Jump to content

myphone POLL: Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;  

1.001 members have voted

  1. 1. Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;

    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5c
      10
    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5s
      109
    • Όχι, δεν θα αγοράσω κανένα
      847
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα πάρω τα Χριστούγεννα το 5s επειδή με την επιδότηση που έχω θα το πάρω δωρεάν. Αν δεν είχα την επιδότηση δεν θα έδινα 800€ ούτε για αστείο.
Link to comment
Share on other sites

Η πορεια θα συνεχιστει οπως πρεπει... 3GS -> 4 -> 4S-> 5 ->5S

Οτι καλυτερο κυκλοφορει σε απαραδεκτη προφανως τιμη (οπως ισχυει βεβαια για ολες τις ναυαρχιδες των ~700€ (S4-Z1-ONE κλπ)...

Αλλα πως να γινει...I will buy my self a treat!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κανένας λόγος, πολλά λεφτά, μετά από galaxy s3 θα πρέπει να κάνει κάτι πολύ διαφορετικό η apple για να ξαναγυρίσω
Link to comment
Share on other sites

Mε αυτά τα λεφτά αγοράζεις το-καλύτερο-σε-όλα G2 σε μαύρο χρώμα και με τα ρέστα αγοράζεις και ένα δεύτερο σε άσπρο για ποικιλία. Edited by PRATINAS
Link to comment
Share on other sites

Με το που ψήφισα 'Όχι δε θα αγοράσω' και κάνει refresh η σελίδα και μου πετάει την μπάρα στα ύψη ένιωσα κάπως όμορφα.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω οταν και αν:

Αλλαξει νοοτροπια οσο αφορα τα κλειδωματα και δωσει λιιιιγο περισσοτερη ελευθερια.

Δε μ αρεσει να με προσαρμοζει το λειτουργικο, αλλα να προσαρμοζω εγω το λειτουργικο οπως εγω θελω.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δευτερο κινητο πουχω τα φτυσει (ετοιμο ειναι) ενα απτα δυο με βλεπω να το παιρνω εκτος και αν προκυψει αλλη αναγκη (ο υπολογιστης μου ειναι του 2007 :lol: :lol: )

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν κρατάω το ηρωικό, όπως αναμένεται να εξελιχθεί, HTC One Google Edition και από του χρόνου βλέπουμε :cool:
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα τελευταία χρόνια οι αγορές μου περιορίζονται μόνο στις samsung συσκευες, iphone θα σκεφτόμουν να πάρω μόνο εαν η οθόνη ανέβαινε στις 5'' ή και παραπάνω. Με κάτι λιγότερο απο 5'' σε μεγεθος οθόνης δεν υπάρχει κανένας λόγος για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Με 739 € ζεί μια οικογένεια για 2 μήνες. Δεν πρόκειτε να δώσω πάνω απο 50 € για κανένα τηλέφωνο. Πλάκ κάνουμε ρε παιδιά; Έχουμε ξεφύγει τελείως. Καταλαβαίνει κανείς τι γίνεται εκεί έξω; Ο κόσμος πεινάει και υποφέρει και οι εταιρείες στην κοσμάρα τους.
Ειρήνη σε όλους μας.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 3gs το οποίο ήταν και το μόνο ios τηλέφωνο που πέρασε από τα χέρια μου. Τώρα είμαι στο στρατόπεδο της Google και μάλιστα κάτοχος nexus συσκευών. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω πάλι iphone συσκευή. Βέβαια ποιοτικά πρέπει να πω ότι είναι πολύ καλές και το ios σαν λειτουργικό απλό και εύκολα κατανοητό. Εμένα όμως μου αρέσει να παραμετροποιώ τη συσκευή μου και να την προσαρμόζω στις ανάγκες μου και αυτό νομίζω ότι είναι πιο εύκολο μέσω του android. Ένα άλλο αρνητικό, κατά τη γνώμη μου, είναι οι πολύ ψηλές τιμές αυτών στην Ελλάδα. Ακόμη και το 5c, το ‘’φθηνό’’ τηλέφωνο της apple είναι πολύ πιο ακριβό ή στην ίδια τιμή με ναυαρχίδες android συσκευών. Άσε που έχω συνηθίσει σε οθόνες 4+ ιντσών και αν έπαιρνα κάποιο iphone θα μου φαινόταν πισωγύρισμα σε αυτό τον τομέα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απαντησα οχι! Μενω με το 5αρι μου που ακομα δεν εχει κλεισει ενα χρονο απο οταν το πηρα.

Σαν βασικη μου συσκευη με καλυπτει σχεδον σε πολλα πραγματα.Εχοντας κ αλλα προιντα της Απλ να συνεργαζονται καλα.Ομως για δευτερη συσκευη χτυπησα ενα Νοτε 2 με την προσφορα που εχει αυτο τον καιρο γιατι χρειαζομαι κ λιγο μεγαλυτερη οθονη σε καποια πραγματα κ αφου μεγαλωνουμε οσο να μας δυσκολευει η 4αρα του iphone:)

 

Ελπιζω του χρονου εαν υπαρχουν κ τα οικονομικα κ αν δωσει λιγο μεγαλυτερη οθονη να αλλαξω το 5αρι:)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το 5 δεν υπάρχει πραγματικός λόγος να αναβαθμίσει
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τι με ρωτάει να απαντήσω το συγκεκριμένο POLL.

 

α) Εάν θα αγόραζα μία συσκευή που κοστίζει 740+ ευρώ;

 

β) Εάν αξίζει μία συσκευή 740+ ευρώ;

 

γ) Εάν έχω 740+ ευρώ να διαθέσω;

 

Πως μπορώ εγώ να τοποθετηθώ στο ερωτηματολόγιο όταν δεν πιστεύω ότι οι συσκευές αξίζουν 740+ ευρώ αλλά είναι η μόνη συσκευή που μου ταιριάζει και ταυτόχρονα δεν μπορώ να διαθέσω αυτά τα χρήματα ;

 

Η απάντηση θα μπορούσε να είναι απλή. Όχι δεν θα αγοράσω. Θέλω, αλλά δεν μπορώ.

 

Το συμπέρασμα του POLL θα είναι τελικά, αν θα κάνει πωλήσεις το νέο(α) iphone στην Ελλάδα;

Γιατί το πραγματικό αποτέλεσμα πιθανόν να είναι αντιστρόφος ανάλογο.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλει μεγαλύτερη οθόνη , θα το σκεφτώ σοβαρά
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτυχε να δω και τα 2 νέα μοντέλα από κοντά, καμία εντύπωση προσωπικά.. Λειτουργικό και μέγεθος οθόνης δεν είναι για μένα
Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone είναι οι καλύτερες συσκευές μακράν που υπάρχουν. Σε design και μάρκετινγκ. Όσο και να έσφιξα το μυαλό μου να γράψω οτιδήποτε άλλο (πριν κανένα χρόνο ίσως να έγραφα και ποικιλία εφαρμογών) δεν κατάφερα να βρω. Ο λόγος ου πουλάει είναι καθαρά και μόνον αυτός. Το design και το μάρκετινγκ. Οι χρήστες που συνεχίζουν να το αγοράζουν είναι αυτοί που θέλουν μόνον το image που τους προσφέρει όπως και ένα κόσμημα.

 

Άσχετα με την δική μου γνώμη και πολλών που μόνο κόσμημα δεν μπορεί να χαρακτηρίσει κανείς ένα κινητό τηλέφωνο. Οι λάτρεις της εταιρίας Apple θεωρούν ότι είναι κόσμημα. Και όντως σε κάθε επιδότησή τους απλά ανανεώνουν το image τους με το να έχουν την τελευταία έκδοση του κινητού της εταιρίας. Τώρα όμως αυτό έχει αλλάξει και για αυτό τα νούμερα πλέον κλείνουν προς τα κάτω. Ακόμη και οι χρήστες που λατρεύουν το iOS έχουν αρχίσει και απομακρύνοντα από αυτό όσο σταθερό και ομαλό να το κάνει η Apple.

 

Μόνον αν αλλάξει ριζικά την στρατηγική της θα μπορέσει να σταθεί στην αγορά με τόσο ισχυρό ανταγωνισμό. Να ρίξει τις τιμές στα επίπεδα του ανταγωνισμού και να αλλάξει έστω και λίγο το λογισμικό της. Φυσικά να δώσει και απλόχερα τα καλούδια που οι άλλες εταιρίες προσφέρουν. Μεγαλύτερη και ποιοτικότερη οθόνη, ισχυρότερους επεξεργαστές (όχι δεν είναι ισχυρός ο Α7 σε σχέση με τον ανταγωνισμό και αφήστε τι λέει ο ηλεκτρονικός τύπος γιατί δεν ισχύει σχεδόν τίποτε) καλύτερη κάμερα και δυνατότητες κλπ κλπ. Με μια τιμή κοντά στα 400-500 ευρώ και όλα τα παραπάνω που αναφέρω (μην παραλείψω και την επέκταση μνήμης φυσικά) η γνώμη μου είναι ότι θα ΤΟΥΣ ΕΘΑΒΕ όλους.

 

Αλλά λόγο του ότι δεν το κάνει όσο θα υπάρχει ο κόσμος που "τσιμπάει" από τν ανελέητη διαφίμηση και το πονηρό μάρκετινγκ δεν θα το κάνει. Αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ κοντά η εποχή που θα συναγωνίζεται σε τιμές και κόστος προς απόδοση όχι τα κινητά της Samsung και της LG αλλά τα φθηνότερα κινέζικα!

 

Και αυτό το λέω γιατί είμαι σίγουρος ότι έχει ακόμη μέλλον η Apple και δεν νομίζω να συνεχίσει την ίδια στρατηγική που ακολουθεί χρόνια τώρα.

 

Σε αυτά που προσφέρει το iPhone 5s (το 5c απλά το θεωρώ κουταμάρα και να το αναφέρω) αν κόστιζε 200-250 ευρώ ΣΙΓΟΥΡΑ θα το αγόραζα. 251 ευρώ και πάνω ούτε καν να το σκεφτώ. Και φαντάζομαι είναι πολύς κόσμος που έχει την ίδια άποψη με μένα (βλέποντας και την ψηφοφορία).

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

θεωρω τα iphone υπερτιμημενα:mad: σε σχεση με συσκευες αλλων κατασκευαστων που προσφερουν περισσοτερα σε πιο χαμηλη τιμη:)
Link to comment
Share on other sites

Να προτεινω κατι στη συντακτικη ομαδα ? Μπορει να μπει ενα επιπλεον ερωτημα ? Αν απο αυτους που δεν αγορασουν (συμπεριλαμβανομενου και εμενα) καποιος προκειται να παρει ipad air η το νεο mini... Αν επιβεβαιωθω, η apple εχει χασει το παιχνιδι στα κινητα αλλα διατηρει κυριαρχη θεση στα tablets.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τι με ρωτάει να απαντήσω το συγκεκριμένο POLL.

 

α) Εάν θα αγόραζα μία συσκευή που κοστίζει 740+ ευρώ;

 

β) Εάν αξίζει μία συσκευή 740+ ευρώ;

 

γ) Εάν έχω 740+ ευρώ να διαθέσω;

 

Πως μπορώ εγώ να τοποθετηθώ στο ερωτηματολόγιο όταν δεν πιστεύω ότι οι συσκευές αξίζουν 740+ ευρώ αλλά είναι η μόνη συσκευή που μου ταιριάζει και ταυτόχρονα δεν μπορώ να διαθέσω αυτά τα χρήματα ;

 

Η απάντηση θα μπορούσε να είναι απλή. Όχι δεν θα αγοράσω. Θέλω, αλλά δεν μπορώ.

 

Το συμπέρασμα του POLL θα είναι τελικά, αν θα κάνει πωλήσεις το νέο(α) iphone στην Ελλάδα;

Γιατί το πραγματικό αποτέλεσμα πιθανόν να είναι αντιστρόφως ανάλογο.

 

Φίλε μου, το βασάνισες πολύ. Ένα απλό Poll είναι μέσα στη "μόδα" των ημερών.

Όλοι οι επαγγελματίες της αγοράς ψαρεύουν, στις μέρες μας, να μάθουν τις προθέσεις των υποψηφίων πελατών, πιθανώς για να κανονίσουν τις δικές τους παραγγελίες.

Δεν είναι poll για το αν (γενικά και αόριστα) μας αρέσει το iPhone.

 

Τις τελευταίες ημέρες έχω λάβει πολλά emails από εταιρείες κινητής έως e-shops τα οποία σε προτρέπουν να δηλώσεις ενδιαφέρον για την αγορά του 5S ή του 5C.

Είναι φυσιολογικό. Το κάνουν, τελευταία, και για άλλα προϊόντα. Η κρίση, βλέπετε, δεν επιτρέπει "λάθη" στο στοκάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

το πραγματικό αποτέλεσμα πιθανόν να είναι αντιστρόφος ανάλογο.

 

Ειμαι σιγουρος 100% οτι ετσι και θα γινει.

Προσωπικα ,ποτε δεν σκοπευω να παρω iphone μιας και σνομπαρω μια εταιρια που μου πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες.Να πω οτι εχει κατι το κορυφαιο εναντι του ανταγωνισμου , να δικαιολογησω τα λεφτα που μου ζηταει αλλα τι ; Οθονη μεγαλη δεν εχει , καμερα βρισκεις αλλου καλυτερη , ραδιο δεν , καρτα μνημης δεν , κλειδωματα .... Τα 64 μπιτ η αρθρα του τυπου , "γρηγοροτερο κινητο του κοσμου" δε μου λενε τιποτα.

Μιλαω για εμενα και μονο , μην πεσετε να με φατε :lol:

 

Ολα εχουν να κανουν με τις αναγκες του καθενος και το πορτοφολι φυσικα.

Για την ωρα με καλυπτει πληρως το Νexus 7 gen1 που κανει τα παντα και για τα υπολοιπα το προσφατα αγορασμενο Razr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...