Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε πρόβλημα με κάτι commits, δεν δούλευε ο ήχος.τα γύρισε και δουλεύει μια χαρά, έχω τον κέρνελ εδώ και 3 μέρες
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έσβησα το shortcut από το Gmail από την αρχική οθόνη...:(

 

Η εφαρμογή υπάρχει αλλά δεν την βρίσκω στο συρτάρι...:mad:

 

Ποιά είναι η διαδρομή για τις εφαρμογές συστήματος στη lollipop?

 

Πήγα με root explorer στο system->app και βρίσκω φακέλους με τα apk τους μόνο...

 

Μία ώρα ψάχνω να εμφανίσω το Gmail στην αρχική οθόνη...:dizzy:

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη... :)

 

Για πήγαινε στο playstore, το βρίσκει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στο playstore υπάρχει κανονικά , το απεγκατέστησα , ξανά εγκατάσταση και εμφανίστηκε , όλα οκ :D

 

Στην αρχή που πεδευόμουν όμως επειδή ήταν εφαρμογή συστήματος στο playstore δεν είχε επιλογή απεγκατάστασης πάρα μόνο ''άνοιγμα''

 

Το απεγκαθιστώ και εγώ με το ''appmaster'' , σβήνω και το φάκελο από το system , κατεβάζω το apk , το εγκαθιστώ και πάλι όμως ενω εγκαταστάθηκε δεν υπήρχε πουθενά ούτε στο συρτάρι...:mad:

 

Τώρα που μου είπες εσυ για playstore είδα πως υπάρχει απεγκατάσταση κ.ο.κ

 

Ευχαριστώ minotavros :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε μου ενα link για root με lolilop
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6136788 Δες το ποστ 12549.Έτσι το έκανα σήμερα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για root σε KK χρησιμοποιουμε το one click root και βάζουμε και recovery μαζί σωστά;

 

Αν ναι μετά για να περάσουμε είτε την stock 5.0 ή κάποια custom ΜΟΝΟ μέσα από το custom recovery σωστά;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ LOLIPOP....ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ...ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ...Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΑΝ ΝΕΡΑΚΙ...ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΚΙΤ-ΚΑΤ...ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ LOLIPOP....ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ...ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ...Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΑΝ ΝΕΡΑΚΙ...ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΚΙΤ-ΚΑΤ...ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.....

 

Ξανα περνα τη ρομ απο την αρχη...Κανε factory reset περνα lollipop απο flash tool με το που γινει η εγκατασταση κανε και ενα factory reset με τα power button+vol down και ξεκινας στησιμο...Λογικα θα εισαι μια χαρα....

 

ps. μη γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις, και μια ματια στις τελευταιες 10 σελιδες δε βλαπτει...Φιλικα παντα...

Link to comment
Share on other sites

Ξανα περνα τη ρομ απο την αρχη...Κανε factory reset περνα lollipop απο flash tool με το που γινει η εγκατασταση κανε και ενα factory reset με τα power button+vol down και ξεκινας στησιμο...Λογικα θα εισαι μια χαρα....

 

ps. μη γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις, και μια ματια στις τελευταιες 10 σελιδες δε βλαπτει...Φιλικα παντα...

 

Ποια ρομ να περασω;Το ρωταω αυτο γιατι δεν ειμαι και πολυ εμπειρος....παντως ειμαι ροοτ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε Λ Ε Ο Σ, ποσεςςς φορες γραφτηκε η λυση για αυτο το πρόβλημα

 

Εχω διαβασει αλλα δεν ειδα κατι που να με βοηθησε.....

Link to comment
Share on other sites

Μια άσπρη γραμμή στην οθόνη έχει αρχίσει να γίνεται αρκετά έντονη , πρέπει να είναι το θεματάκι που λέμε με την υπερθέρμανση Ε; γενικά δεν το αφήνω να πάει στα όρια , πάμε για αλλαγή οθόνης άμα καλύπτει η εγγύηση η να μην το πειράξω;

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω wipe με την TWRP ως συνήθως, και έβγαζε πολλαπλά σφάλματα τύπου:

 

E:error opening '/data/data/com.google.android.xyz'

E:error I/O error

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω wipe με την TWRP ως συνήθως, και έβγαζε πολλαπλά σφάλματα τύπου:

 

E:error opening '/data/data/com.google.android.xyz'

E:error I/O error

 

Καμιά ιδέα;

Πηγαινε αρχικη οθονη επελεξε Instal και δες πανω γραφει Internal storage ή Usb otg; αν γραφει internal storage και σου κανει error δεν ξερω κατι αλλο......αν γραφει usb otg πατα και αλλαξε το

Link to comment
Share on other sites

Για root σε KK χρησιμοποιουμε το one click root και βάζουμε και recovery μαζί σωστά;

 

Αν ναι μετά για να περάσουμε είτε την stock 5.0 ή κάποια custom ΜΟΝΟ μέσα από το custom recovery σωστά;

 

καλησπέρα ,το πρώτο σωστά

Για stock 5.0, αν εννοείς την μαμίσια Lollipop της LG δεν ξέρω κανέναν ακόμα να έχει βγάλει κάτι ανάλογο όπως έκανε νομίζω ο Droith στους xda όπου φλάσαρες απο custom recovery δύο εκδόσεις της stock kitkat (η μία κρατούσε ροοτ και recovery ,η άλλη όχι)

o Droith έχει βγάλει για Lollipop (zip απο stock λίγο πειραγμένες ίσως δεν ξέρω ) έτοιμες να τις φλασάρεις απο custom recovery http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 απο τη στιγμή που είσαι ροοτ και με custom recovery φλασάρεις όποια custom rom θέλεις ακολουθώντας τις οδηγίες του εκάστοτε δημιουργού .Για stock μαμίσια LG με το flashtool 2014 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 θα χάσεις ροοτ και recovery .Οτι και αν κάνεις κράτα πάντα backup, ΣΩΖΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπετε την θερμοκρασία του κινητού ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yanyan.cputemp

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

 

Thanks!!! Νόμιζα ότι ήταν στις ρυθμίσεις και δεν το είχα βρει. Τι τιμές είναι νορμάλ ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Thanks!!! Νόμιζα ότι ήταν στις ρυθμίσεις και δεν το είχα βρει. Τι τιμές είναι νορμάλ ?

Aνάλογα τη χρήση νομίζω έως 60 πάνω απο 70 δεν είναι καλό για πολύ ώρα .Ας απαντήσουν πιο ειδικοί

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744/post61231068#post61231068

 

ας ετοιμαζομαστε σιγα σιγα :D:D:D:D:D:food::food::kill:

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744/post61231068#post61231068

 

ας ετοιμαζομαστε σιγα σιγα :D:D:D:D:D:food::food::kill:

Μας εχει πεθανει....απο την κυριακη περιμενω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν στο srk όταν ξεκίνησες την διαδικασία επέλεξες μόνο ROOT δεν έβαλες recovery

εάν επέλεξες ROOT AND TWRP τότε έχεις και recovery

 

Διάλεξα και recovery αλλά δεν με έβγαλε σε αυτή την οθόνη. Δεν μπορώ να το δω χωρίς να κάνω εκκαθαριση?

Με την εφαρμογή twrp manager από το play store μπορώ?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα και recovery αλλά δεν με έβγαλε σε αυτή την οθόνη. Δεν μπορώ να το δω χωρίς να κάνω εκκαθαριση?

Με την εφαρμογή twrp manager από το play store μπορώ?

επειδή δεν την ξέρω την εφαρμογή ,βάλε την Quick Boot ,είναι πιο χρήσιμη .Απο το μενού της αν πατήσεις recovery θα σε βάλει ,όταν μπείς απο το μενού της recovery πατάς Reboot>system και επιστρέφεις στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν την ξέρω την εφαρμογή ,βάλε την Quick Boot ,είναι πιο χρήσιμη .Απο το μενού της αν πατήσεις recovery θα σε βάλει ,όταν μπείς απο το μενού της recovery πατάς Reboot>system και επιστρέφεις στο τηλ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ανέστη.!!!!!!Την έβαλα και έχω τελικά recovery. Όλα κομπλέ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα, το ρουταρα το g2..αν εχει καποιος το accuweather.app αλλα απο την kit kat..ειναι πολυ καλυτερο απο το σημερινο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61967[/ATTACH] αυτο το εγραψε ο cloudyfa στο θεμα του G3...ωραιο μου φαινετε :o:o:o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...