Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως έχει υπολογίσει κανείς πόσο περίπου διαρκεί η φόρτιση με ανοικτό ή κλειστό το κινητό.

Ρωτάω γιατί μετά από 2,5 ημέρες που το έχω, δεν έχει χρειασθεί ακόμη να το φορτίσω, είμαι στο 43% και επειδή δεν θέλω να στο σταματήσω πριν φτάσει στο 100% πρέπει να υπολογίσω πότε και πού θα το φορτίσω

ευχαριστώ

 

...κατω απο δυο ωρες,ανοικτο απο 19% στο τερμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γύρω στις 2 ωρες κάνει να το φορτισεις ανοικτό κλειστό δεν έχω δοκιμάσει ποτέ..

...κατω απο δυο ωρες,ανοικτο απο 19% στο τερμα...

σας ευχαριστώ πολύ :bow::bow:

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία είναι super. Ελληνικό με stock rom. Χθες σε αναμονή 5 ώρες δεν έπεσε καθόλου! και σήμερα μετά από συνεχή χρήση 4 ωρών έπεσε 23%. Όλα αυτά με ανοικτούς όλους τους συγχρονισμούς και με ασταθές σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω θεμα μαλλον.

Φιρτισα χθες το βραδυ και το αφησα να δω.

Στα 45 λεπτα αναμονη χωρις wifi επεσε 1%

Επαιξα λιγακι το εφτασα στο 95. Επεσα για υονο με όλα κλειστα και μετα απο 7 ωρες ηταν στο 92% ειμαι μονο με ρουτ εχω πρασινισει facebook κλπ αλλα εμφανίζονται ξανα. Ενας συγχρονισμός δουλεύει μονο για το gmail. Πρωτο πρωτο ειναι το σύστημα. Android. Καμια βοήθεια?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ποτε το βγαζεις απο τη φόρτιση;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ποτε το βγαζεις απο τη φόρτιση;

 

Κανονικά το βγαζω απο το βραδυ,το αλλο ορωι απλα αυτο φορτίζει Γρηγορα και το βγαζω το βραδυ μολις φτασει στο 100% και μετα κοιμάμαι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το βγαζω απο το βραδυ,το αλλο ορωι απλα αυτο φορτίζει Γρηγορα και το βγαζω το βραδυ μολις φτασει στο 100% και μετα κοιμάμαι

Ειπαμε αστο κανα μισαωρο και βαλε, παραπανω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε αστο κανα μισαωρο και βαλε, παραπανω.

 

Εντάξει tupac μη βαρας. Χαχαχα παιδια για να πω την αλήθεια. Παραπονο δεν εχω απλα δεν βλεπω τα νούμερα που έχετε. Και ανησυχώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φορτίζει να το αφήνεις ενα μισαωρο με 40 λεπτα παραπανω.. Όσων αφορα τα υπόλοιπα τσεκαρε το faq

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει tupac μη βαρας. Χαχαχα παιδια για να πω την αλήθεια. Παραπονο δεν εχω απλα δεν βλεπω τα νούμερα που έχετε. Και ανησυχώ

Σορρυ φιλε μου αλλα νευριασα γιατι ειναι ενα topic με μονο 78 posts. Απο περιεργια και μονο δε σου ηρθε να τα διαβασεις;

Οσο για τη μπαταρια σε ποια φορτιση εισαι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ φιλε μου αλλα νευριασα γιατι ειναι ενα topic με μονο 78 posts. Απο περιεργια και μονο δε σου ηρθε να τα διαβασεις;

Οσο για τη μπαταρια σε ποια φορτιση εισαι;

 

Αυτο που λες το ξερω απλα στο note 2 οταν εφτανε 100% δεν εβγαζε την μπαταρια στα αριστερα επανω. Το lg την βγαζει κατευθείαν και μπερδεύτηκα.

Ειμαι στην 4η φορτιση τωρα.

Η αλήθεια ειναι πως δεν διάβασα. Πρωτον γιατι αγχωθηκα μην εζω προβλημα και δεύτερον γιατι νονιζα πως ηξερα τη εκανα μιας και δεν ειναι το πρωτο smartphone που κρατάω. Σορυ πάντως

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες το ξερω απλα στο note 2 οταν εφτανε 100% δεν εβγαζε την μπαταρια στα αριστερα επανω. Το lg την βγαζει κατευθείαν και μπερδεύτηκα.

Ειμαι στην 4η φορτιση τωρα.

Η αλήθεια ειναι πως δεν διάβασα. Πρωτον γιατι αγχωθηκα μην εζω προβλημα και δεύτερον γιατι νονιζα πως ηξερα τη εκανα μιας και δεν ειναι το πρωτο smartphone που κρατάω. Σορυ πάντως

Ωραια. Δοκιμασε αυτο που σου ειπαμε να κρατας στη φορτιση τη συσκευη και μετα το 100%, τσεκαρε μηπως τρεχουν στο backround εφαρμογες που δεν τις χρειαζεσαι και σιγα σιγα θα στρωσει η μπαταρια. Τα νουμερα που αναφερεις δεν ειναι ανησυχιτικα. Εξαρταται επισης απο τη χρηση που του κανεις. Αν πιστευεις οτι οντως κατι δεν παει καλα περνα ενα προγραμματακι που ελεγχει τις διεργασιες που τρεχουν για να δεις μηπως κατι ξυπναει τη συσκευη και συνεπως καταναλωνει την μπαταρια. Σου προτεινω να διαβασεις ολα τα σχολια. Θα σου λυθουν καποιες αποριες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Δοκιμασε αυτο που σου ειπαμε να κρατας στη φορτιση τη συσκευη και μετα το 100%, τσεκαρε μηπως τρεχουν στο backround εφαρμογες που δεν τις χρειαζεσαι και σιγα σιγα θα στρωσει η μπαταρια. Τα νουμερα που αναφερεις δεν ειναι ανησυχιτικα. Εξαρταται επισης απο τη χρηση που του κανεις. Αν πιστευεις οτι οντως κατι δεν παει καλα περνα ενα προγραμματακι που ελεγχει τις διεργασιες που τρεχουν για να δεις μηπως κατι ξυπναει τη συσκευη και συνεπως καταναλωνει την μπαταρια. Σου προτεινω να διαβασεις ολα τα σχολια. Θα σου λυθουν καποιες αποριες.

 

Οκ.αν και εχω το wakelock detector και πρωτο ειναι το ξυπνητήρι γιατι τα περισσότερα τα εχω στο greenify. Τεσπα. Ευχαριστώ πολυ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οκ.αν και εχω το wakelock detector και πρωτο ειναι το ξυπνητήρι γιατι τα περισσότερα τα εχω στο greenify. Τεσπα. Ευχαριστώ πολυ

Χα χα χα χα κλασικο ξυπνητηρι.

Εδω καποια πραματακια που θα βοηθησουν την καταναλωση μπαταριας: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5070704

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 35% με 50+ ωρες χρηση κσι οθονη 4+ ωρες και συνεχιζει!

Εννοειται παντα ανοικτο WiFi ή Data οταν ειμαι εκτος...Συγχρονισμοι Email κτλπ!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάπως ετσι ειμαι εγω τώρα. Wifi και data εξω συγχρονισμό παντα ανοιχτο και φωτεινότητα στο 50 και αυτόματο. Πειτε μου πως το βλέπετε.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 35% με 50+ ωρες χρηση κσι οθονη 4+ ωρες και συνεχιζει!

Εννοειται παντα ανοικτο WiFi ή Data οταν ειμαι εκτος...Συγχρονισμοι Email κτλπ!!

 

Οταν εισαι εντος?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου tpal μια χαρα εισαι. Τζαμπα ανυσηχουσες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι εννοεί wifi όταν είναι εντός και data όταν είναι εκτός.

 

Αν προσεξεις λεει wifi 'η data οταν ειναι εκτος. Αναλογα τον χωρο εχει και την αντιστοιχη συνδεση.

Προσωπικα καταλαβα οτι στο σπιτι τα εχει κλειστα.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά καλοί οι χρόνοι κτλ αλλά με 50% στο αυτόματο η οθόνη είναι κρίμα από τον Θεό! Σαν να έχεις μια Ferrari και να πηγαίνεις με 80 και μάλιστα στις στροφές lol!! Βάλτε βρε φωτεινότητα στο 80% μέσα και 100% αυτόματα έξω να χαρείτε οθόνη!! Και κάθε βράδυ φόρτιση, τι παλευετε να βγάλετε 2 και 3 μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου tpal μια χαρα εισαι. Τζαμπα ανυσηχουσες.

 

Tupac χθες εκανα αυτο που Ειπες. Τελικα δεν επεσε σε αναμονη. Ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

Βρε παιδιά καλοί οι χρόνοι κτλ αλλά με 50% στο αυτόματο η οθόνη είναι κρίμα από τον Θεό! Σαν να έχεις μια Ferrari και να πηγαίνεις με 80 και μάλιστα στις στροφές lol!! Βάλτε βρε φωτεινότητα στο 80% μέσα και 100% αυτόματα έξω να χαρείτε οθόνη!! Και κάθε βράδυ φόρτιση, τι παλευετε να βγάλετε 2 και 3 μέρες?

Εγω δεν παλευω. Καθε βράδυ στην πριζα αλλα ρε αγορι στραυωνομαι στο 80 το βράδυ. Ισχύει πάντως για να την χαρρις θελει ψηλα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκεί που πεφτω το βράδυ και χαζευω μέχρι να με πάρει ο ύπνος στο 0 τη κατεβαζω :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν κουκουλώνομαι το βράδυ αν το βάλω το 50% τυφλώνομαι.... 0-20% και βλέπω super! ποτέ δεν βάζω αυτόματη φωτεινότητα.... μου φαίνεται χάλια.

μέσα στο σπίτι 50% με φώτα, και έξω 70-80%. ποτέ πάλι με αυτόματη φωτεινότητα. 100% θα βάλω όταν θέλω να κάνω <<μαγκιές>>

 

μπαταρία κρατάει 1 μέρα επειδή είμαι heavy gamer (όταν είμαι στο κρεβάτι), αλλά άλλες μέρες που δουλεύω μόνο ίντερνετ άνετα 2 μέρες. Αφού φορτίζει και γρήγορα είμαι καλυμμένος.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν κουκουλώνομαι το βράδυ αν το βάλω το 50% τυφλώνομαι.... 0-20% και βλέπω super! ποτέ δεν βάζω αυτόματη φωτεινότητα.... μου φαίνεται χάλια.

μέσα στο σπίτι 50% με φώτα, και έξω 70-80%. ποτέ πάλι με αυτόματη φωτεινότητα. 100% θα βάλω όταν θέλω να κάνω <<μαγκιές>>

μπαταρία κρατάει 1 μέρα επειδή είμαι heavy gamer (όταν είμαι στο κρεβάτι), αλλά άλλες μέρες που δουλεύω μόνο ίντερνετ άνετα 2 μέρες. Αφού φορτίζει και γρήγορα είμαι καλυμμένος.

Σα να ακουω τον εαυτο μου! Ακριβως το ιδιο κι εγω σε ολα. Και για τη φωτηνοτητα και για το κρεβατισιο gaming.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...