Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Το βρήκα εδώ μας βοηθάει καθόλου; Λένε οτι υπάρχει in stock..

Για το συγκεκριμένο site δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο στο myphone, ουτε κρύο ούτε ζέστη θα έλεγα..

Εγώ να πω ότι έχει τόσες γλώσσες, αλλά, ελληνικά δεν έχει!!

Και βέβαια σαν jiayu που είναι, θα περίμενα πρώτα να δω τι γίνεται με το GPS!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Το βρήκα εδώ μας βοηθάει καθόλου; Λένε οτι υπάρχει in stock..

Για το συγκεκριμένο site δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο στο myphone, ουτε κρύο ούτε ζέστη θα έλεγα..

το θεμα ειναι να ηταν κατω απο 100 ευρω. με τα 115 που ζηταει η σελιδα υπαρχουν κι αλλα εξισου καλα και καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι έχει τόσες γλώσσες, αλλά, ελληνικά δεν έχει!!

Και βέβαια σαν jiayu που είναι, θα περίμενα πρώτα να δω τι γίνεται με το GPS!

 

JIAYU G2F GPS Test :p

http://www.youtube.com/watch?v=Mle4VkOVEH4

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να ηταν κατω απο 100 ευρω. με τα 115 που ζηταει η σελιδα υπαρχουν κι αλλα εξισου καλα και καλυτερα

Δώσε κάποια λινκ να δούμε και εμείς που δεν βρίσκουμε.

Το μόνο που βρίσκω σε αυτά τα λεφτά είναι το W450 το οποίο είναι από ΄΄άγνωστη΄΄ εταιρεία.

 

Επειδή δεν ξέρω από GPS , αυτό θεωρείται καλή απόδοση για GPS ή κακή?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω από GPS , αυτό θεωρείται καλή απόδοση για GPS ή κακή?
Ειναι μια..υποφερτη αποδοση ΜΤΚ.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξερει καποιος ποτε ξεκιναει η διαθεση του Jiayu G2F;

Εχω δει σε μερικα site Preorder

Αξιζει η ειναι ρισκο;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος ποτε ξεκιναει η διαθεση του Jiayu G2F;

Εχω δει σε μερικα site Preorder

Αξιζει η ειναι ρισκο;

Κι εγώ το έψαχνα νομίζω πριν καμιά εβδομάδα πρέπει να βγήκε στη κινέζικη αγορά αλλά όπως βλέπω δε το έχει ακόμα κανένα κατάστημα για ευρώπη. Φαντάζομαι μέσα στο Δεκέμβρη, Να δουμε και τη τελική τιμή του όταν θα ειναι instock γιατί αν μιλάμε για περίπου 100€ και σαν ένα jiayu g4 mini μιλάμε για εξαιρετική συσκευή!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Presell @ Geekbuying, στα $150 (περίπου 112 ευρώ)

(μάλλον) διαθέσιμο στις 23/12...

Πως τα καταφέρνουν οι Κινέζοι και μας "χαλάνε" την καλή αναμονή, για "καλές" τιμές...

 

ΥΓ Φίλος χτες παρέλαβε το AMOI A862W, το οποίο βρήκε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, με ΑΠΙΘΑΝΗ οθόνη και λόγω Qualcomm δεν έχει και τα γνωστά θέματα GPS, κλπ (και δεν είναι άσχετος, έχει δοκιμάσει καμια 20αρια διαφορετικά κινέζικα τηλέφωνα το τελευταίο εξάμηνο) οπότε ο ανταγωνισμός είναι σοβαρός...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Presell @ Geekbuying, στα $150 (περίπου 112 ευρώ)

(μάλλον) διαθέσιμο στις 23/12...

Πως τα καταφέρνουν οι Κινέζοι και μας "χαλάνε" την καλή αναμονή, για "καλές" τιμές...

 

ΥΓ Φίλος χτες παρέλαβε το AMOI A862W, το οποίο βρήκε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, με ΑΠΙΘΑΝΗ οθόνη και λόγω Qualcomm δεν έχει και τα γνωστά θέματα GPS, κλπ (και δεν είναι άσχετος, έχει δοκιμάσει καμια 20αρια διαφορετικά κινέζικα τηλέφωνα το τελευταίο εξάμηνο) οπότε ο ανταγωνισμός είναι σοβαρός...!

Eντάξει αρκετά καλή τιμή θα έλεγα που γρήγορα με κανά κουπονάκι θα προσγειωθεί κοντά στα 100€ περίπου. Αν το κινητό είναι εφάμιλλο του G4 με πιο μικρή οθόνη απλά μιλάμε δε παίζεται για κάποιον που δε θέλει μεγάλο τηλέφωνο. Έχει και πολύ κομψές διαστάσεις 125mm x 62mm x 9.9mm. Γενικά η jiayu είναι η μονη εταιρεία που τα κινητά τα βγάζει σε νορμάλ διαστάσεις. Εγώ έτσι κόλλησα με το G4 έβλεπα όλα τα 4,7ιντζα παντόφλες και το G4 ήταν όσο τα 4,5ιντζα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι να κανουμε υπομονη για αλλο ενα Jiayu :) (εχουμε 4 Jiayu σην οικογενεια)

 

και μολις εσπασε στη μεση την οθονη του G3 ο μεγαλος μου γιος (αλλα συνεχιζει να δουλευει περίφημα), οποτε το αντικαθιστώ εν καιρώ

 

ασε να πεσει και λιγο η τιμη

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Presell @ Geekbuying, στα $150 (περίπου 112 ευρώ)

(μάλλον) διαθέσιμο στις 23/12...

Πως τα καταφέρνουν οι Κινέζοι και μας "χαλάνε" την καλή αναμονή, για "καλές" τιμές...

 

ΥΓ Φίλος χτες παρέλαβε το AMOI A862W, το οποίο βρήκε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, με ΑΠΙΘΑΝΗ οθόνη και λόγω Qualcomm δεν έχει και τα γνωστά θέματα GPS, κλπ (και δεν είναι άσχετος, έχει δοκιμάσει καμια 20αρια διαφορετικά κινέζικα τηλέφωνα το τελευταίο εξάμηνο) οπότε ο ανταγωνισμός είναι σοβαρός...!

 

Σαν επιδόσεις 3d gps, οθόνης, πώς είναι το amoi; έχω βαρεθεί να περιμένω τη jiayu

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τι να περιμένεις ? Αν είναι στην ίδια τιμή και ο ένας σου προσφέρει Qualcomm και 4.5" οθόνη νομίζω έληξε το θέμα (η ανάλυση σε αυτές τις ίντσες δεν είναι μεγάλο θέμα νομίζω). Μόλις αποφασίσουν να ρίξουν στα 70-80 το G2F που νομίζω είναι η νορμάλ τιμή + κέρδος τότε το βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Σαν επιδόσεις 3d gps, οθόνης, πώς είναι το amoi; έχω βαρεθεί να περιμένω τη jiayu

 

Δες στο σχετικό νήμα

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκεφτομαι να το παραγγείλω για ένα φίλο απλα θελω καποιες διευκρινήσεις απο κάποιον που το έχει

α) Δουλέυει στα δύκτια της Ελλάδας 2g/3g?

β) Εχει ή παίρνει Ελληνικά?

γ)οι διαστάσεις ειναι πραγματικές δηλαδη λιγο μεγαλύτερο απο iphone4?

δ)Σαν κινητο λέει για τα λεφτά του?

 

εγω το βρήκα εδω : http://dealsprime.com/jiayu-g2f-android-4-2-mt6582-1-3ghz-phone-3g-gps-4-3-ips-1280-720-8-0mp.html

τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, δουλευόμαστε?

Τι να παραγγείλεις - το κινητό ΔΕΝ κυκλοφόρησε ακόμη (pre-sell ειναι και στην σελίδα που βάζεις),

οπότε πως να σου σχολιάσει κάποιος???

 

Τα υπόλοιπα (προδιαγραφές) είναι εύκολα ερμηνεύσιμα και μετρήσιμα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, δουλευόμαστε?

Τι να παραγγείλεις - το κινητό ΔΕΝ κυκλοφόρησε ακόμη (pre-sell ειναι και στην σελίδα που βάζεις),

οπότε πως να σου σχολιάσει κάποιος???

 

Τα υπόλοιπα (προδιαγραφές) είναι εύκολα ερμηνεύσιμα και μετρήσιμα...

 

sorry ρε ψηλε δεν το ειδα οτι ειναι pre-order

Link to comment
Share on other sites

99.99 $ στο minideal JIAYU G2F, δεν έχει διαθεσιμότητα φυσικά. Η τιμή πάντως είναι πολύ καλή.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

99.99 $ στο minideal JIAYU G2F, δεν έχει διαθεσιμότητα φυσικά. Η τιμή πάντως είναι πολύ καλή.

 

Και φυσικα η τιμη δεν ισχυει.Να δεις για ποτε καναθ ανεβει 50αρικο το ελαχιστο μολις κυκλοφορησει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

μη το ψάχνετε δεν υπάρχει πουθενά. το μόνο σαιτ που μιλάει επίσημα για την international έκδοση είναι http://www.geekbuying.com/item/JIAYU-G2F-MTK6582-Quad-Core-4-3inch-IPS-HD-Corning-Gorilla-Glass-Screen-OTG-3G-GPS-Smart-Phone-1GB-4GB-8-0MP-Camera---White-323226.html με έναρξη 15/1 λέει. Και τιμή τσιμπημενη πολύ αν σκεφτεί κάποιος ότι το πολύ καλυτερο και δοκιμασμένο g4 έχει πέσει πλεον στα 185$.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αν παει για τιμη πανω απο 150$, τοτε παιρνεις το οντως καλλίτερο G4 εκτος αν υπαρχει θεμα μεγεθους (εχω και τα δυο και ξερω τις "φυσικες" διαστασεις των δυο συσκευων)

το G2F (που θα ειναι μαλλον στις ιδιες διαστασεις με το G2S) ειναι εμφανώς μικρότερο απο το G4 αν και ειναι πιο βαρυ (το G2S), οποτε αν καποιος χρειάζεται οπωσδήποτε κινητο σε πιο συμμαζεμένη διασταση, χωρις να θελει απαραίτητα μεγαλη οθονη, τοτε το G2F ειναι τελειο

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά εγώ με αυτά που διαβάζω στο φόρουμ του jiayu G4 (GPS, προβλήματα αφής, ξεκολλημενη οθόνη) δεν θα το συζηταγα καν, καλύτερα το amoi.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά εγώ με αυτά που διαβάζω στο φόρουμ του jiayu G4 (GPS, προβλήματα αφής, ξεκολλημενη οθόνη) δεν θα το συζηταγα καν, καλύτερα το amoi.

 

το κινητό το έχουν αγοράσει δεκάδες άτομα και οι περισσοτεροι είμαστε υπερευχαριστημενοι. Κινητα οπως το g4, g3s πούλησαν τόσο πολύ που λογικά να διαβαζεις περισσότερα για προβληματα απο αλλες συσκευές που πήραν ελάχιστοι. Το g4 τουλαχιστον το ζηλεύουν πολύ ακριβές συσκευές και αν και το g2f του μοιάζει θα είναι απλά εξαιρετικο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κάτι νεώτερο για το release date υπάρχει? Φαίνεται αρκετά καλή συσκευή.

 

Καλά περίμενε. Μέχρι η Jiayu να κουνήσει τα μπουτάκια της να το βγάλει στην αγορά, η τιμή του κινητού θα είναι απαγορευτική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...