Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνωρίζω το συγκεκριμένο eshop. Έψαχνα φυσικό κατάστημα για ευρωπαϊκό κινητό. Όχι από Χονγκ Κονγκ μέσω Αγγλίας
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλά να είναι σφραγισμένο με ζελατίνα το κουτί

To έχουμε ξαναπεί αυτό, κανονικά το κουτί δεν είναι σφραγισμένο με ζελατίνα. Το δικό μου (γερμανικό T-Mobile) είχε έρθει μεν με ζελατίνα, αλλά μεταξύ ζελατίνας και κουτιού υπήρχε φωτοτυπία ελληνικό quick start guide την οποία είχε προφανώς βάλει το ελληνικό κατάστημα, μαζί με τη ζελατίνα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο από τα 2

αυτό http://www.birdphone.gr/gr/prdid/b07198bf0b1841b09180bce474b8e2f2/productinfo.aspx LG D802 G2 16GB Black ΕU

ή

αυτό http://www.birdphone.gr/gr/prdid/9db1f9fc8a874e87a228001e6690208d/productinfo.aspx LG D802 G2 16GB Black T-Mobile EU

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο από τα 2

αυτό http://www.birdphone.gr/gr/prdid/b07198bf0b1841b09180bce474b8e2f2/productinfo.aspx LG D802 G2 16GB Black ΕU

ή

αυτό http://www.birdphone.gr/gr/prdid/9db1f9fc8a874e87a228001e6690208d/productinfo.aspx LG D802 G2 16GB Black T-Mobile EU

 

Το 1ο που δεν είναι branded, αλλά είναι εξαντλημένο, οπότε τζάμπα συζητάμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο που δεν είναι branded, αλλά είναι εξαντλημένο, οπότε τζάμπα συζητάμε.

 

Είμαι άτυχος, εχθές που έλεγα να το πάρω σκέφτηκα κάτσε να το παραγγείλω σήμερα - και εξαντλήθηκε

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει πάρε το άλλο δεν τρέχει και τίποτα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει πάρε το άλλο δεν τρέχει και τίποτα.

 

Θα περιμένω τώρα μήπως το φέρει ξανά :/

Εκτός και δε προλάβω γιατί πάω και φαντάρος μετά τις γιορτές :lol:

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τώρα μήπως το φέρει ξανά :/

Εκτός και δε προλάβω γιατί πάω και φαντάρος μετά τις γιορτές :lol:

Αρα δε θα το χαρεις. Αφου δε θα μπορεσεις να το παρεις μαζι σου. Δεν αφηνεις καλυτερα την αγορα για μετα τους 9 μηνες; Κριμα ειναι να το παρεις και να καθεται. Ετσι κι αλλιως μετα απο 9 μηνες θα ειναι "παλιο" και μπορει να βρεις καλυτερη προσφορα ή καποιο αλλο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τώρα μήπως το φέρει ξανά :/

Εκτός και δε προλάβω γιατί πάω και φαντάρος μετά τις γιορτές :lol:

 

Αμα δεν είσαι δίπλα σπιτι σου να το χαρεις το κινητο μην παρεις δεν αξιζει

 

Αρα δε θα το χαρεις. Αφου δε θα μπορεσεις να το παρεις μαζι σου. Δεν αφηνεις καλυτερα την αγορα για μετα τους 9 μηνες; Κριμα ειναι να το παρεις και να καθεται. Ετσι κι αλλιως μετα απο 9 μηνες θα ειναι "παλιο" και μπορει να βρεις καλυτερη προσφορα ή καποιο αλλο.

 

+1000

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το αγοράσω γω αλλά θα το πάρει ο ξάδερφος ( :X i will kill him - ζηλιάρης - του έλεγα σήμερα για το τηλέφωνο και μιας και έχει ένα iphone 3g θέλει να αλλάξει και θα πάρει σαν επίτηδες το g2 )

 

Του λέω ότι το μόνο απόθεμα που έχει μείνει είναι t mobile από birdphone

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/9db1f9fc8a874e87a228001e6690208d/productinfo.aspx

ρωτάει

ποια τα αρνητικά του; ( όσοι έχετε t mobile version παρακαλώ βοηθήστε )

εκτός από το logo στην αρχή θα λέει κάπου αλλού t mobile ;

θα έχει διαφορά στο πότε λαμβάνει τις ενημερώσεις ;

Ζελατίνες θα χει πάνω ;

 

Τον ψήνω και γω σαν ζεστό καφέ να το πάρει για να το αρπάξω από τα χέρια του όταν έρθει σπίτι να το χαρώ και γω λίγο χεχε :D

 

Ευχαριστώ εκ μέρους του

 

- εγώ θα βολευτώ με ένα nexus 4 ή κάτι κάτω από 250 μεταχειρισμένο ευρώ γιατί έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο -

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν είδα καλά στο κύριο νήμα υα t mobile πήραν αναβάθμιση. Open europe το δικό μου και δεν ήρθε τίποτα..δεν είναι λογος το οτι είναι t mobile για να μην το αγορασεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μνμ στο Smarties για να μου πουνε σχετικα με το αν εχουν unbranded και αν ειναι ευρωπαικα τα G2 τους και αλλα σχετικα με την εγγυηση και μου απαντησαν αυτο :

 

Αγαπητέ κύριε Γιώργο,

 

Η Εταιρεία μας εγγυάται, ότι όλα μας τα προϊόντα μας είναι καινούργια, ευρωπαϊκής προέλευσης , γνήσια και έχουν Ευρωπαϊκές προδιαγραφές, ενώ καλύπτονται από περιορισμένη Εγγύηση καλής λειτουργίας των κατασκευαστών. Επίσης, είναι όλα unbranded. Ελπίζουμε να σας καλύψαμε πλήρως. Σας ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα και για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε είμαστε στη διάθεση σας.

 

Με εκτίμηση, Smarties

 

 

Τι να πιστεψω εγω?

Link to comment
Share on other sites

συνηθως στα σκρουτζομαγαζα οταν λενε unbranded εννοουν unlocked. μην σου φανει περιεργο δηλαδη αν δεις οτι το τηλεφωνο ειναι vodafone η t mobile. μπορεις οντως να ειναι και unbranded. για περισσότερα διάβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380357 πανω πανω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μνμ στο Smarties για να μου πουνε σχετικα με το αν εχουν unbranded και αν ειναι ευρωπαικα τα G2 τους και αλλα σχετικα με την εγγυηση και μου απαντησαν αυτο :

 

Αγαπητέ κύριε Γιώργο,

 

Η Εταιρεία μας εγγυάται, ότι όλα μας τα προϊόντα μας είναι καινούργια, ευρωπαϊκής προέλευσης , γνήσια και έχουν Ευρωπαϊκές προδιαγραφές, ενώ καλύπτονται από περιορισμένη Εγγύηση καλής λειτουργίας των κατασκευαστών. Επίσης, είναι όλα unbranded. Ελπίζουμε να σας καλύψαμε πλήρως. Σας ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα και για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε είμαστε στη διάθεση σας.

 

Με εκτίμηση, Smarties

 

 

Τι να πιστεψω εγω?

 

Εγώ πάντως φοβήθηκα να τους προτείνω στο ξάδερφο μου που αγόρασε το τηλέφωνο. Εδωσε 20 ευρώ παραπανω αλλά χωρίς να ζει με το φόβο. Μια βόλτα από τις αξιολογήσεις του skroutz για το smarties λογικά θα σου λύσει τις απορίες. Δεν αντιλέγω ότι δεν είναι καλό κατάστημα αλλά με ξίνισαν κάποια σχόλια που διάβασα.

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παράγγειλα το g2 white 16 gb απο amazon.de τελικά και ας μου βγήκε 65 ευρω περισσότερο (465 με μεταφορικά) τουλάχιστον έχω ήσυχο το κεφάλι μου με την εγγύηση του αφού θα με καλύωει η amazon αν πάθει κάτι και η ελληνική αντιπροσωπεία κάνει τον κινέζο. Θα μου πείτε ότι με καλύπτει και κάποιο ελληνικό skroutzoμαγαζο αλλά αν κλεισει το μαγαζί πάει η εγγύηση . Δεν αλλάζω κινητά σε λιγότερο απο 2 χρόνια ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Παρελαβα κ εγω μετα απο αντικατασταση που με κανανε απο Digivire το Lg G2 32gb δεν ειχε ετικετα ασφαλειας,εχει περασμενη την ευρωπαικη ρομ αλλα ι αρχικη ηταν ΗKG.Δυστηχως βρηκα ξανα καμμενο pixel αλλα αυτη τη φορα 1 κ μου ειπαν οτι δεν παρεχουν εγγυηση για 1 dead pixel ( το καλο ειναι οτι δεν ειναι σε εμφανη σημειο και σε οριζοντια θεση δεν φαινεται κ πολυ)...Tο κραταω κ ξεκιναω το σκαλισμα:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το t-mobile πήρε ο ξάδερφος μου- 16αρι μαύρο από birdphone

Μολις με ενημέρωσε ότι του ανέφεραν ότι είναι

-σφραγισμένο με ζελατίνες και τα πάντα - ελληνικό μενού - πληκτρολόγιο

-Ελληνική εγγύηση από την αντιπροσωπεία ( 2 έτη )

-DOA 7 ημερών από το κατάστημα

Γενικά σύμφωνα με αυτά που μου είπε του φάνηκαν πολύ αξιόπιστοι και ευγενικοί ! Θετικό μέχρι στιγμής

 

Εχει το t - mobile logo στο άνοιγμα και στο κλείσιμο της συσκευής και μπορεί να έχει μερικές εφαρμογές T mobile ( δεν ήξεραν 100% αν θα έχει )

Τώρα λογικά κάτι θα μπορούμε να κάνουμε με τις εφαρμογές δηλαδή να της βγάλει αν δε τις θέλει έτσι;

Κατά τα άλλα του είπαν ότι παρόλο που είναι branded δεν θα αργεί να λάβει ενημερώσεις , μάλιστα μπορεί και λίγες μέρες πριν από κάποια unbranded ή 1-2 μέρες μετά το πολύ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράμα με τα branded και τημ εμμονή με τις 3 4 εφαρμογές που έχουν μέσα ποτε δε το κατάλαβα.. Εκτός οτι τις περισσότερες φορες τις κάνεις κανονικά απ εγκατάσταση μπορείς ειτε να τις αποκρυψεις να μην τις βλέπεις αν τοσο ενοχλούν η να τις απενεργοποιήσεις. Τόσο απλα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράμα με τα branded και τημ εμμονή με τις 3 4 εφαρμογές που έχουν μέσα ποτε δε το κατάλαβα.. Εκτός οτι τις περισσότερες φορες τις κάνεις κανονικά απ εγκατάσταση μπορείς ειτε να τις αποκρυψεις να μην τις βλέπεις αν τοσο ενοχλούν η να τις απενεργοποιήσεις. Τόσο απλα

 

Το πιο μεγάλο θέμα είναι πόσο γρήγορα βγάζει ο κάθε πάροχος τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Open europe έχω και δεν μου ρθε update. Και να αργήσει θα κανει μια βδομάδα; ενα μήνα; δεν έπεσε και η ζάχαρη στο νερό.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Open europe έχω και δεν μου ρθε update. Και να αργήσει θα κανει μια βδομάδα; ενα μήνα; δεν έπεσε και η ζάχαρη στο νερό.

 

Δεν διαφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το t-mobile πήρε ο ξάδερφος μου- 16αρι μαύρο από birdphone

Μολις με ενημέρωσε ότι του ανέφεραν ότι είναι

-σφραγισμένο με ζελατίνες και τα πάντα - ελληνικό μενού - πληκτρολόγιο

-Ελληνική εγγύηση από την αντιπροσωπεία ( 2 έτη )

-DOA 7 ημερών από το κατάστημα

Γενικά σύμφωνα με αυτά που μου είπε του φάνηκαν πολύ αξιόπιστοι και ευγενικοί ! Θετικό μέχρι στιγμής

 

Εχει το t - mobile logo στο άνοιγμα και στο κλείσιμο της συσκευής και μπορεί να έχει μερικές εφαρμογές T mobile ( δεν ήξεραν 100% αν θα έχει )

Τώρα λογικά κάτι θα μπορούμε να κάνουμε με τις εφαρμογές δηλαδή να της βγάλει αν δε τις θέλει έτσι;

Κατά τα άλλα του είπαν ότι παρόλο που είναι branded δεν θα αργεί να λάβει ενημερώσεις , μάλιστα μπορεί και λίγες μέρες πριν από κάποια unbranded ή 1-2 μέρες μετά το πολύ

Κι εγώ έχω 16άρι T-Mobile από birdphone, η μόνη εξτρά εφαρμογή που έχω βρει είναι το Navigon. Δυστυχώς λειτουργεί μόνο με SIM T-Mobile, οπότε είναι άχρηστο για Ελλάδα. Φυσικά μπορεί να το σβήσει και καλό θα είναι να το κάνει καθώς πιάνει ~1GB στη μνήμη. Δες και σχετική συζήτηση εδώ.

 

Όσον αφορά τώρα το "έχει ζελατίνες", είναι προφανές ότι την ζελατίνα εξωτερικά του κουτιού την βάζει το ίδιο το birdphone καθώς μεταξύ ζελατίνας και κουτιού (τουλάχιστον στο δικό μου) ήταν φωτοτυπημένο το ελληνικό quick start guide. Όχι ότι είναι απαραίτητα κακό, απλώς να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Φυσικά η συσκευή είχε επάνω όλες τις προστατευτικές ζελατίνες. Γενικά η εμπειρία μου με το birdphone ήταν άψογη, καθώς με είχαν πάρει τηλέφωνο αμέσως μετά την παραγγελία και με ενημέρωσαν για λογότυπο t-Mobile, DOA, εγγύηση κλπ χωρίς καν να το ζητήσω εγώ (καθώς ήξερα τι να περιμένω λόγω φόρουμ), ενώ έκαναν και follow up τηλέφωνο μερικές μέρες μετά την παραλαβή να ρωτήσουν αν όλα πηγαίνουν καλά με την συσκευή.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω 16άρι T-Mobile από birdphone, η μόνη εξτρά εφαρμογή που έχω βρει είναι το Navigon. Δυστυχώς λειτουργεί μόνο με SIM T-Mobile, οπότε είναι άχρηστο για Ελλάδα. Φυσικά μπορεί να το σβήσει και καλό θα είναι να το κάνει καθώς πιάνει ~1GB στη μνήμη. Δες και σχετική συζήτηση εδώ.

 

Όσον αφορά τώρα το "έχει ζελατίνες", είναι προφανές ότι την ζελατίνα εξωτερικά του κουτιού την βάζει το ίδιο το birdphone καθώς μεταξύ ζελατίνας και κουτιού (τουλάχιστον στο δικό μου) ήταν φωτοτυπημένο το ελληνικό quick start guide. Όχι ότι είναι απαραίτητα κακό, απλώς να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Φυσικά η συσκευή είχε επάνω όλες τις προστατευτικές ζελατίνες. Γενικά η εμπειρία μου με το birdphone ήταν άψογη, καθώς με είχαν πάρει τηλέφωνο αμέσως μετά την παραγγελία και με ενημέρωσαν για λογότυπο t-Mobile, DOA, εγγύηση κλπ χωρίς καν να το ζητήσω εγώ (καθώς ήξερα τι να περιμένω λόγω φόρουμ), ενώ έκαναν και follow up τηλέφωνο μερικές μέρες μετά την παραλαβή να ρωτήσουν αν όλα πηγαίνουν καλά με την συσκευή.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Κατι άλλο, τις ενημερώσεις θα τις λαμβάνει μέσω ΟΤΑ ή χρειάζεται κάποια εφαρμογή;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ θα λαμβάνει μόνο τις ενημερώσεις της T-Mobile.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ θα λαμβάνει μόνο τις ενημερώσεις της T-Mobile.

 

Δηλαδή όταν θα βγει η 4.4 πώς θα την βάλουμε ;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...