Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα....τωρα που δεν εχω dori πως μπορω να παιξω με τα χρωματα και το saturation οπως στην εφαρμογη του ντορι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έβαλα το tweaks box. Στις επιλογές της μπαταρίας δεν με αφήνει να επιλέξω το στρογγυλό εικονίδιο. Χρώμα αλλάζω κανονικά....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το tweaks box. Στις επιλογές της μπαταρίας δεν με αφήνει να επιλέξω το στρογγυλό εικονίδιο. Χρώμα αλλάζω κανονικά....

Θελει την donation εκδοση:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θελει την donation εκδοση:rolleyes:

 

Οκ θα το δω. Όταν λέει θέματα, τι θέματα πρέπει να κατεβάσω ?

 

Την αγόρασα την donation έκδοση. Superrrrr!!!!!!!!

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατάλαβε κανείς πως βγαίνει η συντόμευση της κάμερας στο Lockscreen στη νέα cloudy.
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Πάτα Ρυθμίσεις->Κλείδωμα οθόνης->Συντομεύσεις... και θα το βρεις...
Link to comment
Share on other sites

Τον ακολούθησα τον οδηγό βήμα βήμα αλλά κάτι δεν πήγε καλά και απλά όταν μποταρει το τηλέφωνο ή οθόνη του σβήνει συνέχεια δεν προλαβαίνω ούτε το pin μου να βάλω και δεν δουλεύει το double tap :blink:τι κουλό είναι αυτό πάλι ξανά φλασαρα δύο φορές ακόμα αλλά πάντα τοπ ίδιο αποτέλεσμα! !!

Το θέμα μου είναι ότι φυσικά και το restore πλέον δεν λειτουργει πέφτουν σε bootloop !!!για γυρίσω πίσω στην cloudyG2 2.2 τι πρέπει να κάνω? ?

Γιατί ρε Μάνθο στο 'κανε αυτό; Βρήκες άκρη τελικά, άνοιξε το κινητό; Τι recovery είχες;

Link to comment
Share on other sites

Μερικα χρησιμα mods για να κανουμε ακομα καλυτερη τη Cloudy, καλο ειναι ο,τι βρισκει ο καθενας να το ποσταρει για να κερδιζουμε χρονο, οπως παντα πριν απο ολα το απαραιτητο μπακαπ

QuickRemote με λειτουργια και για DVD

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744/post61392298#post61392298

 

Ενισχυση ηχου των notification

http://www.mediafire.com/download/yxy9uxssv2bem92/5x.zip

 

πως ακριβώς πέρασες το quick remote???

Link to comment
Share on other sites

Τον ακολούθησα τον οδηγό βήμα βήμα αλλά κάτι δεν πήγε καλά και απλά όταν μποταρει το τηλέφωνο ή οθόνη του σβήνει συνέχεια δεν προλαβαίνω ούτε το pin μου να βάλω και δεν δουλεύει το double tap :blink:τι κουλό είναι αυτό πάλι ξανά φλασαρα δύο φορές ακόμα αλλά πάντα τοπ ίδιο αποτέλεσμα! !!

Το θέμα μου είναι ότι φυσικά και το restore πλέον δεν λειτουργει πέφτουν σε bootloop !!!για γυρίσω πίσω στην cloudyG2 2.2 τι πρέπει να κάνω? ?

 

Γιατί βρε φιλαράκο έχεις μπερδευτεί με 400 βήματα :lol: Πέρνα με LG Flash Tool 2014 την Lollipo κανε μόνο Root, για να έχεις TWRP και καπάκι πέρνα με TWRP την CloudyG2_3.1 στο τέλος κανε και μια επαναφορά εργ. ρυθμ. και θα είσαι o.k. :up: έτσι θα έχεις μια καθαρή εγκατάσταση, και ένα αεράτο κινητό...~!

 

One Click ROOT+TWRP Recovery

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε φιλαράκο έχεις μπερδευτεί με 400 βήματα :lol: Πέρνα με LG Flash Tool 2014 την Lollipo κανε μόνο Root, για να έχεις TWRP και καπάκι πέρνα με TWRP την CloudyG2_3.1 στο τέλος κανε και μια επαναφορά εργ. ρυθμ. και θα είσαι o.k. :up: έτσι θα έχεις μια καθαρή εγκατάσταση, και ένα αεράτο κινητό...~!

 

σωστος !

 

και root , twrp σε στοκ λολλιποπ , πολυ ευκολα με srk tool !

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

 

καταπληκτικο εργαλειο !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

σωστος !

 

και root , twrp σε στοκ λολλιποπ , πολυ ευκολα με srk tool !

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

 

καταπληκτικο εργαλειο !

 

Και αυτό σωστό..............:up:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Παλι τα ιδια. Ειτε ειμαι σε cloudyg2 3.1 ειτε σε 2.2 το τηλέφωνο χτυπαει 60c αρια +. Κι ολα αυτα με flight mode , φωτεινοτητα 0% , greenify , facebook και chrome / μουσική. Και το facebook να κλείσω και τη μουσική και να μεινω με τον chrome 60αρια βαραει. Καμια λύση?. Ειμαι με στοκ κερνελ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Παλι τα ιδια. Ειτε ειμαι σε cloudyg2 3.1 ειτε σε 2.2 το τηλέφωνο χτυπαει 60c αρια +. Κι ολα αυτα με flight mode , φωτεινοτητα 0% , greenify , facebook και chrome / μουσική. Και το facebook να κλείσω και τη μουσική και να μεινω με τον chrome 60αρια βαραει. Καμια λύση?. Ειμαι με στοκ κερνελ

 

Εμένα πάντως δεν μου φαίνονται παράλογες οι θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου φαίνονται παράλογες οι θερμοκρασίες.

 

Αμα ανεβάσω φωτεινοτητα και βγάλω το flight mode χτυπαει ανετα 70 βαθμους και πάνω. Παλια δεν εκανε ετσι.

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Αμα ανεβάσω φωτεινοτητα και βγάλω το flight mode χτυπαει ανετα 70 βαθμους και πάνω. Παλια δεν εκανε ετσι.

Ε τοτε καποια εφαρμογη τρεχει στο παρασκηνιο. Για τσεκαρε με wakelock detector. Μηπως εχεις πολλους συγχρονισμους να γινονται;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε καποια εφαρμογη τρεχει στο παρασκηνιο. Για τσεκαρε με wakelock detector. Μηπως εχεις πολλους συγχρονισμους να γινονται;

 

Το συγχρονισμό τον εχω κλειστο

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειστε με cloudyG2 3.1 μαζι με kernel του dori τον 3.0 και σας εκανε συνεχεια επανεκκίνηση:cry:, εφταιφε ο kernel εβγαλε update σημερα εκδοση 3.1.2 και ολα καλα...:D
Link to comment
Share on other sites

Το συγχρονισμό τον εχω κλειστο
Γιατι το facebook ειναι τοσο ψηλα στο wakeup triggers ενω εχεις κλειστο το συγχρονισμο;

Δεν εχω και facebook να το συγκρινω με το δικο μου.

 

Για δοσε ξανα το τριτο screenshot της cpu αλλα με ενεργοποιημενο το andvanced mode και επισης ενα screenshot της καρτελας του kernel.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω τα κουμπιά στη navigation bar? Έχω cloudy 3.1 & tweakbox
forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2717736

Έκανα εγκατάσταση θέματα από εδώ αλλά δεν μπορώ να τα ενεργό ποιήσω κάπου. Κάνω κάτι λάθος ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2717736

Έκανα εγκατάσταση θέματα από εδώ αλλά δεν μπορώ να τα ενεργό ποιήσω κάπου. Κάνω κάτι λάθος ?

 

αν εχεις xposed δοκιμασε το xstana ακομα και η free εκδοση ειναι πολυ καλή...

Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2717736

Έκανα εγκατάσταση θέματα από εδώ αλλά δεν μπορώ να τα ενεργό ποιήσω κάπου. Κάνω κάτι λάθος ?

Μα λεει που θα τα βρεις στο link που παραθετεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα λεει που θα τα βρεις στο link που παραθετεις.

 

Αυτό ρωτάω. Όταν μπαίνω στα settings δεν την βλέπω την επιλογή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς πέρασες το quick remote???

 

Δεν το εχω περασει γιατι ειμαι ακομα ΚΚ, πρωτα ο θεος αυριο. Οσο για αυτο που ρωτας η διαδικασια ειναι πολυ απλη, αφου κατεβασεις την εφαρμογη LGQRemote.apk την αντιγραφεις με εναν file explorer οπως ο ES στο system/app ,πατας "ιδιοτητες" και προσεχεις οι αδειες (permissions) να ειναι rw,r,r κανεις επανεκκινηση και εισαι ετοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λυση για οσους εχουν λευκες ταπετσαριες στη 3.1

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61438167&postcount=1136

 

Επισης η νεα Cloudy εχει T-action? (τοχω συνηθισει)

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...