Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις να κανεις update, ισως να χασεις τα ελληνικα.

 

Πράγματι το βραδάκι θα δώ εαν θα το κανει αυτόματα μέσω ΟΤΑ . Για να είμαι ειλικρινής, δεν με ενδιαφερει και τόσο το ελληνικό μενού. Περισσότερο θα ηθελα να πάρω ενα recovery "δια παν ενδεχομενο" αλλα κυρίως για την περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος φίλος εδώ.

Μπορουμε να πάρουμε recovery με κάποιο άλλο εργαλείο μήπως?

 

Στα του τηλεφώνου πάντως η οθόνη του ειναι ομορφη και φωτεινή και απο ταχύτητα σου δίνει την αίσθηση του σβέλτου. Βεβαια ακόμη δεν έχει μπει τιποτε άλλο για να αρχίσει να το βαραίνει.

Η κάμερα επίσης εχει ρυθμιση 8MP και HDR. Δεν έχω βγαλει καποια φωτό ακόμη ωστόσο.

 

@asot: Εαν δεν υπάρχει κάποια ανάγκη ή προβλημα μαλλον έτσι θα το αφήσω όπως λες.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού το τηλέφωνο θα πάει στην κυρία του κυρίου, δεν υπάρχει λόγος να το "παιδέψει"... (μην φάει κανα κόλλημα και αρχίσουν τα καντήλια!!!)

Το δικό μου (ισως και το δικό σου) θα έχει επίσης εξελληνισμένη rom, οπότε θα κοιτάξω εγώ να πάρω (pure/clean) multilingual ROM backup...

Μην κάνεις το update (B111 έκδοση έχεις, πρόσφατη είναι), 1ον μάλλον δεν θα γίνει (λόγω "πειραγμένης" rom) και 2ον θα χάσεις τα ελληνικά...

karthan, για μελέτη: xda on other huawei, clockworkmod

Ωραιος, για αυτο εγραψα οτι υπαρχει ρισκο.

Το link απο το xda ειναι για το ideos x5, το πρωτο μου android :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το βραδάκι θα δώ εαν θα το κανει αυτόματα μέσω ΟΤΑ . Για να είμαι ειλικρινής, δεν με ενδιαφερει και τόσο το ελληνικό μενού. Περισσότερο θα ηθελα να πάρω ενα recovery "δια παν ενδεχομενο" αλλα κυρίως για την περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος φίλος εδώ.

Μπορουμε να πάρουμε recovery με κάποιο άλλο εργαλείο μήπως?

 

Στα του τηλεφώνου πάντως η οθόνη του ειναι ομορφη και φωτεινή και απο ταχύτητα σου δίνει την αίσθηση του σβέλτου. Βεβαια ακόμη δεν έχει μπει τιποτε άλλο για να αρχίσει να το βαραίνει.

Η κάμερα επίσης εχει ρυθμιση 8MP και HDR. Δεν έχω βγαλει καποια φωτό ακόμη ωστόσο.

 

@asot: Εαν δεν υπάρχει κάποια ανάγκη ή προβλημα μαλλον έτσι θα το αφήσω όπως λες.

 

 

Απο ποιοτητα κατασκευεισ και σημα 3g και wifi πωσ ειναι?

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

clicker,

κανε μια δοκιμή και το ακόλουθο (from Ascend P6)

Με σβηστό κινητό, if you need to go to recovery, you must plug your phone to the PC or to the charger and hold the volume up and power button.

 

Multilingual ROM for H30-U10 (B111, 640Mb - πηγή: moviles.es)

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

clicker,

κανε μια δοκιμή και το ακόλουθο (from Ascent P6)

Με σβηστό κινητό, if you need to go to recovery, you must plug your phone to the PC or to the charger and hold the volume up and power button.

 

Το συνδεσα με φορτιστή. Το recovery παραμένει το ίδιο.

 

Γενικά σαν αίσθηση το τηλέφωνο φαινεται ποιοτικό. Πήρα το μοντέλο με μαυρο μπροστά και λευκό πίσω. Το λευκό καπάκι ειναι γυαλιστερό και έχει μια "πλαστική" αισθηση αλλά ποιοτικά ειναι καλό. Θα του πηγαινε ισως καλυτερα μια "ματ" επιφανεια. Σήμα τηλεφώνου πολύ καλό αλλα θα το δοκιμάσω και σε πιο δυσκολες περιοχές. Το wi-fi δοκιμή το βραδυ απο το σπίτι.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Το συνδεσα με φορτιστή. Το recovery παραμένει το ίδιο.

 

Γενικά σαν αίσθηση το τηλέφωνο φαινεται ποιοτικό. Πήρα το μοντέλο με μαυρο μπροστά και λευκό πίσω. Το λευκό καπάκι ειναι γυαλιστερό και έχει μια "πλαστική" αισθηση αλλά ποιοτικά ειναι καλό. Θα του πηγαινε ισως καλυτερα μια "ματ" επιφανεια. Σήμα τηλεφώνου πολύ καλό αλλα θα το δοκιμάσω και σε πιο δυσκολες περιοχές. Το wi-fi δοκιμή το βραδυ απο το σπίτι.

 

Κατέβασε την εφαρμογή gps test και σε ανοιχτό ουρανό βγαλε ένα screenshot και ανέβασε το νά δούμε πόσο snr έχουν οι δορυφόροι!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι δεν ημουν στο σπιτι και οταν ηρθα βρηκα χαρτακι απο τον mail man, στο ιδιο χαρτακι εχει δυο tracking (το αλλο ειναι για την imak case) αυριο θα παω να παραλαβω :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μόλις λαμβάνω ένα κινητού εκ κίνας του κάνω ένα hard reset και του εσωτερικού χώρου.στην multilanguage εάν κάνω hard reset φαντάζομαι θα παραμείνει multilang ,έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μόλις λαμβάνω ένα κινητού εκ κίνας του κάνω ένα hard reset και του εσωτερικού χώρου.στην multilanguage εάν κάνω hard reset φαντάζομαι θα παραμείνει multilang ,έτσι;

 

Restore to Factory defaults/επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοείς?

Ναι, θα παραμείνει με την ρομ που έχει.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Restore to Factory defaults/επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοείς?

Ναι, θα παραμείνει με την ρομ που έχει.

 

 

Ναι αυτό εννοώ οκ ευχαριστώ!

Άσχετο... Δεν ξανά πουλάω κινητό πριν έρθει το επομενο! Δεν παλευεται γιά 3 εβδομάδες νά εχω 3.2 inches,512 Rom/RAM μονόπυρηνο κινητό!ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!ΤΟ HONOR Θα μου φανεί ταμπλετ όταν έρθει!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι δεν ημουν στο σπιτι και οταν ηρθα βρηκα χαρτακι απο τον mail man, στο ιδιο χαρτακι εχει δυο tracking (το αλλο ειναι για την imak case) αυριο θα παω να παραλαβω :D

 

Άντε με το καλό για να έχω υποστηριξη :)

Όταν παω σπιτι το βραδακι θα μπορω να σας πω περισσότερα για όσα ρωτατε.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Τη multilang (90%) rom την ανεβασαν στο ισπανικο site

Πατε εκει που γραφει

MODROMS

 

- emui b111 multilang (90%)

http://www.movilesdualsim.com/threads/h30-u10-huawei-honor-3c-root-cwm-firmware-roms-gapps-wdcma.60213/

 

Ή κατεβασετε κατευθειαν απο εδω

 

Edit ειναι για το H30-U10

 

Οδηγίες εγκατάστασης:

Δοκιμάζετε με δική σας ευθύνη.

-Να πάρετε backup της επαφές και τα sms γιατί θα χαθούν. Ρυθμίσεις εφαρμογών μπορείτε να πάρετε με το titanium backup.

-Να έχουμε μπαταρία πάνω από το 50%

-Αφού κατεβάσουμε το αρχείο στο pc μας το κάνουμε αποσυμπίεση, μεσα θα δούμε τρία αρχεία, το recovery ένα κινέζικο apk και το αρχείο zip πού είναι η rom, το zip της rom δεν το αποσυμπιεζουμε.

-Μεταφέρουμε με κάποιο τρόπο το recovery και το zip της rom χύμα μέσα στη micro sd

-Κατεβάζουμε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el

-Μέσω της εφαρμογής περνούμε backup το IMEI.

-Στην ίδια εφαρμογή παμε στην επιλογή update recovery και πάνω-πάνω θα γράφει recovery.img που ειναι το αρχείο που πέρασαμε πριν στην sd.

-Πατάμε να φλασαριστεί και είναι έτοιμο.

-Πάμε σε διαδικασία recovery.

-Στο recovery μετακινούμαστε πάνω κάτω με τα πλήκτρα έντασης και με το πλήκτρο power "επιλέγουμε" αυτό πού θέλουμε. Για να πάμε "πίσω" ή με το back τού τηλεφώνου ή μπορεί μέσα στο recovery να γράφει go back.

-πάμε Backup and restore > backup (για λόγους ασφαλείας)

-Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data -> yes

-Wipe Cache Partition(μπορεί να είναι στο "advance") -> Wipe cache -> yes

-πάμε "πίσω" στο recovery και πάμε Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> βρίσκουμε τη rom που βάλαμε στην micro sd -> την επιλέγουμε -> install -> yes

-περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία.

-το τηλέφωνο θα γράψω install complete ή μπορεί να ανοίξει.

-αν δεν άνοιξε μόνο του το τηλέφωνο πάμε "πίσω" και επιλέγουμε reboot system now.

-το πρώτο άνοιγμα μπορεί να αργήσει λίγα λεπτά.

-σε περίπτωση πού κάνει αρκετή ώρα να ανοίξει (πάνω από 15 λεπτά), βγάζουμε τη μπαταρία για λίγο και την ξανά βάζουμε.

-θα πρέπει να"γυρίσουμε" στη rom που είχαμε.

-πάμε σε recovery

-backup and restore -> restore

-όταν τελειώσει -> reboot system now.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τη multilang (90%) rom την ανεβασαν στο ισπανικο site

Πατε εκει που γραφει

MODROMS

 

- emui b111 multilang (90%)

http://www.movilesdualsim.com/threads/h30-u10-huawei-honor-3c-root-cwm-firmware-roms-gapps-wdcma.60213/

 

Ή κατεβασετε κατευθειαν απο εδω

 

Edit ειναι για το H30-U10

 

Μάλλον εκανα καλό ποδαρικό μου φαινεται! Πήραμε φόρα!

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εκανα καλό ποδαρικό μου φαινεται! Πήραμε φόρα!

Ναι - ναι, για εσένα "δουλεύουν" οι Ισπανοί :)

 

Έκανα edit το post 513 και έγραψα οδηγίες εγκατάστασης της multi Lang για όσους θέλουν να την περάσουν

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο το σπιτι πλέον συνεχίζω με τις εντυπωσεις απο το κινητό και την ROM.

- Το wifi ειναι δυνατό και γρηγορο.

- Για να εμφανισθουν σωστα οι προεγκατεστημένες εφαρμογές στο Playstore θα πρεπει να γινουν αναζήτηση και ενημέρωση μέσα στο Play.

- Ελεγχος μέσω ΟΤΑ για updates βγάζει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις.

- Antutu score: 17237

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Πες μας για

- Ποιοτητα κλησης, ακουστικο/μικροφωνο

- Αν δοκιμασες το 3g, εχει μονο στη μια sim (ετσι λενε) ή μπορεις να επιλεξεις ?

- Τη μπαταρια αν και ειναι νωρις, πως τη βλεπεις ? πεφτει γρηγορα ?

- Φωτογραφιες - βιντεο

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας για

- Ποιοτητα κλησης, ακουστικο/μικροφωνο

- Αν δοκιμασες το 3g, εχει μονο στη μια sim (ετσι λενε) ή μπορεις να επιλεξεις ?

- Τη μπαταρια αν και ειναι νωρις, πως τη βλεπεις ? πεφτει γρηγορα ?

- Φωτογραφιες - βιντεο

 

Ευχαριστω

 

- Κλησεις ακόμη δεν έχω κάνει.

- Για δεδομενα WCDMA ειναι ενεργο το slot 1. Το slot 2 όχι.

- Ταχυτητα δεδομενων ειναι καλη. Το δοκίμασα με cosmote. Το ίδιο και το σημα για το τηλέφωνο.

- Για την μπαταρία ειναι όντως νωρίς. Έχω θετική αισθηση αλλα ειναι πολυ νωρίς και παιζω συνεχεια μαζι του

- Φωτό εβγαλα το πρωι στα βιαστικά. Ειχε ωραια ημερα φωτεινή. Θα προσπαθησω να τις ανεβασω καπου να τις δειτε.

- Μεχρι τωρα το εχω με μια sim.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

- Κλησεις ακόμη δεν έχω κάνει.

- Για δεδομενα WCDMA ειναι ενεργο το slot 1. Το slot 2 όχι.

- Ταχυτητα δεδομενων ειναι καλη. Το δοκίμασα με cosmote. Το ίδιο και το σημα για το τηλέφωνο.

- Για την μπαταρία ειναι όντως νωρίς. Έχω θετική αισθηση αλλα ειναι πολυ νωρίς και παιζω συνεχεια μαζι του

- Φωτό εβγαλα το πρωι στα βιαστικά. Ειχε ωραια ημερα φωτεινή. Θα προσπαθησω να τις ανεβασω καπου να τις δειτε.

- Μεχρι τωρα το εχω με μια sim.

gps................... ? :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα μάλλον είναι θέμα ρομ ή gapps.....

Eχουμε καποια προταση για το πως διορθωνονται αυτα τα ... gapps ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

gps................... ? :lol: :lol:

 

Δεν σε εχω ξεχασει. Το πρωί θα το δω που θα βγω απο το σπιτι ;)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Eχουμε καποια προταση για το πως διορθωνονται αυτα τα ... gapps ;

 

Το προβλημα ειναι αυτό που λές για το fb? Δοκιμασες να το απεγκαταστήσεις, καθαρίζοντας την cache και να το εγαταστήσεις ξανα?

Στο Play μπαινεις κανονικά?

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...