Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τα καταφερεις με το one click root γραψε ενα ποστ εδω πληζ. Με γεια και να το χαιρομαστε το κινητο!!:D

 

Να το χαιρομαστε και καλως βρηκαμε τους υπολοιπους!!!! Θα σου πω αν το εκανα.

 

Μη βαρεσετε.... Το pc suite είναι το lg mobile support ή κάνω πατάτα ?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν είναι το ίδιο. Καλορίζικο παιδιά. Θα φάτε κόλλημα με το συγκεκριμένο κινητό

 

Ωχ ωχ.... Το συνδεσα βρήκε αναβάθμιση και την κάνει.....δεν μπορώ να βάλω και φωτογραφία....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν τα καταφερεις με το one click root γραψε ενα ποστ εδω πληζ. Με γεια και να το χαιρομαστε το κινητο!!:D

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951/post59496298

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks.:) Επισης οσον αφορα αυτο:

 

Αυτη η υποβαθμιση θα επηρεασει καπως το κινητο, οχι ετσι;

 

Διοτι διαβασα καποια ποστ πιο πριν οτι θα βγει rom του cloudy για το G2 και ειδα καποια ενθουσιασμενα σχολια, και αν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα τοτε θα μεταπηδησω απο την stock lollipop σε αυτην μολις βγει.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Thanks.:) Επισης οσον αφορα αυτο:

 

 

 

Δεν ξέρω ακριβώς πόσο και αν θα έχει διαφορά με την υποβάθμιση του bootloader, πιστεύω πιο πολύ ψυχολογικό είναι το θέμα! Ενδεχόμενος να μην μπορείς να καταλάβεις διαφορά!

Αν κάποιος ξέρει ή κατάλαβε κάτι, ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση εγινε μια χαρα απο το lg support tool (πηρε 2 ωρες περιπου). Αντε να δουμε το root τωρα...

Εντάξει καλοριζικο.... Την έκανα την βλακεία. Στο one click root όταν στη μέση έπρεπε να το κλείσω και να το βάλω σε download mode το έκανα αλλά δεν προχωρούσε καθόλου και έκανα την εξυπνάδα να το αποσυνδεσω. Τώρα έχει μείνει στο firmware update και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Δενέχωω μάθει να μη βγαίνει η μπαταρία. Helppppppp

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποφασισα να το κανω ροοτ γτ η lollipop κολλάει στο wifi και η μπαταρία θέλει φορτίση καθε 16 ωρες απο 23 που με πηγαίνει με κιτ κατ..πρωτη φορά θα κάνω ροοτ θέλω καποιο πρόγρΑμμα καλο δεν θελω να χΑλάσει η συσκευή (δεν ξερω αν χαλασει απλα φοβάμαι πρώτη φορα ειναι)
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση εγινε μια χαρα απο το lg support tool (πηρε 2 ωρες περιπου). Αντε να δουμε το root τωρα...

Εντάξει καλοριζικο.... Την έκανα την βλακεία. Στο one click root όταν στη μέση έπρεπε να το κλείσω και να το βάλω σε download mode το έκανα αλλά δεν προχωρούσε καθόλου και έκανα την εξυπνάδα να το αποσυνδεσω. Τώρα έχει μείνει στο firmware update και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Δενέχωω μάθει να μη βγαίνει η μπαταρία. Helppppppp

 

Νομιζω αν πατησεις το power button για 10 δευτερολεπτα κλεινει το κινητο. Απο κει και περα δεν ξερω αν πρεπει να το κλεισεις τωρα ή πρεπει να κανεις κατι αλλο πρωτα, οποτε περιμενε καλου κακου να απαντησει και κανεις αλλος.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αν πατησεις το power button για 10 δευτερολεπτα κλεινει το κινητο. Απο κει και περα δεν ξερω αν πρεπει να το κλεισεις τωρα ή πρεπει να κανεις κατι αλλο πρωτα, οποτε περιμενε καλου κακου να απαντησει και κανεις αλλος.

 

Μολις το εγραψες το ειχα ηδη κανει. Με επιασε πανικος.....Το αφηνω τωρα το ρουτ και βλεπουμε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

στην περηπτοση που εχουμε εγκαταστησει castom recovery και φλασαρουμε καπια ρομ ι καπιο mod και κατι παει στραβα το κινητο μπορουνε να το επαναφερουμε με flashtool ,download mode, kdz mama rom?????
Link to comment
Share on other sites

στην περηπτοση που εχουμε εγκαταστησει castom recovery και φλασαρουμε καπια ρομ ι καπιο mod και κατι παει στραβα το κινητο μπορουνε να το επαναφερουμε με flashtool ,download mode, kdz mama rom?????

Ναι μπορούμε. Αλλά το πιο φρόνιμο είναι να κρατήσουμε backup μεσα από recovery ωστε να το επαναφέρουμε χωρίς να έχουμε χάσει κάτι

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το σημα gsm wind και θελω να φλασαρω καπιο μοντεμ απο αλλη ρομ μηποσ διορθοθη

τωρα ειμαι στοκ λολιποπ + ροοτ εχει δωκιμαση κανεισ για wind http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451426

Edited by KOSTAS_27
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποφασισα να το κανω ροοτ γτ η lollipop κολλάει στο wifi και η μπαταρία θέλει φορτίση συχνα σε σχεση με την κιτ κατ ..πρωτη φορά θα κάνω ροοτ θέλω καποιο πρόγρΑμμα καλο δεν θελω να χΑλάσει η συσκευή (δεν ξερω αν χαλασει απλα φοβάμαι πρώτη φορα ειναι)
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το σημα gsm wind και θελω να φλασαρω καπιο μοντεμ απο αλλη ρομ μηποσ διορθοθη

τωρα ειμαι στοκ λολιποπ + ροοτ εχει δωκιμαση κανεισ για wind http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451426

 

Το λινκ που ποσταρεις ειναι παλιο κοιτα καλυτερα εδω, ως επι το πλειστον ειναι ιταλικα αλλα εχει και ευρωπαίκα (open) για ολες τις εταιρειες κινητης

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/modem-flashable-modem-d-802-20g-20h-t2960263

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προβλημα παιδια πηγα να κανω αναβαθμιση σε λολλιποπ και οταν ανοίγει το κινητο βγαζει system uids inconsistent και δεν ανοιγει καμια εφαρμογη ουτε καν ρυθμισεις μπαινει ,,τι κανω ????
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να το ρουταρω με τίποτα. Ούτε με το one click root ούτε με το srk tool. Μόλις κάνει την πρώτη επανεκκίνηση μου λέει ότι δεν βρέθηκε το port, να το βάλω εγώ σε download και εκεί αφού το βάλω κολλάει και δεν κάνει τίποτα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να το ρουταρω με τίποτα. Ούτε με το one click root ούτε με το srk tool. Μόλις κάνει την πρώτη επανεκκίνηση μου λέει ότι δεν βρέθηκε το port, να το βάλω εγώ σε download και εκεί αφού το βάλω κολλάει και δεν κάνει τίποτα.

καλημέρα ,όταν αποφάσισα να ρουτάρω την stock Lollipop 30b ,έβαλα το srk tool του somboons ,το γνωστό από τους xda .Oταν λοιπόν έφθανε στο σημείο που λες σταμάταγε.Ευτυχώς δεν πάθαινε τίποτα το κινητό απλά δεν γινόταν το ροοτ.Αν θυμάμαι καλά το αποσύνδεσα το έβαλα σε dowload mod χειροκίνητα και μόλις το επανασύνδεσα μόνο του ξεμπλόκαρε και τελείωσε το ρουτάρισμα .Υπ' όψιν ήταν η 4η-5η φορά μη σου πω και παραπάνω .Νομίζω οτι πρέπει να επιμείνεις

Θυμήθηκα κάτι πολύ σημαντικό ,πρίν την τελευταία προσπάθεια είχα αλλάξει τους drivers στο pc ,δοκίμασε

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω τα καταφερα. Εκανα μεσα απο το site της lg εγκατασταση παλι τους drivers, ξανακατεβασε το pc οταν το συνεδεσα και αυτη τη φορα το εκανε ολο το srk tool!!!!!Εχω ρουτ σιγουρα αλλα δεν ξερω για recovery. πως μπορω να το δω? Σας ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!! Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Όταν λες ότι είχες αλλάξει τους drivers τι εννοείς ?

Απο το site της LG μπαίνεις στη σελίδα του G2> υποστήριξη προιόντων>εγχειρίδια και λήψεις>αναβάθμιση λογισμικού>USB DRIVER για Windows το λινκ είναι αυτό http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-G2-D802 .Οι δικοί μου drivers ήταν οι 3.13.2.0 τώρα βλέπω έχει τούς 3.14.1 κατέβασε τους στο pc ή το laptop και εφάρμοσέ τους .Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο δεν έχω τις γνώσεις γιατί σου συμβαίνει αυτό ,στην περίπτωσή μου μόλις άλλαξα τούς drivers το srktool δούλεψε .Ας βοηθήσουν και κάποιοι πιό γνώστες

 

Μπράβο , για να μπείς σε recovery σβήνεις το κινητό πατάς ταυτόχρονα το power+vol.down και μόλις βγεί το σήμα της LG τα αφήνεις για ένα δευτερόλεπτο και τα ξαναπατάς σε ρωτάει αν θες hard reset του λες ναι ξανά ναι και σε βάζει recovery

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Επειδή προς το παρόν ήθελα μόνο το ρουτ το αφήνω έτσι.

κοίτα αν στο srk όταν ξεκίνησες την διαδικασία επέλεξες μόνο ROOT δεν έβαλες recovery

εάν επέλεξες ROOT AND TWRP τότε έχεις και recovery

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα ενδιαφέρει κάποιους.Ο Rashed (ασχολείται με την cm 12.1 στο G2) σε ερώτηση γιατί καθυστερεί η έκδοση για μας ή μήπως δεν γίνει , απαντά ότι σχεδόν έχουν τελειώσει τεστάρουν κάτι τελευταίο και ότι είχαν κολλήσει στην αναβάθμιση του Κέρνελ (kernel and blobs γράφει ,τι είναι τα blobs δεν ξέρω )

to give the users the best experience and to bring in all the changes LG made for lollipop .Thanks and sorry for the wait

Νομίζω καλά νέα

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα το shortcut από το Gmail από την αρχική οθόνη...:(

 

Η εφαρμογή υπάρχει αλλά δεν την βρίσκω στο συρτάρι...:mad:

 

Ποιά είναι η διαδρομή για τις εφαρμογές συστήματος στη lollipop?

 

Πήγα με root explorer στο system->app και βρίσκω φακέλους με τα apk τους μόνο...

 

Μία ώρα ψάχνω να εμφανίσω το Gmail στην αρχική οθόνη...:dizzy:

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...