Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ειχε εξ αρχης?

 

Φαίνονταν μια μικρή λευκή γραμμή σε μαύρο φόντο σε μιά γωνία της οθόνης. Ο τεχνικός δεν είδε την γραμμή. Ο οποίος ήταν τόσο σχετικός που ειπε να μου στείλει πίσω το iPad για να αφαιρέσω το Apple ID διαφορετικά δεν ανοίγει όπως ειπε! Του εξήγησα πως θα αφαιρεθεί το Apple ID απο το iPhone. Ναι καλα διαβάσατε εγώ εξήγησα στον τεχνικό.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα τελευταία μηνύματα περί θηκών μετακινήθηκαν στο αντίστοιχο θέμα.

Θα σας παρακαλέσω για ό,τι έχει σχέση με αξεσουάρ, να απευθύνεστε στο θέμα: [Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένα δείγμα της μπαταρίας του!

 

 

http://img607.imageshack.us/img607/10/epjv.png

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονταν μια μικρή λευκή γραμμή σε μαύρο φόντο σε μιά γωνία της οθόνης. Ο τεχνικός δεν είδε την γραμμή. Ο οποίος ήταν τόσο σχετικός που ειπε να μου στείλει πίσω το iPad για να αφαιρέσω το Apple ID διαφορετικά δεν ανοίγει όπως ειπε! Του εξήγησα πως θα αφαιρεθεί το Apple ID απο το iPhone. Ναι καλα διαβάσατε εγώ εξήγησα στον τεχνικό.

 

Αν πηγες στην ναβαρινου να ξερεις οτι ειναι ασχετοι!προπερσι ειχα μαλωσει για το ipad 3rd generation και μετα απο επικοινωνια με την apple μου ειπαν οτι δεν συνεργαζονται μαζι τους!!!δεν ξερω αν αλλαξε κατι αλλα παρε ενα τηλεφωνο στην apple...

Link to comment
Share on other sites

Αν πηγες στην ναβαρινου να ξερεις οτι ειναι ασχετοι!προπερσι ειχα μαλωσει για το ipad 3rd generation και μετα απο επικοινωνια με την apple μου ειπαν οτι δεν συνεργαζονται μαζι τους!!!δεν ξερω αν αλλαξε κατι αλλα παρε ενα τηλεφωνο στην apple...

 

Στην infoquest στην Αθήνα πήγε μέσω public. Η απάντηση ήταν πως ολα τα air έτσι ειναι.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Στην infoquest στην Αθήνα πήγε μέσω public. Η απάντηση ήταν πως ολα τα air έτσι ειναι.

 

Τελικα,ειναι ετσι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,ειναι ετσι;

 

Αυτό δεν το ξέρω. Και αλλού διάβασα οτι έτσι ειναι.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το air cellular (16gb); Αν ναι, ποιές οι εντυπώσεις του με το gps; Επίσης υπάρχει κανένα μαγαζί εδώ στην Αθήνα που να το έχει πιο φθηνά από 589ευρώ; Δεν θα θεωρείται διαφήμιση γιατί μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα καθώς άνοιξα το safari η συσκευή κόλλησε τελείως. Έμεινε για περίπου μισό λεπτό κολλημένη και μετά έκανε μόνη της επανεκκινηση. Είχα τα force close τώρα ήρθε κι αυτό. Ξεφύγαμε...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα καθώς άνοιξα το safari η συσκευή κόλλησε τελείως. Έμεινε για περίπου μισό λεπτό κολλημένη και μετά έκανε μόνη της επανεκκινηση. Είχα τα force close τώρα ήρθε κι αυτό. Ξεφύγαμε...

 

Κι εμενα,εξακολουθει να χανει αρκετες φορες, τη σελιδα που γραφω σε διαφορα σαιτ,και με ριχνει στην αρχικη με τα εικονιδια.

Επισης,του τη δινει πότε πότε,και μου βαζει το τελικό σιγμα αντι για το κανονικό,στο μεσο λεξεων.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επισης,του τη δινει πότε πότε,και μου βαζει το τελικό σιγμα αντι για το κανονικό,στο μεσο λεξεων.:mad:

 

Αυτό με το τελικό σίγμα και σε εμένα σπάει τα νεύρα. Και στο iPhone το κάνει.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα,εξακολουθει να χανει αρκετες φορες, τη σελιδα που γραφω σε διαφορα σαιτ,και με ριχνει στην αρχικη με τα εικονιδια.

Επισης,του τη δινει πότε πότε,και μου βαζει το τελικό σιγμα αντι για το κανονικό,στο μεσο λεξεων.:mad:

 

Στο μεσο των λεξεων , οταν διαρθωνεις μια λεξη και βαζεις σιγμα, βαζει το τελικο, ετσι ειναι. Αν θελεις να το αποφυγεις, αφηνε ενα κενο απο την επομενη λεξη πριν βαλεις το σιγμα.

 

Για τη σελιδα που λες οτι χανει, πες μου ποια σελιδα ανοιγεις, γιατι ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει σε συγκεκριμένες σελίδες. Το κάνει σε άσχετες φάσεις. Τουλάχιστον εγώ δεν πρόσεξα κάποια σχέση τέτοιου είδους. Μπορεί να είμαι μέσα στο myphone ή στο ebay ή οπουδήποτε και ξαφνικά να με πετάξει έξω.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρονια που ειχα ipad (ipad1) επεστρεψα με το air και φυσικα εχω καταενθουσιαστει με την οθονη του αυτονομια κτλ... Θελω να ρωτησω, υπαρχει καμια σελιδα με τις καθημερινες προσφορες που βγαινουν σε εφαρμογες? Και καμια αλλη με must apps?

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

funk για το πρωτο σου ερωτημα υπαρχει το appsfire! κανει καλη δουλιτσα!Τωρα για το δευτερο δεν υπαρχουν must have apps γιατι καθε ενας μας εχει διαφορετικες αναγκες!
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκαιο, έτσι όπως το ρώτησα φαίνεται πολύ γενική ερώτηση. Ψάχνω apps για αναπαραγωγή αρχείων βίντεο που να υποστηρίζει υποτιτλους, για μεταφορά φωτογραφιών χώρις iTunes αλλά και για επεξεργασία raw αρχείων..

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά αρχειων χωρις itunes μπορεις να τσεκαρεις καποιο cloude service οπως dropbox , box , google drive κλπ... εγω δουλευω το dropbox γιατι μου αρεσει περισσοτερο το interface του και ειναι crossplatform εδω και χρονια!

 

Τωρα για movie player με subs ειναι αναλογα τις αναγκες σου...εγω ψαχνω κατι για αναπαραγωγη mkv 1080p ο οποιος να μπορει να streamαρει απο samba γιατι τα αρχεια ειναι τεραστια..επισης καλο θα ηταν να εχει hardware acceleration αλλα δεν εχω βρει ακομα κατι ουτε καν στις εμπορικες εφαρμογες, αν εχει κανεις υποψιν του κατι ας πει :-/

Link to comment
Share on other sites

Στο μεσο των λεξεων , οταν διαρθωνεις μια λεξη και βαζεις σιγμα, βαζει το τελικο, ετσι ειναι. Αν θελεις να το αποφυγεις, αφηνε ενα κενο απο την επομενη λεξη πριν βαλεις το σιγμα.

 

Για τη σελιδα που λες οτι χανει, πες μου ποια σελιδα ανοιγεις, γιατι ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα.

Χαιρετω.

Για το τελικο σιγμα να το ξαναγραψω τι εννοω.Πες οτι γραφω αστρονομος.Ε,αμα του την κατσει,θα γραψει αςτρονομος.Και αυτο,δεν ξερω ποτε γινεται,αν υπαρχει δηλαδη και κατι αλλο μαζι, που το πυροδοτει για να γινει.

Επειδη δεν καταλαβα αυτο που εγραψες,μπορεις σε παρακαλω να το ξαναγραψεις;

Οσον αφορα τωρα στη σελιδα,ας πουμε οτι ειμαι σε μια σελιδα του σκαι.gr,εκει που ειναι τα σχόλια που ανηκουν στην ομαδα discus.Παω να διαβασω,ή και να γραψω κανα σχόλιο καμια φορα,και ξαφνικά,κανει μπραφ,και πεταγεται στην αρχικη σελιδα,στα εικονιδια δηλαδη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Για το τελικο σιγμα να το ξαναγραψω τι εννοω.Πες οτι γραφω αστρονομος.Ε,αμα του την κατσει,θα γραψει αςτρονομος.Και αυτο,δεν ξερω ποτε γινεται,αν υπαρχει δηλαδη και κατι αλλο μαζι, που το πυροδοτει για να γινει.

Επειδη δεν καταλαβα αυτο που εγραψες,μπορεις σε παρακαλω να το ξαναγραψεις;

Οσον αφορα τωρα στη σελιδα,ας πουμε οτι ειμαι σε μια σελιδα του σκαι.gr,εκει που ειναι τα σχόλια που ανηκουν στην ομαδα discus.Παω να διαβασω,ή και να γραψω κανα σχόλιο καμια φορα,και ξαφνικά,κανει μπραφ,και πεταγεται στην αρχικη σελιδα,στα εικονιδια δηλαδη.

 

Λοιπόν, Θόδωρε, αν γράψεις τη λέξη αστρονόμος μια και έξω, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αν όμως γράψεις τη λέξη κάνοντας κάποιο λάθος και μετά πάς να τη διορθώσεις , τότε μπορεί να έχεις πρόβλημα.

πχ: αν κατά λάθος αντί για αστρονόμος γράψεις αδτρονόμος και πάς να τη διορθώσεις, σβήσεις το δ και βάλεις σίγμα, θα στο βγάλει τελικό. Πρέπει να σβήσεις το δ, να αφήσεις ένα κενό από την υπόλοιπη λέξη (α τρονόμος) , να βάλεις το σίγμα

(ασ τρονόμος) δίπλα στο άλφα και μετά να σβήσεις το κενό. (αστρονόμος).

Δοκίμασέ το (ελπίζω να το είπα κατανοητά).

 

Επίσης, αυτό που λες για τον safari, μάλλον είναι πρόβλημα που θα λυθεί με κάποια αναβάθμιση ή οι σελίδες που ανοίγεις είναι πολύ βαριές. Εμένα έχει πάρα πολύ καιρό να μου το κάνει στο ipad mini.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Θόδωρε, αν γράψεις τη λέξη αστρονόμος μια και έξω, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αν όμως γράψεις τη λέξη κάνοντας κάποιο λάθος και μετά πάς να τη διορθώσεις , τότε μπορεί να έχεις πρόβλημα.

πχ: αν κατά λάθος αντί για αστρονόμος γράψεις αδτρονόμος και πάς να τη διορθώσεις, σβήσεις το δ και βάλεις σίγμα, θα στο βγάλει τελικό. Πρέπει να σβήσεις το δ, να αφήσεις ένα κενό από την υπόλοιπη λέξη (α τρονόμος) , να βάλεις το σίγμα

(ασ τρονόμος) δίπλα στο άλφα και μετά να σβήσεις το κενό. (αστρονόμος).

Δοκίμασέ το (ελπίζω να το είπα κατανοητά).

 

Επίσης, αυτό που λες για τον safari, μάλλον είναι πρόβλημα που θα λυθεί με κάποια αναβάθμιση ή οι σελίδες που ανοίγεις είναι πολύ βαριές. Εμένα έχει πάρα πολύ καιρό να μου το κάνει στο ipad mini.

Καταλαβα,ευχαριστω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Θόδωρε, αν γράψεις τη λέξη αστρονόμος μια και έξω, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αν όμως γράψεις τη λέξη κάνοντας κάποιο λάθος και μετά πάς να τη διορθώσεις , τότε μπορεί να έχεις πρόβλημα.

πχ: αν κατά λάθος αντί για αστρονόμος γράψεις αδτρονόμος και πάς να τη διορθώσεις, σβήσεις το δ και βάλεις σίγμα, θα στο βγάλει τελικό. Πρέπει να σβήσεις το δ, να αφήσεις ένα κενό από την υπόλοιπη λέξη (α τρονόμος) , να βάλεις το σίγμα

(ασ τρονόμος) δίπλα στο άλφα και μετά να σβήσεις το κενό. (αστρονόμος).

Δοκίμασέ το (ελπίζω να το είπα κατανοητά).

 

Επίσης, αυτό που λες για τον safari, μάλλον είναι πρόβλημα που θα λυθεί με κάποια αναβάθμιση ή οι σελίδες που ανοίγεις είναι πολύ βαριές. Εμένα έχει πάρα πολύ καιρό να μου το κάνει στο ipad mini.

 

Γιάννη αυτό μου συμβαίνει πολυ τακτικά με το σ που το κάνει ς και ειναι πολυ αλλόκοτο και εκνευριστικό,να λυθεί σε μόνιμο βαθμό με κάποιο τρόπο υπάρχει?

Φαντάσου για κάθε σ να κανω τη διαδικασία που είπες.

Για αυτό μην παρεξηγηθεί που πολλές φορές το διαβάζεται απο γραφόμενα μου με iPad χα χα......

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αυτό μου συμβαίνει πολυ τακτικά με το σ που το κάνει ς και ειναι πολυ αλλόκοτο και εκνευριστικό,να λυθεί σε μόνιμο βαθμό με κάποιο τρόπο υπάρχει?

Φαντάσου για κάθε σ να κανω τη διαδικασία που είπες.

Για αυτό μην παρεξηγηθεί που πολλές φορές το διαβάζεται απο γραφόμενα μου με iPad χα χα......

 

Και εμενα κου το κανει μωρε, χαζοbug ειναι...

Δεν σε παρεξηγουμε..:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειδα εχθες το ipad air διπλα σε mini retina και να πω την αληθεια δεν μου κακοφανηκαν οι διαστασεις του,αντιθετα μου αρεσε η αισθηση στο χερι και το οτι μου φανηκε ελαφρυτερο απο οτι νομιζα για 10ιντσο tablet.

Και τωρα εχω μπει σε διλημμα ειναι η αληθεια μιας και απο την επομενη εβδομαδα θα ειναι αμεσα διαθεσιμο και το mini retina και σε λευκο το air απο expansys.:confused::p

Η λογικη λεει mini βαση της χρησης που κανω,αλλα η επιθυμια μαλλον προς το air ετσι οπως το ειδα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειδα εχθες το ipad air διπλα σε mini retina και να πω την αληθεια δεν μου κακοφανηκαν οι διαστασεις του,αντιθετα μου αρεσε η αισθηση στο χερι και το οτι μου φανηκε ελαφρυτερο απο οτι νομιζα για 10ιντσο tablet.

Και τωρα εχω μπει σε διλημμα ειναι η αληθεια μιας και απο την επομενη εβδομαδα θα ειναι αμεσα διαθεσιμο και το mini retina και σε λευκο το air απο expansys.:confused::p

Η λογικη λεει mini βαση της χρησης που κανω,αλλα η επιθυμια μαλλον προς το air ετσι οπως το ειδα.

 

Το "προβλημα" με το μεγαλο ipad ειναι οτι το υψος του παρεμεινε το ιδιο.

Με τετοιο υψος δεν μπαινει σε κανενα τσαντακι ωμου, ωστε να το εχεις μαζι σου οταν δεν κουβαλας καποιο χαρτοφυλακα.

Ενω το μινι, το βαζω στο τσαντακι, μαζι με κινητο και πορτοφολι και ειμαι οκ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το "προβλημα" με το μεγαλο ipad ειναι οτι το υψος του παρεμεινε το ιδιο.

Με τετοιο υψος δεν μπαινει σε κανενα τσαντακι ωμου, ωστε να το εχεις μαζι σου οταν δεν κουβαλας καποιο χαρτοφυλακα.

Ενω το μινι, το βαζω στο τσαντακι, μαζι με κινητο και πορτοφολι και ειμαι οκ.:)

 

Η φορητοτητα ειναι μεγαλο θεμα.και αφορα τον καθενα προσωπικα.εγω συνηθως κουβαλω τσαντα μαζι μου οποτε και ενα air θα με βολευε.αλλο αν επελεξα μινι γιατι στο σπιτι η μεγαλη οθονη απο ενα σημειο και μετα με κουραζει στα ματια.πρεπει να την κρατω σε αποσταση ενω το μινι δε με ενοχλει.

Παντως σαν μηχανημα το air τα αξιζει τα λεφτα του.τωρα οποιος θελει πιο κομπακτ μεγεθος αβλεπει μινι.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...