Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολόιδιο είναι, δεν θα έχεις εγγύηση στην Ελλάδα. Τσέκαρε το faq της συσκευής

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολόιδιο είναι, δεν θα έχεις εγγύηση στην Ελλάδα. Τσέκαρε το faq της συσκευής

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ναι τα διάβασα τα faq.

Συγνώμη τότε που ρωτάω και πάλι αλλά το μόνο θέμα που υπάρχει μεταξύ ασιατικου και ευρωπαϊκού μοντέλου είναι το θέμα της εγγύησης (πχ. για τα 16αρια μοντέλα).

Αν δεν κάνω λάθος απο digivire έχεις αγοράσει και εσύ την συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

Ολόιδιο είναι, δεν θα έχεις εγγύηση στην Ελλάδα. Τσέκαρε το faq της συσκευής

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ναι τα διάβασα τα faq.

Συγνώμη τότε που ρωτάω και πάλι αλλά το μόνο θέμα που υπάρχει μεταξύ ασιατικου και ευρωπαϊκού μοντέλου είναι το θέμα της εγγύησης (πχ. για τα 16αρια μοντέλα).

Αν δεν κάνω λάθος απο digivire έχεις αγοράσει και εσύ την συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

εγω την εχω παρει απο dwi στο ebay..αλλα αν την εχει το digivire και μπορεις να δωσεις τα χρηματα παρτην απο κει καθως αν χρειαστεις εγγυηση το τηλεφωνο θα παει στην ευρωπη για service και οχι στη κινα απο οπου το πηρα εγω..

δεν υπαρχουν διαφορες.. d802 ειναι και τα δυο που σημαινει ολοιδιο hardware απλα το ασιατικο φοραει ασιατικη ρομ. πριν ρωτησεις δεν εχει καμια διαφορα η ασιατικη ρομ ειναι απολυτως η ιδια με τις ευρωπαικες και παιρνεις και πιο γρηγορα ενημερωσεις. τελος η μονη διαφορα εγκειται στο γεγονος οτι η ασιατικη ρομ που φορανε τα ασιατικα δεν παιζει 4g κατευθειαν μεσα απο το μενου αλλα κι αυτο δεν ειναι προβλημα καθως αν χρησιμοποιεις συχνα το 4g περνας μια ευρωπαικη ρομ και εισαι ενταξει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ρώτησα στο μαγαζί της Θεσσαλονίκης που μου είπατε το http://plus3.gr/product_info.php?products_id=4728&ref=bestprice.gr για το κινητό.

 

Φάνηκαν εντάξει τα παιδιά που δουλεύουν στο μαγαζί και οι απορίες μου ήταν περί προέλευσης του κινητού.. Μου είπαν ότι τα φέρνουν από Αγγλία ότι είναι Unlocked (λογικό) αλλά και unbranded. Το έχει αγοράσει κανένας εδώ από Αγγλία?? Α και μου είπαν ότι μου δίνουν και ανταπτοράκι για την σύνδεση. Αυτό που έχει μέσα γιατί δεν κάνει?? Εκεί είναι διαφορετικός ο τρόπος φορτίσματος? Μόνο με Γερμανία έχω πάρε δώσε.. :D

 

Η τιμή στα 439 δεν είναι και η φθηνότερη αλλά δεν θα έχω μεταφορικά και αντικαταβολές θα το πάρω από το κατάστημα που έχει μου είπαν και DOA 7 ημερών..

 

Από χρώμα μόνο μαύρο το άσπρο είναι πολύ δύσκολο και λίγοι το έχουν και όντως ισχύει αυτό από ότι είδα.

 

Αύριο θα φέρουν 2-3 τεμάχια και μου είπαν αμα θέλω να τους πάρω ένα τηλ να μου το κρατήσουν. Τι να κάνω παίδες τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

πανε απο το καταστημα και δες το απο κοντα.. δεν υπαρχει καλυτερη λυση για να ξερεις τι προελευσης ειναι. τελος αν ειναι αγγλικα ναι λογικο να εχουν αλλο φορτιστη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα παω αμα ειναι αυριο απο εκει καποια στιγμη να δω αν το εχουν φερει να το δω και απο κοντα αν και θα ειναι στο κουτι του οποτε δεν νομιζω να καταλαβω και πολλα...

 

Κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω η να ρωτησω??? Μην φαμε κανενα φλοκο τοσα λεφτα θα σκασουμε.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά καταλαβαίνεις απ το κουτί τη προέλευση. Τσεκαρε το faq της συσκευής

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βρε αυτο θα το κανω... οπως και λες να τσεκαρω το ΙΜΕΙ αν ειναι σωστο αν υπαρχει γενικοτερα.. Υπαρχουν διαφορα σιτε οπως αυτο http://www.imei.info/ και http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr που τσεκαρει το ΙΜΕΙ.

 

Το εκανα σε ολες τις συσκευες στην οικογενεια και τις βρηκε ολες. Το θεμα ειναι να μπορουσα να το κανω πριν το αγορασω και δεν νομιζω να με αφησουν να τα τσεκαρω ολα αυτα εκεινη την ωρα..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ απο μενα παιδια.Σας διαβαζω πολυ καιρο κ αποφασισα σημερα να γινω κ γω μελος.Ειμαι ετοιμος να αγορασω το g2 και γω αφου εν τελη το προτιμησα απ το note 3 και ειμαι καπως σε συγχηση.Επικοινωνησα με το mobile 14 που εχει το λευκο 16αρι στα 400 αλλα οι απαντησεις του μου κοψαν καπως την φορα.Απαντουσε μονο σε αυτα που ηθελε ο υπευθυνος εκει κ αγνοουσε καποιες ερωτησεις μου του τυπου τι γινεται με την εγγυηση αν κλεισει το μαγαζι τους,αν ειναι γραπτη η εγγυηση με το τιμολογιο κ το imei κ πανω απ ολα για το αν ειναι ανοιγμενες οι συσκευασιας.Μετα απο 3,4 φορες που επεμεινα κ ρωτησα λεγοντας του οτι ξερω οτι τα 32αρια τα δινει ανοιγμενα μου παραδεχθηκε οτι οντως η συσκευασια δεν εχει ζελατινες κτλ.Τον ρωταω αν γινεται το δικο μου να ρθει σφραγισμενο κ με ολες τις ζελατινες καθως θα εχει ηδη πανω την ευρωπαικη ρομ κ μου απανταει πως δεν ειναι μεταχειρισμενα τα τηλεφωνα του,ουτε ανοιγμενα κ δεν ξερει για ποιο λογο του ρχονται χωρις ζελατινες κ σφραγισμα.Μαλλον θα ψαχτω σε αλλο καταστημα,γνωριζει κανεις καποια καλη τιμη για g2 16gb white? Συγνωμη αν σας ζαλισα παιδια απλα νομιζω πως θα πρεπει να ξερει κ καποιος που διαβαζει το τοπικ κ σκεφτεται αν το παρει απο το mobile 14

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω πως γενικα εκθειαζετε γενικα το καταστημα του Νικου (απο σας εμαθα το ονομα του) αλλα η αληθεια ειναι πως στο δια ταυτα ειναι κοντα 60 ευρω πανω απο mobile 14 tokinitomou κτλ.Βεβαια αν με τα πιο φθηνα μαγαζια εχεις θεματα κ ρισκο τοτε σιγουρα καλυτερα να πας σε καποιο πιο αξιοπιστο μαγαζι.Το extreme mobile απ οτι λεει το σαιτ το χει μονο σε μαυρο χρωμα (οπως κ τα περισσοτερα μαγαζια) κ γω το θελω σιγουρα λευκο.Με τα 16gb νιωθετε ενταξει??Μονο αυτο με τρομαζει.Το sd reader on the go ειναι βολικο η οχι?Ανησυχω λιγο ξεροντας πως τα κορυφαια παιχνιδια ειναι πανω απο ενα γιγα κ με την σκεψη οτι θα το γεμισω κ με φωτογραφιες απο dslr μηχανη αφου το χω τ μικροβιο σκεφτομαι πως σιγουρα θα χρειαστω τον χωρο οποτε θα παω σε sd otg

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

ουτε 32αρι δεν σου φτανει εσενα αμα το γεμισεις με φωτο απο dslr

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ γιατι μπερδευτικα ...τα μαγαζια με τιμες 390_400 δινουν συσκευες ανοιγμενες χωρις ταινιες ασφαλειας ?? Γιατι πηρα και εγω σημερα το mobile14 για το 16αρι και δεν μου ειπαν τιποτα για ανοιγμενη συσκευη
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται απ τις συζητησεις εδω εμαθα τον κ Νικο. Σας διαβαζω πολυ καιρο οπως ειπα.Θελω σιγουρα λευκο επειδη ολες οι τελευταιες συσκευες που ειχα ηταν μαυρες.Mε το χερι στην καρδια παιδια,υπαρχει φοβος αν παρω 32αρι απο digivire?Παλι ανοιγμενο θα ειναι αλλα το πηρατε αρκετοι κ φοβαμαι λιγοτερο απ το να το παρω απο mobile 14 που για καποιο λογο δεν υπαρχει ουτε στο σκρουτζ πλεον.Ολα αυτα με τρομαξαν κ καθως ειμαι ασχετος απο αγορες τετοιου στυλ με εκαναν να ζητησω την πολυτιμη βοηθεια σας.Το θεμα με digivire γι μενα ειναι μην βρω κανα καμμενο πιξελ και αντε να το στειλεις σε αυτους αντε να στο φερουν πισω.Απο πειρας ποσες μερες κανει να ερθει το 32αρι απο digivire?Mε την εγγυηση απο digivire αν σου παθει κατι κανεις τον σταυρο σου να μην εχει κλεισει το καταστημα απ οτι καταλαβα οποτε αρκετο το ρισκο κ εδω.32αρι εχει κ το mobile 14 αλλα φοβηθηκα απ το οτι απεφευγε να απαντησει σε καποιες ερωτησεις.Σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια,καπακι με g2 θελω κ lg g pad ετσι για να τα ταιριαξω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ γιατι μπερδευτικα ...τα μαγαζια με τιμες 390_400 δινουν συσκευες ανοιγμενες χωρις ταινιες ασφαλειας ?? Γιατι πηρα και εγω σημερα το mobile14 για το 16αρι και δεν μου ειπαν τιποτα για ανοιγμενη συσκευη

Δεν είναι ανοιγμένο. Απλά δεν υπάρχουν ταινίες!

Δεν είναι ότι είναι χρησιμοποιημένο!

Δεν ξέρω για ποιον λόγο γίνεται αυτό να σας πω την αλήθεια!

 

Αυτη ηταν η απαντηση τους μετα απο 3,4 φορες που ρωτησα αν ειναι ανοιχτη η συσκευασια.Κ αυτο το απαντησαν μετα που τους ειπα οτι ξερω πως δινουν 32αρια χωρις ταινιες ασφαλειας κτλ.Ο καθενας ας βγαλει οτι συμπερασμα θελει.Εγω πιστευω πως ισως κ το 16αρι ειναι απο κορεα μερια κ οτι το ανοιγουν για να περασουν ευρωπαικη ρομ γιαυτο κ η πιο φθηνη τιμη.Βεβαια μπορει να μαι απλα καχυποπτος κ ολα να ειναι οκ απλα για μενα το δεν ξερω για ποιο λογο μου ρχονται χωρις ταινιες ασφαλειας δεν μου στεκετε καλα

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο την στιγμη που ειναι του κουτιου , εχεις εγγυηση κανονικα απο lg δεν εχεις λογω να μην γλυτωσεις το 50 αρι που βαζουν οι αλλοι καπελο......μιλαω παντα για το 16αρι.......ειμαι στην ιδια φαση μαζι σου και ομολογω η διαδικασια αποστολης + τα ξοδα για το 32αρι σε περιπτωση βλαβης/ελλατωματικου κομματιου με αποτρεπει για αγορα απ εξω
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

παιδια εξω απο το κουτι υπαρχει 3ψηφιος κωδικος που δηλωνει απο ποια χωρα προέρχεται η συσκευη. τετοια γκελα κανει μπαμ και θα ειχε ακουστει αν γινοταν κατι τετοιο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που πηρε 16 η 32 απο mobile 14?? Gsir προτεινεις το digivire?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

για 16αρι δεν υπαρχει λογος, παρτο απο σκρουτζ απο ενα καταστημα με καλες κριτικες. για το 32αρι ναι γιατι οχι. οτι ειναι ασιατικο το ξερουμε, οτι το καταστημα σε καλυπτει με 2ετη εγγυηση επισης το ξερουμε, απο παιδι μεσα στο φορουμ που τον καλυψε το καταστημα, οποτε ναι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο είναι να επικοινωνήσει κάποιος με το κατάστημα και να του πεί:

"θέλω να μου στείλεις αντικαταβολή το G2 16gb ευρωπαϊκό, έχεις?"

και εφόσον του απαντήσει θετικά ο έμπορος να του πεί:

"καλώς, στείλτο μου με την κούριερ αλλά βαλτο σε συσκευασία που να φαίνεται το καρτελάκι με την χώρα προέλευσης."

Αν είναι ευρωπαϊκό το παίρνεις, αν όχι χρεώνεται το κατάστημα με τα έξοδα μιάς και πήγε να κάνει εξυπνάδα.

 

*και εννοείται ότι έτσι έχεις και εγγύηση απο την LG! Μήν ξεχναμε. σήμερα 400€ είναι πάνω απο μισός μισθός για τους περισσότερους!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Σαμνιοτη αποκλειεις σε περιπτωση που καποιος ζητησει κατι τετοιο να του αλλαξει κουτι?Ενα παλικαρι ειπε πως στη συσκευασια που αντικρυσε οταν του ρθε το κινητο ηταν ανακατωμενα τα παρελκομενα.Ανετα αλλαζει κουτι αν ειναι ανοιγμενο

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω πηρα απο mobile14 32αρι άσπρο, ήταν Ασίας και το κουτί είχε ταινία ασφαλείας. Κάτι άλλο;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο Jimmy jump γιατι σημερα μου παν οτι δεν ξερουν για ποιο λογο δεν ειναι σφραγισμενες και με ολα τα αυτοκολητα και τις ζελατινες οι συσκευασιες.Υπεθεσα πως γινεται μονο στο 32αρι για να περαστει η ευρωπαικη ρομ αλλα μου παν οτι το ιδιο γινεται και στο 16αρι.Αν εσενα ηταν σφραγισμενο πως σου περασαν την ευρωπαικη ρομ?Επισης με την εγγυηση σου τι γινεται?Αν πχ κλεισει το mobile 14,πως βρισκεις ακρη με εγγυηση? Edited by Harry_Green

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο Jimmy jumb γιατι σημερα μου παν οτι δεν ξερουν για ποιο λογο δεν ειναι σφραγισμενες και με ολα τα αυτοκολητα και τις ζελατινες οι συσκευασιες.Υπεθεσα πως γινεται μονο στο 32αρι για να περαστει η ευρωπαικη ρομ αλλα μου παν οτι το ιδιο γινεται και στο 16αρι.Αν εσενα ηταν σφραγισμενο πως σου περασαν την ευρωπαικη ρομ?

 

Δεν μου πέρασαν ευρωπαική ρομ. Την D80210f-SEA-XX μετα απο ανάβαθμιση...απο μαμα είχε την d80210c-SEA-XX. Αν ψάξεις πισω τα ποστ τα δικά μου θα δεις εχω ανεβάσει φωτο πως ήταν με την ταινία ασφαλειας, ζελατίνες δεν είχε...νομιζω κανενα δεν είναι τυλιγμενο με ζελατινες.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πέρασαν ευρωπαική ρομ. Την D80210f-SEA-XX μετα απο ανάβαθμιση...απο μαμα είχε την d80210c-SEA-XX. Αν ψάξεις πισω τα ποστ τα δικά μου θα δεις εχω ανεβάσει φωτο πως ήταν με την ταινία ασφαλειας, ζελατίνες δεν είχε...νομιζω κανενα δεν είναι τυλιγμενο με ζελατινες.

 

Θα το ξανακοιταξω τζιμη.Ευχαριστω.Εισαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης?Ειχε αυτοκολλητο πανω στην οθονη?Τα τελευταια παιδια που γραψαν στο νημα της διαθεσιμοτητας του g2 ειπαν πως λειπαν τα αυτοκολλητα κ πως φαινοταν οτι εχει ανοιχτει η συσκευη,ισως να σουν απ τους τυχερους.Με την εγγυηση τι γινεται?Θελω 100% το 32αρι αλλα λογω φοβου εγγυησης ψαχνομαι για 16αρι κ otg

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...