάνεις το update (B111 έκδοση έχεις, πρόσφατη είναι), 1ον μάλλον δεν θα γίνει (λόγω "πειραγμένης" rom) και 2ον θα χάσεις τα ελληνικά...

karthan, για μελέτη: xda on other huawei, clockworkmod1, clockworkmod2

 

Αναφέρομαι σε αυτό:

Installing ClockworkMod on your U8800

1) On your U8800 go to Settings > Applications > Untick Fast Boot (if ticked)

2) Download Blefish's ClockworkMod

3) Copy the recovery.img from computer to your SD Card.

4) Using Remount, mount the .cust_backup/image folder as RW.

5) Using ES File Explorer or File Expert copy the recovery.img from the SD Card to .cust_backup/image (replacing existing)

6) ClockworkMod will now be Installed on your U8800

7) Turn on your U8800 while holding [VOL+] to load ClockworkMod Recovery (keep holding [Power] + [VOL+] until ClockworkMod Loads)

Note: if you have a Synaptics screen you have to use the [VOL] buttons to navigate and [Power] button to select an option.

 

Επίσης How to keep Root after OTA Updates (to be confirmed...)

The OTA updates rolled out by the manufacturers wipe the root access on your phone. In case you don’t know how you can restore the root access after OTA update, you’ll have to root your phone once again, but there is no need to do it as you can restore it using the OTA Rootkeeper App which is available in the Google Play Store. The app creates backup of your root and simply restores it after any OTA update.

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...