Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι διαβαζω ρε παιδια εδω;; τι νομιζετε οτι ειναι το skroutz, μαυρη αγορα;;; παρτε απο ενα μαγαζι με καλες κριτικες μια ευρωπαικη συσκευη(16gb) και δεν θα υπαρχει θεμα!

για τα 32αρια ποσο να το εξαντλησουμε ακομη; η το παιρνεις απο dwi πιο φθηνα απο ολους με φοβο να σου ρθει ελαττωματικη συσκευη και μεχρι να στειλεις και να ξαναρθει θα παει μαρτιος οπου θα εχουν ανακοινωθει καινουργιες συσκευες, η απο digivire που υπαρχει θετικο feedback απο ολους, η απο mobile 14 που επισης υπαρχει θετικο feedback. τωρα αν το μαγαζι κλεισει, φαληρησει η δεν ξερω κι εγω τι αλλο αυτο το χουμε υποψιν απο την αρχη. η τα σκαμε για ευρωπαικο 32αρι η παιρνουμε το ρισκο του ασιατικου.

αν δεν θελουμε να κανουμε τιποτα απο τα παραπανω απλα παιρνουμε αλλη συσκευη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gsir το σκρουτζ δεν εχει σχεση με ολο αυτο καθως καποια μαγαζια δεν ειναι σε αυτο.Το mobile 14 πχ εχει καιρο που δεν εμφανιζεται πια στο σκρουτζ.Το δεδομενο οτι ειναι αρκετα φθηνοτερα απ ολα τα αλλα ελληνικα σαιτ αλλα και το οτι δεν ειναι πολυ αναλυτικοι στις απαντησεις τους δημιουργει ενα φοβο οπως κ να το κανουμε.Θα μου πεις αν θες ασφαλεια σκασε 600 κ παρτο απο ελλαδα.Ολοι μας ομως αυτους τους καιρους ψαχνουμε τους οικονομικοτερους τροπους να αποκτησουμε οτι καλυτερο με λογικο επακολουθο να υπαχει λιγο και το ρισκο αρα η ανησυχια

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

σιγα μη σου πω να δωσεις 600 για μια συσκευη που παιρνεις αξιοπιστα στα 400..για το 16αρι μιλαω..για ρισκο ξερω πολυ καλα καθως απο dwi πηρα το δικο μου. ηξερα ομως απο πριν και το ειχα δεχτει πως αν παθει κατι θα φαω ζορι..για το mobile14 οσα παιδια πηραν απο εκει οτι συννενοηθηκαν, αυτο εγινε νομιζω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι το παρηγγειλα και γω (16ari) τελικα απο mobile14, τους πηρα τηλεφωνο πρωτα για να σιγουρευτω οτι θα ειναι ευρωπαικο και ποτε θα μου ερθει η συσκευη,μου ειπε οτι την δευτερα το πιθανοτερο θα το παραλαβω.Ειδα και γω πως σημερα ανεβηκε απο 400 σε 407 αλλα επειδη πληρωσα με τραπεζικη καταθεση τους ειπα 400 και μου ειπαν οκ και με δωρεαν μεταφορικα.Η κοπελα στο τηλεφωνο που μιλησα ψιλοασχετη μου φανηκε αλλα οκ... θα σας πω νεοτερα οταν παραλαβω.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι το παρηγγειλα και γω (16ari) τελικα απο mobile14, τους πηρα τηλεφωνο πρωτα για να σιγουρευτω οτι θα ειναι ευρωπαικο και ποτε θα μου ερθει η συσκευη,μου ειπε οτι την δευτερα το πιθανοτερο θα το παραλαβω.Ειδα και γω πως σημερα ανεβηκε απο 400 σε 407 αλλα επειδη πληρωσα με τραπεζικη καταθεση τους ειπα 400 και μου ειπαν οκ και με δωρεαν μεταφορικα.Η κοπελα στο τηλεφωνο που μιλησα ψιλοασχετη μου φανηκε αλλα οκ... θα σας πω νεοτερα οταν παραλαβω.

 

Τι σου ειπαν για την παραδοση,θα ενημερωθεις τηλεφωνικα η με μειλ για το ποτε θα ρθει?Ειμαι εκτος σπιτιου πολλες ωρες και θα θελα να ξερω ποτε θα ρθει μην δεν βρουν κανεναν.Σου μιλησε για unbranded βρετανικη συσκευη που εχει εγγυηση και στην Lg hellas? Εγω επελεξα αντικαταβολη αλλα στο αποδεικτικο παραγγελιας στο μειλ μου λεει 408 με την παραδοση,δεν πιστευω να μου κανουν μπινια και να μου το φερουν με την νεα τιμη.Αρε Ελλαδιτσα,μας εκανες γυφτους..

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2014/01/10/exclusive-i9505xxufna1-leaked-android-4-4-2-kitkat-test-firmware-for-galaxy-s4-gt-i9505/

Για να δω την LG.Ειμαι σιγουρος θα αργησουμε πολυ να φαμε Kit Kat.

Link to comment
Share on other sites

Η LG τα χει κανει πλακακια με την google οποτε προβλεπω τελος στο κακο παρελθον.Εκανε τεραστια βηματα αναπτυξης σαν εταιρια με το g2 και το g pad και τωρα ειναι η ευκαιρια της να εδραιωθει οπως η samsung. Δεν νομιζω να την χασει,θα ναι αυτοκτονια.Υπαρχουν πολλοι σαν κ μενα που δεν θα παιρναν ποτε LG αλλα αλλαξαν γνωμη επειδη βλεπουν οτι κατι καλο παει να χτιστει.Αν μας αφησουν μονο με κιτ κατ κ αντε γεια κακο του κεφαλιου τους

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον απο αγγλια η' γερμανια(ξεχασα να ρωτησω αν θα ειναι unbranded αλλα δεν με πολυνοιαζει αυτο,για την παραδοση επειδη μενω σε χωριο και δεν εχει οδους,τους ειπα οτι θα το

παραλαβω απο τη γενικη ταχυδρομικη που εχει στη πολη 10χλμ διπλα,ειπα να με ειδοποιησουν οταν φτασει στο υποκαταστημα της ταχυδρομικης

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να ρθει και σε σενα.Αν ειναι 16αρι νεας παρτιδας θα ειναι βρετανικο απ οτι ειπαν σε μενα κ θα σου βαλουν μεσα και τον ανταπτορα.Λευκο η μαυρο φιλε?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

μαυρο το πηρα, δεν μου αρεσει γενικα το λευκο στα κινητα. παρηγγειλα ηδη την slim armor ths spigen και αυτη που προτεινει ο gsir για θηκες αλλα απο 22 γεναρη και μετα τις περιμενω.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ από dwi...

Ήμουν έτοιμος να το πάρω από mobile14 αλλά μου τη βίδωσε που αυξησανε την τιμή πάλι με το έτσι θέλω και ας ήταν μόνο 5-6ευρω.

Τελικά πήρα το 32αρι στα ίδια λεφτά και περιμένω...

 

Καλή υπομονή να έχουμε!

 

(Btw) είχα το xiaomi mi2s και δεν έχω ξανά μείνει τόσο ευχαριστημένος από κινητό... Το πούλησα για να πάρω το mi3, αλλά επειδή ξαφνικά γίνανε μάγκες στην Κίνα και πήγανε την τιμή του στα ύψη,κατέληξα με 50 ευρώ παραπάνω στο πολύ πιο όμορφο g2...

 

Από εδώ και πέρα θα θα τα λέμε σε αυτή την ενότητα του forum!

Καλή σας μέρα :)

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και γω την slim armor.Δεν χοντρενει αρκετα το κινητο?Παρεχει καλη προστασια? Ειδα κατι βιντεο για το ποσο ευκολα σπαει αν πεσει με τα μουτρα και φοβαμαι αρκετα.Στα βιντεο που χω δει φαινεται οτι το μεγαλωνει αρκετα η slim armor. Μπορεις να μου στειλεις το λινκ απ οπου την παρηγγειλες?Ειμαι αναμεσα σε αυτη και στην quick window

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω Μαριε. Απλα μου φαινεται οτι το παχαινει πολυ το τηλεφωνο η συγκεκριμενη θηκη. Τι γινεται αν πεσει με την οθονη στο πατωμα ομως? Ειδα σε βιντεο οτι μια χαρα εσπασε κ ανησυχω.Δεν εχει gorilla glass το τηλεφωνο? Απλες θηκες οπως αυτη http://www.ebay.com/itm/Nillkin-D802-1-Case-Hard-Back-Matte-Cover-Skin-Screen-Protector-For-LG-D802-G2-/291015831666?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item43c1e53072 κανουν δουλεια η ειναι μονο εφε?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

αν η θηκη εχει χειλος μπροστα και με τη μουρη να πεσει δεν θα παθει τιποτα..υπαρχουν θηκες σαν τη spigen που χανεις τελειως την αισθηση της συσκευης αλλα προστατευουν, αλλα και θηκες σαν αυτη που παρεθεσες η σαν αυτη http://www.ebay.com/itm/370920384243?var=640134889795&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 που χανεις σε ασφαλεια αλλα κερδιζεις σε ογκο και αισθηση..υπαρχουν και ενδιαμεσες λυσεις οπως αυτη http://www.ebay.com/itm/181264921410?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 (για μαυρο τηλεφωνο ειχε ανεβασει ενας φιλος στα αξεσουαρ παρομοια)

ειμαστε οφ τοπικ ομως..

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν η θηκη εχει χειλος μπροστα και με τη μουρη να πεσει δεν θα παθει τιποτα..υπαρχουν θηκες σαν τη spigen που χανεις τελειως την αισθηση της συσκευης αλλα προστατευουν, αλλα και θηκες σαν αυτη που παρεθεσες η σαν αυτη http://www.ebay.com/itm/370920384243?var=640134889795&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 που χανεις σε ασφαλεια αλλα κερδιζεις σε ογκο και αισθηση..υπαρχουν και ενδιαμεσες λυσεις οπως αυτη http://www.ebay.com/itm/181264921410?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649(για μαυρο τηλεφωνο ειχε ανεβασει ενας φιλος στα αξεσουαρ παρομοια)

ειμαστε οφ τοπικ ομως..

 

 

Φοβερή η IMAK!!! Δεν είχα σκοπό να του βάλω θήκη, αλλά η συγκεκριμμένη είναι όλα τα λεφτά!!!

Τουλάχιστον να το προστατεύσουμε από γρατσουνιές! :D

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η IMAK!!! Δεν είχα σκοπό να του βάλω θήκη, αλλά η συγκεκριμμένη είναι όλα τα λεφτά!!!

Τουλάχιστον να το προστατεύσουμε από γρατσουνιές! :D

 

Έβαλες αυτή με την γκρι που είναι σαν γόμα σε αίσθηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κ γω το παρηγγειλα απο mobile14 αλλα μου την σπασανε με την διαθεσιμοτητα κ το ακυρωσα. Απο την προηγουμενη βδομαδα μου ειπαν για τριτη, μετα παρασκευη κ τωρα δευτερα. Τεσπα σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι κοροιδευουν απλα εφοσον σκαμε λεφτα κ μαλιστα αρκετα θα ηθελα μια ενημερωση ξεκαθαρη
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίδες το mobile14 μου φέρθηκε άψογα! 475 έγραφε στο site 470 ήθελε κατάθεση στην τράπεζα(για το 32αρι σε άσπρο)! Την επόμενη μέρα το είχα καθώς ήμουνα τυχερός γιατι του ακύρωσανε καποια παραγγελια και μου το στείλανε σε εμενα! Ηταν Ασιάτικο unbranded και δεν το είχαν ανοιξει για να του περάσουν άλλη ρομ(όπως διαβαζω ότι τα ανοιγουν), είχε και ταινία ασφαλείας. Επίσης μου δώσαν και το track number της αποστολης για να ξερω τι γινεται.
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Το 32άρι από το mobile14 καλύπτεται από εγγύηση από την LG στην Ελλάδα?

 

Αν είναι Ασιάτικο όχι....αν τώρα φέρνει όντως Ευρωπαϊκά 32αρια όπως διαβάζω ναι μπορεί να τα καλύψει

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κ γω το παρηγγειλα απο mobile14 αλλα μου την σπασανε με την διαθεσιμοτητα κ το ακυρωσα. Απο την προηγουμενη βδομαδα μου ειπαν για τριτη, μετα παρασκευη κ τωρα δευτερα. Τεσπα σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι κοροιδευουν απλα εφοσον σκαμε λεφτα κ μαλιστα αρκετα θα ηθελα μια ενημερωση ξεκαθαρη

 

16αρι η 32αρι και σε τι τιμη?Σημερα αλλαξε η τιμη του τηλεφωνου κ ειχαν παραλαβες απ οτι μου πε αλλα δεν εφταναν για να μου στειλουν.Αν δεν εφταναν και για σενα που παρηγγειλες απ την προηγουμενη βδομαδα καταλαβαινω που παει το πραγμα.. Γενικα ειναι λιγο στα @@ τους και μεσα στις ασαφειες. Και μενα μου την σπασανε με αυτη τους την συμπεριφορα τους και απορω για τα καλα λογια που ειπαν μερικοι. Οταν τετοιες εποχες καποιος θελει να αγορασει κατι απο σενα που κοστιζει 400+ ευρω τοτε πρεπει να κανεις τουμπες οσο φθηνοτερος κ αν εισαι απ τον ανταγωνισμο.Την ιδια στιγμη ενα φιλαρακι μου παρηγγειλε απ τον Νικο του extreme mobile το note 3 και η συμπεριφορα του ηταν παραπανω απο αψογη απ οτι μου πε. Και μενα για σημερα μου χε πει το mobile 14 κ σημερα που τον ρωτησα μου πε δευτερα αλλα οπως τα λες δεν με κοβω ουτε για δευτερα οποτε θα πρεπει να δω τι θα κανω αν την δευτερα μου πει παλι αλλα

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει το λευκό 32άρι σε καλή τιμή (421,48€) χωρίς φόβο τελωνείου και με δωρεάν μεταφορικά (έρχεται μέσω Αγγλίας) και δεν τον πειράζει να περιμένει ~2 εβδομάδες μπορεί να το τσιμπήσει

απο το mydigitaland http://www.mydigitaland.com/mobile/lg/lg-g2-d802-32gb-sim-free-unlocked-white.html

Εγώ πήρα ένα φακό για την dslr μου και όλα μια χαρά + εγγύηση απο το κατάστημα

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

το 32άρι από http://www.mydigitaland.com/lg-g2-d802-32gb-sim-free-unlocked-black.html

mydigitaland είναι ευρωπαϊκή unbranded εισαγωγή ή ασιατική? πολύ καλή τιμή για 32άρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...