Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω ενα g2 d802 Ρουτ με cm12 και θέλω να το επαναφερω σε στοκ κατάσταση. Υπάρχει κανένας οδηγός? Είναι μπέρδεμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι βέβαια έχω περασμένη με το SRKTool. Για το Variant όμως τι κάνουμε αφού γίνουν τα υπόλοιπα;
Κοίτα πιό πάνω , σου απάντησα...

 

Καλημέρα. Έχω ενα g2 d802 Ρουτ με cm12 και θέλω να το επαναφερω σε στοκ κατάσταση. Υπάρχει κανένας οδηγός? Είναι μπέρδεμα?

 

Κοίτα εδώ και κάνε ότι ακριβώς λέει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Link δεν εχει ακομα...τωρα ανεβαινει.....οταν ανεβει θα το καταλαβεις

 

Από τα πανηγύρια ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πιό πάνω , σου απάντησα...

 

Λόγω καταιγισμού απαντήσεων δεν το πρόλαβα. Ωραία, άρα πολύ απλή διαδικασία!

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

[ROM][LP][Jun 16] -=- CloudyG2 3.1 -=- [D800/1/2 F320S/L/K LS/VS980]

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει γύρω στα 35 λεπτά. Την κατεβάζω στο τηλέφωνο , το έχω κολλήσει στο ρουτερ.

Ο άνθρωπος δεν παίζεται, ούτε 1,2GB δεν είναι

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει γύρω στα 35 λεπτά. Την κατεβάζω στο τηλέφωνο , το έχω κολλήσει στο ρουτερ.

Ο άνθρωπος δεν παίζεται, ούτε 1,2GB δεν είναι

Εγω με 4G δεδομενα......εχει κατεβει ηδη η μιση

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται δεν είναι η συνέχεια της προηγούμενης rom που έχουμε οι περισσότεροι σε kitkat αλλά μία καινούργια και ουσιαστικά ένα port του G4.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες κατεβάστε φλασαρετε κ περιμένουμε εντυπώσεις αν αξίζει να φλασαρουμε κ εμείς οι νέοι... Δεν έχω φλασαρει ποτέ άλλη rom ούτε root δεν είμαι αλλά αν αξίζει θα το δοκιμάσω...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Θα φάει το usb σίδερο και το recovery ατσάλι.. Βλέπω στα screenshots ότι έχει quick remote ράδιο όμως δεν είδα ξέρετε αν έχει γιατί είναι βασικό.Λογικά θα έχει..Μακάρι να είναι γρήγορη και σταθερή για να την απολαύσουμε !! Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει σίγουρα , θα είναι σα να πήρες άλλο τηλέφωνο...;)

Όπως είπα σαν νέος έχω ενδοιασμούς μη κάνω καμιά πατάτα... Κάποιος έμπειρος να ποσταρει αναλυτικό οδηγό κ link από την αρχή μέχρι το τέλος...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε TWRP καλο ειναι εκτος απο nandroid backup , να παρετε και ενα backup μονο τα DATA !

δηλαδη τσεκαρετε μονο το DATA sto TWRP backup .... μετα οταν περασετε την λολλιποπ του cloudyfa , κανετε

restore mono ta DATA και λογικα θα στε μια χαρα ! με νεα ρομ και με τις ρυθμισεις , τις εφαρμογες και τα παντα ολα

που ειχατε στην λολλιποπ !!! αξιζει αυτο , κριμα που δεν εχω root kai twrp και θα πρεπει να επιστρεφω κιτ κατ και να

τα κανω ολα απο την αρχη αλλα αξιζει ο cloudyfa

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε TWRP καλο ειναι εκτος απο nandroid backup , να παρετε και ενα backup μονο τα DATA !

δηλαδη τσεκαρετε μονο το DATA sto TWRP backup .... μετα οταν περασετε την λολλιποπ του cloudyfa , κανετε

restore mono ta DATA και λογικα θα στε μια χαρα ! με νεα ρομ και με τις ρυθμισεις , τις εφαρμογες και τα παντα ολα

που ειχατε στην λολλιποπ !!! αξιζει αυτο , κριμα που δεν εχω root kai twrp και θα πρεπει να επιστρεφω κιτ κατ και να

τα κανω ολα απο την αρχη αλλα αξιζει ο cloudyfa

 

Τι εννοείς να επιστρέφεις κιτ κατ; Χρησιμοποιεί σαν base την κιτ κατ; Εγώ που είμαι lollipop 5.0.2 απλά δεν μπορώ να την περάσω από πάνω;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να επιστρέφεις κιτ κατ; Χρησιμοποιεί σαν base την κιτ κατ; Εγώ που είμαι lollipop 5.0.2 απλά δεν μπορώ να την περάσω από πάνω;

 

για μενα εννοουσα ..εχω λολλιποπ και δεν μπορω να κανω ουτε root ! γι αυτο για να περασω την λολλιποπ του cloudyfa θα το κανω μεσω κιτ κατ που εκει το root γινεται πανευκολα ! θα εχει οδηγιες ο cloudyfa , αλλα εαν εχεις root και twrp νομιζω θα μπορεις κανονικα να κανεις εγκατασταση !

 

επισης , αν εχεις τα 2 τελευταια μπορεις να παρεις μπακαπ to data και να μην ξαναστηνεις απο τηνα ρχη το τηλεφωνο ! backup data γινεται στο TWRP , απλα τσεακρεις μονο το data

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

για μενα εννοουσα ..εχω λολλιποπ και δεν μπορω να κανω ουτε root ! γι αυτο για να περασω την λολλιποπ του cloudyfa θα το κανω μεσω κιτ κατ που εκει το root γινεται πανευκολα ! θα εχει οδηγιες ο cloudyfa , αλλα εαν εχεις root και twrp νομιζω θα μπορεις κανονικα να κανεις εγκατασταση !

 

επισης , αν εχεις τα 2 τελευταια μπορεις να παρεις μπακαπ to data και να μην ξαναστηνεις απο τηνα ρχη το τηλεφωνο ! backup data γινεται στο TWRP , απλα τσεακρεις μονο το data

 

Έγινε, να είσαι καλά!

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...