Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

70% φωτεινότητα,όλα ανοιχτά εκτός από nfc,10 λεπτά κλήσεις,20 λεπτά chrome

 

Νομιζω οτι θα επρεπε να εχεις ενα δυωρο χοντρικα επιπλεον, δικια μου εκτιμηση. Βεβαια ειναι και αυτο το 70% που μαλλον κανει την περισσοτερη ζημια.

Ας μας πει ομως και καποιος αλλος την γνωμη του.

 

 

Jpcupra τι εννοείς άλλα 40 λεπτά μέχρι την πλήρη φόρτιση; Με μπέρδεψες

 

Ο tupac με καλυψε πληρως.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες πως ανεβάζουμε φωτό για να δείξω κι'εγώ τα stats της μπαταρίας μου?

 

άκυρο το βρήκα :)

 

εντάξει τι να πω για την μπαταρία αυτού του κινητού. πραγματικά το έχω ευχαριστηθεί. ξεχνάω να το φορτίσω...

δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. χρησιμοποιώ πολύ wifi, πολύ λίγο δεδομένα και αρκετές κλήσεις με bluetooth.

και να πόσο κρατάει η μπαταρία

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην τα ανεβαζετε ετσι αυτα τα πραγματα. Μιλαμε για 10 μερες χρηση σχεδον, χωρις φορτιση?

Αυτα τα κατσαρωματα που φαινονται τι ειναι?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

εντάξει τι να πω για την μπαταρία αυτού του κινητού. πραγματικά το έχω ευχαριστηθεί. ξεχνάω να το φορτίσω...

δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. χρησιμοποιώ πολύ wifi, πολύ λίγο δεδομένα και αρκετές κλήσεις με bluetooth.

και να πόσο κρατάει η μπαταρία

 

Το κλασικο θεματακι με το σημα δικτυου ...απο οτι βλεπω απο τα screen ή το εχεις χωρις καρτα microsim;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην τα ανεβαζετε ετσι αυτα τα πραγματα. Μιλαμε για 10 μερες χρηση σχεδον, χωρις φορτιση?

Αυτα τα κατσαρωματα που φαινονται τι ειναι?

5 μερες εννοεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελό θέμα με το σήμα στο σπίτι μου... Συνέχεια στην αναζήτηση σήματος είναι το κινητό με ότι αυτό συνεπάγεται για την μπαταρία.

Χρησιμοποιώ κανονικά την microsim

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελό θέμα με το σήμα στο σπίτι μου... Συνέχεια στην αναζήτηση σήματος είναι το κινητό με ότι αυτό συνεπάγεται για την μπαταρία.

Χρησιμοποιώ κανονικά την microsim

 

Γύρνα το μόνο σε gsm και δες τι γίνεται.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε ταξίδι στο εξωτερικό και έχω πακέτο εδώ με data plan οπότε είμαι όλη μέρα σε δίκτυο 4G κι επικοινωνώ αποκλειστικά με την συσκευή, μέσω mails, Whatsapp, viber κτλ.. Ότι και να πω λίγο, από τις 8 το πρωί, εδώ τώρα 23:00 και είμαι ακόμα 20% με φωτεινότητα στο 75%.. Απλά total respect για την συσκευή, δεν υπάρχει άλλη σε τέτοιες διαστάσεις να μου έβγαζε την μέρα και τόσο άνετα.. Οφείλει η LG να μας δώσει ένα διαστημικό G3, ως τότε δεν κουνιέμαι! Αντε από βίτσιο να αλλάξω χρώμα και να δώσω το λευκό στην γυναίκα :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με την μπαταρια...ειναι φυσιολογικο το συστημα android να μου τρωει το 40% της μπαταριας...???
Link to comment
Share on other sites

:( του μxxνιου το πανηγυρι γινεται

Και σε μενα ετσι ειναι οπως και σε ολους πιστευω. Ειναι διεργασιες που ειναι κρισιμες και ειναι λογικο να ανακαλουνται τακτικα. Δεν ξερω τι κανει η καθεμια αλλο αυτο συμπεραινω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ετσι ειναι οπως και σε ολους πιστευω. Ειναι διεργασιες που ειναι κρισιμες και ειναι λογικο να ανακαλουνται τακτικα. Δεν ξερω τι κανει η καθεμια αλλο αυτο συμπεραινω.

 

Ακριβώς αυτο. Και σε εμένα ετσι ειναι. Βεβαια σε καποια απο αυτα φταιει και το ρουτερ μας.

Εγω απο χθες εχω τρελο drain. Κοντα στο 7%

Μου γταφει google services απο το πουθενα και τραβιεμαι να δω τι ειναι.

Σε καποια φαση καταλαβα οτι εχανε τους συγχρονισμους. Εψαχνε συνέχεια. Δεν ξερω τι παιζει. Ειχα βαλει και το G2 exposed ελεγα οτι έφταιγε αυτο αλλα δεν.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εκπληκτικό

3 μέρες αφόρτιστο στο 22% ακόμη

με μέτρια χρήση κινητού ιντερνετ αλλά χωρίς παιχνίδι με ενεργοποιημένο το "εξοικονόμιση μπαταρίας"

 

 

αυτο που λεει ο τουπακ εχει απόλυτο δικιο, αφήστε το καμια ωρα ακομα μετά το 100%

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

εκπληκτικό

3 μέρες αφόρτιστο στο 22% ακόμη

με μέτρια χρήση κινητού ιντερνετ αλλά χωρίς παιχνίδι με ενεργοποιημένο το "εξοικονόμιση μπαταρίας"

 

 

αυτο που λεει ο τουπακ εχει απόλυτο δικιο, αφήστε το καμια ωρα ακομα μετά το 100%

Μου φαινεται υπερβολικο αυτο φιλε μου,10 λεπτα ειναι καλα μετα το 100%,γνωμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε. Δεν ειναι καθολου υπερβολικο. Για καποιο λογο η μπαταρια τερματιζει μετα απο 40 λεπτα αφου πιασουμε το 100%. Δεκαδες φορες τσεκαρισμενο και με προγραμμα.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παρακάτω παραθέτω screenshots με την mahdi (22/1) με τον default kernel.

 

Χρήση: 2 ώρες κλήσεις, ελάχιστα sms, αρκετό browsing, αρκετό tapatalk, και να πω ότι κινήθηκα λόγω εργασίας για κάποιες ώρες σε περιοχή με αδύναμο σήμα. Φωτεινότητα 50%. Wifi 30% με 2G, 3G data 45% και χωρίς Wifi/data 25%. 2 λογαριασμοί email sync. Ελπίζω να μην ξεχνάω κάτι.

 

Εγώ με αυτήν την απόδοση είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Με την stock σχεδόν δεν έφτανα τόσο με την ίδια χρήση.

Τώρα θα την δοκιμάσω με furnace kernel.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα ειναι τα νουμερα..και λιγο να χανεις σε μπαταρία πραγματικά κερδίζεις σε ταχύτητα..ας ελπίσουμε με την ελευση της 4.4.2 να βγει μια aosp που να εχει port της εφαρμογης καμερας της lg. η καμερα ειναι το μονο μου παραπονο απο τις aosp που κυκλοφορουν..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα ειναι τα νουμερα..και λιγο να χανεις σε μπαταρία πραγματικά κερδίζεις σε ταχύτητα..ας ελπίσουμε με την ελευση της 4.4.2 να βγει μια aosp που να εχει port της εφαρμογης καμερας της lg. η καμερα ειναι το μονο μου παραπονο απο τις aosp που κυκλοφορουν..

 

Πραγματικά, σε ταχύτητα και smoothness βλέπω αισθητή διαφορά. Για κάμερα έχω εγκαταστήσει και αυτή: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471900

 

Επίσης, τα quicktiles είναι πολύ βολικά (ανάμεσα σε όλα τα άλλα που μπορείς να παραμετροποιήσεις).

Τώρα το φορτίζω και περνάω furnace kernel και την τελευταία έκδοση της mahdi και αρχίζω νέο τεστ μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε μας livadaki.

Προσωπικα μου λειπει μιας και ξαναγυρισα στοκ. Δεν εβγαζα με τπτ πανω απο 4 ωρες στην ημερα με wifi κιολας. Απο καπου εχανα και δεν το εβρισκα. Ισως να μην ειχε κατσει καλα στο σεταρισμα.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε. Δεν ειναι καθολου υπερβολικο. Για καποιο λογο η μπαταρια τερματιζει μετα απο 40 λεπτα αφου πιασουμε το 100%. Δεκαδες φορες τσεκαρισμενο και με προγραμμα.

 

Μόνο με ενεργοποιημένο το τηλέφωνο φαίνεται η "πλήρης φόρτιση"; Γιατί προσωπικά όλες τι φορές το έχω φορτίσει σβηστό και όσες ώρες και αν το άφησα 100% μου έδειχνε!

Link to comment
Share on other sites

Sorry δηλαδή, αλλά αυτό δεν υπάρχει....φόρτιση χθες το απόγευμα, το βγάζω, 3-4 τηλέφωνα το βράδυ, airplane για κανά 6ωρο, 2-3 τηλέφωνα σήμερα το πρωί, και μετά από σχεδόν 16 ώρες δεν έπεφτε από το 100% :)...μόλις εδέησε να πέσει στο 99%, μου έδειξε το αστείο 1600 ώρες αυτονομίας :blink:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...