Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χθες πήρα το κινητό και είχε 86 μπαταρία, δεν το φόρτισα, σήμερα τώρα έχω 16, όταν πάει κανένα 5 λέω να το βάλω, πρέπει να το αφήσω συγκεκριμένη ώρα ή μέχρι απλά να πάει 100;;; σημείωση, είναι η πρώτη φόρτισης δεν το έχω κάνα βάλει

Δουλεψε το μεχρι να σου κλισει στα χερια και μετα φορτισε το και αστο κανα μισαωρο παραπανω μετα το 100%. Μετα φορτιζεις οποτε θες και οσο θες αρκει να προσεχεις να μην το φτανεις πολυ χαμηλα, δηλαδη οταν παει 10-15% φορτιζε το.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεψε το μεχρι να σου κλισει στα χερια και μετα φορτισε το και αστο κανα μισαωρο παραπανω μετα το 100%. Μετα φορτιζεις οποτε θες και οσο θες αρκει να προσεχεις να μην το φτανεις πολυ χαμηλα, δηλαδη οταν παει 10-15% φορτιζε το.

 

Οκ σε ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το βγάλω στο 50% τώρα όταν ξαναπάω σπίτι το αφήνω να φορτίσει καμιά ώρα μετά το 100 και είμαι οκ; δεν νομίζω να χάλασα την μπαταρία... Σε εισαγωγικά πάντα... Την πρώτη φόρτιση εννοώ και να κρατάει λιγότερο
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το βγάλω στο 50% τώρα όταν ξαναπάω σπίτι το αφήνω να φορτίσει καμιά ώρα μετά το 100 και είμαι οκ; δεν νομίζω να χάλασα την μπαταρία... Σε εισαγωγικά πάντα... Την πρώτη φόρτιση εννοώ και να κρατάει λιγότερο

 

Βασικά η διαδικασία γίνεται για καλιμπραρισμα της στάθμης της μπαταρίας, δηλαδή να μάθει τα όρια της μπαταρίας για να σου δείχνει σωστό ποσοστό και να ξέρεις πραγματικά τι χρόνο έχεις ακόμα,

Οπότε το 0 το ξέρει που είναι στο δικό σου μένει να μάθει που είναι το 100 όταν με το καλό το φορτίσεις πλήρως.

 

Άσχετο, η τελεία στο πληκτρολόγιο που είναι?????

 

[ATTACH]42352[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η διαδικασία γίνεται για καλιμπραρισμα της στάθμης της μπαταρίας, δηλαδή να μάθει τα όρια της μπαταρίας για να σου δείχνει σωστό ποσοστό και να ξέρεις πραγματικά τι χρόνο έχεις ακόμα,

Οπότε το 0 το ξέρει που είναι στο δικό σου μένει να μάθει που είναι το 100 όταν με το καλό το φορτίσεις πλήρως.

 

Άσχετο, η τελεία στο πληκτρολόγιο που είναι?????

 

[ATTACH]42352[/ATTACH]

 

Eκει που εχεις κυκλωσει ειναι για να ρυθμιζεις τι θες να εχεις στα γρηγορα!Κρατα το πατημενο και θα δεις την τελεια!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Eκει που εχεις κυκλωσει ειναι για να ρυθμιζεις τι θες να εχεις στα γρηγορα!Κρατα το πατημενο και θα δεις την τελεια!

 

Θεός!

Και εσύ αλλά και αυτός που το σκέφτηκε ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτη τη στιγμη εχω το καλυτερο ρεκορ μπαταριας ολων των εποχων:

12:30 ωρες χρησης, 6 ωρες και 10 λεπτα οθονης.6% υπολοιπο μπαταριας. Φωτεινοτητα στο αυτοματο στο 60%, και κανα 15λεπτο 100% φωτεινοτητα λογω ηλιου.. Καθολου games , κυριως ιντερνετ, fb, utube κλπ. Με πολυ ζωρικο configuration: 320 dpi, xposed, app settings, live wallpaper. Rom: cloudyflex 1.3 με πολυ customization απο εμενα, αφαιρεση διαφορων, greenify.

Kernel dorinmanx 2.9 OVERCLOCKED στο 2.8 γιγα, super stable.

Με βαση αυτα που γραφω, ειναι εντυπωσιακο. Δεν εχω κατεβασει φωτεινοτητες στο 20 ή 30% που διαβαζω στο xda, ουτε πηγα για ρεκορ. Κανονικη χρηση. Θα ανεβασω τελικη φωτο.

 

Edit 6 ωρες και 23 λεπτα , τελευταιο screenshot που κρατησα πριν κλεισει.. :)

http://img829.imageshack.us/img829/9638/gam6.png

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτη τη στιγμη εχω το καλυτερο ρεκορ μπαταριας ολων των εποχων:

12:30 ωρες χρησης, 6 ωρες και 10 λεπτα οθονης.6% υπολοιπο μπαταριας. Φωτεινοτητα στο αυτοματο στο 60%, και κανα 15λεπτο 100% φωτεινοτητα λογω ηλιου.. Καθολου games , κυριως ιντερνετ, fb, utube κλπ. Με πολυ ζωρικο configuration: 320 dpi, xposed, app settings, live wallpaper. Rom: cloudyflex 1.3 με πολυ customization απο εμενα, αφαιρεση διαφορων, greenify.

Kernel dorinmanx 2.9 OVERCLOCKED στο 2.8 γιγα, super stable.

Με βαση αυτα που γραφω, ειναι εντυπωσιακο. Δεν εχω κατεβασει φωτεινοτητες στο 20 ή 30% που διαβαζω στο xda, ουτε πηγα για ρεκορ. Κανονικη χρηση. Θα ανεβασω τελικη φωτο.

 

Edit 6 ωρες και 23 λεπτα , τελευταιο screenshot που κρατησα πριν κλεισει.. :)

http://img829.imageshack.us/img829/9638/gam6.png

 

Dorimanx σε Stock 4.2.2 μπορω να βαλω ? Ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος με την μαμα ρομ, απλα να ριξω ενα O.C να δουμε τι πιανει το κινητακι μας :P

Link to comment
Share on other sites

Dorimanx σε Stock 4.2.2 μπορω να βαλω ? Ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος με την μαμα ρομ, απλα να ριξω ενα O.C να δουμε τι πιανει το κινητακι μας :P

Ναι. Ειχα βαλει και οταν ειμουν μαμα ρομ, παλαιοτερη εκδοση. Μονο που τα αποτελεσματα τοτε ηταν αντιστροφα. Ειχα πολυ μεγαλη καταναλωση. Δεν ξερω αν απο τοτε εφτιαξε ο kernel, ή ειναι ο συνδιασμος της ρομ με τον κερνελ που κανει τη διαφορα.

Ξεχασα να γραψω οτι οι ρυθμισεις που εχω στον kernel ειναι οι defaul, με ondemand governor. Μονη διαφορα η max frequency που την πηγα 2.8 αντι για το original 2.2 Ο kernel εχει ρυθμισεις πχ battery ή speed profile. Ενοειτε οτι αμα επιλεξω το πρωτο θα δω καλυτερη μπαταρια ακομη, ενω το 2ο καλυτερες επιδοσεις με χειροτερη μπαταρια. Επισης δεν εκανα undervolting ακομα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Μπορει καποιος να μου πει ποσο μπαταρια καταναλωνει σε browsing συνδεδεμενο με wifi,(οχι 3g η 4g!!) μεσα σε ενα διωρο κ με φωτεινοτητα στο 50%;

Δεδομενου του battery test απο το gsmarena που η μπαταρια του κρατα 11,5 ωρες σε browsing με wifi θα πρεπει σε ενα διωρο να καταναλωνει κατι λιγοτερο απο 20%.

Ισχυει κατι τετοιο;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Μπορει καποιος να μου πει ποσο μπαταρια καταναλωνει σε browsing συνδεδεμενο με wifi,(οχι 3g η 4g!!) μεσα σε ενα διωρο κ με φωτεινοτητα στο 50%;

Δεδομενου του battery test απο το gsmarena που η μπαταρια του κρατα 11,5 ωρες σε browsing με wifi θα πρεπει σε ενα διωρο να καταναλωνει κατι λιγοτερο απο 20%.

Ισχυει κατι τετοιο;;

 

Δεν μπορώ να σου πω με ποσοστά αλλά απο ωρες είναι κοντά στους 2 ή 2 ωρες πάρα 10 λεπτά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μονο wifi εκείνη την ώρα το έβαλα για φόρτιση. 5μιση ωρες οθόνη. Πήγαινε κι αλλο αλλα ήθελα να φύγω.

Επίσης συφχρονισμοι ανοιχτοί. Πολυ λίγο 3G/DATA.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Μπορει καποιος να μου πει ποσο μπαταρια καταναλωνει σε browsing συνδεδεμενο με wifi,(οχι 3g η 4g!!) μεσα σε ενα διωρο κ με φωτεινοτητα στο 50%;

Δεδομενου του battery test απο το gsmarena που η μπαταρια του κρατα 11,5 ωρες σε browsing με wifi θα πρεπει σε ενα διωρο να καταναλωνει κατι λιγοτερο απο 20%.

Ισχυει κατι τετοιο;;

 

Εγώ τέτοια αυτονομία δεν έχω δει.

Και φυσικά δεν ισχύει ότι καταναλώνει 20% σε ένα δίωρο.

20% περίπου 1 ώρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέτοια αυτονομία δεν έχω δει.

Και φυσικά δεν ισχύει ότι καταναλώνει 20% σε ένα δίωρο.

20% περίπου 1 ώρα.

 

Εγω φιλε όταν το λιώνω ετσι είμαι. Δηλαδή απο 80 μέχρι 60 εχει περάσει ενα δίωρο αντε 1 και 45. Δεν σου λεω απο 100 γιατί προφανώς και κρατάει πιο πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μερΑ με εκπλήσσει η αυτονομία του κινητού! Φορτιστηκε προχτές το απόγευμα,χτες Ήμουν Αθήνα με navigation sygic κάνα 45 λεπτό,αρκετό, browsing Με 3g κ WiFi όπως κ κλήσεις.κ,έχω ακόμα σίγουρα μια ώρα οθόνης![ATTACH]4250742508[/ATTACH] Δηλαδή Άμα ήμουν μόνο WiFi αποκλειστικά παίζει να έφτανα 7~8 ωρες Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μερΑ με εκπλήσσει η αυτονομία του κινητού! Φορτιστηκε προχτές το απόγευμα,χτες Ήμουν Αθήνα με navigation sygic κάνα 45 λεπτό,αρκετό, browsing Με 3g κ WiFi όπως κ κλήσεις.κ,έχω ακόμα σίγουρα μια ώρα οθόνης![ATTACH]4250742508[/ATTACH] Δηλαδή Άμα ήμουν μόνο WiFi αποκλειστικά παίζει να έφτανα 7~8 ωρες

 

Οπότε και η 4.4.2 φτανει κανενα 6ωρο οθονης ? να προχωρησω δηλαδη ? γιατι ειναι ΜΠΟΜΠΑ οι 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Οπότε και η 4.4.2 φτανει κανενα 6ωρο οθονης ? να προχωρησω δηλαδη ? γιατι ειναι ΜΠΟΜΠΑ οι 4.4.2

 

Σήμερα την έβαλα δεν ξέρω ακόμα τι λέει από μπαταρία. Θέλει το χρόνο της!αλλά βάλτε είναι πολύ καλή!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την έβαλα δεν ξέρω ακόμα τι λέει από μπαταρία. Θέλει το χρόνο της!αλλά βάλτε είναι πολύ καλή!

 

Εβγαλες 5 ωρες οθονη απο οτι ειδα

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με CloudyStock 1.1 δηλαδη 4.4.2 Kit Kat να μας πει περιπου ποσες ωρες οθονη και αναμονης βγαζει ? Με οτι ναναι χρηση... ειτε βαρια ειτε ελαφρια
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με CloudyStock 1.1 δηλαδη 4.4.2 Kit Kat να μας πει περιπου ποσες ωρες οθονη και αναμονης βγαζει ? Με οτι ναναι χρηση... ειτε βαρια ειτε ελαφρια

 

Φίλε την έβαλα το μεσημέρι και τώρα 4 το πρωί που γύρισα 3G data wifi sync ανοιχτά ολη την ωρα και εχω 42% απο 95 που το έβγαλα. Για πρώτη φορά καλα ειναι. Πολυ καλα. Τωρα γύρισα σπίτι και αναμονή το 3G/DATA. Δεν αφαγε. Απο το μεσημέρι πάντως βλέπω μεγάλη διαφορά. Αύριο θα γραψω αναλυτικά στο θέμα τροποποιησεις. Θελω να εχω ολοκληρωμένα συμπεράσματα. Βεβαια ωαλε την γτ ειναι σφαιρατη. Βλέπεις όντως μεγάλη διαφορά

 

Edit. Όταν έγραψα το από πάνω είχα 42% χωρίς να το αφήσω καθόλου με wifi έχω 37 λεπτά οθόνη και είναι στο 38% τώρα. Κορυφαία ρομ μέχρι τώρα. Και δεν έχει στρώσει.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Μπορει καποιος να μου πει ποσο μπαταρια καταναλωνει σε browsing συνδεδεμενο με wifi,(οχι 3g η 4g!!) μεσα σε ενα διωρο κ με φωτεινοτητα στο 50%;

Δεδομενου του battery test απο το gsmarena που η μπαταρια του κρατα 11,5 ωρες σε browsing με wifi θα πρεπει σε ενα διωρο να καταναλωνει κατι λιγοτερο απο 20%.

Ισχυει κατι τετοιο;;

 

Καποιος αλλος εχει δοκιμασει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...