Jump to content

myphone POLL: Ταχύτητες σύνδεσης ADSL για οικιακούς χρήστες στην Ελλάδα


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από την Adsl οικιακή σας σύνδεση  

709 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από την Adsl οικιακή σας σύνδεση

    • Ναι, απόλυτα ευχαριστημένος
      88
    • Αρκετά ευχαριστημένος, αν θα μπορούσε και καλύτερα
      311
    • Μάλλον δυσαρεστημένος, περίμενα καλύτερα υπηρεσίες για τα λεφτά που δίνω
      269
    • Απόλυτα δυσαρεστημένος, αντιμετωπίζω συνέχεια προβλήματα
      41


Recommended Posts

Κλειδώνω στα 12. Επειδη είμαστε δυο διαμερίσματα με κοινό τηλέφωνο, οταν ειχε έρθει ηλεκτρολόγος να δει την γραμμή, οταν αποσυνεδεσε το δίπλα, κλείδωσα στα 16. Συμπεράσματα:

1) μπορεί να μην έχουμε καλές υποδομές, αλλα καλό ειναι πριν να κοιτάμε και τα δικά μας καλώδια και συνδέσεις σε τι κατάσταση βρίσκονται

2) η κρίση μας έφαγε 4MB... Οταν ξαναβρούμε σοβαρές δουλειές, θα βάλει ο καθένας το δικό του τηλέφωνο και θα γλιτώσουμε τα βραχυκυκλώματα...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ΟΤΕ και είναι πιο αργό απο χελώνα ειδικά το βράδυ ούτε 1mbps δεν πιάνει στο Ηράκλειο Κρήτης στα καμίνια
Link to comment
Share on other sites

Δυσαρεστημενος. Απο το 2007 forthnet adsl, ξεκινησα απο τα 19.700 συγχρονισμο, και το 2013 κατεληξα στα 13.400...καθε περσι και καλυτερα. Για vdsl στον μεσαιωνα της ελλαδας ουτε λογος, οσοι ειμαστε πανω απο τα 1000 μετρα απλα την ξεχναμε. Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

HOL 9-10 με συχνες αποσυνδέσεις

πριν είχα forthnet και wind

Η wind μια κλαση ανώτερη από τις άλλες 2, όχι τόσο στην ταχύτητα, όσο στην σταθερότητα και τις μηδενικές αποσυνδέσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

OΤΕ "24αρα" στην Παραλία Διστόμου.Ξεκίνησε με 16 και εδω και κανα 2μηνο ειναι στα 14,6.

Η γραμμή, η περιοχή ειναι και με αναγνωρισμενα προβλήματα, εχω καλέσει 2 φορές τεχνικό τμήμα, την πρώτη φορά επειδή ειχε θόρυβο η γραμμή το ρίξανε στα 13,τους έκραξα και το γυρίσανε στα ~15. Στους 5 μήνες ούτε 1 αποσύνδεση.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Connx 24 700μετρα από το κέντρο του ΟΤΕ συγχρονιζω στα 22500 μια χαρά. Βέβαια είχα τη χαρά να μένω και στα 300 μέτρα και έγραφε το ρούτερ 24574 κολλημένο. Ψηφισα αρκετά ευχαριστημένος καθώς δεν είχα ποτέ προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή είναι στα δύο κλειδώνω 1,92 καλά είναι.Είμαστε 10 συνδρομητές στο χωριό (μένω επαρχία).

Αν γίνουμε εκατό........

Link to comment
Share on other sites

Στη Νάουσα απέχοντας 700μ από το dslam και με πάροχο την Cyta είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Στην 8αρα γραμμή μου συγχρονίζω στις εξής τιμές: Download: 8188 Kbps και Upload: 1021 Kbps. Όντας 3 χρόνια συνδρομητής της, έχω υποστεί μονάχα 4-5 αποσυνδέσεις.
Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

ΟTE Conn-x Double Play Απεριόριστα σε σταθερά και 60' κινητά με 32-3 (?) το μήνα; Δε θυμάμαι..

Πληρώνω 24mbps.

 

Το modem μου κλειδώνει 19-21mbps καθημερινά σε download και 1.5 περίπου στο upload..

 

 

Απόλυτα ευχαριστημένος..

 

Αυτή τη στιγμή έχω κλειδωμένη

Downstream Line Rate : 20185 kbps

Upstream Line Rate : 1023 kbps

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 16 ξεκίνησα πριν αρκετά χρόνια και τώρα είναι λίγο πάνω απο τα 10. Δεν παραπονιέμαι γιατι το b/w είναι αρκετό. Το latency είναι ενα θέμα αλλά πλέον έχω κόψει το online gaming οπότε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με 24άρα forthnet και κοντά στον ΟΤΕ Αθήνα κλειδώνει κοντά στα 20 λίγο πάνω λίγο κάτω. Πριν κάνα δυχρωνο περίπου ήμουν στο 23 σταθερό και pink 25.

Τελικά δεν είμαι μόνο εγώ που η γραμμή έγινε χειρότερη αντί καλύτερη

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το ότι πληρώνω για εώς 24 και συνδέομαι στα 11 δεν μπορεί να με αφήσει παρά δυσαρεστημένο. Ακόμα θέλει ψωμιά η μπανανία :down:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

στο γραφείο vdsl30 OTE πιάνω 28mbps αλλά έχει τύχει να κατεβάζω και με 32!!

σπίτι adsl 24 forthnet κλειδώνω στα 12 όπως και με hol που είχα πριν. Και οι δυο τρομερό πρόβλημα στο streaming ακομά και στο browsing ενιοτε κατά τις ώρες που όλοι είναι σπιτι (απογεύματα, σάββατα) σε σημείο να μην μπορείς να δεις ούτε ένα βίντεο στο youtube αλλά να κατεβάζεις με 12!! Και οι δυο συνδέσεις αφορούν κέντρο Θήβας.

Καλημερα.Για να πιανεις 28mbps VDSL πρεπει να εισαι κοντα στο καταστημα του ΟΤΕ.Aπο οτι ξερω για Θηβα αν εισαι 600 μετρα μακρια απο τον ΟΤΕ Θηβας δεν πιανει το VDSL.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αρκετά ευχαριστημένος, αν θα μπορούσε και καλύτερα.Επαρχια Θηβα καινουργιο δικτυο 2 εβδομαδων Bandwide Down/Up(kbps):18140 kbps /1023 kbps αποσταση απο το καφαο του ΟΤΕ 40 μετρα και ping 5ms,κατεβαζω με 1.8mb εχω πιασει και 2mb το μεγιστο κατεβασμα.Αποσυνδεσεις εχει κανει 2-3 λογο φορητοτητας και μεταφορας των γραμμων απο το παλιο δικτυο που επιανε μεγιστο 2mpbs ADSL στο καινουργιο δικτυο που υποστηριζει 24αρα ADSL ταχητυτα. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...