Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για ό,τι έχει να κάνει με τη μπαταρία του LG G2.

Παρακαλώ να δίνονται τα απαραίτητα στοιχεία (Firmaware, kernel κ.τ.λ.) ώστε να γίνονται οι συγκρίσεις μεταξύ των χρηστών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορει να μου πει κανεις γιατι μου τρωει το 30% της μπαταριας το android system? Εχουμε καμια λυση γι αυτο ή ειναι το φυσιολογικο?

 

4.2.2 μαμισιο Τ-mobile kernel 3.4.0

Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσουμε λοιπόν εδώ τα screenshots με τις επιδόσεις της μπαταρίας του κινητού μας..

 

Edit

Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot είναι απενεργοποιημενο από τον admin μου εμφανίζει μήνυμα..

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εχω βαλει να φορτιζει.

Η χρηση της μπαταριας ηταν πολυ wifi αλλα καθολου 3G. Γενικα εχω επιλεξει μονο 2G. Η οθονη 60% auto.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρήση και 3g και wifi όλοι οι συγχρονισμοι ανοικτοί. Φωτεινότητα στο 50% αυτόματο.
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια από μένα! Όλα ανοικτά όπως πάντα. 6 ώρες οθόνης με 31% υπόλοιπο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτες αγορασα το LG G2 το δουλεψα μεχρι να αποφορτηστει και σημερα το εβαλα για την πρωτη φωρτιση αλλα επειδει επρεπε να φυγω απο το σπιτι το εβγαλα στα 80% εκανα βλακεια??να το ξαναβαλω μεχρι να παει 100% η να το αφησω ετσι??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτες αγορασα το LG G2 το δουλεψα μεχρι να αποφορτηστει και σημερα το εβαλα για την πρωτη φωρτιση αλλα επειδει επρεπε να φυγω απο το σπιτι το εβγαλα στα 80% εκανα βλακεια??να το ξαναβαλω μεχρι να παει 100% η να το αφησω ετσι??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτες αγορασα το LG G2 το δουλεψα μεχρι να αποφορτηστει και σημερα το εβαλα για την πρωτη φωρτιση αλλα επειδει επρεπε να φυγω απο το σπιτι το εβγαλα στα 80% εκανα βλακεια??να το ξαναβαλω μεχρι να παει 100% η να το αφησω ετσι??

 

Ας το ετσι μεχρι να ξεφορτισει...δεν εγινε κ κατι.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει και Άκηδεν βγάζω.

Σε 7 ώρες αναμονή (για υπνο)κλειστά όλα πλην sync, χάσαμε4% για πλακα.

Υποψιάζομαι να έχει φαει κάποιο σκάλωμα η cpu αλλά δεν ξέρω γιατί.

Αν μπορεί κάποιος ας κατεβάσει το cpu spy και ας μου πει τι του γράφει στο scaling range.

Επίσης και το cpu no frills αν μπορει να δει στο τρέχων κ το ζητούμενο τι του γράφει.

Θενκς παιδες.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει και Άκηδεν βγάζω.

Σε 7 ώρες αναμονή (για υπνο)κλειστά όλα πλην sync, χάσαμε4% για πλακα.

Υποψιάζομαι να έχει φαει κάποιο σκάλωμα η cpu αλλά δεν ξέρω γιατί.

Αν μπορεί κάποιος ας κατεβάσει το cpu spy και ας μου πει τι του γράφει στο scaling range.

Επίσης και το cpu no frills αν μπορει να δει στο τρέχων κ το ζητούμενο τι του γράφει.

Θενκς παιδες.

 

up :p

10chrs

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες το εχεις φορτισει μεχρι τωρα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει βλακεία με τις σύγχρονες μπαταρίες, δεν είναι όπως το '90 :p

 

Απλώς που και που φρόντιζε να τη φορτίζεις μέχρι τέρμα (100%) για να αυξήσεις όσο γίνεται την μέγιστη χωρητικότητά της.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ας ποστάρω και εγώ τα χθεσινά αποτελέσματα.Ήταν μια τυπική μου μέρα στη δουλειά από τις 7:30 το πρωί μέχρι το επόμενο πρωινό, φουλ 24ωρο δηλαδή.Όλη η χρήση είναι αποκλειστικά σε Wi-Fi, το δίκτυο είναι πάντα σε 2g, και οι συγχρονισμοι επίσης πάντα ανοιχτοί σε Facebook ,Google+ ,Yahoo mail ,Gmail.Το Wi-Fi ήταν συνέχεια ανοιχτό εκτός από το βράδυ που το έβαλα σε flight mode και έκλεισα τα πάντα.Κάτι που δε φαίνεται στο διάγραμμα είναι ότι ακόμα και σε 2g η κάλυψη δικτύου είναι τραγική στην δουλειά μου.υπήρξαν αρκετές φορές που δεν είχα καθόλου σήμα και άλλες τόσες που είχα με το ζόρι μια ή δύο γραμμές.Δεν φαίνεται επίσης ότι είχα και 45 λεπτά κλήσεων.Αυτό που μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση πέρα από την όλη διάρκεια της μπαταρίας είναι η συμπεριφορά της συσκευής μετά από deep sleep ωρών.Ακόμα και με το nexus 4 που με custom kernel είχα μηδενική κατανάλωση σε deep sleep δεν έχω δει κάτι τέτοιο.Στο nexus λοιπόν μετά από deep sleep και ενώ η στάθμη της μπαταρίας ήταν όσο την είχα αφήσει πριν,με ένα δύο λεπτά λειτουργίας αυτή έπεφτε τουλάχιστον 3_4%.Ότι δεν έχανε λοιπόν στην διάρκεια του deep sleep το έχανε με την πρώτη λειτουργία.Αυτό στο G2 δεν υπάρχει.Δεν υπάρχει επίσης και η Ραγδαία πτώση της στάθμης όταν το ποσοστό πέσει κάτω από 30%.4 ώρες οθόνης έβγαλα από 100%_50% ,4 ώρες έβγαλα και από 50%_0%! Αυτό φαίνεται και στα ss αφού από το 5% μέχρι το 2% άντεξε για ένα πρωινό σερφάρισμα 15 λεπτών!Η απόδοση της μπαταρίας είναι ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΗ! Ξέχασα να πω ότι η φωτεινότητα ήταν ρυθμισμένη στο 50% για να χαίρομαι και την απίστευτη οθόνη! Φοβερή δουλειά από την LG και χαίρομαι απίστευτα που δεν πήγα στο nexus 5 όσον αφορά το battery life.Επόμενο post με διάρκεια μπαταρίας σε cyanogenmod 11 ή paranoid android 4! Έχω περιέργεια να δω αν είναι καθαρά θέμα hardware μόνο της μπαταρίας ή αν παίζει ρόλο και το software της LG.
Link to comment
Share on other sites

Battery dead. πάντα ανοιχτό wifi συγχρονισμοί με gmail, yahoo, hotmail αρκετά widgets που κάνουν updates και φυσικά live wallpaper!!. φωτισμός 50%

Ωρα για φορτιση

 

με 10%μπαταρία προλαβαίνεις άνετα να βγεις για ένα καφέ....(χωρίς να σερφάρεις). υπάρχει αυτό με την σταδιακή μείωση της μπαταρίας.

 

μου τη σπάει που το σύστημα android ρουφάει πιο πολύ μπαταρία από την οθόνη! πιστεύω με μια κιτκατ ή μια καθαρή customrom να διορθωθεί στο μέλλον αυτό και να βελτιωθεί και άλλο η μπαταρία.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

χθες κατα τις 8 το απογευμα ενεργοποιησα για πρωτη φορα το κινητο! το αγορασα μεταχειρισμενο περιπου 2 μηνων και το παλικαρι το ειχε φορτισει προφανως πριν μου το στειλει γιατι ηταν στο 100%. και επισης η μπαταρια θα ειναι στρομενη χωρις να ξερω βεβαια τι χρηση της εκανε...

απο τις 20:00 χθες μεχρι κ τωρα 22:00 ειμαι στο 12%. η χρηση ηταν φυσικα μεγαλη μιας και του εκανα επαναφορα,ροοτ. εψαξα ολες τις ρυθμισεις συστηματος και το εστησα.περασα τις εφαρμογες μου,ακουσα 1-2 κομματια, ειδα και μερικα μικρα βιντεακια HD να δω τι λεει η οθονη μερικα λεπτα και επαιξα και 1-2 παιχνιδια minion rush & flight control απο λιγο και αυτα.η μπαταρια μεχρι να πεσω για υπνο πηγε στο 54% ! κοιμηθηκα 7-8 ωρες και εχασε 4%,λογικο νομιζω αφου ειχα wifi,gmail,viber κλπ. τελος απο κλησεις ειχα περιπου 50λεπτα μεχρι τωρα.το σημα σχεδον 2g αλλα δοκιμασα και το 3g για πολυ λιγο.

σας παραθετω 2 εικονες να μου πειτε τη γνωμη σας για τη χρηση που του εκανα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω εδώ που είναι το σωστο θεμα γιατι δεν το ειδα και το εβαλα στο αλλα, από το πρωί με γεμάτη μπαταρία τώρα που είναι πριν τις δύο το μεσημέρι έχω 49 τις εκατό, είναι φυσιολογικό αυτό; βέβαια και με χρήση ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα την μπαταρια του G2 το τηλεφωνο ειναι πραγματικα αλλου. Παιζει μονο του σε μια αυτοσυστατη κατηγορια η οποια ανατρεπει οτι ξεραμε μεχρι σημερα για την αυτονομια μπαταριας στα Smartphones.

 

Στο δικο μου G2 εχω κανει 3 φορτισεις απο την ημερα που το αγορασα, και τωρα θα του κανω την 4τη φορτιση, οσον αφορα WiFi - 3G κανω λογικη χρηση και μονο οταν τα χρειαζομαι. Απο κλησεις normal πραγματα, 25-30 λεπτα ομιλια την ημερα. Η φωτεινοτητα της οθονης ειναι στο 60%, απο φωτογραφιες την ημερα 10-15 τις βγαζω.

Με την παραπανω χρηση λοιπον ουτε λιγο ουτε πολυ να τα αποτελεσματα....

 

Πραγματικα χωρις αντιπαλο !!!!!! ΝΟΚ-ΟΥΤ ολοι οι αντιπαλοι.

 

http://i42.tinypic.com/25rjok4.png http://i41.tinypic.com/ab5k42.png

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Aπιστευτοι χρονοι... :blink:

Βεβαια παιζει μεγαλο ρολο το οτι δεν εχεις μονιμως ανοιχτα wifi-3g

Τις 100 ωριτες τις επιανες παντως :p

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ποστ και στο άλλο θέμα....αλλα δεν ξέρω τι να κάνω γιατι είδα εδω να λένε τα παιδιά ότι η μπαταρία τους βγάζει 2 μέρες

 

Σε αυτό το θέμα εννοούσε να το ποστάρεις ;)

Και εγώ είμαι ένας από τους χρήστες που βλέπω με κανονική χρήση 45-50 ώρες διάρκεια (Δευτέρα πρωί στο 100%, με φτάνει μέχρι Τετάρτη πρωί άνετα, φορτίζω λίγο μέσα στη μέρα για να φτάσω σπίτι και ξαναφορτίζω full Τετάρτη βράδυ). Επίσης έχω δει full μέρα (24+ ώρες) με βαριά χρήση και παιχνίδια, ενώ με χρήση ως παιχνιδομηχανή μπορεί να σου βγάλει 10-12 ώρες. Δεν ξέρω αν καν το Note3 μπορεί να κάνει κάτι αντίστοιχο...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος που το εχει ψαξει, σε ποσο φωτεινοτητα πρεπει γενικως να εχουμε την οθονη για καλυτερη διαρκεια της μπαταριας αλλα και να βλέπουμε αρκετα καλα?
Link to comment
Share on other sites

τα ματια σου θα στο πουν αυτο. εγω μπορει να σου πω 40% αλλα εσυ να μη βλέπεις τιποτα. θεωρω αναμεσα στο 40-60 ειναι ενταξει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...