Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην cloudy 3.1 μπορώ να απενεργοποιήσω με το Unistall τον καιρό και το θέμα;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το call recorder είναι μέσα στις ρυθμίσεις κλήσεων και δουλεύει

 

Ναι αλλά σε κάθε κλησει πρέπει να πατάς Rec για να γράψει την κλησει....! εκτός αν έχεις xposed που ρυθμίζεις την αυτόματη εγγραφή...! Ένας λόγος που έβαζα xposed ήταν αυτός, αλλά με το call recorder καλύφθηκα...!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το call recorder είναι μέσα στις ρυθμίσεις κλήσεων και δουλεύει

Μπα δε με βολευει αυτο που εχει η rom.Ειναι να πατας εσυ το πληκτρο για εγγραφη.Εγω θελω να ανοιγει αυτοματα σε εισερχομενα/εξερχομενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά δουλεύει το Αυτόματη εγγραφής κλήσεων. σιγά μην δόσεις 6.00€

Ναι αυτο εβαλα.Μια χαρα ειναι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβαζω την καινουρια cloudy g3 3.1 (ειμαι με cloudy 2.2 και jb bootloader)την περναω κανονικα με ολα τα wipe κανονικα η πρεπει να φλασαρο πρωτα και kk bootloader και μετα την ρομ ??και γενικα ας μου πει καποιος που την περασε απο cloudy 2.2 τα βηματα!!:p

Χρηστο και Μαριε περιμενω βοήθεια!!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβαζω την καινουρια cloudy g3 3.1 (ειμαι με cloudy 2.2 και jb bootloader)την περναω κανονικα με ολα τα wipe κανονικα η πρεπει να φλασαρο πρωτα και kk bootloader και μετα την ρομ ??και γενικα ας μου πει καποιος που την περασε απο cloudy 2.2 τα βηματα!!:p

Χρηστο και Μαριε περιμενω βοήθεια!!!!!:lol::lol:

Γεια σου Μάνθο!!

Εγώ πέρασα την cloudyG2 3.1 απο την Blitz 3.3 που ήταν Kit Kat και παρόμοια με την cloudyG2 2.2...... λοιπον:

Ρίχνεις μια ματιά εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

Τα βήματα ειναι τα εξής:

1. Κατεβάζεις αυτό:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

2. Μπαίνεις recovery και φλασάρεις το παραπάνω zip.

3. Reboot to recovery.

4. Wipe (System, data, dalvik, cache)

5. Φλασάρεις τη rom.

Αργει λίγο το πρώτο boot, μη σε αγχώσει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μάνθο!!

Εγώ πέρασα την cloudyG2 3.1 απο την Blitz 3.3 που ήταν Kit Kat και παρόμοια με την cloudyG2 2.2...... λοιπον:

Ρίχνεις μια ματιά εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

Τα βήματα ειναι τα εξής:

1. Κατεβάζεις αυτό:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

2. Μπαίνεις recovery και φλασάρεις το παραπάνω zip.

3. Reboot to recovery.

4. Wipe (System, data, dalvik, cache)

5. Φλασάρεις τη rom.

Αργει λίγο το πρώτο boot, μη σε αγχώσει!

 

Χρηστο σε ευχαριστω φιλε μου!!!:D και για πες μου τωρα και τις διαφορες απο την blitz 3.3 που ειχες!!!αξιζει να την περάσω

ολα δουλεύουν ρολόι??

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο σε ευχαριστω φιλε μου!!!:D και για πες μου τωρα και τις διαφορες απο την blitz 3.3 που ειχες!!!αξιζει να την περάσω

ολα δουλεύουν ρολόι??

Και 'γω έχω ενα 24ωρο που την έβαλα :p

Δε έχω βέβαια ακόμη πλήρη εικονα!

Δε βρήκα ακόμη κανένα ενοχλητικό bug, αν και είναι νωρίς ακόμη.

Οι πρώτες εντυπώσεις μπορώ να πω θετικές! Αλλάζει εμφανισιακά το τηλέφωνο!

Δε θα έλεγα ότι έχει ιδιαίτερη διαφορά σε ταχύτητα απ' την Blitz. Η Blitz ήταν αρκετά καλή!

Βρήκα κανα δυο ασυμβατότητες σε εφαρμογές λόγω lollipop αλλά βρέθηκε ακρη. Το καλό είναι ότι δουλεύει το Xposed και ειδικά το G3Tweaksbox, αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να τη βάλω. Έβαλα και Xcam και τα Setting's.

Από μπαταρία, αν και είναι νωρίς ακόμη, νομίζω πάει καλά. Πρώτη φόρτιση, έχοντας κάνει αρκετά reboot λόγω Xposed και βλεπω να κρατάει καλά, για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα στο Drive μου μερικά mod που δουλεύουν ΑΨΟΓΑ σε Cloudy :up:

 

https://drive.google.com/file/d/0Bzae1-kYb5crNllPZXpIb3VvNHM/view?usp=sharing

 

Είναι για αύξηση ήχου , plug n pop , remote control και για το μέγεθος της navbar

 

Όλα εκτός από το remote (που είναι apk) φλασάρονται μέσω recovery.

 

Τα βρήκα από ποσταρίσματα συναγωνιστών εδώ μέσα:D εκτός από τα μεγέθη της navbar που τα πήρα από μία βιετναμέζικη ρομ που είχα πριν λίγο καιρό και που δουλεύουν άψογα σε Cloudy

 

Για όποια απορία ρωτάτε ελεύθερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος μας ο Ανεστης που ειναι;;;;; καιρο εχει να ποσταρει καμια νεα ρομ απο βιετναμ μερια :p
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το xposed από την προηγούμενη σελίδα. Έγινε κανονικά ή εγκατάσταση. Του ενεργοποίησα τρία modules :greenify, unicon, I font... Πάτησα για reboot και δεν άνοιξε το τηλέφωνο ποτέ. Έμεινε στο logo lg. (επ ευκαιρίας ξαναβαλα cloudy).. Γιατί κόλλησε ? Δεν ήταν κάποιο συμβατο?

Αν ξανά δοκιμάσω το g3 tweaks box νομίζω έχετε πει ότι δουλεύει ?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να ανεβάσω τον ηχο του ηχειου με κάποια εφαρμογή?

 

Βάλε με TWRP ΑΥΤΟ και όλοι οι ήχοι θα δυναμώσουν πολύ....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το xposed από την προηγούμενη σελίδα. Έγινε κανονικά ή εγκατάσταση. Του ενεργοποίησα τρία modules :greenify, unicon, I font... Πάτησα για reboot και δεν άνοιξε το τηλέφωνο ποτέ. Έμεινε στο logo lg. (επ ευκαιρίας ξαναβαλα cloudy).. Γιατί κόλλησε ? Δεν ήταν κάποιο συμβατο?

Αν ξανά δοκιμάσω το g3 tweaks box νομίζω έχετε πει ότι δουλεύει ?[/QU

την πατησα και εγω ετσι οχι δεν δουλευει σε στοκ λολιποπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα το xposed από την προηγούμενη σελίδα. Έγινε κανονικά ή εγκατάσταση. Του ενεργοποίησα τρία modules :greenify, unicon, I font... Πάτησα για reboot και δεν άνοιξε το τηλέφωνο ποτέ. Έμεινε στο logo lg. (επ ευκαιρίας ξαναβαλα cloudy).. Γιατί κόλλησε ? Δεν ήταν κάποιο συμβατο?

Αν ξανά δοκιμάσω το g3 tweaks box νομίζω έχετε πει ότι δουλεύει ?

την πατησα και εγω ετσι οχι δεν δουλευει σε στοκ λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μάνθο!!

Εγώ πέρασα την cloudyG2 3.1 απο την Blitz 3.3 που ήταν Kit Kat και παρόμοια με την cloudyG2 2.2...... λοιπον:

Ρίχνεις μια ματιά εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

Τα βήματα ειναι τα εξής:

1. Κατεβάζεις αυτό:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

2. Μπαίνεις recovery και φλασάρεις το παραπάνω zip.

3. Reboot to recovery.

4. Wipe (System, data, dalvik, cache)

5. Φλασάρεις τη rom.

Αργει λίγο το πρώτο boot, μη σε αγχώσει!

 

Τον ακολούθησα τον οδηγό βήμα βήμα αλλά κάτι δεν πήγε καλά και απλά όταν μποταρει το τηλέφωνο ή οθόνη του σβήνει συνέχεια δεν προλαβαίνω ούτε το pin μου να βάλω και δεν δουλεύει το double tap :blink:τι κουλό είναι αυτό πάλι ξανά φλασαρα δύο φορές ακόμα αλλά πάντα τοπ ίδιο αποτέλεσμα! !!

Το θέμα μου είναι ότι φυσικά και το restore πλέον δεν λειτουργει πέφτουν σε bootloop !!!για γυρίσω πίσω στην cloudyG2 2.2 τι πρέπει να κάνω? ?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το xposed από την προηγούμενη σελίδα. Έγινε κανονικά ή εγκατάσταση. Του ενεργοποίησα τρία modules :greenify, unicon, I font... Πάτησα για reboot και δεν άνοιξε το τηλέφωνο ποτέ. Έμεινε στο logo lg. (επ ευκαιρίας ξαναβαλα cloudy).. Γιατί κόλλησε ? Δεν ήταν κάποιο συμβατο?

Αν ξανά δοκιμάσω το g3 tweaks box νομίζω έχετε πει ότι δουλεύει ?

Εγω που το εβαλα το απογευμα,μετα εξαφανιστηκε ο καιρος...Παλαβα πραματα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ξανά δοκίμασα σε cloudy. Έβαλα το tweak ox και πάλι κόλλησε στο reboot.

Μάλλον έβαλα λάθος. Θα ξανά δοκιμάσω.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν γινεται μια βοηθεια εδω γιατι δεν βρηκα κατι στις προηγουμενες σελιδες:

Ειμαι σε stock kit kat χωρις recovery αλλα με root. Πως θα την περασω την ROM εγω; Λογικα πρεπει να βαλω την TWRP πρωτα, εχουμε καποιο λινκ για αυτην;

 

Επισης πως ξερω τι bootloader εχω ωστε να βεβαιωθω οτι εχω kitkat για να μην υπαρξει θεμα;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εβαλα το απογευμα,μετα εξαφανιστηκε ο καιρος...Παλαβα πραματα.

Αν το έβαλες μέσω της εφαρμογής από playstore είναι λογικό καθώς σε στοκ Lollipop πρέπεινα γίνει απεγκατασταση ή πάγωμα ο καιρός και το smartcover για να δουλέψει. Στην cloudy όμως ο καιρός δουλεύει ,μόνο το smartcover πρέπει να είναι απενεργοποιημενο. Άρα βάζεις το xposed apk φλασαρεις το xposed arm από recovery και είσαι έτοιμος.

Ξανά δοκίμασα σε cloudy. Έβαλα το tweak ox και πάλι κόλλησε στο reboot.

Αν μπορείς πες ακριβώς τι κάνεις αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν γινεται μια βοηθεια εδω γιατι δεν βρηκα κατι στις προηγουμενες σελιδες:

 

Κι όμως λίγο πιο πίσω δίνω ένα λινκ από xda που έχει οδηγίες. Επίσης ο cloudyfa δίνει οδηγίες στο ποστ του με τη ρομ. Αν δισκολευεσαι με τα αγγλικά πες..

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω από playstore, κάνει εγκατάσταση, αναβάθμιση εφαρμογών, ανοίγει κανονικά και μόλις ενεργόποιώ τα modules και κάνω επανεκκίνηση κολλάει.

Ποιο tweak box κατεβάζω ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως λίγο πιο πίσω δίνω ένα λινκ από xda που έχει οδηγίες. Επίσης ο cloudyfa δίνει οδηγίες στο ποστ του με τη ρομ. Αν δισκολευεσαι με τα αγγλικά πες..

 

Ουπς, εχεις δικιο!:O ( ειδα τις οδηγιες του cloudy αλλα δεν ειδα να λεει για stock kit kat, ισως κανω λαθος, τεσπα )

 

Ωραια το ειδα στην πρωτη κατηγορια ανηκω λογικα, θα την περασω κι εγω και θα γραψω την γνωμη μου εδω μεσα.

 

Μια ερωτηση για οποιον ξερει απο εμπειρια με τις προηγουμενες του cloudy, οταν βγαζει update θα το περναμε και θα πρεπει να κανουμε καθε φορα wipe data κλπ. ή δεν χρειαζεται;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν φλασαρω τα αρχεία αυτα για να δυναμώσει ο ήχος θα μπορώ να ρυθμιζω εγω την ένταση ή θα πάει αυτόματα σε ενα σημείο?
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω και εδώ λόγω τροποποιησεις, με την καινούργια Cloudy Rom...!

 

Εγώ έβαλα πρώτα τα XCam LG Settings και με το άνοιγμα με πήγε και κατέβασα ποια XCam χρειαζόταν σε apk ;)

Έχω την CloudyG2_3.1 Lollipop NEW και δουλεύουν άψογα όλα τα Settings (και τα sharpness) επίσης δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ το slow motion μαζί με το φως (flash) της συσκευής που παλιότερα (σε μένα τουλάχιστον) δεν δούλευε με συνέπεια σε κλειστό χώρο το slow motion να είναι πολύ σκοτεινό.

Θα με κανείς να τα σκάσω Και γω για την κάμερα

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...