Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έκδοση wcdma, σωστά;;; ελληνικά έχει; κάνε ένα τσεκ σε φωτογραφική μηχανή, GPS, μπαταρία αν γίνεται.

Καλορίζικο. Διαστάσεις σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά έχει πιο μικρές από το f1. (μικρότερη μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.απο σημερα εχω ενα jiayu g2f με ελληνικα αλλα βλεπω εχει ενα θεμα.δεν εχει επιλογη εσ χωρο αποθηκευσης.βαλω δεν βαλω καρτα δεν βγαζει επιλογη.εχει κανεις καμια ιδεα τι γινεται?επισεις αν το βαλω στον υπολογιστη βλεπει μονο την καρτα μνημης,αν δεν εχω καρτα μεσα δεν το βλεπει καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Λιγα ακομα στα γρηγορα γιατι δεν ειχα χρονο:

Οντως εχει λιγο μικροτερη μπαταρια απο το f1 (2200-2400), αλλα χρειαζεται χρηση για να μπορω να κρινω. Ο ΜΤΚ παντως δεν ειναι ενεργοβορος και η χαμηλη σχετικα αναλυση σιγουρα θα βοηθαει ακομη περιδσοτερο. Τα περιθωρια της οθονης ειναι μικροτερα γι αυτο και το μεγεθος βγαινει πρακτικα ιδιο. Το gps μεσα στο σπιτι ειδε 14 και κλειδωσε 4 οταν δοκιμασα με το gps test. Χωρις σιμ! Στο antutu εβγαλε ενα 17380, χωρις να το προσεξω-καθαρισω μνημη κλπ. Καμερα θελει καρτα και δεν ειχα προχειρη. Ελληνικα δουλευουν μια χαρα παντου.

Link to comment
Share on other sites

Toυς drivers τους έχεις περάσει?

επειδη εχω βαλει πολλες φορες κινεζικο κινητο στο pc εβλεπε και χωρις τους driver την εσωτερικη και εξωτερικη μνημη σαν δυο σκληρους.

Link to comment
Share on other sites

Λιγα ακομα στα γρηγορα γιατι δεν ειχα χρονο:

Οντως εχει λιγο μικροτερη μπαταρια απο το f1 (2200-2400), αλλα χρειαζεται χρηση για να μπορω να κρινω. Ο ΜΤΚ παντως δεν ειναι ενεργοβορος και η χαμηλη σχετικα αναλυση σιγουρα θα βοηθαει ακομη περιδσοτερο. Τα περιθωρια της οθονης ειναι μικροτερα γι αυτο και το μεγεθος βγαινει πρακτικα ιδιο. Το gps μεσα στο σπιτι ειδε 14 και κλειδωσε 4 οταν δοκιμασα με το gps test. Χωρις σιμ! Στο antutu εβγαλε ενα 17380, χωρις να το προσεξω-καθαρισω μνημη κλπ. Καμερα θελει καρτα και δεν ειχα προχειρη. Ελληνικα δουλευουν μια χαρα παντου.

 

Καλησπέρα φίλε μου, επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω άμεσα μήπως δοκίμασες το gps σε διαδρομή;

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φενεται, επιβεβαιωνεται σιγα σιγα το γεγονος πως η ευρωπαικη εκδοση της συσκευης (WCDMA version) εχει χαμηλοτερη αναλυση οθονης, οπως εχει αναφερθει και σε προηγουμενα ποστς

Ηδη το vickmall εχει αλλαξει τα χαρακτηριστικα στην σελιδα του και μαλιστα εχει και ειδικη αναφορα για αυτην την διαφορα μεταξυ κινεζικης και ευρωπαικης εκδοσης

 

 

 

Μιας και το εχεις στα χερια σου, μπορεις μηπως σε παρακαλω να μας επιβεβαιωσεις τα χαρακτηριστικα της οθονης?

εφοσον δηλαδη εχεις την ευρωπαικη εκδοση και οχι την κινεζικη

 

Το θέμα της ανάλυσης οφείλεται στον επεξεργαστή. Ο 6582 που έχουν τα ευρωπαΙκά G2F υποστηρίζει μόνο μέχρι QHD (540*960). Στην κινέζικη έκδοση έχουν βάλει τον 6582M που φαίνεται να υποστηρίζει 720.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ανάλυσης οφείλεται στον επεξεργαστή. Ο 6582 που έχουν τα ευρωπαΙκά G2F υποστηρίζει μόνο μέχρι QHD (540*960). Στην κινέζικη έκδοση έχουν βάλει τον 6582M που φαίνεται να υποστηρίζει 720.

 

που διάβασες πως υπάρχουν 2 διαφορετικοί 6582; γιατί το έψαξα και δεν βρήκα πουθενά αναφορά..

επίσης ο "ευρωπαικός (3G)" 6582 υπάρχει σε πολλά τηλέφωνα με 1280x720 όπως το δικό μου

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

που διάβασες πως υπάρχουν 2 διαφορετικοί 6582; γιατί το έψαξα και δεν βρήκα πουθενά αναφορά..

επίσης ο "ευρωπαικός (3G)" 6582 υπάρχει σε πολλά τηλέφωνα με 1280x720 όπως το δικό μου

 

Σε σχέση με την υποστηριζόμενη ανάλυση, αν ψάξεις τα χαρακτηριστικά για τον 6582 δίνουν 540*960. Είδα και εγώ μοντέλα με 720 με τον 6582, σε αυτό οι κινέζοι είναι κάπως ασαφείς.

 

Για τα αν υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα:

http://www.to2c.com/thl-w100s-quad-core-mtk6582m-1-3ghz-4-5-inch-ips-screen-smart-phone-android4-2-unlocked-3g-smartphone-2958.html

 

http://www.to2c.com/elephone-p10c-leather-case-solution-android-4-4-os-ultra-thin-5-8mm-mtk6582-quad-core-1-3ghz-5-0-inch-ips-1g-ram-8gb-rom-smartphone.html

 

Αν προσέξεις ο 6582 έχει άλλη gpu από τον 6582m.

Κάπου αλλού διάβασα ότι χαμηλώσαν την ανάλυση και καλά γιατί είναι OGS και είναι καλύτερα έτσι :wacko:

 

ΥΓ

Πάντως εγώ που το πήρα εδώ και 2 μέρες, είμαι πολύ ευχαριστημένος! Άριστο σε όλα του, γρήγορο, πολύ καλή λήψη (wifi, 3g) ίσως λίγο καλύτερη και από του hongmi, η οθόνη είναι φωτεινή με ζωντανά χρώματα και η ανάλυση δε με χάλασε καθόλου. Γενικά είναι πολύ καλύτερο από όσο το περίμενα. Θα έλεγα ότι στα χρήματά που κοστίζει και για κάποιον που θέλει λίγο συμμαζεμένες διαστάσεις είναι άψογο.

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

βγήκε και σε ε άσπρο. Αύριο το παραγγέλνω και εγώ.

 

Άντε, με το καλό να έρθει!

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την υποστηριζόμενη ανάλυση, αν ψάξεις τα χαρακτηριστικά για τον 6582 δίνουν 540*960. Είδα και εγώ μοντέλα με 720 με τον 6582, σε αυτό οι κινέζοι είναι κάπως ασαφείς.

 

Για τα αν υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα:

http://www.to2c.com/thl-w100s-quad-core-mtk6582m-1-3ghz-4-5-inch-ips-screen-smart-phone-android4-2-unlocked-3g-smartphone-2958.html

 

http://www.to2c.com/elephone-p10c-leather-case-solution-android-4-4-os-ultra-thin-5-8mm-mtk6582-quad-core-1-3ghz-5-0-inch-ips-1g-ram-8gb-rom-smartphone.html

 

Αν προσέξεις ο 6582 έχει άλλη gpu από τον 6582m.

Κάπου αλλού διάβασα ότι χαμηλώσαν την ανάλυση και καλά γιατί είναι OGS και είναι καλύτερα έτσι :wacko:

 

ΥΓ

Πάντως εγώ που το πήρα εδώ και 2 μέρες, είμαι πολύ ευχαριστημένος! Άριστο σε όλα του, γρήγορο, πολύ καλή λήψη (wifi, 3g) ίσως λίγο καλύτερη και από του hongmi, η οθόνη είναι φωτεινή με ζωντανά χρώματα και η ανάλυση δε με χάλασε καθόλου. Γενικά είναι πολύ καλύτερο από όσο το περίμενα. Θα έλεγα ότι στα χρήματά που κοστίζει και για κάποιον που θέλει λίγο συμμαζεμένες διαστάσεις είναι άψογο.

 

Πάντως δεν βλέπω διαφορά σε αυτά τα δύο που μου έστειλες, στο G2F και στο δικό μου Honor 3C.

Όλα λένε Mali-400MP, OpenGL ES 2.0

 

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω για τον αδερφό μου, από ποιότητα ήχου πως πάει; Πόσο καιρό το δουλεύεις; Το G4 που είχα παλαιότερα έβγαλε πρόβλημα digitizer μέσα στο 3μηνο

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν βλέπω διαφορά σε αυτά τα δύο που μου έστειλες, στο G2F και στο δικό μου Honor 3C.

Όλα λένε Mali-400MP, OpenGL ES 2.0

 

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω για τον αδερφό μου, από ποιότητα ήχου πως πάει; Πόσο καιρό το δουλεύεις; Το G4 που είχα παλαιότερα έβγαλε πρόβλημα digitizer μέσα στο 3μηνο

 

To THL στα specs λέει PowerVR Τι να σου πω, με τους Κινέζους δε βγάζεις άκρη. :p

 

Την Παρασκευή το πήρα στα χέρια μου, μέχρι στιγμής άψογο. Όπως είπα είναι πολύ καλύτερο από όσο το περίμενα. Φοβερή οθόνη, πίστεψέ με η ανάλυση δεν είναι πρόβλημα στις 4,3". Από ήχο, τι να σου πω, δεν το έχω πολυδοκιμάσει αλλά γενικά το ηχείο είναι δυνατό και καθαρό. Και με ακουστικά που έβαλα να ακούσω λίγο δεν είδα κάποιο πρόβλημα. Για 75-80€ είναι πολύ δυνατό σαν σύνολο. Εγώ πλέον χρησιμοποιώ αυτό αντί του Hongmi (λόγω διαστάσεων).

 

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι, από όσο το έψαξα δεν έχει βγει root ακόμα, αλλά αυτό πιστεύω είναι θέμα χρόνου.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

To THL στα specs λέει PowerVR Τι να σου πω, με τους Κινέζους δε βγάζεις άκρη. :p

 

Την Παρασκευή το πήρα στα χέρια μου, μέχρι στιγμής άψογο. Όπως είπα είναι πολύ καλύτερο από όσο το περίμενα. Φοβερή οθόνη, πίστεψέ με η ανάλυση δεν είναι πρόβλημα στις 4,3". Από ήχο, τι να σου πω, δεν το έχω πολυδοκιμάσει αλλά γενικά το ηχείο είναι δυνατό και καθαρό. Και με ακουστικά που έβαλα να ακούσω λίγο δεν είδα κάποιο πρόβλημα. Για 75-80€ είναι πολύ δυνατό σαν σύνολο. Εγώ πλέον χρησιμοποιώ αυτό αντί του Hongmi (λόγω διαστάσεων).

 

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι, από όσο το έψαξα δεν έχει βγει root ακόμα, αλλά αυτό πιστεύω είναι θέμα χρόνου.

Το πιο σωστό βέβαια είναι τι λέει στα screenshot του Antutu, Όχι τι γράφουν στα specs

 

Δοκίμασες σήμα 3G σε καμία απομακρυσμένη περιοχή;

Ανάλυση δεν τον ενδιαφέρει και ψάχνει τέτοιο μέγεθος με καλή μπαταρία.

Φωτογραφίες;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστό βέβαια είναι τι λέει στα screenshot του Antutu, Όχι τι γράφουν στα specs

 

Δοκίμασες σήμα 3G σε καμία απομακρυσμένη περιοχή;

Ανάλυση δεν τον ενδιαφέρει και ψάχνει τέτοιο μέγεθος με καλή μπαταρία.

Φωτογραφίες;

 

Καλά, οι κινέζοι και στο Antutu έχουν κάνει αρκετές φορές photosopιές, οπότε μην το δένεις και κόμπο.

 

Σήμα έχει κομπλέ.

Φωτογραφίες δε δοκίμασα καν, δε βγάζω φωτογραφίες με το τηλέφωνο. Θα κάνω όμως μια δοκιμή σήμερα και θα σου πω.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πιο σωστό βέβαια είναι τι λέει στα screenshot του Antutu,

 

To Antutu X γιατί το απλό... ότι θέλεις μπορεί να γράφει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα..τσακμακι φαινεται :)

Σκέφτομαι να το αγοράσω για την κόρη μου καθώς χάλασε το κινητό της και θέλω να μην δώσω πολλά χρήματα.

Το έχει την Παρασκευή στα 100 δολάρια το pandawill

 

Αξίζει να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω για την κόρη μου καθώς χάλασε το κινητό της και θέλω να μην δώσω πολλά χρήματα. Το έχει την Παρασκευή στα 100 δολάρια το pandawill

Αξίζει να το πάρω;

Αν και (ακόμη) δεν υπάρχουν εκτενή σχόλια χρηστών, φαίνεται τίμιο - και γω παρήγγειλα ένα για φίλο...

Στα $105 κινείται η τιμή στους περισσότερους, οπότε το $100 δεν είναι και καμια ευκαιρία...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και (ακόμη) δεν υπάρχουν εκτενή σχόλια χρηστών, φαίνεται τίμιο - και γω παρήγγειλα ένα για φίλο...

Στα $105 κινείται η τιμή στους περισσότερους, οπότε το $100 δεν είναι και καμια ευκαιρία...!

Αυτό παρατήρησα και εγώ.

Ενώ φαίνεται ότι είναι πολύ καλό κινητό δεν έχει πολλά σχόλια.

Βέβαια άν και έψαξα δεν βρήκα αρνητικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παρατήρησα και εγώ.

Ενώ φαίνεται ότι είναι πολύ καλό κινητό δεν έχει πολλά σχόλια.

Βέβαια άν και έψαξα δεν βρήκα αρνητικά σχόλια.

Ίσως δεν υπάρχουν σχόλια γιατί δεν έχει και προβλήματα.. Μέχρι στιγμής, όσα έχω φέρει δεν έχουν βγάλει κάτι. Για το μέγεθός του πιστεύω πάρα πολύ καλό. Παρεξηγημένο και το μέγεθος.. Έχουμε μάθει στις παντόφλες. :) Κάνει τα πάντα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε η κορη μου απο Merimobiles(ποτε ξανα!!!)το Yiayu G2F(rooted),χωρις Ελληνικα.Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει Custom ROM με Ελληνικα?

Εγω πηρα πριν απο λιγες μερες το Yiayu G4S,αλλαζοντας το θαυμασιο Lenovo A820 που ειχα για 7μηνο.

Εντυπωσεις σε ηχο και εικονα αρνητικες μεχρι στιγμης.Στη χρηση τηλεφωνου καμια φορα δεν καταλαβαινω τι μου λενε.

Στις απαιτητικες εφαρμογες ζεσταινεται πολυ και φυσικα χρειαζεται καλωδιο για ραδιο!!

Θα περιμενω καμια καινουργια ROM(ξερει καμια(GR) κανενας?)που να διορθωνει τα παραπανω.

Ευχαριστω.Τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Είχε όλων η συσκευασία θήκη σιλικόνης και ζελατίνες οθόνης;

Θέλω να το παραγγείλω από To2C και βλέποντας να τα έχουν αυτά στα έξτρα, φοβάμαι ότι θα την πατήσω.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ για την ανιψιά μου. Όλα καλά εκτός από ένα. Δεν έχω πρόσβαση στην εσωτερική μνήμη. Πάω να βγάλω φωτό και μου ζητάει κάρτα sd για να την αποθηκεύσει. Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής δεν μου δίνει επιλογή αποθήκευσης, το ίδιο και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Με sd δουλεύει κανονικά αποθηκεύοντας απευθείας εκεί. Δοκίμασα άλλη εφαρμογή camera (lenovo snapit) που ξέρω ότι έχει την επιλογή αποθήκευσης αλλά σαυτό το κινητό δεν μου την εμφανίζει. Τέλος εγκατέστησα το es manager για να δώ τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης αλλά δεν μπόρεσα να αντιγράψω κάτι σαυτόν. Μου έβγαλε access is denied. Το τηλέφωνο δεν είναι ρουταρισμένο. Παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σημειώσω επίσης σαν συνέχεια του πάνω μηνύματος ότι μου εμφανίζει κανονικά τις επιλογές εγκατάστασης νέων εφαρμογών σε εσωτερική μνήμη ή sd.

letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρουταρεις το τηλέφωνο και μετά με ένα root browser μεταφέρεις ότι φάκελο θέλεις
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...