Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχουν εγγύηση απο την επισημη LG

μονο απο το κατάστημα

 

Τελικά τι κάνουμε ; από που αγοράζουμε

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω, και εγώ στο ψάξιμο είμαι :p

 

Υπάρχει κάποιο άλλο αρνητικό;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο αρνητικό;

 

Δεν κάνετε υπομονή λίγες μέρες να περάσουν οι γιορτές? Έχω την εντύπωση ότι αυτές τις μέρες τα μαγαζιά προμηθεύονται κινητά από όπου μπορούν να βρουν stock για να καλύψουν τη ζήτηση. Το καλό με τα ελβετικά είναι ότι είναι unbranded αλλά το ανοιχτό κουτί κάτι μου κάνει.. Προσωπικά, αν όλα πάνε καλά, θα το πάρω σε κανά μήνα, ελπίζοντας να έχει πλησιάσει στα 350€.

Link to comment
Share on other sites

με τα 32αρια από αμερική (μέσω ebay), ξέρει κανείς τι παίζει; τα περισσότερα λένε ότι είναι unlocked αλλά είναι και branded.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνετε υπομονή λίγες μέρες να περάσουν οι γιορτές? Έχω την εντύπωση ότι αυτές τις μέρες τα μαγαζιά προμηθεύονται κινητά από όπου μπορούν να βρουν stock για να καλύψουν τη ζήτηση. Το καλό με τα ελβετικά είναι ότι είναι unbranded αλλά το ανοιχτό κουτί κάτι μου κάνει.. Προσωπικά, αν όλα πάνε καλά, θα το πάρω σε κανά μήνα, ελπίζοντας να έχει πλησιάσει στα 350€.

 

Θα το επιχειρήσω και θα το αγοράσω από το mobile14, γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό :p Αν είναι ανοιγμένο θα τους το γυρίσω πίσω γιατί έχω αποδεικτικό το email που μου έστειλαν

http://imageshack.us/a/img811/7016/kkao.png

 

** έχουμε νέα **

Επίσης ρώτησε φίλος μου και του απάντησαν ότι είναι απο Κίνα ( έχει κάτι Κινέζικα πάνω λέει η συσκευασία )

Εχουν ταινία ασφαλείας . Ο προμηθευτής τους είναι από Σλοβακία .

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Θα το επιχειρήσω και θα το αγοράσω από το mobile14, γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό :p Αν είναι ανοιγμένο θα τους το γυρίσω πίσω γιατί έχω αποδεικτικό το email που μου έστειλαν

http://imageshack.us/a/img811/7016/kkao.png

 

** έχουμε νέα **

Επίσης ρώτησε φίλος μου και του απάντησαν ότι είναι απο Κίνα ( έχει κάτι Κινέζικα πάνω λέει η συσκευασία )

Εχουν ταινία ασφαλείας . Ο προμηθευτής τους είναι από Σλοβακία .

 

Φίλε μου τα 32αρια τους είναι απο Ασια! Αυτοί τα παίρνουν προφανώς από κάποιο μαγαζί στην Ευρωπη, που τα εισαγει στην Ευρωπη απο Ασια.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα 32αρια τους είναι απο Ασια! Αυτοί τα παίρνουν προφανώς από κάποιο μαγαζί στην Ευρωπη, που τα εισαγει στην Ευρωπη απο Ασια.

 

Να προχωρήσω σε παραγγελία ή να περιμένω ;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Τι να περιμένεις? Ευρωπαϊκό 32αρι?

 

16άρι Ασιατικό αν είναι με ταινία ασφαλείας να προχωρήσω σε αγορά ή όχι;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

16άρι Ασιατικό αν είναι με ταινία ασφαλείας να προχωρήσω σε αγορά ή όχι;

 

Αν δεν σε προβληματίζει η έλλειψη ελληνικής εγγύησης, προχώρα. Πόσο το έχεις βρει?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε προβληματίζει η έλλειψη ελληνικής εγγύησης, προχώρα. Πόσο το έχεις βρει?

 

396€ από το mobile14

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια λεφτά δεν παίζουν και τα ευρωπαϊκά branded?

 

Πάνω κάτω ναι

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Να προχωρήσω σε παραγγελία ή να περιμένω ;

 

Αν θέλεις 32άρι και δεν έχεις πρόβλημα αν είναι Ασιατικό, ναι να προχωρήσεις! Τώρα αν θέλεις 16αρι και Ευρωπαϊκό τι να σου πω τα μόνα σίγουρα είναι τα γνωστά μαγαζιά που έχει 600€ Εγώ προσωπικά που εχω 32αρι απο το mobile14 δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις 32άρι και δεν έχεις πρόβλημα αν είναι Ασιατικό, ναι να προχωρήσεις! Τώρα αν θέλεις 16αρι και Ευρωπαϊκό τι να σου πω τα μόνα σίγουρα είναι τα γνωστά μαγαζιά που έχει 600€ Εγώ προσωπικά που εχω 32αρι απο το mobile14 δεν έχω κανένα πρόβλημα!

 

Καλημερα.Πριν κανω την κινηση να το παρω μιλησα με τον jimmy_jump24 ο οποιος πριν κανα 2 εβδομαδες ηταν απο τους λιγους που ειχαν αγορασει 32gb G2 απο το mobile14 το παλικαρι μου εβαλε και link photo την αποδειξη αγορας μεχρι και το κουτι της συσκευης με την ταινια ασφαλειας.Με επεισε αμεσως και το παραγγειλα και εγω στις 9-12-2013 στα 475e αλλα λογο ελλειψης το παρελαβα στις 13-12-2013 απο το Mobile14 συσκευη white 32gb Hong Kong χωρις την ταινια ασφαλειας ομως αλλα με το κουτι σε αριστη κατασταση η συσκευη με ολες τις ζελατινες επανω χωρις ιχνος δαχτυλιας επανω στην συσκευη οταν το αναψα ξεκινησε κανονικα το σεταρισμα απο την αρχη οπως ολες οι καινουριες συσκευες φορτισμενο περιπου στο 80% θα το δειτε σε πολλα unboxing στο youtube οτι τοση μπαταρια εχει οταν το αναψετε για πρωτη φορα και με ολα τα παρελκομενα του απειραχτα μαζι με την warranty card και εναν ανταπτορα για τον φορτιστη.Στην αρχη μπηκα σε δειλημα επειδη ελειπε η ταινια και σκεφτηκα να το επιστρεψω αλλα μιλωντας με τον συνφορουμιτη gsir μου ειπε οτι και σε αυτον ειχε συμβει το ιδιο και λεγοντας μου με pm 2 πραματακια παραπανω λογο εμπειριας που ειχε με την συσκευη πειστηκα και το κρατησα χωρις να το πολυ ψαννω τι εχει συμβει και ελειπε η ταινια ασφαλειας.Μεχρι στιγμης δουλευει τελεια.Για αυτο μην το κυνηγατε πολυ και το ψυριζεται τοσο παρτε το και χαρειτε το ισως ειναι το ποιο τελειο smartphone αυτη την εποχη.;)

Link to comment
Share on other sites

+ 100000

απλά να είναι σφραγισμένο με ζελατίνα το κουτί και να έχει όλα τα προστατευτικά αυτοκόλητα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα κι εγώ σήμερα από mobile14 ένα 32gb σε λευκό. Το μαύρο προτιμούσα αλλά μου εξήγησαν τηλεφωνικά ότι δεν θα παραλάβουν σε μαύρο πριν την Πρωτοχρονιά και το χρειάζομαι άμεσα. Όσο για εγγυήσεις, ευρωπαϊκά, κινεζικά ή αναβαθμίσεις της LG, ποσώς με απασχολεί μια και μόλις παραλάβω.θα του φλασάρω μια κιτκατ. Ποτέ δεν την πάλεψα με αυτές τις full of bloat ρομ των Samsung, htc κλπ. εταιρειών.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα κι εγώ σήμερα από mobile14 ένα 32gb σε λευκό. Το μαύρο προτιμούσα αλλά μου εξήγησαν τηλεφωνικά ότι δεν θα παραλάβουν σε μαύρο πριν την Πρωτοχρονιά και το χρειάζομαι άμεσα. Όσο για εγγυήσεις, ευρωπαϊκά, κινεζικά ή αναβαθμίσεις της LG, ποσώς με απασχολεί μια και μόλις παραλάβω.θα του φλασάρω μια κιτκατ. Ποτέ δεν την πάλεψα με αυτές τις full of bloat ρομ των Samsung, htc κλπ. εταιρειών.

 

Εγώ το έχω σε μαύρο αλλά μόλις είδα ένα λευκό εκθεσιακό που είχαν σε κάποιο κατάστημα μου άρεσε απίστευτα! Το ξένο λένε είναι πιο γλυκό! Το κινητό είναι υπέροχο σου εύχομαι να το χαρείς και πριν περάσεις κάποια Aosp που σίγουρα όλο και κάποιο ψιλό προβληματάκι θα χει κοίτα να δοκιμάσεις κάποια από τις custom που είναι βασισμένες στη stock. Με το xposed έχεις πολλές δυνατότητες παραμετροποιησης οπότε θα μείνεις αρκετά ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ακυρο από mobile 14 αφού δε το έχουν διαθέσιμο και μου τα μασούσαν λίγο με την εγγύηση

Eίμαι χωρίς τηλέφωνο μιας και το htc one s μας αποχαιρέτησε και βρήκε νέο κάτοχο :P

16άρι μαύρο σκέφτομαι

 

Πιο κατάστημα προτείνετε από τα υπάρχοντα του skroutz.

 

 

____________________________

Σχετικά με το mobile14 ( για όσους ενδιαφέρονται )

Μετά από επικοινωνία με το mobile14.

Καλησπέρα.

Δύο χρόνια είναι εγγύηση του!

Εμείς τα δίνουμε κατευθείαν στον προμηθευτή μας για τον λόγο του ότι μας εξυπηρετεί γρηγορότερα και καλύτερα. Αλλά πολλά από αυτά που μας έρχονται, γίνονται δεκτά και στην ελληνική lg, ανάλογα τον προμηθευτή!

 

Με εκτίμηση

 

εγώ : Αν κάνω μια παραγγελία σε λίγο το εν λόγω τηλέφωνο ( lg g2 black 16gb ) θα καλύπτεται από την Ελληνική LG δηλαδή ;

Ευχαριστώ πολύ

 

απάντηση :

Όχι, τα συγκεκριμένα που έχουμε εδώ δεν καλύπτονται σίγουρα και έχουν τελειώσει κιόλας!

Θα ξανά έχουμε στις 3 Ιανουαρίου, αλλά δεν ξέρουμε από ποια παρτίδα θα είναι!

Όπως και να έχει, μπορείτε να τα στείλετε σε εμάς και εμείς με τη σειρά μας στην αντίστοιχη αντιπροσωπεία!

 

Με εκτίμηση

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4 μέρες στο Λονδίνο, έχω ψάξει παντού και δεν βρίσκω πουθενά καλύτερη τιμή από Ελλάδα....

Minimum 470€ για το 16αρι.... τι να πω!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Έχω 4 μέρες στο Λονδίνο, έχω ψάξει παντού και δεν βρίσκω πουθενά καλύτερη τιμή από Ελλάδα....

Minimum 470€ για το 16αρι.... τι να πω!

http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/?subcats=Y&type=extended&status=A&pshort=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&match=all&cid=0&q=lg+g2&x=0&y=0&dispatch=products.search

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...