Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκετοι το πηρανε απο το vickmall εχει κ 1χρονο εγγυηση. Στο minideal δν ξερω...

Εγω αυριο απο το vickmall θα το παρω.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο καθενας τον πονο του...

εχει/ειχε καποιος αλλο huawei να μας πει εαν εχουν καλη κεραια gps?ενταξει για το 3c δεν ξερουμε αλλα γενικα εχει ακουστει τιποτα για τα gps των huawei?

 

το δικό μου Y300 πιάνει gps σε λιγότερο από 30 δευτερα

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου Y300 πιάνει gps σε λιγότερο από 30 δευτερα
δεν μιλαω μονο για το κλειδωμα αλλα και το ποσο σημα πιανουν οι δορυφοροι.αυτο εχει σημασια πιο πολυ για την πλοηγηση!κατεβασε την εφαρμογη gps test και σε ανοιχτο ουρανο δες ποσοι δορυφοροι εχουν σημα ΠΑΝΩ απο 35-37 η 40 και πες μας!
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο eδω http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-w-tf-card.html με δωρο 16GB TF Card και αλλα 3 ακομα:)
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο eδω http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-w-tf-card.html με δωρο 16GB TF Card και αλλα 3 ακομα:)

μηπως το ενα δωρο ειναι card reader και οχι tf card?

EDIT 32αρα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

μηπως το ενα δωρο ειναι card reader και οχι tf card?

EDIT 32αρα ειναι?

Έτσι ακριβώς είναι. Τις κάρτες τις χρεώνει extra.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα την Πέμπτη. Πολυ ωραιο δειχνει. Επι τρεις μερες εβαζα apk και εκανα ρυθμισεις. Σημερα κατι δεν μου εβγαινε, δεν ανοιγε ενα προγραμμα. Δεν ηταν προβλημα του κινητου, κτι ειχα κανει εγω. Και τοτε μου ηρθε η ιδεα να κανω ..... επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων. Ηξερα οτι θα τα χασω ολα και θα αρχισω παλι απο την αρχη, αλλα δεν υπολογισα οτι θα αλλάξει και το μενου. Απο αγγλικα, εγινε ολο κινεζικα !!! Υπαρχει ελπιδα ;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα την Πέμπτη. Πολυ ωραιο δειχνει. Επι τρεις μερες εβαζα apk και εκανα ρυθμισεις. Σημερα κατι δεν μου εβγαινε, δεν ανοιγε ενα προγραμμα. Δεν ηταν προβλημα του κινητου, κτι ειχα κανει εγω. Και τοτε μου ηρθε η ιδεα να κανω ..... επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων. Ηξερα οτι θα τα χασω ολα και θα αρχισω παλι απο την αρχη, αλλα δεν υπολογισα οτι θα αλλάξει και το μενου. Απο αγγλικα, εγινε ολο κινεζικα !!! Υπαρχει ελπιδα ;

 

Ποιές γλωσσες έχει η εργοστασιακή ROM? Ελπιζω να μην έχει μονο κινέζικα αλλα και Αγγλικά. Το θέμα ειναι να βρείς το σωστό σημείο για να την επιλέξεις βέβαια

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα την Πέμπτη. Πολυ ωραιο δειχνει. Επι τρεις μερες εβαζα apk και εκανα ρυθμισεις. Σημερα κατι δεν μου εβγαινε, δεν ανοιγε ενα προγραμμα. Δεν ηταν προβλημα του κινητου, κτι ειχα κανει εγω. Και τοτε μου ηρθε η ιδεα να κανω ..... επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων. Ηξερα οτι θα τα χασω ολα και θα αρχισω παλι απο την αρχη, αλλα δεν υπολογισα οτι θα αλλάξει και το μενου. Απο αγγλικα, εγινε ολο κινεζικα !!! Υπαρχει ελπιδα ;
ποια εκδοση πηρες?την wcdma 3g η την αλλη την κινεζικη?απο ποιο μαγαζι το πηρες?

ρε παιδια multilanguage δεν ερχεται?

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα την Πέμπτη. Πολυ ωραιο δειχνει. Επι τρεις μερες εβαζα apk και εκανα ρυθμισεις. Σημερα κατι δεν μου εβγαινε, δεν ανοιγε ενα προγραμμα. Δεν ηταν προβλημα του κινητου, κτι ειχα κανει εγω. Και τοτε μου ηρθε η ιδεα να κανω ..... επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων. Ηξερα οτι θα τα χασω ολα και θα αρχισω παλι απο την αρχη, αλλα δεν υπολογισα οτι θα αλλάξει και το μενου. Απο αγγλικα, εγινε ολο κινεζικα !!! Υπαρχει ελπιδα ;

 

Απο μπαταρια κ' καμερα πως σου πηγε φιλαρακι;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα την Πέμπτη. Πολυ ωραιο δειχνει. Επι τρεις μερες εβαζα apk και εκανα ρυθμισεις. Σημερα κατι δεν μου εβγαινε, δεν ανοιγε ενα προγραμμα. Δεν ηταν προβλημα του κινητου, κτι ειχα κανει εγω. Και τοτε μου ηρθε η ιδεα να κανω ..... επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων. Ηξερα οτι θα τα χασω ολα και θα αρχισω παλι απο την αρχη, αλλα δεν υπολογισα οτι θα αλλάξει και το μενου. Απο αγγλικα, εγινε ολο κινεζικα !!! Υπαρχει ελπιδα ;

 

Φυσικά υπάρχει ελπίδα, κατα 99% έχει και Αγγλικά

Μπες στα settings (εικονίδιο γραναζι) και βρες το εικονιδιο με τις γλώσσες (ένα Α κεφαλαίο)

Δωσε μας το link του κινητού που αγόρασες, αν δεν παρέλαβες με courier, έχεις μάλλον το κινέζικο μοντέλο (TD-CDMA, 1Gb ram)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητο απο εδω. http://www.etotalk.com/huawei-h3u10-2gb_p4875.html

Στην παραγγελία ειχα τσεκαρει και το κουτακι που λεει να βαλουν και Etotalk MOD ROM. Αυτη η Rom ειχε αγγλικα και με αυτα δουλευα τρεις μερες. Η εργοστασιακη δεν ξερω αν εχει, μαλλον δεν εχει.

(Διαβαστε εδω οσοι ξερετε καλα αγγλικα: What is Etotalk MOD ROM?

Now most of China branded phones come without google play store (android market) and only Chinese because they are for selling in China only, so they are locked and unrooted, if you need to use it well in other countries, you may select our etotalk mod rom.

Etotalk MOD ROM is built by etotalk engineering team, which will optimize the phone performance based on the official firmware.

The service package includes Multi Language OS, Google Play Store, Unlocked and Rooted. It will also delete all non-useful Chinese apps.

Note: this service is for preinstalled only, not including the rom file. )

Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να επαναφερω τα αγγλικα και το ερωτημα μου ειναι αν καποιος με γνωσεις μπορει να περασει νεα ROM .

Στα καταστηματα (Γερμανος, Vodafone,) το κανουν αυτο ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο μπαταρια κ' καμερα πως σου πηγε φιλαρακι;

 

Απο μπαταρια πολυ καλη εντυπωση. Εχει 2300 mA και κρατησε 3 24/ωρα με σχεδον ολη την ωρα πειραγμα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητο απο εδω. http://www.etotalk.com/huawei-h3u10-2gb_p4875.html

Στην παραγγελία ειχα τσεκαρει και το κουτακι που λεει να βαλουν και Etotalk MOD ROM. Αυτη η Rom ειχε αγγλικα και με αυτα δουλευα τρεις μερες. Η εργοστασιακη δεν ξερω αν εχει, μαλλον δεν εχει.

Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να επαναφερω τα αγγλικα και το ερωτημα μου ειναι αν καποιος με γνωσεις μπορει να περασει νεα ROM .

Στα καταστηματα (Γερμανος, Vodafone,) το κανουν αυτο ;

Απ το λινκ, φαίνεται οτι εχεις το "σωστό" μοντέλο

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επαναφέρει το κινητό στην κατάσταση που ήρθε όπως το παρέλαβες (δλδ με την Etotalk MOD rom, καθαρή), ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ROM!!!

Δοκίμασε να κάνεις τις δυο ρυθμίσεις που σου ανέφερα παραπάνω

Τα καταστήματα που αναφερες δεν νομίζω να ασχοληθούνε με κινητό που δεν πουλανε/διαθέτουν

Για αλλαγή ROM, περίμενε να παραλάβουμε και μεις και θα το δούμε σιγα-σιγά

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Απ το λινκ, φαίνεται οτι εχεις το "σωστό" μοντέλο

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επαναφέρει το κινητό στην κατάσταση που ήρθε όπως το παρέλαβες (δλδ με την Etotalk MOD rom, καθαρή)

Δοκίμασε να κάνεις τις δυο ρυθμίσεις που σου ανέφερα παραπάνω

Τα καταστήματα που αναφερες δεν νομίζω να ασχοληθούνε με κινητό που δεν πουλανε/διαθέτουν

Για αλλαγή ROM, περίμενε να παραλάβουμε και μεις και θα το δούμε σιγα-σιγά

 

αρα εαν εμεις παραγγειλουμε το κανονικο με 2 γιγα ραμ απο vickmall multilanguage δεν θα εχουμε θεμα μετα απο hard reset να βγουν κινεζικα ε?

Link to comment
Share on other sites

Ποιές γλωσσες έχει η εργοστασιακή ROM? Ελπιζω να μην έχει μονο κινέζικα αλλα και Αγγλικά. Το θέμα ειναι να βρείς το σωστό σημείο για να την επιλέξεις βέβαια

 

οι γλωσσες στις ρυθμισεις εχουν σαν εικονιδιο ενα αλφα μικρο μεγεθος,αν το πατησεις θα σου βγαλει τις γλωσσες του κινητου,αν εχεις αλλο αντροιντ κινητο δες που εει την ρυθμιση γλωσσες και στο ιδιο σημειο αντιστοιχα θα τις βρεις και σε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Απ το λινκ, φαίνεται οτι εχεις το "σωστό" μοντέλο

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επαναφέρει το κινητό στην κατάσταση που ήρθε όπως το παρέλαβες (δλδ με την Etotalk MOD rom, καθαρή), ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ROM!!!

Δοκίμασε να κάνεις τις δυο ρυθμίσεις που σου ανέφερα παραπάνω

Τα καταστήματα που αναφερες δεν νομίζω να ασχοληθούνε με κινητό που δεν πουλανε/διαθέτουν

Για αλλαγή ROM, περίμενε να παραλάβουμε και μεις και θα το δούμε σιγα-σιγά

Η βοηθεια σου ηταν πολυτιμη και το θεμα αποδειχθηκε πολυ απλό. Εγω δεν εβρισκα το καταλληλο εικονιδιο με το Α.

Επανηλθε στα αγγλικα. Επομενως δεν εχω θεμα να αλλαξω την ROM προε το παρον. Ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οι γλωσσες στις ρυθμισεις εχουν σαν εικονιδιο ενα αλφα μικρο μεγεθος,αν το πατησεις θα σου βγαλει τις γλωσσες του κινητου,αν εχεις αλλο αντροιντ κινητο δες που εει την ρυθμιση γλωσσες και στο ιδιο σημειο αντιστοιχα θα τις βρεις και σε αυτο

 

Ευχαριστω. Τελικα ηταν τοσο απλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια εκδοση πηρες?την wcdma 3g η την αλλη την κινεζικη?απο ποιο μαγαζι το πηρες?

ρε παιδια multilanguage δεν ερχεται?

πήρα την εκδοαη με τα 2 gb Rom Νομιζω wcdma 3g . Εχει μονο αγγλικα και κινεζικα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η βοηθεια σου ηταν πολυτιμη και το θεμα αποδειχθηκε πολυ απλό. Εγω δεν εβρισκα το καταλληλο εικονιδιο με το Α.

Επανηλθε στα αγγλικα. Επομενως δεν εχω θεμα να αλλαξω την ROM προε το παρον. Ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω. Τελικα ηταν τοσο απλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πήρα την εκδοαη με τα 2 gb Rom Νομιζω wcdma 3g . Εχει μονο αγγλικα και κινεζικα

 

αν θες κανε μας μια μικρη παρουσιαση σε εμας που το περιμενουμε,αν μπορεις να ανεβασεις και καμια φωτογραφια απο την καμερα του πχ

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο φίλε!

Το τηλέφωνο είναι root ? Αν είναι κατέβασε αυτή την εφαρμογή και ενεργοποίησε τα ελληνικά https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el λογική θα δουλέψει

 

Ερωτήσεις

-Πως είναι το ακουστικό? Ακούς δυνατά?

-Φωτογραφική και βίντεο

-gps στίγμα

 

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν θες κανε μας μια μικρη παρουσιαση σε εμας που το περιμενουμε,αν μπορεις να ανεβασεις και καμια φωτογραφια απο την καμερα του πχ

 

Φωτογραφια θα ανεβασω. Αυριο καλυτερα βγαλμενη με το φως της ημερας. Παρουσιαση δεν εχω τις γνωσεις να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλομιλητο φίλε!

Το τηλέφωνο είναι root ? Αν είναι κατέβασε αυτή την εφαρμογή και ενεργοποίησε τα ελληνικά https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el λογική θα δουλέψει

 

Ερωτήσεις

-Πως είναι το ακουστικό? Ακούς δυνατά?

-Φωτογραφική και βίντεο

-gps στίγμα

 

Ευχαριστώ

Αν εννοεις το δικο του ακουστικο , ναι ακους πολυ δυνατα. Προσθετα ακουστικα με καλωδιο δεν ειχε

-Φωτογραφική και βίντεο -gps στίγμα δεν τα εχω δοκιμασει ακομη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα σε τρελάνουμε στις ερωτήσεις :)

Δοκίμασες το https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el ?

Και Βραδυνή να βγάλεις δεν έχουμε πρόβλημα :p το λεντακι είναι δυνατό?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα σε τρελάνουμε στις ερωτήσεις :)

Δοκίμασες το https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el ?

Και Βραδυνή να βγάλεις δεν έχουμε πρόβλημα :p το λεντακι είναι δυνατό?

Όχι δεν το δοκιμασα. Θυμαμαι ομως οτι την φωτογραφια που δειχνει το λινκ την ειδα και μεσα στις ρυθμισεις του κινητου χθες. Και πατησα ενα +. προσθεσα Greece και gr και εβγαλε 2-3 προγραμματα στα ελληνικα

Το λεντακι ειναι ιδιο με ολα τα κινητα, δεν καταλαβα κατι διαφορετικο. Ερωτησεις μπορεις να κανεις οσες θελεις, αλλα μην νομιζεις οτι εχω τις γνωσεις να τις απαντησω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το δοκιμασα. Θυμαμαι ομως οτι την φωτογραφια που δειχνει το λινκ την ειδα και μεσα στις ρυθμισεις του κινητου χθες. Και πατησα ενα +. προσθεσα Greece και gr και εβγαλε 2-3 προγραμματα στα ελληνικα

Το λεντακι ειναι ιδιο με ολα τα κινητα, δεν καταλαβα κατι διαφορετικο. Ερωτησεις μπορεις να κανεις οσες θελεις, αλλα μην νομιζεις οτι εχω τις γνωσεις να τις απαντησω

Ωραία, βρες πάλι την εφαρμογή και βάλε Greece, μετά πας πάλι και ψάχνεις αυτό πού γράφει ο asot

 

 

Μπες στα settings (εικονίδιο γραναζι) και βρες το εικονιδιο με τις γλώσσες (ένα Α κεφαλαίο)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω μονο για το κλειδωμα αλλα και το ποσο σημα πιανουν οι δορυφοροι.αυτο εχει σημασια πιο πολυ για την πλοηγηση!κατεβασε την εφαρμογη gps test και σε ανοιχτο ουρανο δες ποσοι δορυφοροι εχουν σημα ΠΑΝΩ απο 35-37 η 40 και πες μας!

 

σχεδόν μόνιμα είναι κάποιος πάνω από 40

 

https://imageshack.com/i/euzhvxp[/url

http://imageshack.com/a/img42/4001/v1ge.png

Edited by yo_rover
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...