Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το ξανακοιταξω τζιμη.Ευχαριστω.Εισαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης?Ειχε αυτοκολλητο πανω στην οθονη?Τα τελευταια παιδια που γραψαν στο νημα της διαθεσιμοτητας του g2 ειπαν πως λειπαν τα αυτοκολλητα κ πως φαινοταν οτι εχει ανοιχτει η συσκευη,ισως να σουν απ τους τυχερους.Με την εγγυηση τι γινεται?Θελω 100% το 32αρι αλλα λογω φοβου εγγυησης ψαχνομαι για 16αρι κ otg

 

Όλα ήταν στην εντέλεια δεν έλειπε τίποτα από το κινητό.

Κάτσε να ξαναβαλω την αποδειξη αγορας.

https://www.dropbox.com/s/mxbyea1q0g36eyv/CAM00032.jpg

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα! Θέλω να αγωράσω το G2 και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε ποιά είναι η διαφορά του lg g2 t-mobile. Θέλω να το αγωράσω από εδώ http://galaxystore.gr/index.php?id_product=484&controller=product&id_lang=2. Είναι άμεσα διαθέσιμο γι'αυτό! Πάντος ένας γνωστός μου που το πήρε έχει εγχειρίδιο στο Γερμανικά αν αυτό λέει κάτι! Ευχαριστώ Προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το search μου μονος μου κ τις βρηκα τις φωτο σου με τη συσκευασια κ την αποδειξη.Σ'ευχαριστω κ μονο που μπηκες στον κοπο να το ξανανεβασεις.Δεν μου απαντησες τι γινεται με εγγυηση σε περιπτωση που κλεισει το mobile 14.Αν η εγγυηση δεν ειναι του κατασκευαστη ειναι ρισκο.Εχει δουλεψει κανεις μονιμα με sd reader otg για να πει γνωμη?Να τολμησω 32αρι η να παω σε ευρωπαικο 16αρι με otg?Τελος εχω 2 τελευταιες ερωτησεις γιατι σκεφτομαι να το παραγγειλω αυριο.Με ασιατικη ρομ απ οτι λετε δεν εχω καμμια διαφορα περα απ το 4g που δεν με ενδιαφερει προς το παρων,αν θελησω να βαλω ευρωπαικη ειναι ευκολη διαδικασια?Το πιο κοντινο που χω κανει σε root ηταν το jailbreak στο παλιο iphone που χα οποτε δεν μπορω να πω οτι ειμαι γνωστης του αντροιντ,με κοβω να πηγαινω χωρις ρουτ.Επισης ποια ειναι η εφαρμογη που λετε που βελτιωνει αισθητα την καμερα?Ασχολουμαι με την φωτογραφια κ επειδη δεν γινεται να χω την dslr παντα μαζι μου θα θελα να βγαζει καλες φωτογραφιες για κινητο.Τελος ηθελα να σε ρωτηση τζιμη τζαμπ ποια ειναι η διαδικασια παραγγελιας απτο mobile 14.Παραγγελνω ονλαιν μετα κανω την καταθεση στην τραπεζα κ ερχεται το κινητο σπιτι μου?Μην κανουμε καμμια καταθεση κ ο τυπος εξαφανιστει,χεχεχε.Μηπως αντικαταβολη καλυτερα?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Θέλω να αγωράσω το G2 και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε ποιά είναι η διαφορά του lg g2 t-mobile. Θέλω να το αγωράσω από εδώ http://galaxystore.gr/index.php?id_product=484&controller=product&id_lang=2. Είναι άμεσα διαθέσιμο γι'αυτό! Πάντος ένας γνωστός μου που το πήρε έχει εγχειρίδιο στο Γερμανικά αν αυτό λέει κάτι! Ευχαριστώ Προκαταβολικά!

 

Προχώρα άφοβα στην αγορά αν εμπιστεύεσαι το κατάστημα, εννοώ αν δεν έχεις γενικά ακούσει κάτι αρνητικό.

Καμία διαφορά δεν έχει, απλά θα ξεκινάει με το λογότυπο της t-mobile, εγώ το περιμένω σήμερα με vodafone logo, μπορείς να του φλασάρεις

την πανευρωπαϊκή ρομ αν δεν θες να βλέπεις το παραπάνω logo

 

edit

μόλις παρέλαβα την κινητάρα απο open365, γερμανικό vodafone, στην πρώτη έναρξη κόλλησε σε μια μαύρη οθόνη και έκανα αναγκαστική επανεκκίνηση για να επανέλθει, καλά αρχίσαμε λέω χαχα αλλά δεν πτοήθηκα, έκτοτε μια χαρά και ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Φανταστική οθόνη, λίγο μεγαλύτερο από το galaxy S2 που έχω, τρομερή δουλεια έγινε σε αυτό τον τομέα να χωρέσεις 5,2 οθόνη σε αυτές τις διαστάσεις.

Το κινητό ήρθε σφραγισμένο με ζελατίνες όλο με ελληνικές οδηγίες αλλά χωρίς το αυτοκόλλητο της lg, η μπαταρία ήταν γύρω στα 80%.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Τα t-mobile έχουν και navigon προεγκατεστημένο, το οποίο όμως τρέχει μόνο αν έχεις sim t-mobile. Πιάνει ένα gb στη μνήμη, αλλά μπορείς να το σβήσεις χωρίς να χρειάζεται root.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Θέλω να αγωράσω το G2 και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε ποιά είναι η διαφορά του lg g2 t-mobile. Θέλω να το αγωράσω από εδώ http://galaxystore.gr/index.php?id_product=484&controller=product&id_lang=2. Είναι άμεσα διαθέσιμο γι'αυτό! Πάντος ένας γνωστός μου που το πήρε έχει εγχειρίδιο στο Γερμανικά αν αυτό λέει κάτι! Ευχαριστώ Προκαταβολικά!

 

Εγω πηρα το δικο μου απο κει πριν ενα μηνα..

Ηταν tmobile Γερμανικο..Ολα καλα!!

Προχτες φλασαρα 10Ε open europe αλλα και να μη θες να μπλεχτεις με τετοια,δεν κανεις απολυτως τιποτα..

Απλα σβηνεις το navigon που πιανει ενα γιγα και δεν δουλευει και εχεις και ενα τεραστιο Τ για 1 δευτερόλεπτο κατα το ανοιγμα της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Επισης και εγω απο Mobile14 το εχω παρει ασπρο 32gb Hong Kong και ηρθε σε ολα κομπλε με αυτοκολλητα και τις ζελατινες που βγηκαν με δυσκολια απο πανω απο την συσκευη ολα κομπλε με την δικη του rom ειχε 80% μπαταρια οταν ανοιξε μου εβγαλε τα κλασικα βηματα οπως καθε καινουργια συσκευη (δεν ειχε ουτε μια δαχτυλια επανω το εβαλα κατω απο το φως οταν το πηρα).Το μονο που δεν ειχε ηταν οτι ελειπε η ταινια ασφαλειας και ναι ειχε ανταπτορα μεσα στην σακουλα για τον φορτιστη ολα τα παρελκομενα ηταν απειραχτα.Το εχω 1 μηνα και δουλευει τελεια δεν εχει κανει ουτε ενα restart ουτε εχω προβλημα με το Gps οπως αναφερουν αρκετα παιδια εδω μεσα.Η 16gb εκδοση που στην ουσια ειναι 10.25gb καθαρα λογο κιολας ελειψης υποδοχης micro sd μου φαινεται πολυ μικρη για τις δικες μου απαιτησεις. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το search μου μονος μου κ τις βρηκα τις φωτο σου με τη συσκευασια κ την αποδειξη.Σ'ευχαριστω κ μονο που μπηκες στον κοπο να το ξανανεβασεις.Δεν μου απαντησες τι γινεται με εγγυηση σε περιπτωση που κλεισει το mobile 14.Αν η εγγυηση δεν ειναι του κατασκευαστη ειναι ρισκο.Εχει δουλεψει κανεις μονιμα με sd reader otg για να πει γνωμη?Να τολμησω 32αρι η να παω σε ευρωπαικο 16αρι με otg?Τελος εχω 2 τελευταιες ερωτησεις γιατι σκεφτομαι να το παραγγειλω αυριο.Με ασιατικη ρομ απ οτι λετε δεν εχω καμμια διαφορα περα απ το 4g που δεν με ενδιαφερει προς το παρων,αν θελησω να βαλω ευρωπαικη ειναι ευκολη διαδικασια?Το πιο κοντινο που χω κανει σε root ηταν το jailbreak στο παλιο iphone που χα οποτε δεν μπορω να πω οτι ειμαι γνωστης του αντροιντ,με κοβω να πηγαινω χωρις ρουτ.Επισης ποια ειναι η εφαρμογη που λετε που βελτιωνει αισθητα την καμερα?Ασχολουμαι με την φωτογραφια κ επειδη δεν γινεται να χω την dslr παντα μαζι μου θα θελα να βγαζει καλες φωτογραφιες για κινητο.Τελος ηθελα να σε ρωτηση τζιμη τζαμπ ποια ειναι η διαδικασια παραγγελιας απτο mobile 14.Παραγγελνω ονλαιν μετα κανω την καταθεση στην τραπεζα κ ερχεται το κινητο σπιτι μου?Μην κανουμε καμμια καταθεση κ ο τυπος εξαφανιστει,χεχεχε.Μηπως αντικαταβολη καλυτερα?

 

Με την εγγύηση δεν ξέρω ούτε εγω τι γίνεται φίλε μου σε περίπτωση που κλείσει το μαγαζί. Ας ελπίσουμε να μην κλείσει.

Όσο αφορά την παραγγελία την έκανα τηλεφωνικά, και την ίδια μέρα που την έκανα...τους έκανα και την κατάθεση και στην τράπεζα, και την επόμενη μέρα το είχα το τηλέφωνο.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Γνωριζει κανεις για την χρηση otg?Το δοκιμασε αυτο κανεις?Αν κανενας σας δεν εχει την εμπειρια για το πως δουλευει με otg το 16αρι θα ρισκαρω κ γω και θα παρω 32αρι απο mobile 14 γιατι ειναι το μονο απο ελλαδα που εχει 32αρι ασπρο

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει και στα δυο. το βαζεις και παιζει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανεφερε ο φιλος το otg να πω οτι δουλευει αμεσως αρκει το φλασακι ή ο δισκος να ειναι fat32.

Εχω ενα καλωδιο απο s3 και παιζει σφαιρα..

Τι κανουμε για να διαβασει ntfs ;;;

Στο note 2 ειχα βαλει κερνελ που τα διαβαζε,εδω τι κανουμε ;;

Link to comment
Share on other sites

διαβασε και τα σχολια..http://www.xda-developers.com/android/full-ntfs-readwrite-support-for-android/

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

gsir μιας και γνωριζεις αρκετα για την συσκευη θελω μια τελευταια βοηθεια επειδη δεν τα γνωριζω καλα.Με το meenova sd reader τι ακριβως συμβαινει επειδη μπερδευτικα?Πως το λειτουργω αν δεν ειμαι ρουτ?Μπορω να περναω στην sd κ εφαρμογες/παιχνιδια?Δεν θα μπορω να περασω πχ avi αρχεια με το srt του για να εχουμε καμμια ταινια?Διαβασα τα σχολια κ δεν εχω καταλαβει ακριβως.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

οπως λειτουργεις ενα φλασακι στον υπολογιστη σου ετσι λειτουργεις και αυτο στο κινητο σου..το βαζεις και σου ανοιγει απο κατω μια μπαρα οπως και στα windows που σε παροτρυνει η να κανεις εξερευνηση των αρχειων σου η να ανοιξεις κατευθειαν τη μουσικη για να παιξει οτι μουσικο αρχειο εχεις μεσα κλπ παιζεις κανονικα οτι ταινια θες απο κει και γενικα τα παντα αλλα δεν μπορεις να κανεις εκει εγκατασταση εφαρμογων..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Mπορω ομως να μεταφερω παιχνιδια κ εφαρμογες απο την συσκευη εκει?Γιατι διαβασα διαφορετικες αποψεις.Θελω να κατεβασω παιχνιδια με αρκετα gb κ θα ηθελα να τα περασω στο meenova γιατι την λιγοστη μνημη της συσκευης θελω να την γεμισω με φωτογραφιες.Ειναι αυτο εφικτο?Επισης διαβασα οτι πρεπει να ειμαι ρουτ κ να κατεβασω συγκεκριμενα προγραμματα για να λειτουργησει,σε stocκ ρομ λειτουργει σαν φλασακι οπως λες χωρις να κανω τιποτα?Αν τα μηνυματα μου δεν ειναι σχετικα ας μεταφερθουν στο επισημο νημα του g2,δεν θελω να ανακατεψω τα ποστ

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να παιξεις παιχνιδια..μονο απο την μνημη του τηλεφωνου γινεται αυτο..ποσα παιχνιδια θα κατεβασεις κι εσυ πια..περιπου 60 εφαρμογες που εχω στο τηλεφωνο 1gb και αν το πιανουν..ολοκληρο ps3 και βγαινει με 12gb σκληρο(fail δε λεω)

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κριμα ομως να χεις snapdragon 800 με τετοια οθονη και να περιοριστεις στα παιχνδια?Δεν ειμαι κανας τρελος gamer αλλα ξερω πως τα παιχνιδια που αξιζουν ειναι ολα 1 η και παραπανω gb.Mε βλεπω στο 32αρι λοιπον,δε το γλιτωνω.Δε πιστευω να χω κανα θεμα διαθεσιμοτητας εφαρμογων απ το google store επειδη θα ναι ασιατικο,ετσι?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

καλα οι αναγκες του καθενος ειναι σεβαστες..οχι κανενα θεμα ολα ειναι ακριβως το ιδιο με το ευρωπαικο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κριμα ομως να χεις snapdragon 800 με τετοια οθονη και να περιοριστεις στα παιχνδια?Δεν ειμαι κανας τρελος gamer αλλα ξερω πως τα παιχνιδια που αξιζουν ειναι ολα 1 η και παραπανω gb.Mε βλεπω στο 32αρι λοιπον,δε το γλιτωνω.Δε πιστευω να χω κανα θεμα διαθεσιμοτητας εφαρμογων απ το google store επειδη θα ναι ασιατικο,ετσι?

 

Κι εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομαι..ουτε κι εγω τρελαινομαι με τα games απλα υπαρχει και η μουσικη που θες να περασεις...

Εχεις σκεφτει πως να το παρεις?

Link to comment
Share on other sites

Για μουσικη σε καλυπτει το meenova otg αλλα κ παλι δεν ειναι χαζομαρα να σκασεις μισο μηνιατικο κ να θελει βελτιωσεις το κινητο?Εγω ημουν ετοιμος να παρω το 16ari απο mobile 14,αλλαξα γνωμη μετα την επικοινωνια μου μαζι τους κ εν τελη παλι σε αυτους θα καταληξω αφου το θελω σιγουρα λευκο κ δεν το βρισκω αλλου κ σχετικα σε καλη τιμη.Για 32αρι θα παω κ ο Θεος βοηθος οσων αφορα την εγγυηση

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με το search δεν έβγαλα άκρη θέλω να ρωτήσω κάτι. Το βρήκα σφραγισμένο σε μια αγγελία και μου είπε το παιδί με το οποίο μίλησα ότι είναι αγορασμένο από expansys. Από το expansys είναι ευρωπαικά μόνο; Θα μιλήσω και αύριο μαζί του να μου δώσει το ΙΜΕΙ. Έχοντας το ΙΜΕΙ, πως τσεκάρω από ποια χώρα είναι η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

απο expansys ειναι εγγυημενα ευρωπαικο δεν χρειαζεται περισσοτερο ψαξιμο..μην ξεχασεις να του πεις να σου στειλει την αποδειξη αγορας..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Το βρήκα στα 400 μαζί με την αυθεντική θήκη quickwindow και από την πόλη μου μάλιστα. Τι άλλο να ζητήσω; :p
Link to comment
Share on other sites

Απο που Antonio?Gsir αν το 32αρι χτυπα ξυλο βγαλει καποιο προβλημα και το μαγαζι που το πηρα εχει κλεισει η αμα περασει η περιοδος εγγυησης κ μου βγαλει καποιο προβλημα το επισκευαζει η ελληνικη lg με καποιο αντιτιμο η πρεπει οπωσδηποτε να σταλει στην lg στην κορεα?Αντε,αυριο κατα πασα πιθανοτητα δινω κ γω την δικη μου παραγγελια :cool:

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να σου απαντησω με σιγουρια σ αυτο αλλα υποθετω πως όχι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...