Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Αν έκανες επιλογή κάποιον από τους δυο, τι "σωστά" να απαντήσουμε? Αρκετοί, παραγγείλαμε από vickmall...

2. Δες στην σελίδα των "καταστημάτων" (αλλα και εδώ στο Myphone), διευκρινιζουν αν περνάνε Ελληνικά, root, Play store, κλπ.

3. Η συσκευή που κυκλοφορεί εδώ και ένα μηνα περίπου (WCDMA δίκτυο, μοντέλο H30-U10, 2gb ram/8gb rom) λειτουργεί κανονικά με το 3G στην Ελλάδα

4. Root, Play store, declare as gift (low value) για την "αποστολή" και σκέψου μήπως πάρεις κάποια θήκη, ζελατίνα προστασίας, ακουστικά, 2η μπαταρία...

 

Σε ευχαριστώ φιλε.

Για το point 1 εννοω ότι μου φανηκαν τα πιο εγκυρα αυτα τα δυο,χωρις να σημαινει οτι τα αλλα δεν ειναι καλα.

Εχω ψηθει ηδη,εστειλα mail στο to2c,αν οι απαντησεις είναι αυτές που περιμενω το παραγγελνω αμεσα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παραγγειλα αυτη την θηκη

http://www.ebay.com/itm/Mofi-Hui-Series-Flip-PU-View-Slim-Leather-Cover-Case-Pouch-For-Huawei-Honor-3C-/281245812102?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=580291526008&hash=item417b8e8586

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ φιλε.

Για το point 1 εννοω ότι μου φανηκαν τα πιο εγκυρα αυτα τα δυο,χωρις να σημαινει οτι τα αλλα δεν ειναι καλα.

Εχω ψηθει ηδη,εστειλα mail στο to2c,αν οι απαντησεις είναι αυτές που περιμενω το παραγγελνω αμεσα :)

 

δες και το vickmall,δινει και ακουστικα που το αλλο δεν δινει

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα αυτη την θηκη

http://www.ebay.com/itm/Mofi-Hui-Series-Flip-PU-View-Slim-Leather-Cover-Case-Pouch-For-Huawei-Honor-3C-/281245812102?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=580291526008&hash=item417b8e8586

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δες και το vickmall,δινει και ακουστικα που το αλλο δεν δινει

 

 

Θα το δω σιγουρα,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα karthan kai asot η recovery που κατεβασες την περασα αλλα δεν κανει για το δικο μου κινητο βρισκει το dload uppdate.app εκινει διαδικασια εγκαταστασης και μετα μου βγαζει τα εξεις

md5rca-verifysuccess

dloading module CURVER..........

main version string=H30-T00 V100R001CHNC00B117

dloading module VERLIST.....

main Version From Property is H30-U10 V100R001CHNC00B110

Main version chek not match: H30-U10 VS H30-T00

Erroe curent version is not in VERLIST,unallow to update

FAILED

Επισης αυτη η recovery δεν εχει εντολη Install zip from sdcard μονο apply uppdate from sdcard

Αυτο που καταλαβαινω, δεν ξερω αν εισαι σωστο ή λαθος ειναι οτι κατα την εγκατασταση ''διαβασει'' την rom και το recovery και σου λεει οτι δεν ταιριαζει.

Παλι, αν καταλαβα καλα απο τα ξενα site, η καθε επισιμη rom εχει δικο της recovery, αν καταλαβα καλα δεν ταιριαζουν τα μαμισια recovery απο rom σε rom.

Νομιζω σε προηγουμενα ποστ αναφερθηκαμε στο οτι δεν μπορουμε να κανουμε OTA update ή μεσω πληκτρων αν εχουμε αλλαξει το recovery. Update μονο με μαμισιο recovery. Επισης δεν εχω καταλαβει αν πρεπει πριν απο το update να κανουμε και unroot.

 

Εχεις την το Τ00 με ColorOS ? Θα ελεγα οτι το ποιο ευκολο που μπορεις να κανεις ειναι να φτιαξεις μονος σου ενα cwm recovery, ο οδηγος ειναι πολυ ευκολος, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375258 κανε μεχρι εκει που γραφει

Πλέον έχετε εγκαταστήσει custome recovery στο κινητό σας. Όπως είπα και παραπάνω είναι παλιά έκδοση η οποία κάποιες φορές δημιουργούσε corrupted backups. Οπότε προτείνεται να λαμβάνετε περισσότερα του ενός backup εάν αποφασίσετε να παραμείνετε σε αυτή την έκδοση.

παρε 2 φορες cwm recovery backup και μετα φλασαρε μεσω του cwm recovery μια rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/glory-h3c-t00-1g/ εχει και οδηγιες εγκαταστασης.

 

Θα παρακαλεσω να βαλετε στην υπογραφη σας το μοντελο που εχετε πχ. U10 ή T10 ή Τ00 για να ξερουμε τι ψαχνουμε

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα αυτη και παπαλα παλι τα ιδια θα δοκιμασω τον οδηγο που λεει ο karthan να δουμε αν θα γινει τιποτα.
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα αυτη και παπαλα παλι τα ιδια θα δοκιμασω τον οδηγο που λεει ο karthan να δουμε αν θα γινει τιποτα.

 

Εννοείς οτι παίρνεις το ίδιο σφάλμα που περιγράφεις και στο ποστ σου #443?

Την Β604 πήγες να περάσεις?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι παίρνεις το ίδιο σφάλμα που περιγράφεις και στο ποστ σου #443?

Την Β604 πήγες να περάσεις?

 

Ναι μονο που μου γραφει διαφορετικα νουμερα εκδοσης

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Tο σφαλμα ειναι αυτο

Main version chek not match: H30-U10 VS H30-T00 ?

 

Δεν εχεις σωστο-συμβατο cwm recovery που να ειναι για το τηλεφωνο σου, ακολουθησε το προηγουμενο ποστ μου για να φτιαξεις μονος σου και μετα να εγκαταστησεις τη rom.

 

Με την ευκαιρια πριν ξεκινησεις παρε backup τα imei σου με αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη facebook for android βγαζει συνεχεια (σταθερα) αυτο:

http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-12-00-01.jpeg

Το ωραιο ειναι οτι μετα το unistall και ξανα install εξακολουθει να το βγαζει αλλα πρωτα εμφανιζει την εικονα υποδοχης facebook, βαζεις τους κωδικους και μετα το εμφανιζει. Συγχρονως σου στελνει και mail οτι συνδεθηκες μεσω της συγκεκριμενης εφαρμογης !!! Το δοκιμασα και σε αλλα wifi. Δεν ειναι το δικο μου που φταιει

Οταν βαζεις εφαρμογες τυπου gtask που θελουν συγχρονισμο με το gmail σου εμφανιζει συνεχεια .http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-11-59-38.jpeg και δεν κανει συγχρονισμο. Στο gmail ομως μπενει κανονικα

Και κατι αλλο ... Στο google play ενω μπαινει κακονικα με το mail που ειχα, δεν καταλαβαινει οτι ειναι Ελλαδα, με αποτελεσμα να γραφει το Free, install κλπ, στα αγγλικα και το κυριωτερο δεν εμφανιζει αξιολογησεις και σχολια Ελληνων αλλα ξενων.....

 

Θελω να ρωτησω αν τα παραπανω σφαλματα διορθωνονται μονο με αλλαγη της ROM .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Tο σφαλμα ειναι αυτο

Main version chek not match: H30-U10 VS H30-T00 ?

 

Δεν εχεις σωστο-συμβατο cwm recovery που να ειναι για το τηλεφωνο σου, ακολουθησε το προηγουμενο ποστ μου για να φτιαξεις μονος σου και μετα να εγκαταστησεις τη rom.

 

Με την ευκαιρια πριν ξεκινησεις παρε backup τα imei σου με αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el.

 

Θελω να ευχαριστησω τον karthan και τον asot για την πολυτιμη βοηθεια που μου εδωσαν χωρις αυτους δεν θα τα καταφερνα,επιτελους εχω την μαμισια ρομ τωρα βεβαια θα παιδευτω λιγο να το γυρισω στα αγγλικα αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο και αν ερθετε αρτα καμια φορα κερναω καφε και φαγητο. Το προβλημα οπως καταλαβαινεται το ελυσα ακολουθωντας της οδηγιες του karthan ευχαριστω και παλι.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ευχαριστησω τον karthan και τον asot για την πολυτιμη βοηθεια που μου εδωσαν χωρις αυτους δεν θα τα καταφερνα,επιτελους εχω την μαμισια ρομ τωρα βεβαια θα παιδευτω λιγο να το γυρισω στα αγγλικα αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο και αν ερθετε αρτα καμια φορα κερναω καφε και φαγητο. Το προβλημα οπως καταλαβαινεται το ελυσα ακολουθωντας της οδηγιες του karthan ευχαριστω και παλι.

 

ευτυχως που θα τους εχουμε κι εμεις...αχρειαστοι να ειναι ,αλλα......

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πού τα κατάφερες :)

Τι βαθμό δυσκολίας θα έβαζες στη δημιουργία cwm recovery ?

Πάντως νομίζω ότι δεν θα μπορείς να περάσεις update official rom με αυτό το recovery. Υπομονή να βρεθεί το μαμισιο recovery.

Για να βρεις τα αγγλικά ακολουθησε της εικόνες, στο περίπου θα είναι ίδια τα εικονίδια

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το διπλό ποστ , ξέχασα να βάλω τις εικόνες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλή συνέχεια!:up:

Για Αγγλικά, είπαμε: Εικονίδιο Settings (γρανάζι) > Γλώσσες (ενα Α) > 1η επιλογή

 

Δηλαδή ρε Αρτινέ, κατάφερες να φτιάξεις CWΜ μονος σου? Μπράβο, αυτή είναι προοδος!

--------------------

Με την βοήθεια του athanaso, ενημερώθηκαν τα Link στο 1ο ποστ του νήματος

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή μου πατησε στα πατρια εδάφη! Θα το παραλάβω σε 2-3 ημέρες. Αντε να το παρουμε στα χερια μας να δουμε τι θα δούμε :)
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλή συνέχεια!:up:

Για Αγγλικά, είπαμε: Εικονίδιο Settings (γρανάζι) > Γλώσσες (ενα Α) > 1η επιλογή

 

Δηλαδή ρε Αρτινέ, κατάφερες να φτιάξεις CWΜ μονος σου? Μπράβο, αυτή είναι προοδος!

--------------------

Με την βοήθεια του athanaso, ενημερώθηκαν τα Link στο 1ο ποστ του νήματος

 

Ενταξει ρε asot δεν ειμαι και τελειως παρταλι, μωρε ας μην μου ελεγε ο karthan7 πως γινεται θα το ειχε φαει η μαυρη γης το κινητο.

Τωρα για τον βαθμο δυσκολιας με ποιο δυσκολο το 10 θα βαλω 1.Αγγλικα τα βρηκα ολα ενταξει.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε asot δεν ειμαι και τελειως παρταλι, μωρε ας μην μου ελεγε ο karthan7 πως γινεται θα το ειχε φαει η μαυρη γης το κινητο.

Τωρα για τον βαθμο δυσκολιας με ποιο δυσκολο το 10 θα βαλω 1.Αγγλικα τα βρηκα ολα ενταξει.

φοβαμαι μην κανω καμια πατατα και μεινω χωρις κινητο δεν ειμαι και πολυ καλος μαστορας σε αυτα χωρια που τα αγγλικα μου ειναι αστα να πανε.

 

Ισα ίσα, εγώ δεν ξέρω τι/πόσο "μάστορας" είσαι, γι' αυτό και είπα "μπραβο πρόοδος!"

Τελος καλό, όλα καλά!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω μια ερωτηση,(ασχετος τελειως)ερχεται το κινητο,θα ειναι ρουταρισμενο,αν κανω ενημερωση οτα οπιως την λετε οι γνωστες θα χασει το ρουταρισμα,αν δεν γινονται ενημερσεις οτα στα ρουταρισμενα μπορουμε να τα επαναφερουμε στην προ ρουταρισματος κατασταση με αγγλικα και κινεζικα μονο και αν ναι θα χαθει και το google play?
Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω μια ερωτηση,(ασχετος τελειως)ερχεται το κινητο,θα ειναι ρουταρισμενο,αν κανω ενημερωση οτα οπιως την λετε οι γνωστες θα χασει το ρουταρισμα,αν δεν γινονται ενημερσεις οτα στα ρουταρισμενα μπορουμε να τα επαναφερουμε στην προ ρουταρισματος κατασταση με αγγλικα και κινεζικα μονο και αν ναι θα χαθει και το google play?

Μπορουμε να το rootαρουμε και να το ξε-rootαρουμε, μπορει να χασουμε τα gapps(google app) και να τα επαναφερουμε απλα πρεπει να δουμε/ψαξουμε τη διαδικασια για να γινουν τα βηματα με τι σωστη σειρα.

Οι επισημες rom που υπαρχουν εχουν αγγλικα και κινεζικα μονο.

clicker007 με την πρωινη πτηση εφτασε το δικο μου, μενω επαρχεια. Μετα απο καποιες μερες και τα τεστ που θα κανεις με το τηλεφωνο θελουμε ενα ελληνικο vs με το red rise ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή μου πατησε στα πατρια εδάφη! Θα το παραλάβω σε 2-3 ημέρες.

 

με την πρωινη πτηση εφτασε το δικο μου, μενω επαρχεια.

 

Ζηλεύω... είμαι καμια βδομάδα "πίσω"...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μπορει να χασουμε τα gapps(google app) και να τα επαναφερουμε

 

Eπειδη σε προηγουμενα posts μου ειπαν οτι αυτα τα gapps φταινε που δεν μπορω να συδεθω σε ορισμενες εφαρμογες, πώς μπορω να τα επαναφερω ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σε προηγουμενα posts μου ειπαν οτι αυτα τα gapps φταινε που δεν μπορω να συδεθω σε ορισμενες εφαρμογες, πώς μπορω να τα επαναφερω ?

Να τα ξανα βαλεις θες ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να τα ξανα βαλεις θες ?

Υποθετω πως πρεπει να υπηρχαν και κατι πηγε στραβα. Αρα μαλλον να τα ξαναβαλω,

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ζηλεύω... είμαι καμια βδομάδα "πίσω"...

 

Θα βαλω μπρος τον καρβουνιαρη να παω νας σας στα φερω.Σε προηγουμενα ποστ εγραψα οτι ναι ειμαι ευχαριστημενος απο το κινητο με ρομ color os τωρα θα πω μονο οτι το τηλεφωνο ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ φυσικα με την μαμισια ρομ.Αντε ρε καλως να τα δεχτειτε.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...