Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο εχω και το εχω βαλει στον ιδιο φακελο. Υπαρχει προβλημα να το αφησω ετσι και να το κανω αυριο το πρωι? Θα με καρυδωσει ο αντρας μου τωρα.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο εχω και το εχω βαλει στον ιδιο φακελο. Υπαρχει προβλημα να το αφησω ετσι και να το κανω αυριο το πρωι? Θα με καρυδωσει ο αντρας μου τωρα.....

 

5 λεπτα θελει αν τα εχεις κανει ολα σωστα !

καντο τωρα να ηρεμησεις , αν σου βγαζει προβληματα αστο για αυριο ...

θα ειναι και ο κωστης εδω :D:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μου γραφει συνεχεια failed to connect to server. Να πω οτι η οθονη του κινητου εχει μονο το ορθογωνιο που λεει download mode. Φοβαμαι να το ξεσυνδεσω μηπως δεν μπαινει μετα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξεκιναει δηλαδη η εγκατασταση ; και μενα ελεγε διαφορα , δεν θυμαμαι τι ακριβως , αλλα μετα μια χαρα δουλευαν ολα !

 

αστο τοτε για αυριο

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει ξεκινήσει η διαδικασία και το βγάλεις δεν παθαίνει τίποτα. Από τη στιγμή που θα ξεκινήσει όμως κάνει περίπου 4 λεπτά και είναι έτοιμο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ξεκιναει τιποτα Πειτε μου το kdz για lollipop μπας και εχω κατεβασει λαθος
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ξεκιναει τιποτα Πειτε μου το kdz για lollipop μπας και εχω κατεβασει λαθος

 

πας εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

και κατεβαζεις την V30 για την χωρα του κινητου ..

θα το βρεις πανω στο κουτι , κατω απο το χρςμα πχ 6ES --> ισπανια

6DE --> γερμανια και μετα κατεβαζεις το αντιστοιχο kdz

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σωστά έχω κατεβάσειαλα θα το δω πάλι αύριο. Το άφησα συνδεμένο. Καλό βράδυ και σας ευχαριστώ πολύ όλους.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Σημερα παρατηρησα οτι στο g2 της γυναικας μου στην αριστερη πλευρα η οθονη εμφανισε κιτρινιλα η οποια φαινεται απιστευτα πολυ. Το σερβις ρε παιδια που ειναι και αν εχετε καποιες εμπειριες? Ευχαριστω εκ των προτερων

Την πέμπτη μουη ρθε απο την εγγύηση για τον ιδιο ακριβως λογο ολα κομπλε. 5 μερες εργάσιμες με ειπε θα κάνει, την 5η εργασιμη το πρωι ηταν σπιτι μου ,ακομα μου είπε ο τεχνικος αμα θελω να το παω εγω στο μαγαζι της θεσσαλονικης (λογικα και της Αθήνας) και να ζητήσω αλλω κινητο μεχρι να αντικατασταθει.Γενικα πολυ καλα σχολια για την εγγύηση και για τον τροπο εξυπηρέτησης και βοήθειας.Περιττό να πω οτι ολα ειναι τζάμπα.Ελπιζω να σε κάλυψα. Υ.Γ. οι 5 εργάσιμες ηταν λογικα για εμένα που ηρθε κουριερ απο κοζανη για να το στειλει στα κεντρικά. Ενας συμφορουμιτης ειχε πει 2-3 εργασιμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ευχαριστω για αλλη μια φορα για τη βοηθεια σας!!!!!! :)Ξανακατεβασα αρχεια, τα ξαναεκανα ολα απο την αρχη και καταφερα και περασα το kdz. Τωρα ειναι στη φαση που λεει android is updating....... Να υποθεσω οτι εχω χασει το root και το backup που ειχα?

Εννοειται οτι δεν με χαλαει πολυ απο τη στιγμη που ανοιξε το κινητο. .....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ευχαριστω για αλλη μια φορα για τη βοηθεια σας!!!!!! :)Ξανακατεβασα αρχεια, τα ξαναεκανα ολα απο την αρχη και καταφερα και περασα το kdz. Τωρα ειναι στη φαση που λεει android is updating....... Να υποθεσω οτι εχω χασει το root και το backup που ειχα?

Εννοειται οτι δεν με χαλαει πολυ απο τη στιγμη που ανοιξε το κινητο. .....

 

ναι , εχεις χασει τα παντα ..το κινητο ειναι λες και το ανοιξες τωρα για πρωτη φορα ! ετσι κι αλλιως , εχεις λιγο χρονο μεχρι να βγαλει ο cloudy την καινουρια ρομ του :D:D

 

γενικα με τετοια υποστηριξη που εχει το G2 , πολυ δυσκολα να το brickareis ....

εχουν βγαλει λυση για καθε πιθανο και απιθανο προβλημα ! !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ευχαριστω για αλλη μια φορα για τη βοηθεια σας!!!!!! :)Ξανακατεβασα αρχεια, τα ξαναεκανα ολα απο την αρχη και καταφερα και περασα το kdz. Τωρα ειναι στη φαση που λεει android is updating....... Να υποθεσω οτι εχω χασει το root και το backup που ειχα?

Εννοειται οτι δεν με χαλαει πολυ απο τη στιγμη που ανοιξε το κινητο. .....

Καλημερα.....σου το ειπα δεν εισαι για service...ολα λυνονται στο G2 και δεν χρειαζεται service...αν μπορεις πες με ποιον τροπο εφτιαξες το download mode :o

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σας ευχαριστώ. Πλέον έχω φοβηθεί λίγο για να περάσω άλλη ρομ.

Όταν γύρισα σπίτι χθες είχε κλείσει προφανώς από μπαταρία. Πάτησα volume up, το συνδεσα και μου έβγαλε την οθόνη με το ορθογωνιο που λέει download mode. Προσπαθούσα με τοflash tool αλλά τίποτα. Σήμερα το πρωί το αποσυνδεσα και προσπάθησα να μπω recovery. Με έβγαλε στην οθόνη με το κύκλο που λέει update. Ξανά κατέβασα kdz και το έβαλα σωστά στο φάκελο, ξανά κατέβασα τους drivers από το site της lg και παρόλο που το flash tool με έγραψε ότι δεν μπορούσε να συνδεθεί με το server, το κινητό άρχισε να περνάει το kdz. Το ωραίο ειναι ότι όταν πηγαινε να τελειώσει αυτό που λέει αναβάθμιση εφαρμογών έκλεισε..... Και λέω την πατήσαμε..... Αλλά ήταν η μπαταρία.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σας ευχαριστώ. Πλέον έχω φοβηθεί λίγο για να περάσω άλλη ρομ.

Όταν γύρισα σπίτι χθες είχε κλείσει προφανώς από μπαταρία. Πάτησα volume up, το συνδεσα και μου έβγαλε την οθόνη με το ορθογωνιο που λέει download mode. Προσπαθούσα με τοflash tool αλλά τίποτα. Σήμερα το πρωί το αποσυνδεσα και προσπάθησα να μπω recovery. Με έβγαλε στην οθόνη με το κύκλο που λέει update. Ξανά κατέβασα kdz και το έβαλα σωστά στο φάκελο, ξανά κατέβασα τους drivers από το site της lg και παρόλο που το flash tool με έγραψε ότι δεν μπορούσε να συνδεθεί με το server, το κινητό άρχισε να περνάει το kdz. Το ωραίο ειναι ότι όταν πηγαινε να τελειώσει αυτό που λέει αναβάθμιση εφαρμογών έκλεισε..... Και λέω την πατήσαμε..... Αλλά ήταν η μπαταρία.....

Mαλλον θα εγινε με τον τροπο που σου ειπα απλα θα εβγαζε ερρορ για εναν περιεργο τροπο....τεσπα σημασια εχει οτι εγινε.....μην φοβασαι για ρομ περνα αφοβα....απλα λιγο προσοχη και τα σωστα wipes και οδηγιες των devs :)

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον θα εγινε με τον τροπο που σου ειπα απλα θα εβγαζε ερρορ για εναν περιεργο τροπο....τεσπα σημασια εχει οτι εγινε.....μην φοβασαι για ρομ περνα αφοβα....απλα λιγο προσοχη και τα σωστα wipes και οδηγιες των devs :)

Το θέμα είναι ρε Κωστή γιατί μου το έκανε ? Μου έβγαλε να διαλέξω στο φλασαρισμα από τρία διαφορετικά (δεν ξέρω τι) κανένα όμως δεν ταίριαζε με κάποια γράμματα που ήταν γραμμένα πάνω στο κουτί μου. Άφησα επιλεγμενο το πρώτο και την πάτησα...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ρε Κωστή γιατί μου το έκανε ? Μου έβγαλε να διαλέξω στο φλασαρισμα από τρία διαφορετικά (δεν ξέρω τι) κανένα όμως δεν ταίριαζε με κάποια γράμματα που ήταν γραμμένα πάνω στο κουτί μου. Άφησα επιλεγμενο το πρώτο και την πάτησα...

Ξανα θυμησε μου....ποια τομ ηθελες να περασεις;

Link to comment
Share on other sites

Ξανα θυμησε μου....ποια τομ ηθελες να περασεις;

 

Του cloudy νομίζω η 3. Είναι το thread που έγραψε ότι ετοιμάζει την καινούρια.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Του cloudy νομίζω η 3. Είναι το thread που έγραψε ότι ετοιμάζει την καινούρια.

Μα η 3 δεν ειναι για το μοντελο μας ει ναι μονο για τα Κορεατικα.....τα γραφει κι ολας.....εμας μονο την 4.4.2 εχει βγαλει η οποια ειναι σε αλλο νημα και λεγεται cloudyG2 2.2......γι αυτο και το μπρικαρες.....καλυτερα να μας ρωτας πριν φλασαρεις καποια ρομ πριν τα μαθεις ολα τα κολπα ;):o.....καλυτερα περιμενε κα ε ροοτ και recovery και περιμενε να βγαλει για ολα τα μοντελα ο cloudyfa.....πιστευω να μην αργησει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μα η 3 δεν ειναι για το μοντελο μας ει ναι μονο για τα Κορεατικα.....τα γραφει κι ολας.....εμας μονο την 4.4.2 εχει βγαλει η οποια ειναι σε αλλο νημα και λεγεται cloudyG2 2.2......γι αυτο και το μπρικαρες.....καλυτερα να μας ρωτας πριν φλασαρεις καποια ρομ πριν τα μαθεις ολα τα κολπα ;):o.....καλυτερα περιμενε κα ε ροοτ και recovery και περιμενε να βγαλει για ολα τα μοντελα ο cloudyfa.....πιστευω να μην αργησει :rolleyes:

 

Α καλά.... Ρεζίλι έγινα...... Ντροπή......

 

Root και recovery είχα βάλει κανονικά. Την πατάτα την έκανα στη λάθος ρομ..... Πωπω ντροπή.......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

@flandra κουλαρισε ,να σκεφτεις στους xda ερχονται κατοχοι G3 και φλασαρουν G2 rom!!!! Δεν υπαρχει ντροπη για αυτο αλλωστε υπαρχουν τα φορουμ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά. Ένας από τους λόγους που πήρα το g2 είναι η υποστήριξη που έχει. Βαριέμαι εύκολα και θέλω να αλλάζω ρομ. Τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι ήταν δικιά μου βλακεία..... Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή κατέβασα. Για το δικό μας δεν είναι ?

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744

Είναι αυτή που δεν έχει τελειώσει ?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή κατέβασα. Για το δικό μας δεν είναι ?

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744

Αυτη ειναι για το δικο μας:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Ειναι βεβαια Kit Kat (ομως look G3) , αλλα ειναι πολυ καλη custom και το κυριοτερο.... ειναι πολυ σταθερη!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή κατέβασα. Για το δικό μας δεν είναι ?

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744

 

 

Όχι!!!

Είναι για το κορεάτικο [F320S/L/K]

 

Για το G2 D802 που έχουμε εδώ κατέβασε από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι για το δικο μας:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Ειναι βεβαια Kit Kat (ομως look G3) , αλλα ειναι πολυ καλη custom και το κυριοτερο.... ειναι πολυ σταθερη!

 

Και αυτή που κατέβασα ? Είναι για το δικό μας αλλά ατελείωτη ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...