Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια μερα μου κρατησε η μπαταρια με το που το εβγαλα απο το κουτι που δεν ηταν 100% γεματη. το βραδυ βεβαια το ειχα 4-5 ωρες λειτουργεια πτησης και ενταξει την φωτεινοτητα στο 30% γιατι παπαραπνω φωτιζει πολυ :p

και κατι ακομα το εβαλα στην πριζα στο 12-13% δε ξερω αν επρεπε να το αφησω να αδειασει φουλ, πρεπει να προσεξω κατι στις πρωτες φορτισεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δείτε λίγο τις φωτογραφίες με τα στατιστικά μου.Είναι με πρώτη φόρτιση από χθες το έχω στα χέρια μου.Το άφησα να ξεφορτιστεί πλήρως και το φόρτισα όλο το βράδυ μέχρι το πρωί.

 

Όταν σηκώθηκα και είδα στατιστικά το deep sleep ήταν μηδαμινό και τα 300ΜΗz έκανα πάρτι.Τέλος πάντων,πέταξα κάποιες εφαρμογές όπως viber,what'sapp κλπ που δε χρειάζομαι,τοποθεσίες και wifi να μένει ανοιχτό τα έχω στο Off.Σήμερα το πείραξα λίγο με browsing και βλέποντας κάποια mail,τίποτε το ιδιαίτερο δηλαδή.ΝΑ πω ότι,3g ήταν ανοιχτό μέχρι το μεσημέρι και μετά wifi και όλη μέρα ανοιχτα οι συγχρονισμοί και το gps (όχι η τοποθεσία εφαρμογών).Α, και φωτεινότητα 70% στο αυτόματο.

 

Το ξέρω είναι η πρώτη φόρτιση αλλά επειδή ξαναείχα lg G2 Θυμάμαι ότι ήταν πολλή καλύτερη η μπαταρία..

 

Τη γνώμη σας παρακαλώ..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεσαι 5 φορτισεις κομπλε για να ερθει στα ισα του.

 

5 ;; Όταν εννοείς κομπλέ, φορτιζω 10-15% και το αφήνω λίγο μετά το 100%;; Άντε να δούμε..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Ποιες 5 φορτίσεις ρε παιδιά;από την πρώτη θα σου δείξει αρκετά καλό. Δεν γίνεται στην πρώτη να βγάλεις 2 .30 ώρες και μετά να σ βγάλει 6!εμένα πρώτη φόρτιση από χτες το μεσημέρι μέχρι τώρα έχω 32% υπόλοιπο με 4 ώρες κ 48 λεπτά οθόνη!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με 4.4.2 για 2η φορα ιδια αποτελεσματα..40 ωρες εκτος φορτιστη και 6 ωρες οθονη ακριβως.5μιση ωρες wifi,μιση 4g και οθονη χειροκινητα 50%.

Κυριως χρηση browsing facebook tapatalk.Νομιζω πως και με 4.2.2 ειχα ιδια νουμερα ακριβως!

 

Οταν λες 4.4.2 εννοεις την AOSP Mahdi ή την stock 4.4.2;

Για να καταλαβαινουμε και τι λεμε... ;)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τώρα στο 40% με 3 ώρες και 10 λεπτά με την πρώτη φόρτιση..Δε το θεωρώ καλό..
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις ρυθμίσεις Wi-Fi έτσι τις έχετε και εσείς;;;[ATTACH]42032[/ATTACH]
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες 4.4.2 εννοεις την AOSP Mahdi ή την stock 4.4.2;

Για να καταλαβαινουμε και τι λεμε... ;)

 

Εχεις ενα δικιο,ειπα να δοκιμασω τη στοκ 4.4.2 να δω πως παει.. :)

 

Σημερα εβγαλα 5 ώρες βεβαια και 30 ώρες γιατι επαιξα με υψηλή φωτεινοτητα..

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στον πειρασμο και εβαλα το real racing 3...παιχνιδαρα!

ομως η μπαταρια πεφτει κατακορυφα με αυτο το παιχνιδι! με κατι αλλα που εχω δεν ειναι ετσι. αυτο βεβαια ειναι 1,3gb περιπου! υποθετω οτι δουλευει στο τερμα επεξεργαστης και καρτα γραφικων, κατι που σε αλλα παιχνιδια να μην γινεται και γι'αυτο κραταει παραπανω η μπαταρια. θα το βγαλω γιατι με βλεπω να κολλαω...

δηλαδη αλλες συσκευες με μικροτερη μπαταρια ποσο αντεχουν? 30λεπτα???

Link to comment
Share on other sites

5 ;; Όταν εννοείς κομπλέ, φορτιζω 10-15% και το αφήνω λίγο μετά το 100%;; Άντε να δούμε..

 

 

Ετσι ακριβως φιλε μου.

 

 

Ποιες 5 φορτίσεις ρε παιδιά;από την πρώτη θα σου δείξει αρκετά καλό. Δεν γίνεται στην πρώτη να βγάλεις 2 .30 ώρες και μετά να σ βγάλει 6!εμένα πρώτη φόρτιση από χτες το μεσημέρι μέχρι τώρα έχω 32% υπόλοιπο με 4 ώρες κ 48 λεπτά οθόνη!

 

Αφου ετσι ειναι τι να κανουμε?

Οταν παιρνεις καινουργιο αμαξι, η μηχανη το ιδιο θα ειναι μετα απο 10000χλμ? Δεν θα εχει ανοιξει?

Επισης παιζει μεγαλο ρολο πως βγαζεις αυτες τις 4ωρες και. Wifi κλησεις data κλπ κλπ. Εγω πχ στο 50% εχω 4 ωρες και.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα τους 2 μήνες κοντά που συμβιώνω με το G2, είναι ότι αν ξεχάσω ανοικτό το gps έχει μεγάλο draining η μπαταρία σε σχέση με τα wifi και data.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος G2 εδώ και δύο μέρες και έχω κάνει 3 φορτήσεις. Δεν μπορώ να πω ότι ανταποκρίνεται σε αυτά που έχω δει εδώ μέσα. Αναλυτικά μετά την τρίτη φόρτιση και με δύκτιο στο 3G, WiFi κανένα 2ωρο και δεδομένα κανένα 30λεπτο, με χρήση οθόνης 2 ώρες, games περίπου 45λεπτά, και ομιλία 1ώρα, φωτεινότητα 50% και έχω 10 ώρες την συσκευή εκτός φόρτησης και είναι στο 65%. Είναι λογικό ή όχι? Με τον μέσο όρο που βλέπω εδώ 40-50 ώρες δεν νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος G2 εδώ και δύο μέρες και έχω κάνει 3 φορτήσεις. Δεν μπορώ να πω ότι ανταποκρίνεται σε αυτά που έχω δει εδώ μέσα. Αναλυτικά μετά την τρίτη φόρτιση και με δύκτιο στο 3G, WiFi κανένα 2ωρο και δεδομένα κανένα 30λεπτο, με χρήση οθόνης 2 ώρες, games περίπου 45λεπτά, και ομιλία 1ώρα, φωτεινότητα 50% και έχω 10 ώρες την συσκευή εκτός φόρτησης και είναι στο 65%. Είναι λογικό ή όχι? Με τον μέσο όρο που βλέπω εδώ 40-50 ώρες δεν νομίζω.

 

Πλάκα κάνεις έτσι; Άλλα κινητά θα ήταν στο 25 με 30% με τέτοια χρήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ καλές επιδόσεις αλλά δεν φτάνουν ούτε στο ελάχιστο άλλες εδώ μέσα. Πως είναι δυνατόν να φτάσεις τις 40-50 ώρες? Δεν νομίζω να το δω ποτέ εκτός και αν δεν το δουλευω καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ καλές επιδόσεις αλλά δεν φτάνουν ούτε στο ελάχιστο άλλες εδώ μέσα. Πως είναι δυνατόν να φτάσεις τις 40-50 ώρες? Δεν νομίζω να το δω ποτέ εκτός και αν δεν το δουλευω καθόλου.

 

Βάλτο στην πρίζα το βράδυ και βγάλτο το πρωί. Αν δε σε λιώσει μπορείς να με φωνάζεις Βαγγέλη. Γενικά θα έλεγα να είσαι ικανοποιημένος αν το φορτίζεις κάθε 2 βράδια με καλή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ καλές επιδόσεις αλλά δεν φτάνουν ούτε στο ελάχιστο άλλες εδώ μέσα. Πως είναι δυνατόν να φτάσεις τις 40-50 ώρες? Δεν νομίζω να το δω ποτέ εκτός και αν δεν το δουλευω καθόλου.

 

Χωρις παιχνιδι θα τις δεις. Οσα βλεπεις να χτυπανε 40 ωρες και ειναι χωρις παιχνιδια. Μονο browsing,φουμπου, ταπα, whats και viber.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παιχνιδι θα τις δεις. Οσα βλεπεις να χτυπανε 40 ωρες και ειναι χωρις παιχνιδια. Μονο browsing,φουμπου, ταπα, whats και viber.

 

Ακριβως ετσι ειναι εμενα εβγαλε 56ωρες με αυτα που γραφονται απο πανω και αντιστοιχα με παιχνιδι κανα μισαωρο επιπλεον απο τα συνηθισμενα μου ειχε βγαλει 28 ωρες,επισης οταν εχουμε τα δεδομενα ανοιχτα μονιμα ρουφαει παλι αρκετη μπαταρια και αυτο κυριως ειναι γιατι ειναι σε αναζητηση καλυτερου σηματος η συσκευη.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...