Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα και εγω την αναβαθμιση σε 4.4.2 το πρωι.. ολα καλα ολα ωραια.. αυτο το ηχειο ρε παιδι μου πολυυυυ αδυναμο ομως...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε 3G να είναι πάλι το βγάζει, αλλά έχει να κάνει με την ισχύ του σήματος.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω την αναβαθμιση σε 4.4.2 το πρωι.. ολα καλα ολα ωραια.. αυτο το ηχειο ρε παιδι μου πολυυυυ αδυναμο ομως...

 

ίσα ίσα που δυνάμωσε με το update....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχει μιλήσει κάποιος βιντεοκλήση μέσω skype;

 

Το δοκίμασα σήμερα και η μπροστινή κάμερα με έβγαζε αρκετά χλωμό. Ίσως να ήταν και ο σχετικά χαμηλός φωτισμός του δωματίου απλά ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει άλλος.

 

Είμαι με 4.4.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει η 4.4.2 μετά θέλει hard reset και ξαναστήσιμο το κινητό; Σόρρυ αν είναι χαζή ερώτηση αλλά προέρχομαι από sony και η εμπειρία μου με τα updates εκεί είναι τουλάχιστον τραγική, πχ για να σιγουρευτείς ότι ένα update έμπαινε σωστά έπρεπε να κάνεις hard reset πριν και μετά και έκανες και τον σταυρό σου!
Link to comment
Share on other sites

εγω Βαρέθηκα, δοκίμασα clear framework service's.... ήρθε αμέσως, παρόλο με tw recovery μπήκε κανονικά χωρίς θέμα. μόνο το ροοτ έχασα. όπως και το recovery τώρα ξεκινάει με το μαμισιο δε μπαίνει σε custom δεν ξέρω γιατί. επίσης θέλω να πω ότι όποιος το δοκιμασει ενδέχεται να έχει προβλημα με το marker και το συγχρονισμό των εφαρμογών της Google. εμένα το μαρκετ κολλησε αμεσως και αναγκαστικά διεγραψα και ξαναπερασα τους λογαριασμούς Google. οποίος θέλει με ευθύνη του το δοκιμάζει. σημειώνω ότι τεχνικός της Google πρόσφατα ειχε δηλώσει ότι αυτή η μέθοδος δεν ενδείκνυται και ότι μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στη χρήση του κινητού. αυτό για να μην παρασυρθεί καποιος που δε ξέρει.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν απλός τεχνικός δικό μου λάθος είναι ο υπεύθυνος μηχανικός και απόλυτα σχετικός ο άνθρωπος και ότι είπε ισχύει και εμφανίζονται και στη πράξη τα προβλήματα, τώρα αν εμείς τα ξεπερναμε με ενα ρεσετ είναι άλλο θέμα, και ας μην είμαστε καχυποπτοι πάντα. δεν το λέω προσωπικά για σένα, οι περισσότεροι αυτό σκέφτηκαν όμως είναι και ενας τρόπος προστασίας για ολους εμας το πρωτόκολλο που ακολουθεί η Google στις αναβαθμίσεις και τι πιο ζωντανό παράδειγμα από το πρόσφατο. είδε ότι η 4.4.1 ειχε πρόβλημα και δεν ταλαιπωρισε τους πολλούς γιατί πλεον σκάει αυτόματα η 4.4.2
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα sites που αναφέρουν για προβλήματα με αυτήν την μέθοδο επικαλούνται την μία και μοναδική δηλώση του ενός και μοναδικού τεχνικού που υποψιάζομαι ότι τον έβαλε η Google για να μην πέφτει όλος ο πλανήτης μαζεμένος για να κάνει τις αναβαθμίσεις ταυτόχρονα. Εγώ που είμαι εντελώς στοκ δεν είχα προβλήματα εκτός του ότι η πρώτη ειδοποίηση εισερχόμενου Gmail άργησε μερικά λεπτά και μετά έστρωσε.

 

ναι, μας κορόιδεψε πάλι η google...η αλήθεια ζορίζεται να εξυπηρετήσει τα updates κάποιων nexus συσκευών, στο σύνολο όλων των android κινητών..

καταλάβετε επιτέλους ότι κάποια πράγματα γίνονται σχεδιασμένα και όχι ό,τι να'ναι... Τα updates έχουν λογική που στέλνονται κατά κύματα και δεν είναι γιατί η google δεν σας γουστάρει και σας βάζει τιμωρία να το πάρετε τελευταίοι... Τον έναν τεχνικό τον βρήκες...τους άπειρους που έρχονται και κλαίγονται στα φόρα ότι "δεν μπορώ να κατεβάσω από το store", " δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις", " δεν αναγνωρίζει το gmail μου", "μου κρασάει το store" και άλλα τέτοια περιποιημένα δεν τους έχεις δεί φαντάζομαι...

Η ουσία είναι μία. Δεν χρειάζεται να κάνετε εκκαθάριση στο google services προκειμένου να πάρετε ένα update που θα το πάρετε ούτως ή άλλως. Στην τελική αν καίγεστε, αφιερώστε λίγο χρόνο και μάθετε να το κάνετε μέσα από adb. Η γνώση δεν πάει χαμένη.

Τώρα αν σε εσάς δεν παθαίνει τίποτα το κινητό, δεν "μασάτε" από τις "κοροιδίες" της google, την βρίσκετε με το ρίσκο και στο φινάλε κάνετε ότι γουστάρετε....βουρ στα services και στο check for update...:O:p

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

να μη χαλάσει το κλίμα...... έρχονται και Χριστούγεννα.. ρεεεεεεε μπορούμε να διαφωνούμε χωρίς βαριές άσκοπες κουβέντες. και εγώ παρασύρθηκα προχθες και ζητώ συγνώμη.

---

όσο για το ηχείο, ναι έγινε πιο δυνατο αλλά αισθάνομαι ότι το ρίξανε λίγο ποιοτικά έχει πιο τενεκεδενιο ήχο πλέον κακό update στον ήχο για μένα ίσως βιαστικο γιατί υπήρξαν πολλά παράπονα για την ένταση αλλά να φτιάχνουν το ένα και να χαλάνε το άλλο δεν είναι λύση. τέλος πάντων τουλάχιστον ενεργησαν πολύ γρήγορα αυτή τη φορά οφείλουμε να το πούμε.

Edited by GreatLorens
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση...Συμφέρει να αγοράσω το nexus 4 η να παω κατευθείαν στο 5?Υπάρχουν αισθητές διαφορές?
Nexus s i9023-/CM 10(stable)-/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση...Συμφέρει να αγοράσω το nexus 4 η να παω κατευθείαν στο 5?Υπάρχουν αισθητές διαφορές?

 

Συμφέρει το 5 υπάρχουν αρκετές διαφορές και για εμένα αισθητές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση...Συμφέρει να αγοράσω το nexus 4 η να παω κατευθείαν στο 5?Υπάρχουν αισθητές διαφορές?

 

Η μέρα με την νύχτα σε όλες τις λειτουργίες του είναι μακράν το 5αρι καλύτερο...

Μην το σκέφτεσαι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η μέρα με την νύχτα σε όλες τις λειτουργίες του είναι μακράν το 5αρι καλύτερο...

Μην το σκέφτεσαι...

 

Αισθητές διαφορές ναι υπαρχουν αλλά όχι η μέρα με την νύχτα,μην υπέρβαλουμε κιολας.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ειρωνείες προς τα μέλη (είτε ευθέως, είτε υπό μορφή εισαγωγικών) απαγορεύονται ρητά από τους Όρους Χρήσης, ακόμη δε περισσότερο όταν προέρχονται από moderator για να ισχυροποιήσει την δική του άποψη που, ούτως ή άλλως, δε θα αλλάξει την δική μου! ;):mad:

 

Καινούργια άποψη κι αυτή η σημερινή...ότι τα άπειρα προβλήματα που παρουσιάζουν οι Google Apps και τα άπειρα παράπονα των χρηστών προέρχονται από την εκκαθάριση του Google Services Framework !:dash:

 

Κι επιπλέον μου είπε (εμμέσως πλην σαφώς εμένα προσωπικά) να μάθω τα περί adb!

 

1) αν εσύ αυτά που έγραψα τα θεωρείς ειρωνικά, sorry δεν μπορώ να κάνω τίποτα...αν ήταν να σε ειρωνευτώ δε θα χαλούσα και άσκοπα τα keystrokes μου...απλά θα αδιαφορούσα...;)

2) καινούργια ή παλιά, άλλο πράγμα " τα προβλήματα οφείλονται στην εκκαθάριση" και άλλο " από την εκκαθάριση υπάρχει πιθανότητα να δημιουργηθούν προβλήματα"...το ένα δεν συνεπάγεται το άλλο ;)...τώρα για το αν το βγάζω από το μυαλό μου αυτό, δε θα σου απαντήσω, γιατί μπορεί να παρεξηγηθείς πάλι. Κρατάς την άποψή σου και εγώ την δική μου.

3) Σορρυ, που εσένα προσωπικά σου είπα να μάθεις περί adb...

Link to comment
Share on other sites

Αισθητές διαφορές ναι υπαρχουν αλλά όχι η μέρα με την νύχτα,μην υπέρβαλουμε κιολας.

 

Οθόνη(ιντζες) touch μπαταρία καμερα από μόνα τους αυτά σαν επιλογή για 100-150 ευρώ διαφορά αν υπάρχει, την αγορά του 5 την κάνουν μονόδρομο σε σχέση με το 4...

Προσωπική άποψη πάντα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχει μιλήσει κάποιος βιντεοκλήση μέσω skype;

 

Το δοκίμασα σήμερα και η μπροστινή κάμερα με έβγαζε αρκετά χλωμό. Ίσως να ήταν και ο σχετικά χαμηλός φωτισμός του δωματίου απλά ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει άλλος.

 

Είμαι με 4.4.

 

Πάντως συνεχίζει να το κάνει και με 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι οταν με καλουν και το σηκωνω και λεω το "ναι?" ποτε δεν το ακουει αυτος που με καλει..κοινος πρεπει να υπαρχει ενα delay της ταξεως 1-1.5 sec..

To εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο ? Δεν ξερω 4η μερα με το Nexus 5 και να σας πω την αμαρτια σκεφτομαι να ξαναγυρισω σε S4..Λιγο το ηχειο λιγο η μπαταρια λιγο αυτο με το μικροφωνο λιγο το ακουστικο που κανει κατι κουλα του τυπου οι φωνες να ακουγνται τσιριχτα αρχιζουν να με κανουν να το μετανιωνω..Ελπιζω να ειναι software problems και με τον καιρο να τα βελτιωσει η μαμα ΓΚΟΥΓΚΛ γιατι ειναι πανεμορφο το ρημαδι και δεν θελω να το αποχωριστω..

Link to comment
Share on other sites

Hρθε και σε μενα το update.

 

Οσον αφορα τον ηχο απο το ηχειο παιζει να ειμαι ο μονος, μαλλον, που δεν εχω καταλαβει διαφορα! Αντιθετα νομιζω πως εχει γινει πιο "flat". Εκει που υπαρχει βελτιωση και φαινεται ευκολα ειναι οταν βαζεις ακουστικα.

 

Led συνεχιζει να μην παιζει οποτε το ξεχναμε και στην καμερα υπαρχει βελτιωση σε ολα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ μόλις την 4.4.2 ... έχει παρατηρήσει κανείς άλλος έντονο και ενοχλητικό θόρυβο (χωρίς λόγο) όταν τραβάς βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην 4.4.2 δυνάμωσε σε ένταση το ηχείο (το κατάλαβα ξεκάθαρα στο ξυπνητήρι), η κάμερα έγινε πιο γρήγορη και απέκτησε ζουμ το hdr mode, αλλά εξακολουθεί να έχει θέματα το led. Επίσης το hdr τώρα νομίζω πως δεν μειώνει τις διαστάσεις της φωτογραφίας.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυναμωσε ξεκάθαρα το ηχείο...... φανηκε η διαφορά με το πιο απλο....οταν ξεκλειδωνεις το κινητό το τακ....πιο μπασο κ πιο δυνατό...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πηρα το κινητο απο το αμερικανικο play store, τι παιζει με την εγγυηση στην ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...