Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gsir σ' ευχαριστώ για τις ευχές. Σκοπεύω να μην πειράξω το κινητό τουλάχιστον για μια εβδομάδα μέχρι να λήξει το doa.

Ποτέ δεν χώνεψα τις υλοποιήσεις των εταιρειών πάνω στο android. Μόνο το desire που είχα παλιά άξιζε λίγο με το sense.

 

Αίσωπε ναι ευτυχώς λειτουργεί άψογα ως τώρα (για τις πρώτες έξι ώρες!). Θα δούμε.

 

Καμια πρόταση για καμιά καλή λεπτή θήκη και screen protector;

 

Καλοριζικο φιλε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379813

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας και Καλή Χρονιά!

 

Με την νέα χρονιά λέω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Έτσι μετά από μια γρήγορη έρευνα που έκανα για νέα συσκευή κατέληξα στο LG G2. Το ιστορικό μου σε θέματα Βλαβών αλλά και DOA είναι λίγο κακό οπότε έχω ένα φόβο να το παραγγείλω από το ιντερνετ είτε από το εξωτερικό είτε ακόμα και από Ελλάδα. Είμαι αρκετά γκαντέμης στο θέμα να έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή ακόμα και αν αυτό συμβαίνει μια στις εκατό. :worry:

 

Οπότε θα ήθελα μια γνώμη για αγορά από κατάστημα στην Θεσσαλονίκη όπου και μένω. Αν γνωρίζει κάποιος κανένα καλό μαγαζάκι τύπου skroutz που θα μπορούσα να το αγοράσω σε σχετικά χαμηλή τιμή και ας μην είναι η χαμηλότερη της αγοράς αλλά σαφέστατα χαμηλότερη από τα 599 που πωλείτε στα μεγάλα γνωστά μαγαζιά.

 

Όσο αναφορά την συσκευή από πλευρά επιδόσεων και τεχνικών χαρακτηριστικών μπροστά στο Vodafone Smart III που έχω τώρα δεν χρειάζεται να πούμε κάτι μιας και οι διαφορές είναι τεράστιες!

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Καλή Χρονιά!

 

Με την νέα χρονιά λέω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Έτσι μετά από μια γρήγορη έρευνα που έκανα για νέα συσκευή κατέληξα στο LG G2. Το ιστορικό μου σε θέματα Βλαβών αλλά και DOA είναι λίγο κακό οπότε έχω ένα φόβο να το παραγγείλω από το ιντερνετ είτε από το εξωτερικό είτε ακόμα και από Ελλάδα. Είμαι αρκετά γκαντέμης στο θέμα να έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή ακόμα και αν αυτό συμβαίνει μια στις εκατό. :worry:

 

Οπότε θα ήθελα μια γνώμη για αγορά από κατάστημα στην Θεσσαλονίκη όπου και μένω. Αν γνωρίζει κάποιος κανένα καλό μαγαζάκι τύπου skroutz που θα μπορούσα να το αγοράσω σε σχετικά χαμηλή τιμή και ας μην είναι η χαμηλότερη της αγοράς αλλά σαφέστατα χαμηλότερη από τα 599 που πωλείτε στα μεγάλα γνωστά μαγαζιά.

 

Όσο αναφορά την συσκευή από πλευρά επιδόσεων και τεχνικών χαρακτηριστικών μπροστά στο Vodafone Smart III που έχω τώρα δεν χρειάζεται να πούμε κάτι μιας και οι διαφορές είναι τεράστιες!

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων ;)

 

Καλησπερα φιλε μου και καλη χρονια εδω θεσσαλονικη υπαρχει αυτο εδω http://plus3.gr/product_info.php?products_id=4728&ref=bestprice.gr στα 439 αλλα ριξε μια ματια εδω http://www.bestprice.gr/item/2153601080/lg-g2-optimus-16gb κατι θα βρεις εχεις ποιο πολλες επιλογες απο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

κανένα μαγαζί απο ΕΕ που να στέλνει Ελλάδα το 32άρι σε καλή τιμή ξέρουμε ή πρέπει για να μην περάσουμε το 500άρικο να πάρουμε αναγκαστικά απο Ασία?
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

κανένα μαγαζί απο ΕΕ που να στέλνει Ελλάδα το 32άρι σε καλή τιμή ξέρουμε ή πρέπει για να μην περάσουμε το 500άρικο να πάρουμε αναγκαστικά απο Ασία?

 

To DigiVire δεν σου κάνει ? :shifty:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά μου φαίνεται! Ξέρουμε τί δίνει? ευρωπαικό ή ασιατικό?
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα. ενδιαφερομαι για το κινητο κ το βρηκα στο mobile14 στα 400. το γνωριζει κανεις το site ειναι αξιοπιστο? κ τι εκδοσεις φερνει?? απο βδομαδα λεω να το χτυπησω!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα. ενδιαφερομαι για το κινητο κ το βρηκα στο mobile14 στα 400. το γνωριζει κανεις το site ειναι αξιοπιστο? κ τι εκδοσεις φερνει?? απο βδομαδα λεω να το χτυπησω!

 

Το παρέλαβα χθες. Απαντάει στα mail άμεσα και γενικά η εμπειρία μου ήταν άψογη. Η συσκευή που μου έστειλε ήταν Αγγλίας. Χαρακτηριστικά να πω ότι είχε ξεχάσει να μου βάλει ΙΜΕΙ στο τιμολόγιο κι έκατσε κυριακάτικα και μου το έφτιαξε ο άνθρωπος. Στείλτου ενα mail με τις απορίες σου και κρίνεις μόνος σου...

Link to comment
Share on other sites

Είναι unbranded αυτά του mobile14;

 

Εμένα μου έτυχε αγγλικό unbranded. Στο τηλέφωνο μου έιχε πει ότι συνήθως είναι αγγλικά και γερμανικά τα τηλέφωνα τους. Φαντάζομαι αν μου τύχαινε γερμανικό θα ήταν T-mobile λόγω διαθεσιμότητας. Όχι ότι θα με χάλαγε λόγω φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω πάρει 32αρι λευκό από mobile14 ήταν Ασιατικό unbranded. Αυτά!
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω απο mobile14 εχω ακριβως το διο με τον jimmy_jumb24 ειναι απο Hong Kong 32gb white.

Jimmy_jump24 ακομα την v10c rom εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω απο mobile14 εχω ακριβως το διο με τον jimmy_jumb24 ειναι απο Hong Kong 32gb white.

Jimmy_jump24 ακομα την v10c rom εχεις;

 

Όχι δεν είμαι από Hong Kong εμένα, είναι από Southeast Asia(Indonesia). Όχι εμένα πήρε αναβάθμιση προχθές την 10f-SEA

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω απο mobile14 εχω ακριβως το διο με τον jimmy_jumb24 ειναι απο Hong Kong 32gb white.

Jimmy_jump24 ακομα την v10c rom εχεις;

 

Όχι δεν είμαι από Hong Kong εμένα, είναι από Southeast Asia(Indonesia). Όχι εμένα πήρε αναβάθμιση προχθές την 10f-SEA

 

Καλημερα.Α νομιζα οτι ειχαμε ιδιο.Οκ τοτε ας περιμενω και εγω στην σειρα για την 10f.

Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα ολα τα 32αρια ειναι Ασιατικα :confused: εχει παρει καποιος Ευρωπαικο? μηπως δεν εχουν βγαλει ευρωπαικη εκδοση γιαυτο και δεν ερχονται επίσημα Ελλαδα? Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα ολα τα 32αρια ειναι Ασιατικα :confused: εχει παρει καποιος Ευρωπαικο? μηπως δεν εχουν βγαλει ευρωπαικη εκδοση γιαυτο και δεν ερχονται επίσημα Ελλαδα?

 

Από οτι έχει δειξει η ιστορία 32αρια ευρωπαϊκά unbranded μονο expansys και amazon.. Ελλάδα ούτε δείγμα εννοείται..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να είναι πολύ επιφυλακτική. Δεν έχει τη δυναμική που έχει η samsung που βγάζει αβερτα κι οτι κάτσει. Εδώ που τα λέμε δεν είδα κανένα s4 32αρι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ελα Κώστα τέτοια όμορφα βλέπουμε καθημερινά. φέτος είδα να έχει παρουσια η lg στα μεγαλα καταστήματα σε αντίθεση με περσυ. Χρειάζονται πιο επιθετικές κινήσεις.

Ο κόσμος ναι γνωρίζει τη samsung αλλά και η πλειοψηφία του αν βάλεις το g2 δίπλα με το s4 χωρίς το λογότυπο της lg μπροστά διάφορα δε πρόκειται να καταλάβει.

Κοινώς τα παντα είναι μάρκετινγκ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ασχετοι είναι Αντώνη στην lg και δεν έχουν ανθρώπους να ενδιαφερθούν. Η open Europe στα 32 έμενε στην a έκδοση update κανένα. Διόρθωση στο sw καμία, άρα άχρηστοι. Μακάρι να έκανε ότι η Samsung θα ήξεραν τα τηλέφωνα της και οι πιο άσχετοι. Να δεις πως αναγνώριζαν το s4 που είχα οι άσχετοι συνάδελφοί μου. Ακόμα και με νέο άνθρωπο φοιτητή με πρόσβαση στο internet η λέξη lg για τηλέφωνο δεν του καθόταν καλά, θα έπαιρνε Samsung που είναι... εγγύηση... Κοντεψα να χάσω τα μαλλιά μου όταν το άκουσα.

Το s4 δεν έχει ανάγκη για 32 έχει sdcard

 

Αρκετοι φοιτητες ειναι επιφυλακτικοι με τα LG επειδη εχουν προηγουμενη κακη εμπειρια.Εγω ειμαι 16 ακομα και γι'αυτο ισως να θελω να παω 'κοντρα' στην Applesung.Κολλητος του αδερφου μου (φοιτητης) παρ'οτι τον αφησα να δει ενα μισαωρο το G2 (με την quickwindow) καιτου αρεσε πολυ,προτιμησε να παει σε Oppo Find 5 για τον παραπανω λογο.Η Applesung εχει ενα ονομα επειδη παντα ειχε και εχει καλα προϊοντα και πολυ διαδεδομενα.Η LG απο την αλλη εχει ενα κακο παρελθον με lagg,αναβαθμισεις και συνολικα μετριες συσκευες που επρεπε να αντιμετωπισουν τις καλυτερες τοτε samsung,htc,sony.Τωρα ομως η LG εχει αλλαξει φιλοσοφφια.Αυτο φανηκε πρωτα απο το G που ηταν κορυφαια συσκευή σε αρκετα καλη τιμη (340€ 3 μηνες μετα την κυκλοφορια της στην ελλαδα).Τοτε σκεφτομουν σοβαρα να πουλησω το Padfone και να παρω το G.Τελικα το Σεπτεμβριο πουλησα το Padfone και αφου ειδα το G2 περιμενα λιγο να πεσει η τιμη του και τελικα το πηρα καπου στα τελη Οκτωβριου.Ναι,ειχα πανω απο 1,5 μηνα με ενα sony ericsson s312 αλλα αξιζε η αναμονη!Αυτη τη στιγμη εχω την καλυτερη συσκευη απ'ολους τους γνωστους μου.

Υ.Γ.Sorry για το off-topic.

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

στο χερι της ειναι. εβγαλε μια παρα πολυ καλη συσκευη αξια η και καλυτερη του ανταγωνισμου. αν κρατήσει την ιδια πολιτική υποστήριξης θα φαει μαυρο. απλά τα πράματα. δεν με νοιαζει να εχω αμεσα τη τελευταια εκδοση του os. με νοιαζει προβληματακια που εμφανιζονται να τα λυνεις βλεπε gps, αργη εστιαση και ομοιομορφία οπως ειπες στα fw updates. περιμένω πολλά απο την επερχόμενη αναβαθμιση σε 4.4

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αγορασει κανεις απο το flashaki.gr το κινητο?η' οποιοδηποτε αλλο,ειναι αξιοπιστο?ειδα παντως πως δινουν doa 7 ημερων.το βρισκω στα 398,5 με μεταφορικα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα παιδιά και καλή χρονιά σε όλους.

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του G2 μόνο που έχω κάποιες βασικές απορίες και θα ήθελα την άποψη σας.

Γενικά δεν αλλάζω συχνά κινητό (αυτή την στιγμή έχω ένα htc wildfire) και ούτε είμαι απο αυτούς που είτε απο hobby, είτε απο επάγγελμα θα "σκαλίσουν" το κινητό (δεν ξέρω τι ειναι οι αλλαγμένες rom η το πως θα flash-αρω το κινητο κλπ.)

 

Σκεφτόμουν το G2 γιατι με βολεύει το πισω πληκτρο και γενικότερα γιατι μου αρέσει σαν κινητο. Κοιτώντας στο ιντερνετ στην Ελλάδα βρίσκω τα 16GB στα γνωστά ιντερνετικά καταστήματα απο 420 ευρώ περίπου και πάνω, ενώ διαβάζοντας το συγκεκριμένο νήμα είδα οτι μπορώ να πάρω το 32αρι απο την Digivire με 470Ε. Η απορεία μου έχει να κάνει με το τι αλλάζει στις προδιαγραφές του 32GB Aσιατικού με το 16GB Ευρωπαϊκού G2. Ο επεξεργαστής? Άλλες δυνατότητες? Σύνδεση του με τα δικά μας δίκτυα?

Εγώ σαν απλός χρήστης του κινητού, τι τυχόν προβλήματα θα έχω αν τελικά πάρω ένα ασιατικό 32GB G2 απο digivire σε σχέση με ένα ευρωπαϊκό 16GB?

 

Ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη για τις απορίες μου αλλά επειδή δεν είμαι γνώστης και διαβάζοντας το νήμα στο τέλος μπερδευτηκα λίγο.

Να επισημάνω εδώ οτι το 32αρι με βολευει περισσότερο και στην δουλειά μου λόγω του μεγαλύτερου αποθηκευτικού χώρου.

Απο όσο κατάβαλα η digivire (με έδρα στην Μάλτα σωστά?) είναι έμπιστη γενικότερα εταιρεία και τα κινητά ποου στέλνει, αν και ανοιγμένα αρχικά απο αυτούς για να κάνουν κάποια Ευρωπαϊκή ρύθμιση, είναι καινούργια και αχρησιμοποίητα. Σε περίπτωση βλάβης αναλαμβάνουν αυτοί οι ίδιοι την επισκευή ή την αντικατάσταση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...