Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα αυτο που πρότεινε ο Στελιος(tupac) πιο πανω. Φωρτισα μέχρι το 88 κοιμηθηκα και σε 7 ωρες εχασε 1% με τα παντα ανοιχτα. Το wakelock δειχνει τα ιδια απλα εγκατέστησα το keep. Παιδια παιζει να με επηρεαζε λιγακι αυτο. Ισως ειναι και στο μυαλο μου.

Μαλλον το keep τρωει αρκετα, εβαλα και ενα δευτερο λογαριασμο στο keep και ειχα ξεχασει ανοιχτο το sync και στο optimus g την ηπιε την μπαταρια με το καλαμακι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ παντως σε 8ωρο airplane δεν εχασα καθολου..71% κοιμηθηκα,71% ξυπνησα..

 

Εγώ το έχω πει ήδη 2-3 φορές, έχει τύχει να φορτίσω απογευματόβραδο, να το έχω full on για κανά 2ωρο, να το βάλω airplane για το βράδυ κατά τα μεσάνυχτα, να τα ξανανοίξω όλα κατά τις 9πμ, και μετά από κανά δύο ώρες ακόμα (κατά τις 10.30πμ δηλαδή) βλέπω επιτέλους μέσα στο κυκλάκι να εμφανίζεται το "99%" :cool:

 

(και εκείνη τη στιγμή να μου βγάζει projection 500+ ώρες αυτονομίας :lol::lol::lol::lol:)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια. Το τηλςφωνο μπηκε πριζα τωρα. Απο χθες εσβησα το keep. Την μοναδικη εφαρμογή που εβαλα πριν αρχισει να πεφτει ανησυχητικά η μπαταρια σε αναμονη.

Το τηλεφωνο δουλεψε κυριως σε 3G με δεδομενα ανοιχτα και συγχρονισμους.

Ε ρε παιδια δεν θα το πιστέψετε. Με αυτες τις συνθηκες δεν εχανε μπαταρια οπως προχθες. Πολυ φυσιολογικα. Την μέρα την εβγαλα με 80% μεχρι πριν λιγο μονο data.

Οποτε ή μου την εκανε ηκλαδικη google με το keep ή ειμαι χαζος.

Αύριο θα επιστρεψω με νεες λεπτομεριες να δω πως θα παει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πιω.Εγώ το keep το έχω από day one και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα τρελό.Ούτε στο bbs βγάζει κάτι ούτε στο wakelock detector.Για μένα την τρελή διαφορά στην κατανάλωση την κάνει το location reporting στο Google now.πάντως το κινητό ότι μα ότι κάτι να το κάνω δεν πέφτει κάτω από εφτά ώρες οθόνη ποτέ.Για Wi-Fi όμως.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πιω.Εγώ το keep το έχω από day one και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα τρελό.Ούτε στο bbs βγάζει κάτι ούτε στο wakelock detector.Για μένα την τρελή διαφορά στην κατανάλωση την κάνει το location reporting στο Google now.πάντως το κινητό ότι μα ότι κάτι να το κάνω δεν πέφτει κάτω από εφτά ώρες οθόνη ποτέ.Για Wi-Fi όμως.

 

Κοιτα για να το βγαζω και να πηγαίνει καλύτερα ισως τα εμπλεξα με τους συγχρονισμους. Τεσπα. Και εγω απο θεμα οθόνης δεν ςχω θεμα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αυριο παραλαμβάνω κι εγώ το g2 μου και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πρώτη φόρτιση. Πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω πρώτη φορα ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αυριο παραλαμβάνω κι εγώ το g2 μου και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πρώτη φόρτιση. Πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω πρώτη φορα ??

 

Μέχρι 100%

Δεν είναι οπως παλιά. Αλλα οποτε το φορτιζεις και φτάνει στο 100 να το αφήνεις ενα μισαωρο ακομα. Θα καταλάβεις γιατί στο λέω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα και με το κινητό, εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει η διάρκεια της μπαταρίας από το 100% στο 90% και από το 20% μέχρι να τελειώσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 100%

Δεν είναι οπως παλιά. Αλλα οποτε το φορτιζεις και φτάνει στο 100 να το αφήνεις ενα μισαωρο ακομα. Θα καταλάβεις γιατί στο λέω

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. Δηλαδή στην πρώτη φόρτιση να το βγάλω όταν πάει στο 100% ?να μην το αφήσω άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. Δηλαδή στην πρώτη φόρτιση να το βγάλω όταν πάει στο 100% ?να μην το αφήσω άλλο?

 

Λογικα οταν θα σου ερθει θα εχει μπαταρια. Παιζεις μεχρι το 5-10% και το βαζεις. Παντα θα το αφηνεις ενα μισαωρο παραπανω απο 100 και στην πρώτη. Δεν χρειάζεται να φορτιζεις 300 ωρες οπψς στο 3310 το νοκια.

Επισης καλο ειναι να μην το αφήνεις να πεφτει πολυ για να το βαλεις πριζα. Δηλαδη στο 10 βαλε το αν εισαι σπιτι και δεν το δουλευεις. Το G2 φορτιζει και γρήγορα. Επισης δεν πειράζει να το βγαλεις απο τη φορτιση νωριτερα, δεν χαλαει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε μου

Και επειδή νε ψησατε δινω την καθημερινη ημερα μου. Με wifi 3G/data 70-30.

Αρκετο tapatalk,browsing,Twitter.

Φωτεινότητα 45%

Θα μπει για φορτιση τωρα ωστε να το βγαλω πριν κοιμηθω. Γενικα δεν βγαζω ετσι 30και ωρες χρηση μιας και δεν θελω να με αφησει στη μεση. Πλεον η αναμονη μου βελτιωθηκε. Εζω πεσει στο 2%

6 μιση ωεςς οθονη + 20 λεπτα τηλέφωνο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για λιγο δεν προλαβα το 50%

35% φωτεινοτητα μιας και παιζει πολυ συννεφο σημερα. Wifi full κανα 3ωρο 3g και 20' κλησεις

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχω σχετικά με την μπαταρία . Επειδή η μπαταρία του G2 δέν είναι αποσπώμενη , οταν κινητό κολλήσει πολλές φορές χρειάζεται να βγάλουμε και να ξανα-βάλουμε την μπαταρία . Σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται ?

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Πατημενο το power button μεχρι να κανει επανεκκινηση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε βρε παιδιά φωτεινότητα 50-60-70% να το χαρείτε!!! Εγώ το έχω μόνιμα στο 70-100% ακριβώς για την απόλαυση της οθόνης, βέβαια εδώ που είμαι έχει σχεδόν πάντα ήλιο οπότε χρειάζεται (συν ότι φοράω έξω γυαλιά ηλίου).. Πάντως η μπαταρία του είναι αποκάλυψη, σε προκαλεί να το σκίζεις και στο τέλος της ημέρας είσαι πάλι 30%+!! Τι να πω, το έχω ήδη 3 μήνες και πραγματικά δεν ξέρω αν θα αλλάξω συσκευή έως το...G3!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οταν θα σου ερθει θα εχει μπαταρια. Παιζεις μεχρι το 5-10% και το βαζεις. Παντα θα το αφηνεις ενα μισαωρο παραπανω απο 100 και στην πρώτη. Δεν χρειάζεται να φορτιζεις 300 ωρες οπψς στο 3310 το νοκια.

Επισης καλο ειναι να μην το αφήνεις να πεφτει πολυ για να το βαλεις πριζα. Δηλαδη στο 10 βαλε το αν εισαι σπιτι και δεν το δουλευεις. Το G2 φορτιζει και γρήγορα. Επισης δεν πειράζει να το βγαλεις απο τη φορτιση νωριτερα, δεν χαλαει

εγώ πάλι γιατί νόμιζα ότι στις πρώτες φορτίσεις έπρεπε για να το "στρώσουμε" η μπαταρία να σβήσει εντελώς και μετά να μπει στη μπρίζα?

και επίσης αν το φορτίζεις συνέχεια όπως λες δεν κάνει παραπάνω κύκλους η μπαταρία οπότε μειώνεται η διάρκεια της ζωής της?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι γιατί νόμιζα ότι στις πρώτες φορτίσεις έπρεπε για να το "στρώσουμε" η μπαταρία να σβήσει εντελώς και μετά να μπει στη μπρίζα?

και επίσης αν το φορτίζεις συνέχεια όπως λες δεν κάνει παραπάνω κύκλους η μπαταρία οπότε μειώνεται η διάρκεια της ζωής της?

 

Αυτο το εκανα στο 3310 εγω. Οταν πηρα iphone εμαθα πως δςν χρειαζεται. Ισα ισα. Μερικες φορές οι ψηλες φορτίσεις δυναμώνουν την μπαταρια.

 

Οσον αφορα το ποτε θα το βαζεις γενικότερα ειναι δικο σου θεμα. Ναι θα μετραει κυκλους αλλα απο εμπειρία θα σου πω πως καθε μερα φορτιζα για ενα χρονο και η μπαταρια συμπεριφερόταν ακριβως το ιδιο.

Συνεχίζω.

Οταν εχω smartphone στα χερια μου με ενδιαφερει να το δουλευω φουλ την ημερα. Δηλαδη να ξυπναω να ειναι 100 και να.μη με αφηνει και ας εχω ολη μερα data και 4G. Η λογική smartphone αυτη ειναι. Εγω ετσι τα δουλευω. Το βράδυ που οεφτω για υπνο θα εχω 30% αλλα τι να το κανω. Να ξυπνησω και στις 12 να θελω πριζα?

Με το G2 βεβαια μερικες φορες που δεν το δουλευω φουλ δεν το βαζω καθε βραδυ γιιατι το θηριο βγαζει 35 ωρες ανετα.( Σημερα μου εβγαλε 35 ωρες και 6 οθονη και 1 κλησεις.)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα υστερα από 1 μονο φορτιση απο το καινούργιο lg μου. Με χρηση wifi internet (από αυτό γράφω τώρα) και 60%φωτεινότητα αυτόματο

Είναι πολύ καλύτερο από το παλιό lg μου. Κατασκευής 2 μηνών πριν λεει στο ίντερνετ

 

επίσης το σύστημα android και το λειτουργικό σύστημα πρώτη φορά το βλέπω τόσο χαμηλά. στο παλιό μου lg g2 32ari ήταν στα ύψη

 

να ενημερώσω έχω ενεργοποιημένα συγχρονισμούς σε 3 λογαριασμούς email, έχω αφαιρέσει το bloatware, δουλεύει και το greenify. χρησιμοποιώ apex launcher που μοιάζει αρκετά με nova, δεν έχω περάσει custom recovery έπαιξα και αρκετά με το gps για να τεστάρω αν δουλεύει καλά

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δωσε μας το bloatware που εχεις αφαιρέσει μην κανουμε καμια χαζοναρα. Με ενδιαφερει αλλα απο xda μερια δεν καταλαβαινω πολλα.

Για να μπω στο θεμα. Τι να λεμε. Εδω απο το 100 στο 80% κανεις 2ωρες και 40 λεπτα οθονη. Μιλαμε τουμπανο. Φτου φτου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...