Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά όλα είναι παραεισαγωγές απο Χόνκ-κονγκ οπότε λογικά είναι Ασιατικά

Αν και απο τους υπόλοιπους είναι Ασιατικά (άρα χωρίς επίσημη εγγύηση) τότε συμφέρει πιστεύω η καλύτερη τιμή χωρίς φόβο τελωνείου

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα παρει απο birdphone το προηγουμενο κ ειχα χαζεψει απο την εξυπηρετηση κ την αμεση ανταποκριση. Κ γω ψηλιαστικα οτι θα εχει πολλες παραγγελιες, αλλα πες σε δυο βδομαδες θα το εχω διαθεσιμο λογο ελειψης κ αν κατσει κ πιο πριν ενημερωσε με. Κ γω πωλητης ειμαι κ λεω την χειροτερη περιπτωση πρωτα αν δεν εχω κατι για ναμαι καλυμμενος. Το να το καθυστερουν απο μερα σε μερα ειναι που μου την σπαει. Το 16αρι ειχα πει σε ασπρο. Ελπιζω harry_green να στο στειλουν την δευτερα κ ναναι ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

από mobile14 μου είπαν ότι η προηγούμενη παρτίδα τους ήταν αγγλική. η επόμενη δεν ξέρουν. αλλά η εγγύηση θα γίνει μέσω αγγλίας...
Link to comment
Share on other sites

Tα μασουσαν με την εγγυηση στο mobile 14.Τοσα μηνυματα ανταλαξα και ακομα δεν καταλαβα αν μπορω μονος μου να το παω στην ελληνικη lg για εγγυηση.Επισης παραδεχθηκαν μετα απο πιεση οτι η συσκευη δεν εχει αυτοκολλητα και ταινιες και οταν ρωτησα τον λογο μου παν απλα δεν ξερουμε γιατι ειναι ανοιχτα αλλα δεν ειναι χρησιμοποιημενα.Γενικα πολυ χλιαρα πραγματα.Οταν σου στελνω ρε μαγαζατορα ενα μειλ κ ρωταω πραγματα απαντα με σαφηνια σε ολα γιατι στο τελος τον χανεις τον πελατη.Δεν γινεται να σε ρωταω πραγματα 10 φορες για να απαντησεις με ασαφεια.Δεν λεω οτι τα τηλεφωνα του εχουν προβλημα η οτιδηποτε απλα το οτι η επικοινωνια τους ειναι αναιμικη το λιγοτερο κ οταν ο αλλος σου λεει εχω ενα φοβο που αγοραζω απο σκρουτσομαγαζο δειξε οτι νοιαζεσαι. Αυτο που μου πες οτι το παρηγγειλες απο προηγουμενη βδομαδα και ακομα σε εχουν στο περιμενε με ανησυχησε κ ακυρωσα την παραγγελια μου. Μου παν οτι ισως προλαβουν να μου στειλουν ενα κομματι απ τις παραλαβες της παρασκευης αλλιως σιγουρα δευτερα.Αν ομως δεν περισσεψε για σενα κομματι που το παρηγγειλες απο προηγουμενη βδομαδα φαντασου που παει η δουλεια.Συνεχιζω το ψαξιμο λοιπον,αντε να δουμε.. Μακαρι τα αλλα παιδια που παρηγγειλα απο 14 να το παρουν εγκαιρα και να ναι ολα κομπλε

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και ακυρωσες..Αυτό ποτέ δε το κατάλαβα. Πόσο δύσκολο είναι να σου πει ο άλλος ότι δίνω ασιατική συσκευή που δεν έχει εγγύηση στην Ελλάδα και δεν το έχω άμεσα διαθέσιμο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχουν άλλους σαν προτεραιότητες. Εγώ ειμαι από σέρρες κ θα πήγαινα από εκεί να το πάρω για να το ελεγξω . Μπορεί να έστελναν πρώτα σε αυτούς που το πλήρωσαν με πιστωτική η τραπεζικό λογαριασμό. Τι να πω. Λίγο ντόμπρα πράματα κ ειλικρίνεια κ θα ήταν όλα καλά. Αναζήτηση κ γω. Αν βρεις κατι σφύρα!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με τον τροπο τους δεν με επεισαν να πληρωσω με καταθεση.Ενα παλικαρι το πηρε απο εκει με καταθεση,να δουμε αν θα παραλαβει δευτερα.Οπως το σκεφτομαι τωρα θα προτιμουσα το 32αρι απ αυτον που ξερω πως σιγουρα δεν εχει εγγυηση παρα να δωσω λιγο λιγοτερα για εγγυση (κ λιγοτερο χωρο) και να μην ειμαι σιγουρος.Συνεχιζω το ψαξιμο

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να γίνω και εγώ κάτοχος του LG-G2 , έχετε να μου προτείνετε κάποιο ιντερνετομάγαζο με την καλύτερη τιμή και καλή εξυπηρέτηση ?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop στοιχιζει 470 ευρω και λέει πώς δεν εχει ελληνικα.Ειναι ευρωπαική η συσκευή ή ασιατική??
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να δωσεις αυτα τα χρηματα παρτο απο δω http://www.expansys.com.gr/lg-g2-16gb-black-256823/ και ξενοιαζεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Τι εχετε παθει ολοι με τα Ελληνικα και απο την Σαουδικη Αραβια να το παρεις Ελληνικο Μενου θα εχει.Ειναι ANDROID.
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να δωσεις αυτα τα χρηματα παρτο απο δω http://www.expansys.com.gr/lg-g2-16gb-black-256823/ και ξενοιαζεις..

 

To expansys σε πόσο καιρό παραδίδει περίπου;

Link to comment
Share on other sites

σε 1-2 εργασιμες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις κοιτούσα για μαγαζιά που πουλάνε το g2 και είδα ότι μέσα σε αυτά είναι και τα seven spot. Ξέρει κανείς παραπάνω πληροφορίες; Αν είναι ευρωπαικά κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Τι εχετε παθει ολοι με τα Ελληνικα και απο την Σαουδικη Αραβια να το παρεις Ελληνικο Μενου θα εχει.Ειναι ANDROID.

 

Τότε γιατι καποιοι που το εχουν πάρει εκτός ελλάδας,βγαινουν και λένε ότι δεν εχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα κι εγώ παραγγελία απο Mobile14 για το 16gb για να δούμε..

Πάντως μου ανέφεραν σε επικοινωνία μου ότι θα το έχω μέσα στην επόμενη βδομάδα.

 

"Είναι ευρωπαικο unbranded με δύο χρόνια εγγύηση και στην Ελλάδα!Έχουμε παραλαβή κάθε 2-3μέρες και στέλνουμε σε 1μέρα!Αν το παραγγείλετε άμεσα θα το έχετε μέσα στη βδομάδα που μας έρχετε!"

Link to comment
Share on other sites

για τα seven εχω διαβασει καλες εμπειριες..οποιος παντως ενδιαφερεται να παρει το τηλεφωνο και να του βαλει τη quickwindow πιστευω οτι στη τιμη που το δινει το expansys ειναι καλα για ευρωπαικο unbranded τηλεφωνο συν θηκη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατι καποιοι που το εχουν πάρει εκτός ελλάδας,βγαινουν και λένε ότι δεν εχει ελληνικα?

 

Απο το γερμανικό amazon το πήρα και είναι γερμανικής αντιπροσωπείας . Μια χαρά Ελληνικά έχει. Δεν νομίζω κάποιος εδώ μέσα να παραπονιέται για κάτι τέτοιο. Το μόνο πρόβλημα είναι η εγγύηση .

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το παρήγγειλα από τα seven. έδωσα και μία προκαταβολή και την πέμπτη λογικά ή το πολύ παρασκευή θα το έχω. και δεν περνάνε οι μέρες...
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το παρήγγειλα από τα seven. έδωσα και μία προκαταβολή και την πέμπτη λογικά ή το πολύ παρασκευή θα το έχω. και δεν περνάνε οι μέρες...

 

Έχεις το λινκ από το seven?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι απο μενα.

Εχουμε ακουσει πολλα για αγορα LG G2 ,αφρικανεοι, ρωμαιοι ασιατες που λεει κι ενα τραγουδι.

Τελικα ομως οσοι τα περιμενανε τα ελαβαν?ειναι οντως αυτο που ειχαν συνεννοηθει?

Ο καθενας λεει τι πιστευει αλλα κυριως θα θελα να μας πει καποιος που το παρελαβε αν ηταν ευρωπαικο..αν ειχε θεματα με εγγυηση κτλ και το βασικοτερο απο που το πηρε ωστε να παραγγειλω κι εγω.

Ειτε 16αρι ειτε 32αρι δεν εχω θεμα.

Ευχαριστω για τη βοηθεια μιας και εχω μπερδευτει αρκετα.

Μιλαω παντα ebay μιας και σκρουτζομαγαζα εχω δει,αλλα νομιζουν εχουν στα χερια τους μετοχη..πως γινεται να χε πεσει στα 396 προ 2 μηνων και τωρα 30-40 ευρω πανω?

Edited by pete1
Link to comment
Share on other sites

με τη ζητηση παει αυτο και μαλλον λογο του οτι δεν εχουν στοκ..απο ebay μονο αυτο το καταστημα μπορω να σου προτεινω http://stores.ebay.com.au//DWI-Digital-Cameras-Australia?submit=&_nkw=lg+g2&_sid=847292956 λογο θετικου feedback απο πολλα μελη αλλα ειναι ασιατικες συσκευες χωρις εγγυηση στην ελλαδα..απο κει και περα αν το παρεις απο ενα σκρουτζομαγαζο με καλες κριτικες και ειναι ευρωπαικο δεν εχεις θεμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...