Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι κάπως πιο αργή η φόρτιση όντως. Περίπου 15 - 20 λεπτά έξτρα με πολύ πρόχειρους υπολογισμούς.

 

Δυστυχώς ένα bug που βρήκα είναι ότι κάνει αργή φόρτιση με την καινούρια cloudy.

 

Μια χαρά φορτίζει....! απο 25% έως 100% σε μιάμιση ώρα περίπου..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια με το xposed τι γινεται;Εφτιαξε καθολου;Γιατι καποια δε δουλευανε μεχρι προτινος.

 

Κάπου το πίρε το μάτι μου κατά την εγκατάσταση, το xposed το έχει προαιρετικά για εγκατάσταση μετά το Aroma .....διορθώστε με...!:happy:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου εγραψα και πιο πισω! Τον βάζεις σε στικακι (OTG), και τον φλασάρεις απ' το recovery! Δε διαβάζει στικάκι η recovery σου;

 

Sorry φίλε μου. Ναι το διόρθωσα αμέσως το ποστ μου, λάθη στον πανικό :P. Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Ευτυχώς άνοιξε το κινητό.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοντεύω να σκάσω..μόλις λιγες ωρεες μετά από την 3.1 και κα που ακούμπησα και διαλύθηκε η οθόνη κάτω αριστερά..δεν έχω καταλάβει ακόμα πως..δεν δουλεύει τιποτα θέλει αλλαγή.που το πάω και πόσο κοστίζει?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοντεύω να σκάσω..μόλις λιγες ωρεες μετά από την 3.1 και κα που ακούμπησα και διαλύθηκε η οθόνη κάτω αριστερά..δεν έχω καταλάβει ακόμα πως..δεν δουλεύει τιποτα θέλει αλλαγή.που το πάω και πόσο κοστίζει?

Procordia......120 130 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοντεύω να σκάσω..μόλις λιγες ωρεες μετά από την 3.1 και κα που ακούμπησα και διαλύθηκε η οθόνη κάτω αριστερά..δεν έχω καταλάβει ακόμα πως..δεν δουλεύει τιποτα θέλει αλλαγή.που το πάω και πόσο κοστίζει?

 

Στην κωλότσεπη το είχες....??? Θα πας procordia και θα σου πουν αν έσπασε οθόνη, η μόνο το εξωτερικό τζαμακι...! απο 60-130 €

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχατε καμια επαννεκινηση με την ρομ του cloudyfa;; βεβαια εχω και dori kernel....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχατε καμια επαννεκινηση με την ρομ του cloudyfa;; βεβαια εχω και dori kernel....

 

Έχουν αναφερθεί επανεκκινήσεις με dori...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχατε καμια επαννεκινηση με την ρομ του cloudyfa;; βεβαια εχω και dori kernel....

 

Τι ρυθμίσεις έχεις στον κερνελ?

Το θέμα του ήχου στις ειδοποιήσεις λύνεται για την ώρα με ήχο εκτός στοκ εφαρμογής

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα, αυτους του cloudy που εχουν ανεβασει το MEGA ειναι ψιλοcorrupted.. ενω μπαινουν κανονικα εχουν θεματακια και αμα δειτε εχουν και διαφορετικο md5..

το λεω γιατι εφαγα 2 ωρες να παλευω να παιξει σωστα χωρις κρασαρισματα εφαρμογων και πρατηρησα οτι συμβαινει αυτο.. μολις εγκατεστησα αυτη που ανεβασε με torrent ο cloudyFa λειτουργουσαν ολα σωστα χωρις fc εφαρμογων

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έχεις στον κερνελ?

Το θέμα του ήχου στις ειδοποιήσεις λύνεται για την ώρα με ήχο εκτός στοκ εφαρμογής

Extreme battery εχω και ρυθμισεις οπως σε ολες τις ρομ.....μονο σε αυτην την ρομ εχει 3 επαννεκινησεος μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχατε καμια επαννεκινηση με την ρομ του cloudyfa;; βεβαια εχω και dori kernel....

 

μπα εγω τιποτα, ρολοι δουλευει

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αακόμα επανεκκίνηση

-profile battery

-touch boost disabled

-cpu 0 governor ondemand

-cpu 1,2,3 governor darkness

-cpu governor sample rate 50000

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αακόμα επανεκκίνηση

-profile battery

-touch boost disabled

-cpu 0 governor ondemand

-cpu 1,2,3 governor darkness

-cpu governor sample rate 50000

Θα δοκιμασω να δω πως θα παει..:o

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα κόλπο να κάνουμε τον καιρό διάφανο στην cloudy 3.1 παίζει;Ενημερωτικά πάντως πέρασα το smart notice Από βιετναμεζους αλλά τα γράμματα κάτω είναι κολλημένα στο "καλωσήρθατε στο smart notice"αρα δεν δουλεύει πλήρως
Link to comment
Share on other sites

Procordia......120 130 ευρω

 

Στην κωλότσεπη το είχες....??? Θα πας procordia και θα σου πουν αν έσπασε οθόνη, η μόνο το εξωτερικό τζαμακι...! απο 60-130 €

 

Ευχάριστω παιδιά για την απάντηση θα πάω το μεσημέρι αν τα καταφέρω.στο χέρι το είχα μαζι με κλειδιά.καπως πιέστηκε η οθόνη..δεν μπορώ ν καταλάβω.τεσπα.

ευχάριστω και πάλι.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοντεύω να σκάσω..μόλις λιγες ωρεες μετά από την 3.1 και κα που ακούμπησα και διαλύθηκε η οθόνη κάτω αριστερά..δεν έχω καταλάβει ακόμα πως..δεν δουλεύει τιποτα θέλει αλλαγή.που το πάω και πόσο κοστίζει?

 

Αν σου πουν 120, μπες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6171419#post6171419 και διάβασε το post μου. Χτες άλλαξα την οθόνη μου και είναι σαν καινούρια η συσκευή. Πολύ καλό ανταλλακτικό και με το tutorial του fixez το έφτιαξα μπαμπαμ. Αν αποφασίσεις να το κάνεις, στείλε μου pm να σε βοηθήσω

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους τα κατάφερα και περασα την cloudy g2 3.1. Απλα τέλεια. Το μονο που με πηραξε είναι οτι δεν έχει manual στην κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες του cloudy αλλά ξαναγύρισα σε stock lollipop από το backup που είχα. Σήμερα βλέπω ότι έχω έγκαταστημένη εφαρμογή της wind στα ιταλικά ενώ πριν δεν την είχα και μάλιστα είναι εφαρμογή συστήματος. Το τηλέφωνο είναι γερμανικό και εγώ έχω vodafone.. Που βρέθηκε αυτή ? Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες του cloudy αλλά ξαναγύρισα σε stock lollipop από το backup που είχα. Σήμερα βλέπω ότι έχω έγκαταστημένη εφαρμογή της wind στα ιταλικά ενώ πριν δεν την είχα και μάλιστα είναι εφαρμογή συστήματος. Το τηλέφωνο είναι γερμανικό και εγώ έχω vodafone.. Που βρέθηκε αυτή ?

Γιατί γύρισες σε στοκ;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πως πηγα εγω με "LG d802" απο Cloudy 2.2 Kitkat σε Cloudy 3.1 Lollipop.

 

INFO : You should have already the LP layout, but you need to flash a KK bootloader.

Δεν ηθελα να μπλεξω με KDZs και παλι απο την αρχη root/recovery, οποτε το πηγα διαφορετικά. Και τα καταφερα. **

 

1) Recovery ---> Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data) (no internal storage)

2) Flash Stock G2 Lollipop by Somboons http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906 *

3) TWRP Recovery ---> Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data) (no internal storage)

4) Flash KK Bootloader http://www.dorimanx.com/LG-LP/

5) Flash Lollipop Baseband 30B https://mega.nz/#F!qN02CAAD!Tjs9yigJH-qsgOLQrEL6dA

6) Flash Cloudy 3.1 http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=7762#downloads

7) Reboot system

8) Njoy

 

* Αν σας κανει Boot stuck στο LG Logo μετα το βημα νουμερο 2, οχι πανικος!!!

Turn off G2 --> Press Power + Vol down button Until LG Logo appears --> Release 2 buttons immediately 1-2 sec. Τhen press 2 buttons again until white screen appears --> Choose Yes 2 times (Use Vol. Key to choose,Use Power Key to select) it will be enter to recovery --> Μετα ακολουθουμε το βημα νουμερο 3 κ.ο.κ

 

** Οποιος βαριεται και θελει να ρισκαρει ακολουθει μονο τα βηματα 1- 4 - 5 - 6 - 7. Διαφορετικα ακολουθει ολα τα βηματα με τη σειρα.

 

 

 

Οσοι θελετε να πατε πισω απο Cloudy 3.1 LP σε Cloudy 2.2 KK

 

1. Reboot to Recovery (Based on TWRP Recovery)

2. Flash D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip https://drive.google.com/file/d/0BxADHj0aSysFN1Zqc2lwRU94WUk/view

--> After flash of patch go to "Home" in TWRP Recovery --> Choose Reboot --> Reboot to Recovery again

3. Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

4. Flash KitKat baseband

5. Install the CloudyG2 2.2 Rom

6. Reboot

 

Παιδιά στο 5ο βήμα τρώω FAILED ΓΙΑΤΊ?

 

*edit

ακυρό παιδιά , το έφτιαξα. Ηταν corrupted το zip

 

Στο μενού που κλείνουμε το τηλέφωνο και βγάζει τις επιλογές, απενεργοποίηση, επανεκκίνηση κλπ δεν υπάρχει επιλογή recovery mode όπως στις προηγούμενες εκδοσεις?

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γύρισες σε στοκ;

 

Δεν μου άρεσε που ήταν τόσο χαμηλούς ήχος στις κλήσεις και που ήταν πολύ μικρή η γραμματοσειρά στις επαφές (παρόλο που τη μεγάλωσα). Λεπτομέρειες θα μου πείτε.... Δεν είχα ευχαριστηθει ούτως ή άλλως τη stock. Θα την ξαναδώ ίσως αργότερα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα κόλπο να κάνουμε τον καιρό διάφανο στην cloudy 3.1 παίζει;Ενημερωτικά πάντως πέρασα το smart notice Από βιετναμεζους αλλά τα γράμματα κάτω είναι κολλημένα στο "καλωσήρθατε στο smart notice"αρα δεν δουλεύει πλήρως

 

εγω χρησιμοποιουσα αυτο http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/weather-widget-g4-trasparent-t3111672 δουλευε μια χαρα με στοκ lollipop b τωρα με cloudy δε ξερω δε δοκιμασα ακομα αλλα πολυ πιθανο να κανει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...