Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την CloudyG2_3.1 και όντος ο ήχος είναι πολύ μα πολύ χαμηλός, πέρασα το παρακάτω Zip με TWRP και όλοι οι ήχοι ακουγόταν πολύ δυνατά...;)

 

https://www.dropbox.com/s/t21z7smxcpoa9yl/HighVolumenBoost.zip?dl=0

 

*** πάντως τρέχει μια χαρά, είχα G2 και τώρα έχω G4 mini:lol::lol::lol:

 

Το πέρασα και εγώ. Αν θελήσω μπορώ να το αφαιρεσω?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

Βρε Κωστή στο ποστ 10 λέει κάτι για dirty flashed

 

Επίσης στην αρχή λέει ότι... Based on V30b (VK 4.1)

 

Εγώ δηλαδή που έχω VK 4.1 μπορώ να της ''πατήσω μιά'' και να μπει χωρίς wipes και λοιπές σαχλαμάρες?:confused::lol:

 

Κάποιος ''εκλεκτός'' συμφορουμίτης (pdimi? titaras?) νομίζω είχε κάνει στου cloudy πιό παλιά dirty με επιτυχία...

 

Το σκεφτομαι σοβαρά μιάς και είμαι του μπλε πολύ...:D

 

Δεν ξερω καθολου.....εγω πα τως δεν το διακινδυνευω.....δεν θελω brickarismata και bootloops αρκετα

 

Οταν ειναι <<συγγενικες>> οι ρομ πχ cloudy2.1 με 2.2 ή αυτες που αναφερεις το dirty flash εχει πολλες πιθανοτητες επιτυχιας

Κανε ενα nandroind backup για καλο ή για κακο, κανε wipe cashe/dalvic μονο και φλασαρε τη νεα ρομ χωρις φοβο και παθος!

 

Λοιπόν το έκανα το dirty flashing και πήγε μιά χαρά... σε 5 λεπτά ήμουν έτοιμος... :up::yahoo:

 

420dpi? Σκοτώνει λέμε , πολύ πληροφορία σε μία οθόνη...

 

Ευχαριστώ Κωστή για το report...;)

 

Τον Cloudy τον κατέβασα αλλά... ας περιμένει , οι φίλοι του οι Βιετναμέζοι έχουν προτεραιότητα:lol:

 

Τώρα είμαι έτσι... και μου αρέσει πολύυυ...;)

 

http://s5.postimg.org/qfnn2ga87/image.jpg

 

http://s5.postimg.org/9pc9d4bt3/image.jpg

 

http://s5.postimg.org/bif61fwzr/image.jpg

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

εγω την φλασαρα πανω στην δικια του europe_open 30b,με ρουτ κ ρεκοβερι εννοειται,εκανα τα wipe μονο εγκατασταση την cloudy και ημουν ετοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ. Αν θελήσω μπορώ να το αφαιρεσω?

 

Μια λύση είναι να περάσεις το στοκ Volume ZIP https://www.dropbox.com/s/d3xoi30pfr56zdx/LP-StockVolumn.zip?dl=0

Μία άλλη λύση είναι να περάσεις τη ρομ από πάνω

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω την καινουργια του cloudyfa...Εγω ερχομουν απο cloudyg2 2.2 και το μονο που εκανα ειναι

1.wipe τα κλασικά

2.φλασαρα kitkat bootloader

3.φλασαρα lp baseband

4.εγκατασταση ρομ και ολα κομπλε...

Οπότε οσοι ερχεστε απο 2.2 καντε το αφοβα...Επισης και σε μενα μια χαρα δουλευει ο dori, μαλιστα δουλεψε και το back up που ειχα παρει οταν ημουν με kit kat...

Αντε να περασει καμια εβδομαδα να δουμε τι ψαρια πιανει και αυτη :D:p:D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε μάγκες...ή καινούρια cloudy αν είδα καλά είναι όντως 60-70th mb λιγότερα?? Πως το έκανε ο άνθρωπος?
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω την καινουργια του cloudyfa...Εγω ερχομουν απο cloudyg2 2.2 και το μονο που εκανα ειναι

1.wipe τα κλασικά

2.φλασαρα kitkat bootloader

3.φλασαρα lp baseband

4.εγκατασταση ρομ και ολα κομπλε...

Οπότε οσοι ερχεστε απο 2.2 καντε το αφοβα...Επισης και σε μενα μια χαρα δουλευει ο dori, μαλιστα δουλεψε και το back up που ειχα παρει οταν ημουν με kit kat...

Αντε να περασει καμια εβδομαδα να δουμε τι ψαρια πιανει και αυτη :D:p:D

 

 

Που βρίσκουμε τη kitkat bootloader / lp baseband? Ευχαριστώ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ένα bug που βρήκα είναι ότι κάνει αργή φόρτιση με την καινούρια cloudy.

 

Μηπως δεν εκατσε καλά η ρομ...Εγω που το αφησα για λιγο να φορτισει νομιζω πως κανονικα το φορτισε

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η νέα ROM του Cloudy. Τόσο smooth ούτε την πρώτη μέρα.

 

Παιδιά με το xposed τι παίζει; Το APM+ λειτουργεί σε κανέναν;

Ξέρετε αν υπάρχει Module σαν το No Lock Home για Lollipop; (Update: Βρήκα λύση και ίσως βοηθήσει και άλλους. Στο GravityBox - Διάφορες - WiFi Priority. Κάνει την ίδια δουλειά.

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το xposed τι γινεται;Εφτιαξε καθολου;Γιατι καποια δε δουλευανε μεχρι προτινος.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδες φλασαρα την νεα cloudy και βγαζει συνεχεια οτι το QMemo+ εχει σταματησει και δεν ανοιγει καν..

Συμβαινει και σε κανεναν αλλο?

 

Επισης οταν επιλεγουμε στον Aroma installer τα APN+ για το ιντερνατιοναλ, τι εννοει?? αμα δεν το επιλεξουμε δεν μπορουμε να εχουν data??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ένα bug που βρήκα είναι ότι κάνει αργή φόρτιση με την καινούρια cloudy.

 

Δυστυχως λογω αυξημενου φορτου εργασιας δεν ειχα τη τιμη και τη χαρα να φλασαρω την τοσο αναμενομενη Cloudy (θα περμενω Σ/Κ ). Με ενδιαφερον παρακαλουθω τις αντιδρασεις (οπως και ο Cloudyfa ,ηδη εχει αρχισει και απανταει) και σιγουρα το πιο βασικο ειναι μαλλον το bug με την αργη φορτιση και λεω μαλλον γιατι δεν υπαρχουν παραπονα απο ολους.

Μια πρωτη σκεψη ειναι μεσω του κερνελ του DorimanX να πειραξει καποιος τα mA φορτισης και μια δευτερη μια και εχω καποια σχεση με το αντικειμενο να χρησιμοποιησει καποιος 5V φορτιστη (πχ απο ενα ταμπλετ) με πανω απο 1,8 Α που ειναι ο στοκ (πχ 2Α), δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για <καψιμο> διοτι τα V κανουν τη ζημια και οχι τα Α στην προκειμενη περιπτωση, επισης ρολο παιζει και το παχος του καλωδιου φορτισης, οσο πιο παχυ τοσο πιο πολλα Α περνουν (μικροτερη αντισταση) αρα πιο γρηγορη φορτιση.

Τελος θελω να πιστευω οτι και ο ιδιος ο Cloudyfa θα επιληφθεί εαν οντως ειναι κατι σοβαρο

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αργή φόρτιση το διάβασα από πολλούς. Μην ξεχνάμε και αυτούς που δε γράφουν. Επίσης κάποιοι δεν έχουν δοκιμάσει να το φορτισουν μετά τη νέα ρομ.

Από όσο μπόρεσα να παρατηρήσω δεν ξεκινάει άμεσα με αργή φόρτιση αλλά κατά τη διάρκεια είδα ότι έπεφτε.

Έβαλα dori kernel το μεσημέρι και τώρα το βράδυ που το έβαλα κανα 20λεπτο έδειχνε 1450mah. Κάπως καλύτερα.

Το άλλο σίγουρο bug είναι ο πολύ χαμηλος ήχος στις ειδοποιήσεις και ειδικά στα εισερχόμενα μηνύματα. Στο viber είναι καλύτερος ο ήχος.

Αυτό δε λύνεται ούτε με ρυθμίσεις μέσα από τον kernel.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αργή φόρτιση το διάβασα από πολλούς. Μην ξεχνάμε και αυτούς που δε γράφουν. Επίσης κάποιοι δεν έχουν δοκιμάσει να το φορτισουν μετά τη νέα ρομ.

Από όσο μπόρεσα να παρατηρήσω δεν ξεκινάει άμεσα με αργή φόρτιση αλλά κατά τη διάρκεια είδα ότι έπεφτε.

Έβαλα dori kernel το μεσημέρι και τώρα το βράδυ που το έβαλα κανα 20λεπτο έδειχνε 1450mah. Κάπως καλύτερα.

Το άλλο σίγουρο bug είναι ο πολύ χαμηλος ήχος στις ειδοποιήσεις και ειδικά στα εισερχόμενα μηνύματα. Στο viber είναι καλύτερος ο ήχος.

Αυτό δε λύνεται ούτε με ρυθμίσεις μέσα από τον kernel.

 

Tι Dori Kernel έβαλες ρε συ; Έκανα το λάθος και έβαλα κ γω τώρα το πιο πρόσφατο αλλά ξέχασα ότι αυτό ήταν για KK. Τώρα ανοίγει μόνο το recovery. Πως το φτιάχνουμε τώρα αυτό; Έβαλα και στο cerberus να μην ανοίγει το usb debugging...πφφφ

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Tι Dori Kernel έβαλες ρε συ; Έκανα το λάθος και έβαλα κ γω τώρα το πιο πρόσφατο αλλά ξέχασα ότι αυτό ήταν για KK. Τώρα ανοίγει μόνο το recovery. Πως το φτιάχνουμε τώρα αυτό; Έβαλα και στο cerberus να μην ανοίγει το usb debugging...πφφφ

Φλασαρε απ' το recovery τον σωστο kernel, μεσω OTG....

Link to comment
Share on other sites

Tι Dori Kernel έβαλες ρε συ; Έκανα το λάθος και έβαλα κ γω τώρα το πιο πρόσφατο αλλά ξέχασα ότι αυτό ήταν για KK. Τώρα ανοίγει μόνο το recovery. Πως το φτιάχνουμε τώρα αυτό; Έβαλα και στο cerberus να μην ανοίγει το usb debugging...πφφφ

 

Αφου εχεις ρικαβερι γιατι ανησυχεις? Κανε restore το μπακαπ αρχειο που θα επρεπε να εχεις κρατησει ή φλασαρε το σωστο κερνελ (LP αν καταλαβα καλα)

- Διπλο απαντησα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε απ' το recovery τον σωστο kernel, μεσω OTG....

Όλα KK είναι του dori. Δεν βλέπω πουθενά στη λίστα του Lollipop.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάπως πιο αργή η φόρτιση όντως. Περίπου 15 - 20 λεπτά έξτρα με πολύ πρόχειρους υπολογισμούς.
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ πάντως είναι εξαιρετική. Ένα δύο θεματακια που έχει είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα λυθούν

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το Kernel ο 2.9 είναι ο σωστός

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όλα KK είναι του dori. Δεν βλέπω πουθενά στη λίστα του Lollipop.

Απο 'δω θα κατεβάσεις τον 2.9

http://www.dorimanx.com/LG-LP/

Link to comment
Share on other sites

[/color]Για το Kernel ο 2.9 είναι ο σωστός

 

2.9; Αφού δεν έχει ο Dori για L. NO LOLLIPOP 5.x.x SUPPORT!!! λέει. Που το βρήκατε εσείς;

 

Update: Τώρα είδα το Link. Μισό

 

Update. Ok. OTG με στικακι. Ευχαριστώ. Ευτύχως πήρα πριν 1 εβδομαδα OTG :P

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και τώρα πως το περνάμε στο κινητό;

Σου εγραψα και πιο πισω! Τον βάζεις σε στικακι (OTG), και τον φλασάρεις απ' το recovery! Δε διαβάζει στικάκι η recovery σου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...