Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά εκτός τις κάμερας που η βελτίωση είναι αισθητή, βελτίωση υπάρχει και στο ηχείο αλλά και στο led ...

Πραγματικά γρήγορη η αντίδραση της google...

 

Με το update έχει δυνατότητα η κάμερα να κάνει λήψεις σε Wide μέγεθος(16/9)?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάει καλά ή να το "πειράξω";;; :confused::worry:

 

:p:rotfl:

 

 

http://img34.imageshack.us/img34/6278/y1d4.jpg

Εμένα έβγαλε 30000 και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκτός τις κάμερας που η βελτίωση είναι αισθητή, βελτίωση υπάρχει και στο ηχείο αλλά και στο led ...

Πραγματικά γρήγορη η αντίδραση της google...

 

Σου ηρθε η απο σχολια το βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Σου ηρθε η απο σχολια το βλεπεις?

 

Είχα την ίδια σε 3-4 τηλέφωνα και είναι ακριβώς ίδια...

Όχι για το n5 δεν την έχω πάρει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Xε, χε, χε!!! Πέρασα την ΟΤΑ μέσω adb!!! :yahoo::dance:

 

http://img36.imageshack.us/img36/4334/8i9z.jpg

Μπορείς να μας επιβεβαιώσεις τα λεγόμενα για κάμερα,ήχο και led?

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος την αναβάθμιση ΟΤΑ ή όλοι την βάλατε manual;

Ακόμα δεν μου έχει έρθει η ΟΤΑ(αγορασμένο από Γερμανία).Δεν μπήκα στην διαδικασία να την περάσω με ADB.Θα περιμένω λίγες μέρες,δεν με χαλάει.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έχει έρθει η ΟΤΑ(αγορασμένο από Γερμανία).Δεν μπήκα στην διαδικασία να την περάσω με ADB.Θα περιμένω λίγες μέρες,δεν με χαλάει.:)

 

Και γω έτσι είμαι. Περιμένω να γίνει μόνο του το update

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και σε μένα έχει έρθει κάποιο update. Μακάρι να έρθει σύντομα. Πάντως ένα μήνα το έχω στα χέρια μου...ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΡΤΑΙΝΩ !!! :)

 

Αααα σας παρακαλώ κάντε ένα τεστ με τον φορτιστή. Όταν τελειώσετε την φόρτιση, αντί να βγάλετε από την πρίζα τον φορτιστή, αφαιρέστε πρώτα το καλώδιο USB πάνω από το κινητό και μετά από 3sec αφαιρέστε και τον φορτιστή από την πρίζα. Βάλτε τον φορτιστή στο αυτί σας...εγω όταν το έκανα ακούγεται ένα μοτεράκι από μέσα και για να σταματήσει θα πρέπει να το βάλω πάλι πάνω στο κινητό και τον φορτιστή στην πρίζα και να το αφαιρέσω. Σας συμβαίνει και σε σας ;;; Ιδίως όσοι έχετε αγγλικό φορτιστή. Τι μπορεί να είναι;;; Έχει κανείς καμιά ιδέα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδες εχει κανεις το ασπρο ? στις φωτο το μαυρο φαινεται πολυ πιο ομορφο, απο κοντα λεει το ασπρο ? τι αισθηση δινει ?
Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδες εχει κανεις το ασπρο ? στις φωτο το μαυρο φαινεται πολυ πιο ομορφο, απο κοντα λεει το ασπρο ? τι αισθηση δινει ?

 

Εγω εχω το ασπρο. Οι διαφορες τους ειναι οτι στο ασπρο το γυρω-γυρω ειναι και αυτο glossy σε αντιθεση με το ματ του μαυρου και οτι η πλατη δεν ειναι τοσο "γομωδης" οσο του μαυρου (νομιζω).

 

Απο 'κει και περα ειναι θεμα γουστου, δεν μπορει να σου πει καποιος. Ειδικα αν δεν εχει πιασει και τα 2. Προσωπικα ειχα βαρεθει την μαυριλα στις συσκευες και για αυτο το επελεξα. Αν και δεν ειμαι καθολου fan του glossy ουτε στην οψη ουτε στην αισθηση.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδες εχει κανεις το ασπρο ? στις φωτο το μαυρο φαινεται πολυ πιο ομορφο, απο κοντα λεει το ασπρο ? τι αισθηση δινει ?

 

Άμα προτιμάς τις matte πλευρές του μαύρου, πάρε αυτό και μετά μπορείς να αγοράσεις άσπρο αυθεντικό καπάκι από το eBay άμα το βαρεθείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς αρκετά μεγάλη χρήση της μνήμης RAM στην συσκευή του χωρίς ιδιαίτερο λόγο.Το λέω γιατί με το Nexus 4 που είχα πριν η ελεύθερη μνήμη του κινητού μου δεν έπεφτε σχεδόν ποτέ κάτω από τα 500-600 mb ανεξάρτητα από τις εφαρμογές που έτρεχαν στο παρασκήνιο ενώ με το Nexus 5 βλέπω ελεύθερη μνήμη RAM πολλές φορές ακόμα και 350 mb!!!
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να τρέχουν οι εφαρμογές παρόλο που εμείς τις τερματιζουμε. Όταν ανοίγουμε το κινητό έχει μνήμη RAM σε χρήση περίπου 480 με 520 mb, όταν όμως μετά ανοιγεις εφαρμογες και τις κλεινεις δεν λέει να πέσει η μνήμη ram. Ελπίζω να διορθωθεί με την 4.4.1
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς αρκετά μεγάλη χρήση της μνήμης RAM στην συσκευή του χωρίς ιδιαίτερο λόγο.Το λέω γιατί με το Nexus 4 που είχα πριν η ελεύθερη μνήμη του κινητού μου δεν έπεφτε σχεδόν ποτέ κάτω από τα 500-600 mb ανεξάρτητα από τις εφαρμογές που έτρεχαν στο παρασκήνιο ενώ με το Nexus 5 βλέπω ελεύθερη μνήμη RAM πολλές φορές ακόμα και 350 mb!!!

 

Φαίνεται σαν να τρέχουν οι εφαρμογές παρόλο που εμείς τις τερματιζουμε. Όταν ανοίγουμε το κινητό έχει μνήμη RAM σε χρήση περίπου 480 με 520 mb, όταν όμως μετά ανοιγεις εφαρμογες και τις κλεινεις δεν λέει να πέσει η μνήμη ram. Ελπίζω να διορθωθεί με την 4.4.1

 

 

Δεν είναι θέμα rom, δεν είναι bug, δεν είναι κακό. Τα έχουμε πει άπειρες φορές.

 

Αυτές οι σκέψεις είναι κατάλοιπα από παλιότερες εκδόσεις windows. Έτσι δουλεύουν τα unix λειτουργικά.

 

Ελεύθερη ram, άχρηστη ram. Δηλαδή το να έχεις 600 mb ελεύθερα σε τι βοηθάει το κινητό σου;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να τρέχουν οι εφαρμογές παρόλο που εμείς τις τερματιζουμε. Όταν ανοίγουμε το κινητό έχει μνήμη RAM σε χρήση περίπου 480 με 520 mb, όταν όμως μετά ανοιγεις εφαρμογες και τις κλεινεις δεν λέει να πέσει η μνήμη ram. Ελπίζω να διορθωθεί με την 4.4.1

 

Σκέψου ότι η RAM σου καταναλώνει ενέργεια, είτε τη χρησιμοποιείς είτε όχι. Δεν θέλεις τουλάχιστον να είναι γεμάτη ώστε να είναι λιγότερες οι πιθανότητες να ψάχνει κάτι στο δίσκο (έστω και flash/SSD)? Αν χρειαστεί παραπάνω μνήμη για κάτι, θα την αδειάσει μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα τυχαία πάνω σε μια ανακοίνωση της Cosmote από τον Ιούνιου του 2013 για τις HD Voice κλήσεις. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/HD-Voice

Ψάχνοντας είδα ότι και το Ν5 υποστηρίζει αυτές τις κλήσεις. Το ερώτημα είναι το έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας ;;; Έχει όντως τόσο τεράστια διαφορά στις κλήσεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο minast, είναι καλύτερο να έχουμε τα δεδομένα όσο πιο κοντά στη CPU γίνεται για καλύτερες επιδόσεις. Το να χρησιμοποιείς τη RAM (που τραβάει ενέργεια ούτως ή άλλως) είναι συνολικά αποδοτικότερο από το να έχεις συχνά read/write στο storage.

 

Τώρα αν μου πει κανείς ότι η διαχείριση μνήμης από τις εφαρμογές δεν είναι και η καλύτερη δυνατή, γενικά θα συμφωνήσω, αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα του OS,

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το Ρουτ αφήνει κατάλοιπα όπως γράφτηκε στο τοπίο προς κυκλοφορία του κινητό ? Αυτό με τα true-false
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το Ρουτ αφήνει κατάλοιπα όπως γράφτηκε στο τοπίο προς κυκλοφορία του κινητό ? Αυτό με τα true-false

 

Ναι ,αυτο μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος μπαίνοντας σε fastboot γράφοντάς fastboot oem device-info .

Βεβαια γινεται να αλλάξει περνώντας το ανάλογο script (Nexus BootUnlocker script ) απο το xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2239421

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αυτο μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος μπαίνοντας σε fastboot γράφοντάς fastboot oem device-info .

Βεβαια γινεται να αλλάξει περνώντας το ανάλογο script (Nexus BootUnlocker script ) απο το xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2239421

 

Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα στην ουσία αφού υποθέσει επιστροφή ε?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα στην ουσία αφού υποθέσει επιστροφή ε?

 

Όχι ,μην σε αγχώνει αυτο το θέμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...