Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 10:07 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 18-12-2013 17:45 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 18-12-2013 15:04 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-12-2013 14:39 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 03-12-2013 12:11 IPS

 

εδω τα δικα μου για συγκρισηη!!

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 16-12-2013 01:48 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 15-12-2013 23:06 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2013 21:47 IPS

 

καιτα 3 απο Σαλονικα...!!τι συμπερασμα βγαζουμε...?? οτι............

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

κανενα απολύτως συμπερασμα..το δικο μου πχ δεν ειχε αυτη τη γραμμη στο τρακινγκ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 10:07 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ γιατι πολύ απλά πέρασε τελωνείο στην αθήνα. και σε αλλα παιδια που ειχε κλεισιμο απο υεδ δεν πληρωσαν τιποτα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

προχωράμε... ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 10:07 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Μαζί προχωράνε τα κινητά μας απ' ότι φαίνεται. ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ πλέον.

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 10:07 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 18-12-2013 17:45 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 18-12-2013 15:04 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-12-2013 14:39 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 03-12-2013 12:11 IPS

 

Και ξαναρωτάω.. Πλήρωσε κάποιος δασμούς/φόρο? Και αν ναι πόσο? Γιατί το κόβω να μας έρχεται κατακούτελα!

Αν μπουν δασμοί άσ' το καλύτερα, θα είναι μεγάλη η ταρίφα. Μην τραβήξουν την προσοχή μόνο τόσα πακέτα μαζεμένα.:X

Edited by my_highness
.
Link to comment
Share on other sites

τι παίχτηκε και ξαφνικά δεν βλέπω κανένα σχεδόν Tmobile στα φτηνά σκρουτζομάγαζα; :confused:

 

κοίτα που θα με κάνουν να πάω σε άσπρο 32άρι (ασιατικό) :X

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

το 32 δεν εχει σιγουρα εγγυηση στην Ελλαδα... πηρα lg hellas σημερα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το 32 δεν εχει σιγουρα εγγυηση στην Ελλαδα... πηρα lg hellas σημερα

ναι, το ξέρω. άρα το παίρνω με ρίσκο, αν μου έχει κανα προβληματάκι μεσα στις πρώτες μέρες θα φανεί, το πάω στο γνωστό σκρουτζομάγαζο (ευτυχώς είναι στα 10 λεπτά απο το σπίτι μου) και ελπίζω να μην μου κάνουν καμια μανούρα.

 

ε, τώρα αν γίνει καμια ******* μετά απο μερικούς μήνες... ε τότε βάζω το χέρι στην τσέπη.

 

αλλιώς ψάχνουμε 16άρι eu.... (όχι vodafone φυσικά)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μαζί προχωράνε τα κινητά μας απ' ότι φαίνεται. ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ πλέον.

 

 

Αν μπουν δασμοί άσ' το καλύτερα, θα είναι μεγάλη η ταρίφα. Μην τραβήξουν την προσοχή μόνο τόσα πακέτα μαζεμένα.:X

κρατα μας ενημερους φιλε μου..!! μολις παρααλαβεις γραψε μας..μπορει κ αυριο αλλιως δευτερα..σημασια εχει οτι κινειται το συστημα.....για να δουμε ποτες θα ερθει η σειρα μου...

 

μην γινει καμια στραβη και γελαμε ολοι μαζι..χαχαχαα..μακαρι να πανε ολα καλα..!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

προχωράμε...

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 15:15 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 14:45 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

σας ζηλευω ρεεεεεε..αυριο παραλαμβανετε μαλλον....!!ανεβαστε φωτος και ενημερωστε για τυχον δασμους κ τα σχετικα..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τι παίχτηκε και ξαφνικά δεν βλέπω κανένα σχεδόν Tmobile στα φτηνά σκρουτζομάγαζα; :confused:

 

κοίτα που θα με κάνουν να πάω σε άσπρο 32άρι (ασιατικό) :X

TA T-mobile πρέπει να τελείωσαν , έχουν σχεδόν όλοι Ελβετικά - ελέυθερα (6sw) αλλά το πρόβλημα είναι ότι παληκάρι που πήρε παρόμοιο ανέφερε ότι δεν είχε ταινία ασφαλείας.

Έτσι πήγα σε 2 μαγαζιά να τα δω από κοντα και στα δύο όλα ήταν χωρίς ταινία ασφαλείας

Τι παίζει τώρα ???:blink::blink:

αγοράζουμε ή όχι ????

για βοηθήστε

Edited by xristakos2006
ορθογραφικο λάθος :)
Link to comment
Share on other sites

Και γω πήγα πριν λίγο να το παραγγείλω και είδα ότι είχε πέσει και η τιμή και δεν ανάγραφε το " no logo " όπως εχθές.

Τι πρόβλημα έχουν τα ελβετικά ; Τελικά τι κάνουμε τώρα ;

 

Edit: Παιδιά τους έστειλα email

 

Περιμένω απάντηση από το mobile14

 

Εdit2: Δε το περίμενα αυτό ! παρόλο που είναι μία παρά μου απάντησαν

 

Καλησπέρα.

Είναι unbranded και έχουν ταινία πάνω τους!

Όντος πολλά από τα προηγούμενα που μας είχαν έρθει δεν είχαν ταινία, δεν ξέρω βέβαια από που έρχονται. Οι προμηθευτές μας είναι από Γερμανία-Σλοβακία-Αγγλία εμάς!

 

Με εκτίμηση

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν και ξημερώματα στο ΚΔΤ Θεσ/νίκης;:blink:

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 21-12-2013 47:00 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Μωρέ μπράβο, ανανέωση στις 00:47;

 

Οσον αφορά το 16άρι από σκρουτζ μου κάνει εντύπωση που το mobile14 δεν λέει από πού είναι η διετής εγγύηση και το smarties δεν λέει τίποτα για εγγύηση. Αλλες φορές τα σκρουτζομάγαζα έγραφαν 2 έτη εγγύηση αντιπροσωπείας.

.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω απλά να ενημερώσω τους (όποιους) κατόχους της έκδοσης των 32GB, πως δεν υποστηρίζεται τεχνικά από την LG Ελλάς, δεν υπάρχει εγγύηση, δεν υπάρχει service. Ρώτησα σήμερα που πήγα να αφήσω το tab για service. Επειδή κάποιοι ρώτησαν αν υποστηρίζεται ή όχι.

 

Η δικαιολογία είναι εντελώς άκυρη, ή τουλάχιστον έτσι φάνηκε σε μένα. Επειδή λοιπόν δεν εισάγεται επίσημα, δεν υπάρχει το αντίστοιχο λογισμικό της έκδοσης αυτής εδώ.

Ερώτηση 1η: Δηλαδή ΠΟΣΟ διαφορετικό είναι το λογισμικό των 2 εκδόσεων; Από τις ελάχιστες προγραμματιστικές γνώσεις που έχω, η μόνη διαφορά είναι 1bit στα ψηφία αποθήκευσης read/write, από 4bit της 16άρας, στα 5bit της 32άρας (εξ'ου και το ότι τα 32άρια windows δεν μπορούν να διαβάσουν πάνω από 4GB RAM).

Ερώτηση 2η (και πιο τραγελαφική): Σαν επίσημος αντιπρόσωπος μιας χώρας, που - ΟΚ για κάποιον μυστήριο λόγο δεν εισάγει την 32άρα - είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να επικοινωνήσεις με την LG Κορέας ή κάποια άλλη Ευρωπαϊκή, ώστε να σου δώσουν το λογισμικό;; Ίδιο μαγαζί είστε.

Δηλαδή ΤΟΟΟΟΣΟ πολύ μυαλό θέλει; Απλά, προφανώς και δεν είναι θέμα νοημοσύνης, αλλά καθαρά σκοπιμοτήτων (όχι δεν θα αγοράσεις από έξω, μόνο από μένα κλπ....)

Πρακτικές ψιλικατζίδικου, και όχι σοβαρής εταιρείας που έχει πουλήσει 2.5 εκατομμύρια G2 σε 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα, αμα δεν υποστιριξουν το ευρωπαϊκο 32άρι θα γινει χαμος. Δεν εχουν το δικαιωμα. Απλως, θελω να πιστευω, πως δεν το λενε ανοιχτα.

Αν θυμαστε πριν καποιους μηνες η LG Hellas ειχε δηλωσει οτι οι κατοχοι των 32GB δε θα μεινουν ξεκρεμαστοι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, θα γίνει χαμός, και μάλλον δεν την συμφέρει.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λέγαμε;άντε καλοδουλευτο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα χώρις ευρώ παραπάνω. Το κινητό σφραγισμένο με ευρωπαικό φορτιστή φοβερό τηλέφωνο :D

 

καλοδουλευτο φιλαρακι.. με γεια σου να το χαρεις..!! εγω ακομη μονο το ονειρευομαι..αααχχχχχ!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλοδουλευτο φιλαρακι.. με γεια σου να το χαρεις..!! εγω ακομη μονο το ονειρευομαι..αααχχχχχ!!!

Εσένα τι σου βγάζει ακόμα;

 

Δες και στα 3 τι βγάζουν:

http://www.elta-courier.gr/search.asp

http://www.17track.net/index_en.shtml

http://www.speedpost.com.sg/index.php?quickTool=TrackItem

 

Αν και τα 3 το εμφανίζουν κολλημένο κάπου πάρε τηλέφωνο, γιατί θα έγινε μπέρδεμα. Σε μένα είναι στο κλείσιμο από ΕΛΤΑ, οπότε λογικά πάει προς παράδοση.

.
Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι σου βγάζει ακόμα;

 

Δες και στα 3 τι βγάζουν:

http://www.elta-courier.gr/search.asp

http://www.17track.net/index_en.shtml

http://www.speedpost.com.sg/index.php?quickTool=TrackItem

 

Αν και τα 3 το εμφανίζουν κολλημένο κάπου πάρε τηλέφωνο, γιατί θα έγινε μπέρδεμα. Σε μένα είναι στο κλείσιμο από ΕΛΤΑ, οπότε λογικά πάει προς παράδοση.

 

τα εχω τσεκαρει κ τα 3..τα ιδια γραφουν..!!πηρα τηλ στα ελτα 8011183000 μου ειπαν ειναι τελωνειο εχει πολλα δεματα..τηρειται σειρα προτεραιοτητας...!! αλλα απο οτι βλεπω εσας ηρθε εκλεισε 2-3 μετα απο μενα κ γω ακομη περιμενω..!! τι να πω..!!! εχει καποιο αλλο την να παρω μπας κ βγαλουμε ακρη..???

αν θες δωσμου κ το δικο σου track number να ξαναπαρω στο ιδιο νουμερο κ να τους πω να συγκρινουν οτι το δικο μου μπηκε πιο νωρις μεσα και ακομη περιμενω.τι γινετε..καντε κατι..!!

 

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 16-12-2013 01:48 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 15-12-2013 23:06 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2013 21:47 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-12-2013 12:46 IPS

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

TA T-mobile πρέπει να τελείωσαν , έχουν σχεδόν όλοι Ελβετικά - ελέυθερα (6sw) αλλά το πρόβλημα είναι ότι παληκάρι που πήρε παρόμοιο ανέφερε ότι δεν είχε ταινία ασφαλείας.

Έτσι πήγα σε 2 μαγαζιά να τα δω από κοντα και στα δύο όλα ήταν χωρίς ταινία ασφαλείας

Τι παίζει τώρα ???:blink::blink:

αγοράζουμε ή όχι ????

για βοηθήστε

 

Αγόρασα και εγώ επιτέλους :D

για βοήθεια προς τους ενδιαφερόμενους για αγορά από skroutzoμαγαζα :

υπάρχουν στην αγορά Ελβετικά Ελεύθερα (όποιος ενδιαφέρεται πμ για να μην κάνουμε και διαφήμιση)

τα οποία όντως έρχονται χωρίς ταινία ασφαλείας αλλά ΒΑΣΙΚΕΣ διαφορές που έχουν τα προαναφερόμενα :

1) ΔΕΝ είναι σφραγισμένα με πλαστικό αλλά ανοίγει όποιος θέλει το κουτί

2) έχει αυτοκόλλητο ΜΟΝΟ στην οθόνη και μερικά (λίγα) και στον φακό (αλλά όχι αυτό του εργοστάσιού ) και ΟΧΙ

πχ πίσω, στη κάτω θύρα, στα πλήκτρα

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ επιτέλους :D

για βοήθεια προς τους ενδιαφερόμενους για αγορά από skroutzoμαγαζα :

υπάρχουν στην αγορά Ελβετικά Ελεύθερα (όποιος ενδιαφέρεται πμ για να μην κάνουμε και διαφήμιση)

τα οποία όντως έρχονται χωρίς ταινία ασφαλείας αλλά ΒΑΣΙΚΕΣ διαφορές που έχουν τα προαναφερόμενα :

1) ΔΕΝ είναι σφραγισμένα με πλαστικό αλλά ανοίγει όποιος θέλει το κουτί

2) έχει αυτοκόλλητο ΜΟΝΟ στην οθόνη και μερικά (λίγα) και στον φακό (αλλά όχι αυτό του εργοστάσιού ) και ΟΧΙ

πχ πίσω, στη κάτω θύρα, στα πλήκτρα

 

Ισχύει για όλα τα skroutzομάγαζα ; γιατί σε email που μου απάντησαν από το mobile14 μου έγραψαν ότι έρχονται με ταινία ασφαλείας οι νέες παρτίδες και έχουν προέλευση από Γερμανία-Σλοβακία-Αγγλία.:wacko:

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...