Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασε τη πρωτη παραγραφο απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380357

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα το πρώτο που είπα. Σαν hardware η ευρωπαϊκή έκδοση έχει διαφορά με την ασιατική; Φαντάζομαι πως όχι αφού έχουν τον ίδιο κωδικό D802
Link to comment
Share on other sites

Σωστα. ολοιδιο ειναι δεν εχει καμια διαφορα!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μηπως το πειρες απο εδω http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/?subcats=Y&type=extended&status=A&pshort=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&match=all&cid=0&q=lg+g2&x=17&y=11&dispatch=products.search

γιατι αυτο ειναι Γερμανια

http://www.eglobalcentral.de/lg-g2-d802-4g-lte-32go-desimlocke-noir-de.html μπορει να ειναι ιδιο μαγαζι αλλα με ενδιαφερει η Γερμανια γιατι εχω συγγενικο προσωπο εκει

 

Σωστός! Λάθος δικό μου το πήρα από το Co.Uk ίσως είναι το ίδιο μαγαζί.. Να ξέρεις ότι δεν είναι σφραγισμένο αλλά όλες οι ζελατίνες είναι πανω στο κινητό. Μου ήρθε με 80 % μπαταρία σε 8 μέρες αν θυμάμαι (Αγγλία αναφέρομαι μιας και μένω εδώ )

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να παρεις απο ebay παρε απο δω http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 που το εχουμε παρει πολλοί και εχουμε θετικο feedback. κανεις δεν χρεωθηκε τελωνειο

μονοδρομος το dwi αυτες τις μερες, το digivire δεν το εχει στο ebay και στο κανονικο site του το εχει 469 ευρω.

υπαρχει κι αυτο βεβαια http://www.ebay.com/itm/LG-G2-VS980-32GB-Black-FACTORY-UNLOCKED-PHONE-NEW-GSM-GLOBAL-/121246626968?pt=Cell_Phones&hash=item1c3adcb498#shpCntId

απο οτι φαινεται, το στελνει με Usps,τα 40$ μεταφορικα ειναι οκ.

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο the ace πιο πανω παραγγελία απο us με usps(χωρια που στο αμερικα δεν κανουν τις ταρζανιες που κανουν οι κινεζοι με δηλωμα σαν δωρο 20δολ) ειναι καραμπινάτο τελωνειο. dwi χιλιες φορες!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο the ace πιο πανω παραγγελία απο us με usps(χωρια που στο αμερικα δεν κανουν τις ταρζανιες που κανουν οι κινεζοι με δηλωμα σαν δωρο 20δολ) ειναι καραμπινάτο τελωνειο. dwi χιλιες φορες!

 

Το λινκ που σχολίασε ο Ace είχε αποστολή με fed-ex, που δεν γλιτώνεις με τίποτα το τελωνείο. Με USPS δύσκολα περνάει από τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε σήμερα το κινητό απο amazon.de 16 GB White unbranded γερμανικής αντιπροσωπείας (έχει και το σχετικό συνοδευτικό έντυπο εγγύησης στα γερμανικά) . Με προβλημάτισε όμως το εξής . Όπως κοιτάμε το κουτί του και το κρατάμε κάθετα (διαβάζοντας δηλαδή το "G2" που γράφει πάνω) Η ταινια ασφαλείας είναι στο πάνω μέρος στο πλάι και είναι μια απλή διαφανής ταινία . Είναι η δεν είναι σφραγισμένο ; Αυτή είναι η απορία μου. (Η μπαταρία ήταν στο 80 %) Edited by Bananas
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο the ace πιο πανω παραγγελία απο us με usps(χωρια που στο αμερικα δεν κανουν τις ταρζανιες που κανουν οι κινεζοι με δηλωμα σαν δωρο 20δολ) ειναι καραμπινάτο τελωνειο. dwi χιλιες φορες!

φιλε gsir παντα φιλικα:)

παιδια το εχω γραψει και παραπάνω στο τελωνειο δεν ειναι χαζοι με την κινα εχει γινει συμφωνια να μην περνάνε τελωνειο οτι ερχετε απο εκει και low price να βαλεις και gift και οτι αλλο θες...εγω προσωπικά εχω αγορασει πολες φορες απο κινα και ποτε δεν πληρωσα μια φορα πηρα απο Αμερικη και ειχα βαλει low price και ξερετε τι κανανε ανοιξανε το δεμα βρηκανε απο που το πηρα μπηκανε ιντερνετ ειδανε τιμη και με έσκισαν:wacko: παντα με απλο ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

δεν λες κατι περιεργο avgtoni(λογικα Αντωνης κι εσυ, συνονοματος). θελει και προσοχη απο τον Seller ομως. θα σου φερω ενα παραδειγμα επειδη παρακολουθω το νημα το xiaomi hongmi. οσοι πηραν με ems και ηταν δηλωμενο δωρο δεν την πατησαν. μια φορα ο πωλητης δεν το δηλωσε σαν δωρο και το παιδι εφαγε λυπητερη. δεν διαφωνω παντως με οσα λες..παιζει αρκετα ρολο πιστευω, ειδικα σε μερες που γινεται χαμος, το πως ειναι τυλιγμενο το πακετο. ο dwi τα στελνει πολυ καλα τυλιγμενα τα δεματα, ο τελωνιακος βλεπει 20δολλαρια πανω και οτι θελει να παιδευτει για να το ξεπακεταρει και ισως πει δεν βαριεσαι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν λες κατι περιεργο avgtoni(λογικα Αντωνης κι εσυ, συνονοματος). θελει και προσοχη απο τον Seller ομως. θα σου φερω ενα παραδειγμα επειδη παρακολουθω το νημα το xiaomi hongmi. οσοι πηραν με ems και ηταν δηλωμενο δωρο δεν την πατησαν. μια φορα ο πωλητης δεν το δηλωσε σαν δωρο και το παιδι εφαγε λυπητερη. δεν διαφωνω παντως με οσα λες..παιζει αρκετα ρολο πιστευω, ειδικα σε μερες που γινεται χαμος, το πως ειναι τυλιγμενο το πακετο. ο dwi τα στελνει πολυ καλα τυλιγμενα τα δεματα, ο τελωνιακος βλεπει 20δολλαρια πανω και οτι θελει να παιδευτει για να το ξεπακεταρει και ισως πει δεν βαριεσαι..

ναι Αντωνης χάρηκα για την γνωριμια Αντώνη:) και ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ βλεπω! σιγουρα η αληθεια ειναι καπου στην μεση δεν ειναι κακο να βαλεις χαμηλη τιμη ουτε να κανεις καλο πακεταρισμα απλα εγω αποφευγω κουριερ ασ κανει και μηνα να ερθει αλλα μακρια απο Αμερικη

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζί σου σίγουρα το απλό ταχυδρομείο είναι η πιο ασφαλής λύση συντοπίτη! Αμέσως μετα ems και μακρυά απο fedex, dhl. Οτι έχω καταλάβει απο τη μικρή μου εμπειρία και απο οτι διαβάζω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια τελευταία ερώτηση. Όσοι το πηρατε απο dwi, σε πόσες μέρες το ειχατρ; στα χέρια σας;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στάνταρ αυτό.. Εγώ πχ το είχα σε χρόνο ρεκόρ 8 μέρες. Άλλοι σε ενα μήνα. Υπολόγιζε 2 βδομάδες μέσο όρο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τωρα 2 σφραγισμενα Ελληνικα απο WIND στα 380 σε γειτονικο Site στις Αγγελιες...Τρεχτε!!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τωρα 2 σφραγισμενα Ελληνικα απο WIND στα 380 σε γειτονικο Site στις Αγγελιες...Τρεχτε!!!

 

Την τύχη μου την είδα την αγγελία. Χθες παρέλαβα το G2 απο amazon.de και έσκασα 465 ευρώ .........................

Edited by Bananas
Link to comment
Share on other sites

ας βγει καλό το κινητό και δεν βαριέσαι, 50 κάτω 50 πάνω δεν θα σωθείς,

έχω και εγώ παραγγείλει και το περιμένω από εβδομάδα, αλλά ο φίλος απο το γειτονικό site προτιμά χέρι με χέρι συναλλαγή ...και από εδώ που είμαι πρέπει να έχω τα χέρια του τιραμόλα..

Link to comment
Share on other sites

ας βγει καλό το κινητό και δεν βαριέσαι, 50 κάτω 50 πάνω δεν θα σωθείς,

έχω και εγώ παραγγείλει και το περιμένω από εβδομάδα, αλλά ο φίλος απο το γειτονικό site προτιμά χέρι με χέρι συναλλαγή ...και από εδώ που είμαι πρέπει να έχω τα χέρια του τιραμόλα..

 

Μωρέ ναι το είδα και γώ και είμαι απο Αθήνα αλλά προβλέπεται να ανέβω σύντομα Θεσσαλονίκη για κάτι δουλειές ... Τέλος πάντων. Ας μην το σκέφτομαι και συγχύζομαι :P

 

Από που το παράγγειλες ;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τωρα 2 σφραγισμενα Ελληνικα απο WIND στα 380 σε γειτονικο Site στις Αγγελιες...Τρεχτε!!!

 

Λινκ γρήγορα :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ ένα άσπρο 32άρι από mobile14 που είχα παραγγείλει από τις 22/12. Το κινητό έχει την ένδειξη "MAL" (Mαλαισία?) στο κουτί, η δε συσκευασία δεν έχει ούτε ζελατίνες ούτε ταινίες ασφαλείας. :confused:Το κινητό φαίνεται ότι έχει βγεί από τη συσκευασία του δεν ξέρω για ποιό λόγο και έχει ξαναμπεί διότι τα παρελκόμενα δεν είναι πολύ τακτοποιημένα. Μέσα στη συσκευασία έχει αγγλικό φορτιστή αλλά οι του mobile14 έχουν ρίξει μέσα κι έναν αντάπτορα για Ελλάδα. Τέλος, το τιμολόγιο που ήταν μέσα στο κουτί δεν έχει ημερομηνία! Το κινητό πάντως φαίνεται εντάξει. Μπαταρία στο 80%, οι ζελατίνες του στη θέση τους όλες και λειτουργεί τέλεια. Με όλα αυτά ελπίζω να μη μου βγάλει κανένα πρόβλημα και χρειαστεί να το στείλω πίσω γιατί δεν βλέπω να βγάζω άκρη εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναβλέπω λείπει η ζελατίνα που θα πρεπε να έχει πάνω στο usb. Μάλλον του πέρασαν άλλη rom φοράει τη D80210b-HKG-XX. Καλά δε με πολυπειράζει αυτό γιατί ούτως ή άλλως θα του φλασάρω μια 4.4 αφού περιμένω μιά δυό μέρες.
Link to comment
Share on other sites

μεγεια σου PorcheKostas και καλοδουλευτο..μια χαρα ειναι η ρομ που εχει πανω γνωμη μου μην την αλλαξεις εκτος αν θελεις οπωσδηποτε custom και χρησιμοποιεις εντατικα 4g. δοκιμασε να κανεις και μια ενημερωση λογισμικου απο τις ρυθμίσεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναβλέπω λείπει η ζελατίνα που θα πρεπε να έχει πάνω στο usb. Μάλλον του πέρασαν άλλη rom φοράει τη D80210b-HKG-XX. Καλά δε με πολυπειράζει αυτό γιατί ούτως ή άλλως θα του φλασάρω μια 4.4 αφού περιμένω μιά δυό μέρες.

 

κωστα μπαχαλο γινεται.. δεν βγαζεις ακρη. ταπιο πολλα ειναι ανοιχτα :mad: μπορει και φλασαρισμενα με αλλα ρομ. το δικο μου ειχε 2 αυτοκολλητα. ενα 6ΜΒ->αυστρια και ενα SWS->ελβετια! με το ιδιο ιμει και σειριακο βεβαια... αλλα τρεχα γυρευε... τουλαχιστον δουλευουν χωρις προβλημα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

gsir σ' ευχαριστώ για τις ευχές. Σκοπεύω να μην πειράξω το κινητό τουλάχιστον για μια εβδομάδα μέχρι να λήξει το doa.

Ποτέ δεν χώνεψα τις υλοποιήσεις των εταιρειών πάνω στο android. Μόνο το desire που είχα παλιά άξιζε λίγο με το sense.

 

Αίσωπε ναι ευτυχώς λειτουργεί άψογα ως τώρα (για τις πρώτες έξι ώρες!). Θα δούμε.

 

Καμια πρόταση για καμιά καλή λεπτή θήκη και screen protector;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...