Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο 2G, χωρις συγχρονισμους.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε wifi ή data συνεχεια ανοιχτα....μονο GSM, φωτεινοτητα στο 63%, auto sync on αλλα και με το app κ-9 εγκατεστημενο, μετα την 5η φορτιση το κινητο μεταμορφωθηκε και ξεπερναω πια ανετα τις 48 ωρες
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Mε wifi ή data συνεχεια ανοιχτα....μονο GSM, φωτεινοτητα στο 63%, auto sync on αλλα και με το app κ-9 εγκατεστημενο, μετα την 5η φορτιση το κινητο μεταμορφωθηκε και ξεπερναω πια ανετα τις 48 ωρες

 

Αυτό το βλέπω εγώ από την 2η φόρτιση :cool: Πάντως να σημειώσω ότι η απενεργοποίηση WiFi και Data κάνουν ΜΕΓΑΛΗ διαφορά, σε σημείο που να έβγαλα εντός σπιτιού (με περιστασιακό LTE κιόλας) σχεδόν 3 ώρες με μηδέν (ναι, 0, ΜΗΔΕΝ) πτώση της μπαταρίας, με όλα τα υπόλοιπα ενεργοποιημένα :blink:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, αν το φορτίζω το βράδυ και μετά το αφήσω όλο το βράδυ στην μπρίζα πειράζει τίποτα; παθαίνει τίποτα η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Τα σύγχρονα κινητά σταματούν την φόρτιση όταν αυτή ολοκληρωθεί οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος με το να το αφήσεις συνδεδεμένο στον φορτιστή.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά πέρασα τις 60 ώρες με κανονική full χρήση (χωρίς παιχνίδια) :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη;; :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη;; :p

 

To standard για μένα, τριγύρω στις 2 ώρες. Γι'αυτό πάντα μου βγαίνουν πρώτα τα Services και το Android, λόγω συγχρονισμών και τηλεφώνων/μηνυμάτων/browsing...Λογικά η QuickWindow βοηθάει πολύ με την οθόνη...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα όλα ανοιχτά 2μιση μέρες δηλαδή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα όλα ανοιχτά 2μιση μέρες δηλαδή..

 

Πλην ΒΤ που δεν το χρησιμοποιώ, πάντα Wifi και LTE (όταν και αν βρίσκει...) και όπως έχω πει 10 accounts ανά μία ώρα sync. Και ειδικά τις 2 τελευταίες μέρες, λόγω κάποιων ραντεβού με τεχνικούς, το έσκισα στις κλήσεις, mails και μηνύματα...

 

Έχω μια υποψία ότι σε QuickWindow mode δεν μετράει το χρόνο στην οθόνη...και λόγω συνήθειας πλέον τις κλήσεις τις κάνω με το καπάκι κλειστό...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μπαταρια πρεπει να κραταει λιγο λιγοτερο σε γενικες γραμμες, ισως παιζει ρολο η χρηση που εκανε ο προηγουμενος κατοχος...

δηλαδη 5+ωρες οθονης δεν εχω δει, αλλα με τη χρηση που του κανω κραταει 2 μερες περιπου.οποτε και παλι καλα ειναι! το προηγουμενο κραταγε κατω απο 24ωρες!

τωρα ειμαι 36% με 36,5ωρες χρησης και 3+15' οθονη. δεν εχω παραπονο αλλα βλεπω κατι 6 κ 7 ωρες και δεν καταλαβαινω πως τις κανετε!?

παρατηρησα επισης οτι αν παιξεις κανα παιχνιδι πεφτει κατακορυφα η μπαταρια!το εχω δει κ σε reviews να το λενε. η παραπανω χρηση που γραφω ειναι κ με παιχνιδι μαζι για δοκιμη... φωτος οταν παω για φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

Πλην ΒΤ που δεν το χρησιμοποιώ, πάντα Wifi και LTE (όταν και αν βρίσκει...) και όπως έχω πει 10 accounts ανά μία ώρα sync. Και ειδικά τις 2 τελευταίες μέρες, λόγω κάποιων ραντεβού με τεχνικούς, το έσκισα στις κλήσεις, mails και μηνύματα...

 

Έχω μια υποψία ότι σε QuickWindow mode δεν μετράει το χρόνο στην οθόνη...και λόγω συνήθειας πλέον τις κλήσεις τις κάνω με το καπάκι κλειστό...

 

Αυτό σκεφτόμουνα κι εγώ για την quickwindow..άριστα πάντως με τόσους λογαριασμούς να συγχρονιζουν..

 

 

 

 

 

εμενα η μπαταρια πρεπει να κραταει λιγο λιγοτερο σε γενικες γραμμες, ισως παιζει ρολο η χρηση που εκανε ο προηγουμενος κατοχος...

δηλαδη 5+ωρες οθονης δεν εχω δει, αλλα με τη χρηση που του κανω κραταει 2 μερες περιπου.οποτε και παλι καλα ειναι! το προηγουμενο κραταγε κατω απο 24ωρες!

τωρα ειμαι 36% με 36,5ωρες χρησης και 3+15' οθονη. δεν εχω παραπονο αλλα βλεπω κατι 6 κ 7 ωρες και δεν καταλαβαινω πως τις κανετε!?

παρατηρησα επισης οτι αν παιξεις κανα παιχνιδι πεφτει κατακορυφα η μπαταρια!το εχω δει κ σε reviews να το λενε. η παραπανω χρηση που γραφω ειναι κ με παιχνιδι μαζι για δοκιμη... φωτος οταν παω για φορτιση...

 

Όταν αρχίζει η κοπέλα μου να παίζει παιχνίδια... απλά σου λέω ότι έχει καταφέρει να φάει τη μπαταρία από 100% μέσα σε 6ωρες. Δεν θυμάμαι πόση ώρα συνεχόμενα ακριβώς επαιζε πρεπει να ήταν στο 3ωρο..οπότε ναι τα παιχνίδια το ξεζουμίζουν :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που ποσταρω ξεχωριστά αλλά είμαι απο tapatalk..

Με 2 ώρες παιχνίδι απ το έτερων ήμισυ

Εξοικονόμηση ενέργειας στο 10%

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λογικό αυτο με την αναμονη του κινητου? Το κιν ειναι σε airplan mode συνεχεια και δεν το εχω φορτισει ακομα καθως το εχω 2 μερες...
Link to comment
Share on other sites

τι χρηση του χεις κανει; το κινητο θελει 4-5 φορτισεις για να δειξει τα δοντια της η μπαταρια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Προσθαφαιρεσεις προγραμμάτων ροοτ και τετοια με ενδιαμεσα καποιες πολυ μικρες φορτισεις οταν το συνδεσα στο pc για ροοταρισμα μεταφορά αρχειων κλπ τωρα μολις Θα το βαλω να κανει την 1η φορτιση
Link to comment
Share on other sites

φορτισε το 2-3 φορες, αλλα καλυτερα τις πρωτες φορτίσεις καντες ολοκληρωμενες..απο 10%-100

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πλην ΒΤ που δεν το χρησιμοποιώ, πάντα Wifi και LTE (όταν και αν βρίσκει...) και όπως έχω πει 10 accounts ανά μία ώρα sync. Και ειδικά τις 2 τελευταίες μέρες, λόγω κάποιων ραντεβού με τεχνικούς, το έσκισα στις κλήσεις, mails και μηνύματα...

 

Έχω μια υποψία ότι σε QuickWindow mode δεν μετράει το χρόνο στην οθόνη...και λόγω συνήθειας πλέον τις κλήσεις τις κάνω με το καπάκι κλειστό...

 

Μα καλά πως γίνεται να έβγαλες 60 ώρες με full χρήση;;; εμένα με ανοιχτο wifi, συγχρονισμους, τηλέφωνα πολυ λίγα βγάζει τα μισά!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά πως γίνεται να έβγαλες 60 ώρες με full χρήση;;; εμένα με ανοιχτο wifi, συγχρονισμους, τηλέφωνα πολυ λίγα βγάζει τα μισά!

Γιατι ξερουμε τι θα πει full χρηση; Υποκειμενικο ειναι αυτο. Θελουμε screenshots για να δουμε. Που και παλι...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα με χρήση wifi 3g κλειστό και 3 mail συγχρονισμους και καιρό. Στο nexus4 μου με την ίδια χρηση θα είχε πάει στο 85% ισως και λιγότερο
Link to comment
Share on other sites

εδω η δικια μου χρηση με τα βασικοτερα πραγματα που κανω...

μονιμα ανοιχτο wifi και data(2g-3g) οταν ειμαι εξω.brwsing κυριως οταν ειμαι εκτος σπιτιου. bluetooth ανοιχτο συνεχεια γιατι μιλαω με bluetooth handsfree.επαιξα και 2 παιχνιδια 20λεπτα σιγουρα,μπορει κ παραπανω. απο mail μονο το gmail εχω να κανει συγχρονισμο και τον καιρο. κλησεις εκανα, δεν θυμαμαι ποσο. το viber χρησιμοποιω για μυνηματα κυριως και εκει μιλαω καμποσο. το βραδυ το αφηνω οπως ειναι χωρις να κλεινω τιποτα.αυτα τα βασικα....

η πρωτη φωτο ειναι μετα απο φορτιση και αναμονη το βραδυ που κοιμομουν...

παντως απο οθονη δεν ειναι κ τρελο το νουμερο νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω από το χτεσινό μου ποστ. Λοιπόν βγήκα και εγώ χτες το απόγευμα και το είχα στο 3g γύρω στις 5 ώρες σε περιοχή με όχι και πολύ καλό σήμα.. Και μετά σπίτι wifi συνέχεια συνδεδεμένο.. Και έχουν τα εξής.. :-) :-) Α και off radio να παίζει από wifi..
Link to comment
Share on other sites

φορτισε το 2-3 φορες, αλλα καλυτερα τις πρωτες φορτίσεις καντες ολοκληρωμενες..απο 10%-100

 

μήπως έχει υπολογίσει κανείς πόσο περίπου διαρκεί η φόρτιση με ανοικτό ή κλειστό το κινητό.

Ρωτάω γιατί μετά από 2,5 ημέρες που το έχω, δεν έχει χρειασθεί ακόμη να το φορτίσω, είμαι στο 43% και επειδή δεν θέλω να στο σταματήσω πριν φτάσει στο 100% πρέπει να υπολογίσω πότε και πού θα το φορτίσω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει υπολογίσει κανείς πόσο περίπου διαρκεί η φόρτιση με ανοικτό ή κλειστό το κινητό.

Ρωτάω γιατί μετά από 2,5 ημέρες που το έχω, δεν έχει χρειασθεί ακόμη να το φορτίσω, είμαι στο 43% και επειδή δεν θέλω να στο σταματήσω πριν φτάσει στο 100% πρέπει να υπολογίσω πότε και πού θα το φορτίσω

ευχαριστώ

 

Γύρω στις 2 ωρες κάνει να το φορτισεις ανοικτό κλειστό δεν έχω δοκιμάσει ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...